mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 14.05.2024 : 21:07:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Kastracija
Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kastracija  (Prebrano 105994 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #330 : torek, 15.09.2009 : 16:33:43 »

a temu bi vi rekli plus?   Shocked

Če nima izpadov zaradi sosednjih nesteriliziranih psic, če nima zdravstvenih problemov zaradi ne-kastracije, in če je vodnik dovolj sposoben za nadzor svojega psa, se da skoraj (ja, enim pa jajca čist resno preveč nagajajo) vsak problem rešiti s primerno vzgojo, namesto da se kar vsakega po defaultu kastrira.




Svojemu psu, ki ni bil kastriran nisem mogla čiso nič pomagat, ko je imel raka na prostati v zadnji fazi. Vse kar sem lahko naredila je bilo to, da sem ga naslednji dan odrešila muk. Ko zdravstvene težave nastanjo je velikokrat že prepozno.

Vse se da rešit z vzgojo. Čisto vse na žalost ne. In zakaj bi se mučil tako pes kot vodnik če to ni potrebno.

Zelo mal odstotek je takih, ki imajo reakcijo. Samo to reakcijo na šive lahko dobijo tudi ob tem, ko ga nek nekatriran samec napade in je potrebno zašit rane.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #331 : torek, 15.09.2009 : 19:54:45 »

Jaz do zdaj še nisem slišala, da bi imel kakšen pes reakcijo zaradi tega, tako kot jo je imel moj pes. Sem ga pa dala kstrirat zaradi možnosti raka na prostati, saj je bila ta že povečana in sem le-to s tem preprečila. Če bi od nekdaj vedela kakšne pluse prinese kastracija, bi bil kastriran že zdavnaj. Tako pa sem od veterinarja in drugih ljudi slišala, da se pes po njej zelo umiri-se mu nič več ne da in je to predstavljalo prevelik minus, da bi se za kastracijo odločila. Jah tako je, stara šola je očitno imela tako mnenje. naj povem, da je pes enak kot prej, živahen in vesel. Nimam pa nobenih problemov z neposlušnostjo v času, ko se je kakšna psica gonila, s tuljenjem po cele dneve in pomanjšanim apetitom. Zdaj imam mir Smiley
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #332 : torek, 15.09.2009 : 19:57:31 »

Mene pa zanima kakšni so znaki da ima pes raka na prostati?
Logiran
v.i.
novinec
*
Sporočil: 26


WWW
« Odgovor #333 : četrtek, 21.01.2010 : 17:36:06 »

Živjo, mene pa zanima, koliko časa niste pustili kastriranemu psu, da se igra z drugimi? Veterinarka je rekla, da samo da drugi pes ne liže rane, je vse ok, ampak nevem, če je upoštevala, da je sneg in da se valjajo med igro... danes imamo kontrolo, bom še enkrat vprašala, ampak me vseeno zanima, koliko časa ste vi pazili. Ker jutri dobimo v varstvo enega psa, pa nevem, če ju pustim da se "zlaufata" ali ne. Lp
Logiran
Dada73
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 192


WWW
« Odgovor #334 : četrtek, 21.01.2010 : 23:12:12 »

Nam so rekli 10 dni in takrat mu nismo pustili da bi norel z drugimi psi,ker je po naravi hiperaktiven in bi lahko prišlo do zapletov-nasvet veta, sicer pa lahko presodiš sama
Logiran
koki
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 24


« Odgovor #335 : nedelja, 24.01.2010 : 12:11:05 »

Ko bo topleje, bom dal kuža kastrirat, da bo šel lahko na vrt. Ima petnajst mesecev, pa ga razganja že nekako pol leta. Je srednje rasti, pa mu penis maha skoraj do tal. Ali je to normalno? Potem samo stoji in debelo gleda. Ali se lahko zgodi, da mu kri ne bi šla nazaj v normalno. Groza in strah. Saj sem že imel kuža, pa nikoli ni bilo kaj takega. sram
Logiran
Urla
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 431


WWW
« Odgovor #336 : nedelja, 24.01.2010 : 12:23:11 »

Zakaj pa bi moralo biti topleje za kastracijo? Svetujem ti, da to storiš čimprej.
Logiran
feminine
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 107


« Odgovor #337 : sreda, 31.03.2010 : 18:33:00 »


Tak obliž ima tudi naš. Danes bi ga morali odstraniti (3. dan), ampak ne gre - mali namreč začne brcat in se izvije iz rok; dlake so sicer pri veterinarju pristrigli a so ostale ravno take dolžine, da se je obliž grdo prijel na njih. Nimam idej, kako bi ga dol odlepila, ne da bi to njemu predstavljalo bolečino. Undecided
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #338 : sreda, 31.03.2010 : 18:51:42 »

feminine - kaj pa če bi mu poskusila z fiziološko raztopino fejst namočit.....najbrž bo obliž potem popustil. Velja pa tudi mlačna voda.
Poskusiti ni greh  Wink.
Držim pesti, da brez bolečin odstranite obliž. Smiley
Logiran
feminine
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 107


« Odgovor #339 : sreda, 31.03.2010 : 20:02:28 »

Hvala Smiley Nam je le uspelo, dva sta ga držala, jaz sem mu počasi dajala dol. Mu je pa obliž na robovih naredil mini "ranice". Lahko na tistem mestu namažem Bepanthen npr.? Čez samo rano verjetno ne smem nič?

Logiran
doda22
novinec
*
Sporočil: 36


WWW
« Odgovor #340 : nedelja, 01.08.2010 : 18:20:38 »

Zdravo!

Imam eno vprašanje. Moj kuža gre jutri na kastracijo. Vem, da more biti tešč ( 12 ur pred samo kastracijo ne sme jest). Zanima me, kako pa je z vodo? Ali jo lahko pije?


LP
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #341 : nedelja, 01.08.2010 : 18:28:03 »

Zadnjih nekaj ur naj se ne naliva z vodo, po pameti pač Smiley Tako so meni rekli.
Logiran
doda22
novinec
*
Sporočil: 36


WWW
« Odgovor #342 : nedelja, 01.08.2010 : 19:48:14 »

hvala Smiley
Logiran
doda22
novinec
*
Sporočil: 36


WWW
« Odgovor #343 : ponedeljek, 02.08.2010 : 10:45:59 »

Tako, kastracija je za nami Smiley Upam, da bo z njim vse vredu. Moram pa povedati, da me je veterinar, pri katerem je bila kastracija opravljena, zelo razjezil. Ko sma prišla z našim kužkom v ambulanto, me je začel prepričevati, da kastracijo ne bi izvršila. Potem ni hotel prodati ovratnika, ki prepričuje lizanje rane, ker bi naj mu že tak dosti škode naredila z tem, ko sem mu vzela bogastvo in naj ga še ne mučim z nekim bedastim ovratnikom. Vse to pa je zaključil z stavkom, da če bi to bil njegov kužka, ga nebi nikoli podvrgel takšnemu trpljenju  Angry

Kriza vglavnem.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #344 : ponedeljek, 02.08.2010 : 10:53:46 »

In to ti gre veterinar rečt ?  Shocked Noro, res. Le kako naj bi se potem ljudje strinjali s kastracijami in sterilizacijami...res noro.

doda22, s tvojim psičkom bo vse v redu, ne skrbi.  Smiley In prav si naredila s kastracijo. Počohaj ga v mojem imenu  Kiss
Logiran
Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Kastracija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines