mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 22.05.2024 : 00:06:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: kako odvaditi skakanje po ljudeh?
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 13   Dol
Natisni
Avtor Tema: kako odvaditi skakanje po ljudeh?  (Prebrano 56067 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ChUcK_Sara
gost
« Odgovor #45 : torek, 16.11.2004 : 23:46:57 »

Hej! Zanima me kako naj odvadim svojega Argentinca da neha skakati po meni..Samo po meni skače pa po nikomer drugem.Včasih me na sprehodu pogleda in ze je v zraku..pa je ves blaten umazan po šapah da sem taka ko da bi v blato padla. Pol me pa se grize in oh in sploh..Vglavnem...Svetujte mi,prosim,kako naj ga tega odvadim..Pa tudi tezek je pa je se bolj zakomplicirano sramHvala
Logiran
LiXo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 294


« Odgovor #46 : sreda, 17.11.2004 : 00:13:49 »

Jaz bi ga ob skakanju ignoriral, in ko bi nehal bi ga pohvalil ter mu dal nagrado Cheesy
Logiran
sallys
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 422


« Odgovor #47 : sreda, 17.11.2004 : 08:52:31 »

Težko je ignoritati, ker vseeno ne odnehajo takoj... Potem je pa rezultat blato, razstrganije, modrice... Mi smo poskušali z ignoriranjem pa je bil rezultat: zgoraj opisan.
Zdaj pa poskušamo že iz njenih učk prebrat kdaj se v njej nabira tista ta žlehtna in takrat strogo rečemo ne, če je spuščena na povodec in malo poleg: brez nagrad, ker hrana jo zopet razdraži.
Če pa že poskakuje in gode pa pogledamo kam stran in rečemo: Kdo pa gre?, Kaj je pa tam?...- poskušamo preusmeriti pozornost.
Če se umiri: nežna pohvala.
Seveda, pa je lažje napisati, kot to početi.

 ;DMed crkljanjem in prihodom domov je stvar drugačna.
Takrat se mečkamo, lupčkamo, drug po drugem skačemo...
Vedno ko Sally zavoha bokser pristaša ga poskuša boksniti, se okrog njega oviti... In ti ponavadi tudi spodbujajo skakanje. Če jo kdo le mirno ogovarja in poboža mimogrede nikoli ne skače. Kiss

Srečno!
Logiran
tomaz
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 64


« Odgovor #48 : sreda, 17.11.2004 : 09:26:19 »

Hja, če je pes vesel, bo skakal po tebi tudi do vrha umazan. Saj, kako se mu pa moreš upreti. Meni se začne samo smejati, ko ga vidim, kako hoče bit z mano  Wink.
Danes zjutraj ga nisem mogel toliko časa prepričat, dokler ga nisem dvakrat zagrabil za vrat in mu še dokaj mirno rekel, da je DOST! Namreč bila sva na krajšem sprehodu in srečala staro znanko Koro (rottweilerko), s katero se ponavadi podita po travnikih, dokler ne iztrošita skoraj vse energije. Ampak danes ga nisem spustil s povodca (malo še pazim njegove noge). Pesjan je bil tako užaljen, da me deset minut ni pustil na miru. Skakal je vame in vlekel povodec, kot bi bil zmešan.

Sara, če ga zares želiš odvaditi - strogo in striktno. Najprej to, potem pa pohvala.
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #49 : sreda, 17.11.2004 : 16:59:27 »

Mi imamo pa problem, da ko vidi kogarkoli, ki ji gre nasproti in jo začne ogovarjati ali hoče pobožati čisto ponori od veselja in začne po človeku skakati. Če jo nekako že spravimo v sedeči položaj pa opleta s sprednimi tacami, da vse popaca. In seveda to ni nikomur všeč. In vsi ko jo vidijo kako nori pravijo : "Ta mora biti pa hud". zara jih je pa ubistvu samo tako vesela. Pa ne vem kako naj jo to odvadim. Kakšen predlog?
Smo že poskušali s tem, da vsakič, ko kdo pride do nje rečem sedi in vztrajam toliko časa da se usede in umiri, a to sploh ne pomaga.
Logiran
manetka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #50 : sreda, 17.11.2004 : 22:14:11 »

Meni je tvoj problem prcej dobro znan, vendar smo bili mi sami krivci zanj. Oz. krivec je bil moj fant, ki je Leylo učil skakati nase, ko je bi majhna. Ampak ona pač ni vedela, da nismo vsi tisti, po katerih lahko skače. Tako, da sem morala fanta najprej ozmerjati naj že neha s takim učenjem. Potem sem morala odvaditi pa še psičke. Ni bilo najlažje, vendar je šlo tako, da sem se ji odmikala, ko je hotela skočit name, vsi smo jo rahlo okregali, ko je to naredila ali samo hotela, pa je počasi šlo.
Sedaj se včasih spozabi le kadar je zelo razigrana ali pa scrkljana in se hoče čohat.
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #51 : četrtek, 18.11.2004 : 10:49:23 »

mary: princip je ze pravi samo vzrtajnost je potrebna! Psicka naj pride do crkljanja in pozdravljanja z ljudmi ali komerkoli (tudi s tabo) samo z lepim vedenjem (se pravi brez skakanja. Samo ko sedi, se bo crkljala. Tudi jaz sem imela isti problem, ampak zdaj se usede ze sama ko vidi da jo kdo prihaja cohat in s tem prav izsiljuje in tisto rito prestavlja okrog-ampak vedno v sedecem polozaju Grin Wink Roll Eyes Vadis lahko recimo tako da najprej sama poskusis, ko je recimo privezana prides do nje in ce skoci se obrni in pojdi korak stran da ne doseze. Potem spet sedi in se ji spet priblizaj. Delaj dokler ne obsedi ko se ji priblizas. Takrat pa igra in bozanje. Potem poskusi z domacimi in jo imej ti na povodcu. Ce skoci je 'ne', in gre tista oseba stran ali pa se obrne stran. Potem pa tudi s kakim tujim clovekom poskusi. Ko bo psicka ugotovila da mora sedeti ce hoce pozdraviti (to bo hitro) se bo sama kontrolirala. Ampak moras bit dosledna, ne pa da enkrat pustis skakanje enkrat pa ne!! Pa to povej tudi ljudem ki jo zelijo pobozati, naj zahtevajo sedi in lepo pozdravljanje. Nekaterih 'pasjih' ljudi morda ne bo motilo da skoci nanje ampak bo pa porusilo tvojo vzgojo! Pa sporocaj kako vamam gre...
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #52 : četrtek, 18.11.2004 : 18:19:58 »

Hvala za odgovore. Bova poskusili in poročali kako nama gre.
No, samo kaj pa naj naredim, če lepo sedi, ko pa jo pobožaš pa začne stegovati sprednje tačke (še vedno v sedečem položaju)? Naj preneham z božanjem?
 
Lp
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #53 : četrtek, 18.11.2004 : 18:30:33 »

Mary, jaz sem svoje izkušnje pri Bini opisovala že na 2, strani, zato bom naredila samo copy-paste Grin Grin

**********
Mi imamo z našo bernardinko iste probleme. Na začetku je skakala, ko si prišel k njej, potem te je pa še s taco udarila po hlačah, trebuhu, obrazu (če je dosegla). In na koncu je postalo vse to že zelo nevarno, ker je mene nekajkrat čez obraz opraskala .

Najprej sem jo odvadila skakanja (nastavila koleno), potem sem jo pa vsakič, ko me je ona s taco udarila, jaz udarila njo po smrčku. Če bo ona mene udarila, bom pa še jaz njo. In sedaj je že bolje. Že manj "opleta" z njenimi dolgimi tacami. V bistvu je sočasno nehala skakat in (skoraj) opletat s tacami.

Saj sem ji govorila NE vsakič ko me je s taco ampak to ni nič pomagalo. Potem sem jo pa malo po smrčku udarila, ko me je ona s taco. Ker pri njej samo RAHEL udarec po smrčku zaleže kot kazen.
********************

To je pri meni delovalo. Sporoči, kako boste rešili problem.

Lp jana
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #54 : četrtek, 18.11.2004 : 18:57:37 »



Tudi pri nas je skakanje na dnevnem redu, vendar nikoli po domačih, takrat je samo miganje z rito, pa  Kiss, pri srečanju na cesti,če se mimoidoči le mal nasmeje, se začne skakanje, če je pa otrok je pa sploh hudo,večina ljudi tega ne mara zato je bolje da se na cesti umaknem oz. čist skrajšam povodec, drugač mu pa rečem dol, pa uboga za dve sekundi, v glavnem pes oceni človeka, če mu je všeč ne da miru, če pa ni po njegovem okusu, ga tud  povoha ne Angry, potrebno bo še veliko odločne vaje  Wink
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #55 : petek, 19.11.2004 : 08:44:23 »



, v glavnem pes oceni človeka, če mu je všeč ne da miru, če pa ni po njegovem okusu, ga tud  povoha ne Angry, potrebno bo še veliko odločne vaje  Wink


Kako mi je to znano ....
Logiran
ChUcK_Sara
gost
« Odgovor #56 : petek, 19.11.2004 : 17:10:08 »

Hvala za nasvete! Pa on ne skače po men ker me  je vesel..No tudi ja samo on začne ponavadi na sprehodu..me pogleda pa name skoči!!!kr naernkrat..Pa tezek pa velik je da sem vsa plava pa popraskana! pa na sprehodu mu gre na zivce če je kaksen človek ki teče.-..in zadnič je hodil ob meni na levi strani nekdo pa nama je prihajal(tekel) nasproti..pa je sel mimo mene po desni..In čak je 'skočil' na mojo desno stran oz, se pognal..da se je tip ustrasil(čak je ze kar velik oz. nabit:)) in začel kričat da naj pazim na svojega psa..Kot da nisem!!!grrr..tko da nevem kaj naj naredim! Undecided
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #57 : petek, 10.12.2004 : 18:04:25 »

No, kot sem obljubila sporočamo kako nam gre odvajanje skakanja.
Zara se je že skoraj popolnoma odvadila skakati name, na mimoidoče pa jo je treba še opomnjati. Vedno ko koga srečava in jo hoče pobožati jo dam v 'sedi' položaj in če lepo sedi jo lahko poboža, drgače pa mora počakati, da se umiri. Ampak kar gre. Tako da z malo vaje upam, da nama bo uspelo dokončno. Roll Eyes
Hvala za vse nasvete Kiss
Lp
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #58 : torek, 14.12.2004 : 14:49:44 »

mary: Super! Sem zelo vesela da vama gre in da so nasveti pomagali Cheesy Kar tako naprej...samo dosledna bodi!
Logiran
nero
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 128


« Odgovor #59 : torek, 14.12.2004 : 22:03:55 »

OJLA!
Tudi pri nam smo imeli take probleme, pa smo jih odpravili na dva nacina:
1.ko pes skoci mu nastavis koleno
2.ko skoci nate mu pohodis zadnjo taco

Meni je uspelo.Upam da bo tudi vam!

                 Barbara&Lor
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 13   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: kako odvaditi skakanje po ljudeh?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines