mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 13.05.2024 : 12:49:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Strani: 1 ... 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 ... 44   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naučiti psa različne trike  (Prebrano 134537 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
magic
novinec
*
Sporočil: 33


« Odgovor #525 : nedelja, 20.05.2007 : 15:48:51 »

oj!

mene pa zanima kako psa navadiš (naučiš), da te uboga tudi na večje razdalje npr. 5, 10 m.?? mene moj Lord uboga samo na razdalji 2m če je pa oddalje me pa samo gleda ali pa pride k meni in se potem usede. rad bi da bi me ubogal na 10m če bi rekel sedi bi ses sedel, če prostor...

pa še to a je kdo naučil psa da dvigne zadnjo taco, kot ko gre na "wc"?? imate predloge??               hvala!
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #526 : ponedeljek, 21.05.2007 : 17:46:56 »

Kako? Vadiš ta povelja povsod in to tako, da psa nagradiš z nečim kar ima rad. Pogoj pa je, da se usede ali uleže takoj povsod. Razdaljo povečuješ postopoma.
Če pa moraš psa večkrat opomnit z roko ne bo nič na daljavo, ker pes ve, da mu tam nič ne moreš.

Če hočeš naučit da dvigne nogo tako kot lula, mu rečeš vsakič ko dvigne taco da bi lulal rečeš besedo, ki bi jo imela za  ta trikec in takoj nagradiš. Če boš zamujala, boš psa naučila poleg dvigovanja tace tudi lulat.  Roll Eyes

Če maš kliker to vedenje lažje označiš.
Logiran
*shella
otrok do 14 let
*
Sporočil: 47


« Odgovor #527 : petek, 14.09.2007 : 19:59:29 »

helou!!! Cheesy
nekaj časa je tema tekla o tem če je 13-letnica primerna za vzgojo psa...
Jaz imam 13 let Cool in to spomlad dobim psa.Pes bi bil absolutno moj, samo kadar bom v šolo bodo starši opravili sprehod ali dva.
Sama bi ga rada naučila naslednje ukaze/trike:
-sedi,
-fuj,
-tiho,
-daj tačko,
-sem (odpoklic)
-prostor (ta se mi zdi še najtežji kako ga to naučit npr: da brez vrvice počaka pred trgovino  za kratek čas??)
-prinesi palico.
Prvo pravilo pri vzgajajnju psa se mi zdita:doslednost in potrpljenje.
Imam prav?? Napišite vaše mnenje, ker si res želim da bi bila moja mrcina lepo vzgojena.
Upam da boste napisali kaj več o ukazih oz. kako psa to naučimo, čeprav imam namen kupit eno dobro knjigo o vzgoji in šolanju psov.
lp,
Špela
Logiran
nagajivka
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #528 : sobota, 15.09.2007 : 13:05:34 »

živjo, moja ZP je pa tok prebrisana, da ko ečem prostor že točno ve da bo dubila nekaj za nagrado in če ji ne dam priboljška takoj, ker hočem da v tem položaju zdrži malo več kot sekundo, vstaja vsa živčna pa se spet vrže na tla in spet vstane... Undecided kako naj jo naučim da ostane v nekem položaju, tudi če se jaz premaknem Roll Eyes
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #529 : sreda, 19.09.2007 : 21:38:38 »

Sammy ima novo spletno stran, posvečeno trikcem. Cheesy
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #530 : sreda, 19.09.2007 : 22:10:23 »

Sammy ima novo spletno stran, posvečeno trikcem. Cheesy
Si se pa potrudila, super stran. Kakšno idejo bom tudi sama uporabila   Tongue.
Kako si ga naučila slalom nazaj? Že nekaj časa ga nameravam to naučiti, pa sploh ne vem kako naj se lotim.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #531 : sreda, 19.09.2007 : 23:23:19 »

Si se pa potrudila, super stran. Kakšno idejo bom tudi sama uporabila Tongue.
Kako si ga naučila slalom nazaj? Že nekaj časa ga nameravam to naučiti, pa sploh ne vem kako naj se lotim.
Me veseli, da ti je všeč! Smiley
Kateri slalom? Ko jaz hodim nazaj, on ali pa oba?
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #532 : četrtek, 20.09.2007 : 12:20:50 »

Slalom naprej že znava, rada pa bi ga naučila slalom, da on hodi nazaj, ali pa osmico, da jo dela ritensko.
Ga moram najprej naučiti navadno hojo nazaj?
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #533 : četrtek, 20.09.2007 : 14:27:04 »

Ga moram najprej naučiti navadno hojo nazaj?
Tako sem ga jaz učila in se mi zdi najlaže.
Logiran
*shella
otrok do 14 let
*
Sporočil: 47


« Odgovor #534 : sreda, 26.09.2007 : 15:37:53 »

Čudovito!!!
Koliko časa si pa rabila da si ga use to naučila Sammy?
lp,
Špela
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #535 : sreda, 26.09.2007 : 19:50:06 »

Pri nekaterih trikih je takoj ugotovil, kaj hočem od njega, pri ostalih sva potrebovala več časa. Učiti sem ga začela nekje pri dveh letih in pol, ko sva nehala z agilityjem. Sedaj je star pet let. Drugače pa ga učim, ko imam voljo.
Logiran
barbara007
novinec
*
Sporočil: 31


« Odgovor #536 : sreda, 21.11.2007 : 11:43:43 »

Lep pozdrav sem nova na tem forumu. Imam zlatega prinašalca Lorda. Star je 7 tednov. Nekaj trikov sem ga že naučila, nekaj bi ga pa še rada.
Članke za nazaj še nisem prebrala, ker nisem še mela časa si bom pa drugič vzela čas.
Zanima me kako naj Lorda naučim:
-prostor
-naj me uboga ko rečem ne, ker velik grize
-nočem da laja name in renči
-in hočem da pri miru sedi ko mu to ukažem in mu med tem brišem tačke ali pa zapenjam ovratnico.

Hvala za vaše odgovore.
-
Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #537 : sreda, 21.11.2007 : 13:31:30 »

Lep pozdrav sem nova na tem forumu. Imam zlatega prinašalca Lorda. Star je 7 tednov. Nekaj trikov sem ga že naučila, nekaj bi ga pa še rada.
Članke za nazaj še nisem prebrala, ker nisem še mela časa si bom pa drugič vzela čas.
Zanima me kako naj Lorda naučim:
-prostor
-naj me uboga ko rečem ne, ker velik grize
-nočem da laja name in renči
-in hočem da pri miru sedi ko mu to ukažem in mu med tem brišem tačke ali pa zapenjam ovratnico.

Hvala za vaše odgovore.
-
Tole zame niso lih triki, ampak osnove uboganja... Kaka pasja šola bi prišla v tem primeru po moje kar prav... Shocked
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #538 : sreda, 21.11.2007 : 16:13:34 »

Pa pri SEDMIH tednih niti "Rex" tega ni vedu. Počai pa bo. Sicer si pa v napačni temi Wink
Logiran
Jana*
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #539 : sobota, 08.12.2007 : 00:52:23 »

Tudi midva s Tery-jem (3 in pol leta star višavec) se nadvse rada ukvarjama s trikci, najina "zbirka" pa mislim da ni majhna  Wink  če koga zanima katere že obvladama, tudi videi so dodani -> klik

Do konca letošnjega poletja sem ga učila na "navaden" način, sedaj imama že nekaj mesecev kliker, in res se obnese  Smiley


lp, Jana
Logiran
Strani: 1 ... 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 ... 44   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines