mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 06.05.2024 : 23:21:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: kri v blatu
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: kri v blatu  (Prebrano 60528 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bajki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 249


« Odgovor #45 : torek, 16.11.2004 : 19:18:27 »

Držali bomo pesti in tačke, ti pa nam javi, kako je šlo!
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #46 : torek, 16.11.2004 : 22:05:40 »

Kaya, kako je s kuzkom? Lp N.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #47 : torek, 16.11.2004 : 22:17:13 »

Ojoj, uboga psička! Shocked Takoj, ko boš imela priložnost sporoči kako je!!! Upam, da se bodo te "krvave" muke čimprej končale! Kiss za psičko

y
Logiran
Kaya
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #48 : petek, 19.11.2004 : 09:09:30 »

Pozdravljeni vsi skupaj! Najprej bi se vam radi zahvalili, ker ste se tako množično oddzvali. Moja psička Kaya že normalno kaka, takoj naslednji dan je bilo vse v redu. V Bubi so bili zelo prijazni, najprej so jo pregledali, potem je šla na rentgen, ki na srečo ni pokazal nič, potem je dobila infuzijo ringerjeve raztopine in sicer 100ml, tri injekcije aplikacije zdravil so mi dali za domov in me naučili kako se ji da injekcija. Dajem ji še Xiclav, ki ga mora jemati en teden. Naslednje jutro sem jo še enkrat peljala na infuzijo. V glavnem vse skupaj je prišlo 20.000sit, moram reči, da sem pričakovala več in vesela sem, da se ji je stanje tako hitro izboljšalo. Štiri dni mora jesti samo dietično hrano, katero zeeelo obožuje in me zanima, če bi jo lahko jedla vedno ali vsebuje premalo hranil? Kaya vam posilja enga lubcka, ker ona to zna. Hvala še enkrat!
LP, Nuša
Logiran
brina05
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #49 : petek, 30.03.2007 : 08:29:18 »

Živjo,

tudi moja psička ima kri v blatu. To se vleče že kakih 14 dni.
Ob prvem pregledu pri veterinarju je bila diagnoza vneto črevesje. Dobili sva tablete Efloran 1tbl na dan, ter dieta: samo riž brez vsega, dodam lahko samo malo pustega mesa.

Ker po nekaj dneh ni bilo dobro, izboljšalo se je malo, sem šla nazaj po nove tablete.
Tokrat jemljeva Sulfasalazin, na 8 ur.

Vendar ni dobro! Aja, da ne govorim kakšne muke so z prehrano-ne maramo več riža.

Danes grem k drugemu veterinarju. Upam da bo kaj bolje.

Lp, Irma
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.305


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #50 : petek, 30.03.2007 : 09:51:39 »

brina05, tole nikakor ni dobro, da je kri v blatu tako dolgo.
Pri nas je ze zlica pustega riza izzvala krvavo drisko, zato le-taka dieta ni za vsakega psa.
Imamo kronicno vnetje crevesja (tako psico smo ze dobili). Pomagalo ni nic drugega, kot stroga dieta 8 mesecev z Eukanuba Intestinal (nobena druga oblika diete, ne domace in ne briketne) - resnicno brez vseh pregreh.
Ce preide zadeva v kronicno obliko, boste pazili na prehrano do smrti.
Zamenjaj veterinarja.
Logiran

lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #51 : petek, 30.03.2007 : 10:02:58 »

Se pridružujem Jani. Poišči veterinarja, ki ne bo samo odpravljal posledic ampak se bo dejansko zavzel za problem. Tudi tablete mu naredijo verjetno kar nekaj škode. Nas je rešilo tri mesece samega riža iz česar smo potem šli na Hills i/d, čeprav nama je prvi veterinar rekel, naj mu le privoščiva kaj več od pustega riža. Hočem rečt - poišči si drugo in če bo treba še tretje mnenje. Zadeva se bistveno predolgo vleče in verjetno si ne želiš stvari, ki bi se lahko pozdravila v nekaj dneh, zdraviti še pol leta ali več.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.305


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #52 : petek, 30.03.2007 : 10:06:20 »

Pri nas je bilo ze pri starosti 5,5 mesecev "zapacano". Zaradi cesa, ne vem, ker sem sele takrat dobila psico - s tezavami.
Zdravili smo vec kot eno leto (8 mesecev samo zgoraj omenjeni dietni briketi), ne bo pa nikoli ok, ceprav zdaj lahko je normalne brikete (samo eno vrsto) in v glavnem samo z izbranimi in preizkusenimi dodatki. Tako bo, dokler bo ziva.
Ne cakaj, da se zadeva spremeni v vecno. Potem je zelo tezko.
Logiran

brina05
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #53 : petek, 30.03.2007 : 11:05:06 »

Hvala za odgovore.

Že včeraj sem se odločila, da grem drugam na pregled.

Za dieto mi ne priporoča ničesar drugega, kot samo riž, ki ga niti videti ne more več.

Morda kdo ve, od česa to pride?

Hvala
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #54 : petek, 30.03.2007 : 11:32:25 »

hmmmm.  ( zgolj moje razmišljanje... nestrokovno) Undecided
Jaz dam riž v prehrano, takrat ,ko jima je treba" rit zaštopat" - driska ali bolj mehki kakci. In potem je to po dveh treh obrokih normalno trdo, če pa predolgo riž jesta pa zna biti potem že malce mučno kakcanje.

Če ima pa psička vneto črevesje... mi pa ni jasno zakaj ravno riž... razumela bi ,da se ji predpiše nekaj kar ne obremenjuje črevesja.. Huh

Sicer ne vem kako je to pri psih?
Iz človeške prakse... moja sodelavka, je imela neke probleme in sicer je imela počeno debelo črevo... ravno tako kri v blatu. In vem, da ni smela jesti nič takega kar bi ji obremenjevalo črevesje..... ( riž-makaroni-...skoraj vse zadeve ki imajo veliko škroba so bile prepoved na meniju)
Logiran
brina05
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #55 : petek, 30.03.2007 : 11:55:21 »

Meni je riž predpisal ravno zato, ker NE oz. naj nebi obramenjevalo  črevesja. Ker je to lahka hrana. Kakec ima pa res redek. A ta riž ji prav nič ne pomaga.

Zagotovo ne grem več nazaj k njemu!

Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.305


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #56 : petek, 30.03.2007 : 12:05:23 »

Pri nas sta dve zlici popolnoma pustega riza povzrocili izliv krvi (dobesedno).
Pomagalo je izkljucno STROGO hranjenje z Evkanuba intestinal, ki je med vsemi dietnimi hranami za prebavne tezave menda (no, tudi nase izkusnje so take) najbolj ucinkovito, najmanj alergeno in najmanj tezav povzroca. RC Sensitive Stomach, ki je tudi za te tezave, je povzrocil enako kot riz. Tako tudi kakrsnakoli druga pregreha in napaka. Po 8 mesecih se je stanje popravilo v toliko, da pri pregrehi ni bilo vec krvi, temvec "samo" zelo mehko blato, vcasih driska. Tako bo do konca.

Pust kuhan riz je zagotovo lahka in dietna hrana, prav tako zagotovo pa ne pomaga pri vseh crevesnih tezavah.

Zakaj do tega pride? Hm, po vseh studiranjih vse mogoce in nemogoce literature se vedno ne vem, cemu pripisati tak zdravstveni zaplet. Lahko je "napaka" iz legla - napacno hranjeni, oz. eden (ali vec) psov na hranjenje odreagira z vnetim crevesjem, recimo pri hitri menjavi hrane, pri neprimerni... Dednost? Nikjer ni podatkov, je pa verjetno nek mladic bolj dovzeten za pridobitev crevesnih tezav, kot kaksen drug. Z zanemarjanjem takojsnjega (in ustreznega) zdravljenja lahko stanje zelo hitro samo poslabsamo.

Sama sem ugotovila le to, da se ocitno najprej zacne pocasi in ce ne ukrepamo, temvec pustimo, da se bolezen razvija po svoje, preidemo na kronicno (in vedno hujso) obliko, v nadaljevanju in pri eksperimentiranju z napacno prehrano lahko pridemo do IBD.
Zato pa pravim, da je treba pri vsaki krvi v blatu ukrepati TAKOJ in rigorozno. Brez milosti in brez popuscanja. Ce je dieta, se jo je potrebno strogo drzati. Pri dieti mora biti blato zelo hitro (dan, dva...) vsaj priblizno "tapravo", seveda, ce je dieta ustrezna. Ce po dveh tednih kri ne izgine iz blata, je dieta zagotovo neustrezna, prav tako zdravljenje (diagnoza, zdravila...). Nic se ne vtikam v odlocitve veterinarja, vendar vsako odstopanje od normale mora pripeljati do razmisleka, kaj je prav in kaj ne. Ce bi imela jaz kri v blatu, zagotovo ne bi cakala dva tedna, da bi bilo bolje.

Pri psih smo imeli ze vse mogoce tezave, lahko pa recem, da je kronicno vnetje crevesja ena od najhujsih izkusenj pri oskrbi nasih pasjih mrcin. Zato morda tudi nekoliko ostrine v mojem pisanju. Nikomur namrec ne privoscim, da bi sel cez tako kalvarijo. Ne psu in ne lastniku.
Logiran

brina05
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #57 : petek, 30.03.2007 : 12:43:41 »

Jana, sploh ne oporekam ostremu pisanju. Ti imaš izkušnje glede tega in veš kakšna kalvarija je to.

Vendar sem zaupala vetu in slepo sledila njegovim navodilom.  Angry
Ampak sedaj se pa to resnično predolgo vleče in samo upam da ne bo prepozno za Brino in v končni fazi tudi za nas.

Hvala
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.305


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #58 : petek, 30.03.2007 : 12:52:37 »

brina05, tebi in pesjanki zelim cim hitreje resitev tezav.
Posvetuj se z veterinarjem, ali bi bila ustrezna dieta z navedenimi briketi, da hitro ustavite prisotnost krvi, potem pa raziskujte, kaj je "zadaj", kaj lahko in cesa ne. Kaksno pretirano preizkusanje tega in onega bo samo se podaljsalo zadevo.

Vso sreco, cim bolj ugodne rezultate preiskav ter cim hitrejso vrnitev na "normalno stanje" (normalno blato -> normalno prehrano).
Logiran

lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #59 : petek, 30.03.2007 : 12:54:58 »

brina05, tudi jaz sem potrebovala več kot dva tedna, da sem dojela, da potrebujem drugo mnenje. Sem pač slepo zaupala bolj izkušenemu od mene. Je pa res tako, kot pravi Jana. Če je kaj hudo, potem je hudo imeti psa, ki ne sme jesti ničesar drugega kot izključno od veterinarja predpisano hrano. In potem, ko mu kljub tvojemu trudu uspe zmazat kakšno neumnost - ker mu ne moreš dopovedat, naj tega ne dela, ker bo celo noč bruhal/driskal - si spet na začetku. Mi smo zdaj že prišli do tega, da lahko je priboljške - smo našli ene, ki mu ne dražijo črevesja. Čez mesec, dva bomo poskusili z navadno hrano - takrat bo deset mesecev od tega, ko smo ga začeli zdraviti. Tako da res pojdi nekam drugam in zahtevaj, da težave tvoje psičke vzamejo resno.
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: kri v blatu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines