mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 09.05.2024 : 05:02:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Papillon - metuljček - čvek
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 110   Dol
Natisni
Avtor Tema: Papillon - metuljček - čvek  (Prebrano 186241 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #165 : četrtek, 12.05.2005 : 22:30:42 »

Geri,a potem razstavljate ? Se vidimo tam, midva z Mishkom imava pa v Hrusici prvo razstavo. Blagor ti ker je to ze za tabo Smiley
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #166 : petek, 13.05.2005 : 10:35:18 »

Pred par dnevi sem zasledila internetno stran tega legla, mislim da so iz Zagreba, mladiček pa živi v Celju. Ta Elton je zelo lep fantek, edina stvar ki sem jo opazila da imajo ti papilloni daljše noge kot Pompadourji. Mogoče je samo bilo tako slikano, ampak tudi eni ameriški papilloni se mi zdi so na daljših tacah kot drugi.

Ojla!

Jaz sem kontaktirala vzreditelja iz Zagreba in mi je rekel, da je samec v Trbovljah. Vzreditelj pa pride najverjetneje v Hrušico razstavljat. Sicer pa jaz poznam oba (mož in žena) osebno in sta zelo vredu in ful prijazna. Glede dolžine nogic pa se mi ne zdi (2 njihova psa sem v živo videla v Lj), da bi bile neke razlike.. mogoče izgleda iz slikic.. ne vem.

Lp, Mojca
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #167 : petek, 13.05.2005 : 19:30:10 »

Geri, zelo lepe slikice  Wink. No potem pa upam, da jo bom uspela videt tudi v živo..... verjetno v Portorožu. Uživajte v sončnih dneh!!

lp
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #168 : petek, 13.05.2005 : 22:53:18 »

Citat
Jaz sem kontaktirala vzreditelja iz Zagreba in mi je rekel, da je samec v Trbovljah. Vzreditelj pa pride najverjetneje v Hrušico razstavljat. Sicer pa jaz poznam oba (mož in žena) osebno in sta zelo vredu in ful prijazna. Glede dolžine nogic pa se mi ne zdi (2 njihova psa sem v živo videla v Lj), da bi bile neke razlike.. mogoče izgleda iz slikic.. ne vem.

Kot sem rekla, mogoče imajo eni krajšo dlako na nogah pa zgledajo višji. Bom pogledala če bom našla kako sliko.

Okej, ne vem od kod se je vzelo tisto iz Celja, ker sem šla še enkrat pogledat njihovo stran in piše samo Slovenija.  Cheesy Sem že čisto zmešana od teh pasjih zadev.

Samo kot side note: Še 22-24 dni da pride Joni domov. Saj ne, da štejem  Grin

Se pa strinjam z Ory, Geri je res srčkana.
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #169 : sobota, 14.05.2005 : 14:15:33 »

Dobila sem nove slikice Jonija!  http://jonathan.moj-album.com

Slikan je skupan z novo pridobitvijo Jonijeve vzrediteljice - čivavo Elvisom.



Lp,

Tinkara
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #170 : nedelja, 15.05.2005 : 18:48:20 »

Joni, tale mali je pa tolk luškan  Wink. Koliko je pa zdej star?

lp
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #171 : nedelja, 15.05.2005 : 20:08:00 »

Citat
Joni, tale mali je pa tolk luškan. Koliko je pa zdej star?

V petek 13. je napolnil natanko 2 meseca  Grin. K meni pride pa po Eurodogu v Tullnu, zahvaljujoč Mojci (Geri)  Wink
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #172 : nedelja, 15.05.2005 : 20:18:48 »

Joni.. sem si pravkar ogledala slikice, ful je luškan!! Komaj čakam da pride k tebi Grin... Ory, a v Hrušico ne prideš? No saj v Portorožu bova itak tudi!

Lp, Mojca
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #173 : nedelja, 15.05.2005 : 21:04:05 »

Slikice od Gracie de Pompadour: http://gracie.moj-album.com/album/434733/?os=434871

Lp, Mojca
Logiran
mehika
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 377


« Odgovor #174 : ponedeljek, 16.05.2005 : 09:15:44 »

Joj, kako je sladek!!
Kaj pa tisti čivavek je Elvis Zuzanin Raj??

Zdanjič ko sem gledala oddajo o papillonih, so povedali da izvirajo iz phalene. Nekateri danes točno ločijo oba primerka, določeni pa še vedno parijo papillone in phalene, mladički pa ponavadi so pol, pol. Pol jih je papillonov pol pa phalen.
Kaj je to v evropi dovoljeno??

L.p.
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #175 : ponedeljek, 16.05.2005 : 10:11:47 »

Mehika, ja tisti čivavek je Elvis Zuzanin raj in je zelo majhen čivavek!
Ja to je res, da so bile najprej phalene in so potem s križanjem z nekaterimi pasmami (se ne da določiti...) "dvignili" ušesa. Parjenje med pasmama ni več dovoljeno (no nekje, npr v ZDA je), saj se je velikokrat zgodilo, da so prišli ven mladički z enim uhljem gor, drugim dol, kar pa je zelo narobe. Je pa res, da se lahko tudi dvema papillonoma skoti phalene in obratno. To je posledica križanja pasem med sabo. Najprej so bile phalene zelo prisotne v francoskih in drugih dvorih, po padcu plemstva pa so ostale še zelo redke. Papillon je postal bolj priljubljen in tako so, da bi se izognili izumrtju phalene križali le te s papilloni in tako ohranjali pasmo. Posledice so občutne še danes, ko se parijo nekateri "nečisti" psi. Je pa pomojem tako mešanje tudi kjer je dovoljeno zelo riskantno in se ga zato vedno manj ljudi poslužuje. Če se dvema papillonoma skoti phalene pa se le prepiše v rodovniku pasmo in imaš potem pač phalene, seveda pa je zaželjeno, da se psov katerim se to zgodi ne pari več (ni pa prepovedano).

Lp, Mojca
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #176 : ponedeljek, 16.05.2005 : 10:21:22 »

Tale Gracie je pa meni blazno lepo obarvala. Sicer se ne spoznam na Papillone tako dobro, da bi vedela kej je najbolj zaželeno, ampak rdečkasto-rjava barva mi je res zanimiva  Smiley. Pa takoooo majhna punčkica  Wink.
Geri, jaz v Hrušico ne pridem, ker me daje kronično pomankanje časa.......

lp
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #177 : ponedeljek, 16.05.2005 : 11:38:58 »

Gracie je pa res ena fletna papillonka  Smiley Tudi lepo je obarvana, podobna je Jonijevi mami.

Elvis je srčkan, mogoče pa bo kasneje dobil Joni še kakega sostanovalca ali sostanovalko iz čivavskih vrst  Wink. Čeprav Zuzana, Jonijeva vzrediteljica pravi da so papilloni nalezljivi, ker ne moreš imeti samo enega, tako da se lahko kaj kmalu zgodi da bo imela kaka fletna papillonka naslednje leto leglo  Wink Wink Grin

Sicer pa se lahko zgodi, da se bova z Jonijem pojavila kot gledalca v Portorožu, so beware  Cool Hrušica mi je nažalost bolj iz poti.

Logiran
mehika
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 377


« Odgovor #178 : torek, 17.05.2005 : 09:16:58 »

Ja, Joni, tudi za tiste, ki imajo čivavo pravijo, da eden ti ni nikoli dovolj. No mogoče prvi dve leti, ti je eden dovolj, ampak opažam tudi na sebi, da me je zdel v polno sindrom še ene čivave.
Geri: ja v oddaji so povedali, da so phalene morda parili z čivavami ali pomeranci, da so dobili papillone. Tako kot praviš ti pa v ZDA mešajo na veliko phalene in papillone. Tako, kot je tista vzrediteljica povedala, da kakšen krat morajo počakat tudi 2 leti, da se pokaže ali je pes phalena ali papillon. Si predstavljate pol tistega bogega človeka, ki hoče imet papillona in mora čakat toliko časa, da ugotovijo sploh kakšno pasmo ima in nato vpišejo v rodovnik  Huh Huh Shocked Shocked???

No upam, da vas bo čim več v Portorožu!!!
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #179 : torek, 17.05.2005 : 09:47:18 »

Citat
Sicer se ne spoznam na Papillone tako dobro, da bi vedela kej je najbolj zaželeno, ampak rdečkasto-rjava barva mi je res zanimiva 

Kot jaz razumem standard, je dovoljena vsaka barva razen jetrna. Zaželjen je t.i. "blaze" - bela črta ki poteka od smrčka, med očmi nazaj na tilnik. Psi, ki tega nimajo, se imenujejo "solid heads". Pa obarvanost na obrazu bi naj bila simetrična. Po telesu imajo lahko "madeže", vendar bi naj bila dominantna bela barva. Čisto obarvani in čisto beli psi so po ameriškem standardu diskvalificirani, za FCI pa ne piše.

Meni osebno so všeč bolj beli psi po telesu, pa morajo imeti blaze. Čeprav Joni ima eno tako srčkano liso na vrhu glave, tako da njegova ne gre čisto do konca vrata.

Mehika, boš kaj ukrenila glede tega sindroma?  Wink

Evo, jaz sem včeraj dobila potrjeno da imam lahko 18.6 prosto za Portorož, tako da prideva vas vse pogledat.
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 110   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Papillon - metuljček - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines