mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 15.05.2024 : 22:27:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Čistokrvni žogar ROXY
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 68   Dol
Natisni
Avtor Tema: Čistokrvni žogar ROXY  (Prebrano 182442 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #165 : sobota, 09.05.2009 : 23:17:00 »

Upoštevamo vse nasvete in se imamo čudovito vsak dan znova  Wink






Prvomajske praznike smo deloma preživeli tudi na morju. NUJNO!!! Moram pa priznati, da je bil kar velik zalogaj. Najti hotel, namreč.  Undecided Prejšnja leta smo izbirali po lokaciji, številu zvezdic, storitvah, ki jih nudijo... letos je bil skoraj edini kriterij oziroma pogoj, da lahko s seboj vzamemo našega kosmatinca  Lips Sealed


Po nekaj dnevnem iskanju in klicanju vsem možnih poznanih, smo končno našli hotel v katerega smo lahko vzeli tudi našega pesjanarja  Grin
Težava je namreč v tem, da večina hotelov v sosednji deželi ne dovoli hišnih ljubljenčkov. Če pa že, potem morajo imeti 2,4 kg skupne mase s prtljago vred. Naša "zver" od slabih 35 kg in popolnoma svojo, veliko potovalko opreme pa je bila za večji del odprtih hotelov prevelik zalogaj. In ni jih bilo kun, ki bi to malenkost prikrile oz. težavo zmanjšale sram

Ampak, se nismo dali in našli krasen hotel  Cheesy Psa so sicer bogato zaračunali, je bil pa v naši sobi in enakovreden turist ostalim dvonožnim gostom  Cheesy

Stopimo v sobo in šok. Postlana zakonska postelja, valda, itak... zraven pa pomožno ležišče... prav tako POSTLANO!!!  Shocked Za psa?!?!!!!! Roxy, končno imaš čisto svojo ta pravo postlo!!!!! Cheesy Roll Eyes
Pa ni dolgo trajalo. Je dal "gazda" veto. Angry Baje bi potem tudi doma samo še na naši postelji spal  sram

Bogi kužek, ne sme na ta pravo post'lo  Cry
In sem jo morala pospraviti ter zložiti, še preden sem uspela razpakirati fotoaparat.... smrk, no

Roxy-ju je bilo itak vse fajn, s pravo posteljo ali z njegovo, ki smo jo prinesli s seboj. Pridno je počakal, da je dobil navodila kam gre lahko in kam ne, takoj nato, pa se je lotil raziskovanja









Kopalnica mi ni všeč, je naša doma večja  Wink


               


Ja, tale soba bo kar OK, ne bo mi hudega Wink




           



Seveda smo spet trenirali plavanje. Jp, Roxy je z vodo že skoraj na TI

Najprej ji pošlje enega lubčka Wink





Potem pa skoraj suvereno zakorači vanjo (sploh nisem vedela, da obstajajo table PSI PREPOVEDANI?! In to na vsakem koraku?!?!!!  Shocked Angry )
No, ker še ni sezona, jih baje še ni treba upoštevati  Roll Eyes








Šele potem sledi ogled okolice  Wink











Ponovno iskanje novega čolna  Cheesy





Neeeeeeeeeeeeeeeeee, ta je preveeeeliiiik Shocked





Aha, eden ed teh je moj idol  Roll Eyes




In spoznavanje novih prijateljev...





...primorskega zelenja in cvetlic...








Ena mala, majčkena težavica v hotelu je bila edino ta, da čistilke nikakor niso upale v sobo, ker je bil notri strašen pes. En dan je čistilka po pomoti odprla vrata sobe, ko sva bila na zajtrku in okamenela. Pa nikakor ne razumem zakaj  Huh
A ne izgleda naš mali kuža nadvse prijazen?!  Roll Eyes



Aja, tole prigodo smo tudi imeli Roll Eyes
Eno jutro je "gazda" peljal našega pobalinkota ven lulat. Bili smo v tretjem nadstropju (od treh, po moje Tongue) in na najbolj odaljenem koncu hotela (glede na recepcijo in vhod). Ne vem, verjetno so pričakovali strah in trepet od psa, ki se bo itak samo drl noč in dan ter ustrahoval vse mimoidoče, ali kaj? Huh Tongue
Pot do pasjega WC-ja je bila tako nekoliko daljša, hodniki pa zaviti; že nekje blizu labirinta, res. Roxy je sicer nadvse priden in se trudi hoditi poleg (če ga kdo gleda, potem tega ne zna  Angry ) Ampak... Roxy uide za vogal hodnika, z druge strani pa pride nemška upokojenka. In se ga na smrt prestraši  sram Roxy je bil seveda na fleksiju, "moj" praktično takoj za njim, a vseeno se ga na prvi trenutek ni videlo; Roxy se je obnašal kot, da gospe ni, ona pa je vseeno prebledela, reva. So se potem vse zmanili in se vsemu skupaj nasmejali, vendar... A si predstavljate, da bi jo revo ubogo kap od strahu?! In naslov časopisnega prispevka naslednji dan v vseh hrvaških cajtengih: "Strašna zverina iz Slovenije, brutalno pokončala nič hudega slutečo nemško turistko, ki je breskrbno dopustovala na hrvaški obali !!!"   Lips Sealed


Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #166 : sobota, 09.05.2009 : 23:19:40 »

Nikoli pa ne izpustimo obiska na vikendu pri mojih starših.
Letanja ni bilo ne konca, ne kraja  Cheesy


















Ker ni bilo pasjih prijateljev, smo morali poiskati alternative...







Imam ga, našel nekaj!!!  Cheesy Zakaj pa noče noret z mano?!?  Huh  Undecided





 Cheesy


Po nekajurnem norenju, se pa celo naš kuža nekoliko upeha in za minuto ustavi. Reees, zna tudi čisto lepo ležat in se delat čisto pridnega in nedolžno spokojnega  Smiley



Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #167 : sobota, 09.05.2009 : 23:36:55 »

Oooo Roxy  Cheesy, tole si pa zadel na loteriji. sej ni cudno, da si danes zgledal zelo spocit v soli. Morje naredi svoje   Cool. Mi bi potrebovali navodila, kako nauciti psa plavati? Flipi namrec ne zna  Tongue. A mislis, da se bomo v soli ucili plavati?  Roll Eyes 
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #168 : sobota, 09.05.2009 : 23:38:56 »

Pomoje samo počakamo na prvo deževno soboto, pa bomo vsi imeli blatno kopel  Wink




Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #169 : sobota, 09.05.2009 : 23:50:36 »

Pomoje samo počakamo na prvo deževno soboto, pa bomo vsi imeli blatno kopel  Wink


Blatna kopel je najboljša  Cheesy. Voda pa ne sme biti višja od riti. Ker potem smo pa že ogroženi  Grin
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #170 : nedelja, 10.05.2009 : 07:50:28 »

Kako sem jaz vedno pre-vesela ko berem Roxyjeva sporočila. Smiley

Njemu je res ratalo najti najboljši možen dom zase!  Cheesy Cheesy Cheesy

Lp, Maja Kiss
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #171 : ponedeljek, 11.05.2009 : 08:42:45 »

Ej, vi ste pa res super. Roxy, kako ti uživaš!!
Logiran
stefi5
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 93


« Odgovor #172 : ponedeljek, 11.05.2009 : 09:14:36 »

Lepo se godi vašemu Roxiju in prav je tako.
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #173 : petek, 22.05.2009 : 15:20:23 »

Zadnjič sta se nama z Roxy-jem na sprehodu pridružili sosedovi dekleti Nika in Ula, stari 6 in 9 let.
Zaradi previsokih temperatur je žoganje omejeno le na zgodnje jutranje ure, tako da se kasneje le sprehajamo in seveda ovohavamo.

Po nekaj minutah pravi Nika: "Zakaj Roxy stalno nekaj vohlja po tleh?"
Jaz: "Veš, mora prebrati dnevni časopis."
Nika: "Kakšen časopis?"
Jaz: "Kužki si na različne načine, predvsem pa z lulanjem, puščajo razna sporočilca, ki jih potem prevohljajo ostali psi. Pes ima namreč izredno dober voh in se na ta svoj čut tudi najbolj zanese."
Nika: "A-ha, a tako."

Hodimo kakšno minutko v tišini in opazujemo Roxy-ja med vohljanjem dreves, svetilk, grmičkov,...

Nika se kar naenkrat skloni, utrga neko rastlino, jo prime z obema rokama in pravi:
"Roxy, posluši tole, pismo imam zate: Roxy, danes sem tukaj lulal. Uf, bljak!!!" In odvrže utrgan liste na tla  Grin

Pobere naslednjo vejico in bere:
"Dragi Roxy, sem tista mala bela kepica in te vsak dan opazujem kako tečeš za žogo. Če sem tudi jaz tebi všeč in bi bil rad moj prijatelj, mi pusti sporočilce."

 Cheesy

In tako še nekajkrat  Cheesy  Grin


Še zdele se smejem otroški domišljiji. Res sta mi polepšali popoldan.
Bravo Nika & Ula!

 Grin Cheesy Grin



p.s.: Sedaj me pa resnično firbec matra, kaj se takole pogovarjajo naši kosmati  Roll Eyes

Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #174 : petek, 22.05.2009 : 16:52:54 »

Sta tile Nika in Ula iz Kureščka?
Roxy pa res uživa z  vami! Smiley
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #175 : petek, 22.05.2009 : 17:13:12 »

iz Šiške


Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #176 : petek, 22.05.2009 : 17:31:23 »

Aha, potem pa ne bosta ta pravi. Sta namreč iz Kureščka sestrici Nika in Ula in enakih let, simpatični kot tile dve, ki ju opisuješ Wink
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #177 : sobota, 23.05.2009 : 00:54:16 »

mogoče pa tam preživljata počitnice  Wink

Res sta luštni in polni zanimivih idej.   Cheesy


p.s.: Pred Roxy-jem sta se na smrt bali psov, sedaj pa se obnašata kot bi bili z njimi od vedno. Mislim, da imamo terapevtskega psa v familiji Grin






Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #178 : sobota, 23.05.2009 : 19:47:28 »

A si mor'te mislit koga je Roxy danes spoznal?!? 

Cheesy


Da pomagam:

je plašna (kokr)...
ima dolge noge... 
kosmate noge... Grin
ima 4 noge...
živi v gozdu...
mladička radi kličemo BAMBI


 Roll Eyes

Ja, Roxy je danes verjetno prvič v življenju spoznal srno, se v trenutku spremenil v velbloda, stopil dva koraka nazaj, previdno ovohaval zrak, stopil pol koraka naprej in takoj enega nazaj, se po 3 minutah končno opogumil, iz dvogrbe kamele postal samo še enogrba, se previdno približal nevarnemu bitju, in se posmrčkal!!! Cheesy

Rojeno je novo "prijateljstvo" Grin















Tega psa na jago vzet bi bil po moje popolni polom.  Cheesy
Mislim, da je bil v prejšnjem življenju Hajdi  Grin



Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #179 : sobota, 23.05.2009 : 20:29:43 »

Blagor vam, da ne zna jagat  Grin
A bomo gledali Roxyja v balerinkah okrog skakat, ko je taka nezna dusica  Wink

ps.de neus furmica prevc gnala, kr bo se res bambi ratal  Tongue
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 68   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Čistokrvni žogar ROXY
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines