mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 19.05.2024 : 11:01:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: vsi psi nezaželeni na vsakem koraku
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: vsi psi nezaželeni na vsakem koraku  (Prebrano 43299 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #30 : sreda, 06.09.2006 : 11:08:54 »

5rca, sem poslala in če se kaj premakne v tej smeri te takoj obvestim ok, da se stvari razvijejo naprej.
Logiran
maja22
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


« Odgovor #31 : sreda, 06.09.2006 : 11:23:45 »

ja se strinjam, ampak psička je bila privezana na verigi.
če nisi opazila pa tudi sama želim da bi imeli lastniki psov svoje kosmatinčke na povodcu!!!! sej sm napisala. ni ista situacija ampak nekak sm hotla povedat da je takšnih oin drugačnih situacij vse preveč...žal petra ni osamljen primer!!! sam to
LP Maja
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #32 : sreda, 06.09.2006 : 11:31:57 »

Se pa sploh ne čudim, da so ljudje zadnje čase toliko naperjenei proti nam, ki se sprehajamo s psi, saj mediji delajo dobesedno iz muhe slona okoli teh pasjih napadov in ugrizov. Ni čudno, da so potem "neuki" ljudje vsi prestrašeni in se na smrt bojijo vsakega psa, ki ga vidijo.

Mislim, da v tem primeru ni šlo za strah pred psičko, ker v tem primeru se osebek ne bi kar tako približal, začel tepst in mahat po lastnici, saj bi s tem tvegal ugriz - po logiki. Po moje je šlo je bolj za ... izživljanje.

Močno dvomim da bi se ta isti osebek spravil recimo name, ko sprehajam dve rottweilerki.

Je pa zanimivo - v treh letih, odkar sem dobila prvo psico in polovici leta, odkar drugo, še nikoli nisem naletela na negativen odziv ljudi. Ravno nasprotno - celo tisti, ki so se moje pasme včasih bali, so po nekaj minutah pogovora sproščeni in ju čohajo.

Me je pa zgodba, ko sem jo prebrala, totalno šokirala.

5rca, drži se!
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #33 : sreda, 06.09.2006 : 11:35:30 »

Najprej izven konteksta te teme, čeprav je naslov pravi, vsaj iz mojih izkušenj. Nekatere ljudi najprej moti to, da sploh imaš psa, potem ti pošljejo zahtevek za nošenje nagobčnika samo zaradi pasme, ko to narediš, jih motijo tri dlake, ki ležijo na hodniku bloka, pa poleg plačevanja čistilke še sam parkrat pometeš hodnik, nato pride na vrsto lajanje, pa pasji iztrebki, najraje bi videli, da bi poleg iztrebkov moje psice pobirala še od drugih, pa ne vem kaj še vse.

5rca, upam, da boš uspela doseči svoje pravice in da se ti takšne ali drugačne rane čimprej zacelijo. Moram pa pošteno priznati, da moja psica nikoli ni brez povodca, tudi v gozdu ne, enostavno zato, ker je lahko tudi gozd javni prostor, če je v njem obilica gobarjev, kostanjarjev, borovničarjev. Kako pa je z obnašanjem nekaterih otrok do psov (na žalost so jih tako vzgojili starši) pa itak vemo. Najprej kliči, pridi sem, potem pa kričanje in beg na vse stran in izzivanje od daleč.
Priznati moram, glede na to, da si imela psa spuščenega, si imela kar dosti sreče. Moja rotweilerka bi kljub povodcu in nagobčniku, ob kakršnem koli napadu name, podivjala, ne bi pomagal nikakršen odvpoklic. V najboljšem primeru bi jo napadalec odnesel tako, da bi ga s svojimi 43 kg podrla na tla.

Še enkrat želim, da boš našla način, da se vse izide najbolje.
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #34 : sreda, 06.09.2006 : 11:59:15 »

Fortuna,

nisem mislil psa od 5rce, ampak čisto na splošno odzivanje ljudi v zadnjem času. Jaz recimo imam angleškega buldoga in okoli vrta ograjo visoko 1,3 m, pa mi nekateri težijo, da so njihovi otroci v nevarnosti, saj lahko pes preskoči ograjo Undecided. Če mu to uspe, ga hranim po žlici in napajam iz stekleničke vse njegove žive dni Cheesy.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #35 : sreda, 06.09.2006 : 12:03:41 »

Jaz recimo imam angleškega buldoga in okoli vrta ograjo visoko 1,3 m, pa mi nekateri težijo, da so njihovi otroci v nevarnosti, saj lahko pes preskoči ograjo Undecided. Če mu to uspe, ga hranim po žlici in napajam iz stekleničke vse njegove žive dni Cheesy.

 Grin Grin Grin Grin Grin Grin

Da te ne bo slišal in začel trenirat!  Shocked Wink

Ta je pa dobra...

Ampak zadnje čase itak v splošnem stanju človeške psihologije opažam, da čedalje raje ujčkamo vse mogoče bojazni in skrbi, tudi popolnoma nerealne in bolj pisane od znanstvene fantastike. Čedalje bolj komot smo, pa bi radi mal trpeli... iz čistega dolgega časa...

Me prime, da bi koga v Darfur poslala videt pravo trpljenje, ne pa da si v mislih slikajo letečega budloga, ki zasaja zobe v vrat nedolžnega mulca....  Roll Eyes
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #36 : sreda, 06.09.2006 : 12:09:35 »

Luka, pojdi prosim k veterinarju, na moje stroške in prosi, da ti psa pregledajo, če ni slučajno anoreksičen, ha, ha.
Sicer pa iz mojih izkušenj, če boš ograjo povišal, ti bodo pa začeli težiti, da jo bo spodkopal. Potem ga boš pa moral hraniti z veliko žlico, da bo postal pravi bajsi.

5rca, sporoči, ko bo kaj novega. Vso srečo!
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #37 : sreda, 06.09.2006 : 12:10:03 »

Upam, da ni sedaj na spletu Cheesy Grin Cheesy Grin
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #38 : sreda, 06.09.2006 : 12:12:11 »

Kdo? Tvoj pes, sosedovi otročički ali kdo drug?
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #39 : sreda, 06.09.2006 : 13:10:25 »

Moj pes, ker me je Kalsang opozoril, da me ne bi kje slišal, kaj mu obljubljam, če preskoči ograjo Cheesy.
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #40 : sreda, 06.09.2006 : 13:12:46 »

Drbtinica,

ti pa moram povedat, da ne glede na pasmi in velikost res visoko skoči. Z mesta recimo preskoči sedalo kuhinjskega stola. To pa je za takšno mrcino že kar nekaj.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #41 : sreda, 06.09.2006 : 13:23:04 »

Opa! To pa je za dokumentirat...  Shocked

Verjetno ni dosti tako vertikalno poskočnih buldogov.   Cool

Torej nevarnost po žici hranjenja res obstaja.  Huh

Pazi, zarečenega kruha se največ poje. Si ziher, da ne zna brat?  Huh
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #42 : sreda, 06.09.2006 : 13:23:31 »

po žlici, ne po žici  Roll Eyes
Logiran
ModraPanda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 170


« Odgovor #43 : sreda, 06.09.2006 : 13:25:09 »

Enkrat sem se sprehajala in srečala gospo, ki ima višavsko terierko in je rekla, da od napada mstifov ji dodatno zaračunajo oskrbo v bloku, ker ima psa in kao bol svinja  sram, pol so jo enkrat polil z vodo, ko je šla s psom nasprehod in take se grejo.

Pri kolegu v bloku visi velik napis, pse po bloku vodite z nagobčnikom Shocked

Zadnjič sem se šetala po mostecu, pes ob meni, mimo pa skupina tekačev. Pes ni reagiral, ker sem se itak jaz igrala z njim, meni sicer ni nihče nič rekel, sem pa slišala pogovor med njimi, ki se je glasil nekako v smislu: joj če me bo zdej ta pes ugriznu,...

KO grem v lift s psom, se vsi stiskajo v kot, kot da mam ne vem kakšno veliko zverino, jaz pa v resnici enga mejhnega mešančka.

BISTVO: Ljudje so bolano in panično prestrašeni. Mediji so napihnili napade in nikjer več se ne morem pojavit, da nebi vsaj en kaj komentiral. Lastniki psov smo postali totalno osovraženi. Še mal pa bomo dobili svoje prostore na busu, ločene šole in še kaj in nas bojo kar izobčili, ali pa še huje, polovili in nas zažgali na grmadi,...

Jaz sem čist paf, Bila sem priča 5ričinega dohodka in tudi sama dva dni nisem prišla k sebi, še posebej sem bila tudi sama šokirana nad vedenjem policistov, ki so naju s petro gledali kot, da si vse skupaj zmišljujeva. Problem je pa res, ker zdaj skoraj v vsakem človeku s kratkimi lasmi in otrokom vidim tega spihopata in bežim od njega.

Da ne govorim, da bi ga najraj še socialni prijavila, ker je vse to počel pred njim in prenaša svojo agresijo nanj, po mojem bi mu ga mogli odvzeti, sam kaj ko nima smisla.

Menim, da bi mogli it na tv, Petra ma že ponudbo s televizije, ter povedat javnosti še drigo plat zgodbe, čeprav sumim, da se jih to ne bo pol toliko prijelo, kot vsi nadaljni napadi psov, ki jih bodo dali v javnost.

Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #44 : sreda, 06.09.2006 : 13:34:08 »

Luka, ne povej tega sosedom. Boš moral ograjo zvišat še za kakšen decimeter.

5rca, ti bom pa jaz opisala še eno mojo izkušnjo, ki upam,da ti da zagon za to, da preizkusiš vsa sredstva, ki so ti na voljo, seveda v tvoj prid. Lanskega maja sem svojo mrcino peljala za blok, kjer se nenadoma pojavi družina, fantiček  je imel na povodcu mladega kužka, podoben mi je bil pitbullu, star morda šest, sedem mesecev ampak že dovolj, da ga fant ni obvladal. Mati je gledala na okrog, ali že kdo ima rože na balkonu, oče je imel roke v žepih, fanta pa je kuža vlekel proti moji pesjanki. Umaknila sem se na breg, vendar je kuža še vedno vlekel. V želji, da bi preprečila nesrečo (da ne bo pomote, vse bi se lahko sprevrglo tudi v igro, vendar družine nisem poznala) se mi je nazadnje zgodilo to, da sem na spolzki travi nerodno padla. O.K. Nekdo bi rekel, sama si si kriva, zakaj pa imaš psa. Zaradi tega padca sem bila v bolniškem staležu štiri mesece, imela sem gips do R... (cenzura), obljubljali so mi artroskopijo, vendar sem se odločila, da je ne opravim, ker se je zboljšala gibljivost kolena. Ob mojem padcu je imel otrokov oče še vedno roke v žepih, potem pa je sinu vzel povodec in izginili so v hodnik prvega bloka.
Kaj sem naredila narobe. Morala bi poiskati to družino, očetu pa takoj po tistem, ko ga podučim, da naj otroku ne daje psa, ki ga ne obvlada, eno na ..... (cenzura). Zato ti privoščim, da ti takšne napake ne narediš.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: vsi psi nezaželeni na vsakem koraku
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines