mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 01.06.2024 : 18:04:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Papillon - metuljček - čvek
Strani: 1 ... 95 96 97 98 99 [100] 101 102 103 104 105 ... 110   Dol
Natisni
Avtor Tema: Papillon - metuljček - čvek  (Prebrano 187011 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1485 : ponedeljek, 22.11.2010 : 23:38:23 »

O, čestitke papillon, super ste se odrezali! Cheesy bravo
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #1486 : nedelja, 28.11.2010 : 18:48:28 »

Pa še naši rezultati z včerajšnjega CACIB Šempeter.
Athos je osvojil CAC in CACIB ter zaključil slovenski zreli šampionat, Paco pa je tokrat prvič bil v razredu mladih in z le 9imi meseci dosegel PRM, JBOB in BOB. Tokrat je že tudi sodeloval v JH in s hendlerko dosegel 4. mesto.

Evo še nekaj slik:








Se je pa včeraj našemu pasjemu krdelu in naši družini pridružila nova članica pasme ameriški staffordshirski terrier - Yogi

Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #1487 : sobota, 04.12.2010 : 22:01:36 »

Samo, kičasti ste pa še vedno.  Grin  Kiss Kiss Kiss Kiss junakom...
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1488 : nedelja, 05.12.2010 : 00:07:16 »

Super ste se odrezali na razstavi, čestitke! Cheesy

Athos je pa pravi lepotec! Cheesy Kiss
Logiran
NEŽAZ
otrok do 14 let
*
Sporočil: 26


WWW
« Odgovor #1489 : ponedeljek, 17.01.2011 : 14:41:23 »

res me zanima kakšen značaj ima metuljček in če je njegova nega zelo zahtevna?? Shocked
prebrala sem že mnogo knjig pa je v nekaterih pisalo tako v drugih pa spet drugače.. Undecided
zanima me tudi ali je primeren za ZAČETNIKE..
zelo bom vesela če mi boste to povedali iz lastnih iskušenj.. Roll Eyes
hvala že v naprej
lp Smiley
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #1490 : sobota, 22.01.2011 : 18:57:48 »

NežaZ za papillone bi rekla da imajo zelo dober značaj. Zelo radi ti ustrežejo, so cartljivi in nežni. Zelo radi se učijo trikce, primerni so za agillity ker so zelo spretni in hitri ,obožujejo frizbi in žogice ( vsaj večina) . V bistvu pri njih mi je všeč to, da če kakšen dan ne utegneš se toliko ukvarjati z njim, jih ne bo pobralo od odvečne energije in bo prav užival v dremuckanju na toplem, ali če si bolan, s teboj na postelji. Po drugi strani pa jim energije tudi ne primanjkuje in zelo radi divjajo, dolgi sprehodi jim niso noben napor. Tudi tek ob rolarjih jim je užitek.
Nega ni preveč zahtevna. Res ne rabiš vsak dan česati. Če res ni zelo umazan in zapleten, je 1x na teden čisto dovolj. Včasih je treba malo večkrat ritko oprat, če si pri kakanju umaže dlako, pa to je hitro gotovo.

Imajo pa zelo nizek bolečinski prag oz. bi prej rekla da radi dramatizirajo, kot npr.: naš Paco ko je prišel k nam, že samo če si dal nogo preblizu njega se je že drl, za vsak primer, da ne bi slučajno kdo stopil nanj. Pri kakšnih nesrečah (kot je recimo, da se večji pes po pomoti med igro zaleti vanj), so včasih sirene take, da misliš da je najmanj 3 krat polomljen.... No s časoma se navadijo, da ni vse boleče in tako kritično, če le ti ne dramatiziraš zraven. To bi tudi poudarila pri ostalih zadevah oz. strahovih. Athos je imel kar nekaj strahov, Paco je korajžen kot strela. In pri Athosu je bilo tako, da jaz nisem dramatizirala zraven ( na začetku se je grozno bal drugih psov, zdaj v bistvu postavi dober kontakt z vsakim psom , tudi takim bolj živčnim, ker se sam zelo umirjeno obnaša).
Pač izogibaš se pogostemu dvigovanju v naročje, ker ga braniš pred ˝nevarnostmi˝,ker potem samo podpiraš njegovo vedenje in ga zraven še ščitiš in zaradi tega lahko privede tudi do nepotrebnega bevskanja...
Drugače niso glasni in ne lajajo pretirano. Opozorijo pa vsakega oiskovalca prred vrati. Do drugih ljudi so prijazni, prav tako do otrok, treba je le paziti ker manjši otroci nimajo občutka in je nevarno tako za psa ( da mu kaj ne polomi) kot za otroka  lahko se zgodi ko bo majhen pes ujet v kotu in ga bojo ščipale in grabile male roke, da bo ˝vščipnil˝ pes nazaj). V bistvu jaz imam najslabše izkušnje z otroci med 5-10 let, ki nimajo izkušenj s psmi ter mislijo da je igrača in ga hočejo preganjati in stiskati in mučkati. Pač je treba takšnim razjasniti da je to pes in ne igrača in se raje odmakneš stran, ker malokdo to razume. Bolje da se izogniš takšnim situacijam, kot da pes dobi slabo izkušnjo.
Drugače se z malimi otroci zelo dobro ujamejo.Imam hčerko staro 4 leta in ko smo dobili Athosa je bila stara 1 leto. Kljub ostalim trem psom je še vedno on njen Athos <3. Otroka res ni težko naučiti pravilnega ravnanja s psom in kmalu lahko postaneta najboljša prijatelja.

Bi rekla da papillon je za začetnike, če se nameravaš ukvarjati z njim oz. kljub temu da je majhen se moraš zavedati, da je pes. Rabi enako sprehode, socializacijo, učenje,igro. Dokler se ti tega zavedaš in ni le modni dodatek ali igrača za ˝žuljenje˝ po rokah, bo papillon super pes.

Bi pa dala samo nasvet glede nakupa - seveda obvezno rodovniškega psa. In če iščeš ta trenutek, raje išči po tujini, ker so pri nas trenutno cene malo pretirane in ni na izbiro mladičev. In za isti denar lahko v tujini dobiš veliko bolj kvalitetnega mladiča.
Logiran
NEŽAZ
otrok do 14 let
*
Sporočil: 26


WWW
« Odgovor #1491 : nedelja, 23.01.2011 : 11:36:07 »

Ika hvala za vse nasvete. Nedvomno jih bom upoštevala. Hvala tudi za nasvet kje naj papillona kupim. Sama sem malo brskala in ugotovila da v Sloveniji trenutno res ni veliko mladičev naprodaj. Še enkrat hvala za nasvete.  super
Logiran
papillon
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 52


WWW
« Odgovor #1492 : sobota, 29.01.2011 : 21:21:50 »

evo,se še jaz oglasim po dolgem času Tongue
Najprej vsem srečno novo leto! sicer zamujam 1 mesec ampak vseeno...

Nežaz kot ti je že Ika vse povedala nimam skoraj nič za dodat,raze tega da se tukaj žal legel nesme oglaševati.
Lahko edino povem da bosta v Slo. vsaj 2 legli poleti letos..

Drugače pa ja če iščeš kvalitetnega psa,za razstave vsekakor v tujini zaenkrat Wink

Lp
Logiran
NEŽAZ
otrok do 14 let
*
Sporočil: 26


WWW
« Odgovor #1493 : nedelja, 30.01.2011 : 13:30:13 »

Hvala tudi tebi Papillon.. super
Logiran
Sarcko
otrok do 14 let
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #1494 : ponedeljek, 07.02.2011 : 12:27:14 »

Žiujo!

Vrjetno bom dobila mladička papillona.
Zanima me, koliko ste imeli vi težav z zdravjem (pa obiski pri vetu) ?
Čim več odgovorov Cheesy

Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #1495 : ponedeljek, 07.02.2011 : 17:57:03 »

Zaenkrat v bistvu nič drugega kot kužni kašelj, ki je razsajal vsepovsod in so ga fasali vsi moji psi. Malo otroškega sirupa pa je bilo v redu. Bolj je treba paziti da ne pride do kakšnih poškodb, ker so zelo drobni in krhki. Kar se pa tiče dednih težav, pa so tako obvezni pregledi pogačic in oči staršev.
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #1496 : torek, 08.02.2011 : 10:35:15 »

Evo nekaj slikic naše pisane druščine sedmih.










Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1497 : torek, 08.02.2011 : 20:05:15 »

Lepe slikice, ste pa res pisana druščina, lepo! Cheesy Smiley
Logiran
NEŽAZ
otrok do 14 let
*
Sporočil: 26


WWW
« Odgovor #1498 : torek, 08.02.2011 : 20:47:22 »

Enkratne slike... Cheesy
Logiran
Sarcko
otrok do 14 let
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #1499 : sreda, 09.02.2011 : 18:33:02 »

Kot sm že v prejšnem postu napisala bom vrjetno dobila papillončka. Cheesy
Zanima me, kaj je bolje za papillona-ovratnica ali oprsnica in kaj ima vaš pes.

Hvalaaa. Cheesy
Logiran
Strani: 1 ... 95 96 97 98 99 [100] 101 102 103 104 105 ... 110   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Papillon - metuljček - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines