mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 16.05.2024 : 18:19:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci
Strani: 1 ... 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zlati prinasalci  (Prebrano 199364 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #840 : četrtek, 26.08.2004 : 15:47:42 »

Koliko ljudi se iz mene dela norca, ker imam pri 20ih letih 2 psa. Najprej je bila kriza zaradi Smarta, joj to ti vzame preveč časa, bla bla bla, sedaj ko sem naznanila, da pričakujeva drugega, je kriza vsajpri prijateljih še hujša in pravijo " ja zakaj pa imata dva Shocked "

 Grin Grin Grin Ooooo, to pa poznam Roll Eyes Roll Eyes Tongue Tongue Naš Bero je imel 5 let, ko smo dobili Bino. In ko sem ljudem razlagala, da dobimo še psico, so skoraj vsi rekli: " Ja, kaj boste pa z Berotom Huh A ga boste dal stran Huh" Na koncu mi je bilo že dosti takih vprašanj in sem govorila: "ja, stran ga bomo dali, ker je že star Roll Eyes Wink Tongue".

Me zanima, kaj bodo rekli, ko začnem še o tretjemu psu govorit Roll Eyes Tongue

Mi imamo jesenskega psa. Ampak tudi to srečo, da je bila mami doma zaposlena, tako da pes nikoli ni bil sam doma.

Meni se še vedno zdi najbolje imeti psa prvih nekaj mesecev zunaj, da se navadi zunaj hodit na stranišče in da lula takrat, ko to njemu paše. Seveda to velja za tiste pasme, ki so lahko zunaj  Wink  
Mi smo pri obeh psih naredili tako: pes je spal zunaj, čez dan sem bila veliko z njim zunaj (z Berotom sem se celo novembra zunaj na balkonu v bundi učila), tako da je bil redkokdaj sam. V hišo je mogoče prišel za nekaj min na dan. Če smo kam šli (sicer redko), je bil pes sam zunaj (in tako nas ni skrbelo za čistočo). Okoli 6 meseca starosti (ko se je navadil lulati zunaj), pa je pes lahko bil že več časa v hiši. No, danes je Bero stalno v hiši, Bina pa po 18 ur Roll Eyes

LP Jana
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #841 : četrtek, 26.08.2004 : 15:55:29 »

LISKA!
Kot ti je že kk napisala (kk,hvala za kompliment Grin Smiley) bo imela moja Liza spomladi leglo.Liza je nekako srednje svetla težko opišem z besedami,poglej jo na fotki
(http://www.mojpes.net/galerija/displayimage.php?album=277&pos=7)
 ,samec pa bo malo temnejši od Lize
Drugače se pa tudi iz mene norca delajo kot:14 let pa samo za 'cucka' skrbiš,kaj pa prijatelji pa žuranje...?  Grin
Zdaj ko sem pa oznanila,da bo imela Liza mladiče in da se že pripravljam na njih so pa verjetno vsi mislili,da je to najboljši vic leta Grin
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #842 : četrtek, 26.08.2004 : 16:06:36 »

LISKA še ena ideja... kaj pa če vzameš k sebi malo starejšega mladička? Ki ne lula več na dve uri, in je že ven iz tahujšega. Eden se zaradi pomanjkanja časa oddaja tule http://www.mojpes.net/modules/oglasi/index.php?pa=viewannonces&lid=1504 . Sem ravno videla oglas pa se pač spomnila še na to možnost.

Liza imaš očeta že izbranega? Kdo pa bo če ni skivnost?

LP nina
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #843 : četrtek, 26.08.2004 : 16:21:16 »

Ja hvala lepa se pravi naj bi teoretično poznala vsakega plemenjaka v slo. da bi vedela kako izgleda in če mi je karakterno všeč, da bi lahko kupila mladička, kot bi si ga želela?Huh

Ja. Pa ne omeji se samo na SLO.

Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #844 : četrtek, 26.08.2004 : 17:06:38 »


Ninci se ti vidi, da si še zelena. Veš kaj je osnovno prepričanje pasje laične publike? Always blame it ona dog!
In če bi bila zlobna bi ti prav privoščila enega od kupcev teh tvojih nerodovniških mladičkov, s katerim bi imel kup težav predvsem z dednimi problemi. In trdno prepričanostjo, da je vsega kriv PES in ne PSICA!

Ja, ko se kupuje mladiča, če se angažiraš v nakup kot je edino prav, poznaš ne samo en kup plemenjakov v SLO in tujini, ampak tudi en kup plemenk, sorodstva, potomcev itd.
Le tako točno veš kje iskat kar si želiš.


Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #845 : četrtek, 26.08.2004 : 17:23:35 »


Ja in kaj hočeš zdaj povedat s tem zadnjim odgovorom?
Ma priznam, ama nič ne štekam, na kaj namiguješ. Huh

Seveda kritiziram Hočevarja v nulo. Ampak tudi v živo seveda, vsakič sproti, ko je priložnosti. Samo tisti, ki vsaj DOBRO berejo moje kritike na forumu (z njim vred) točno vedo, da niso brez podlage.  Smiley
Ti na žalost ne spadaš med njih, če si zdaj ga privlekla na dan v zvezi s temo, s katero on začuda res nima baš velike povezave trenutno še (bo pa imam filing  Grin
Mu delaš medvedjo uslugo in nezavedno tudi reklamo očitno. Roll Eyes

Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #846 : četrtek, 26.08.2004 : 17:38:22 »

Ja super, veš da danes vem kako je z tem. Da moraš poznati celo sorodstvo če kupuješ psa z rodovnikom, da ne bo kaj narobe itd. itd. Ampak takrat dve leti in pol nazaj ko sem kupovala Smarta me je prav brigalo, kdo je foter in kdo mama Roll Eyes Pa saj mi je tudi danes vseeno.

Mislim, da si s tem povedala priblizno vse. Ce tako razmisljas, ti nobeno sodelovanje pri leglu, pa naj bo se tako dobronamerno, ne pomaga. Znanje o pasmi in o psih na splosno, da niti ne omenjam etike, sega malo dlje kot do sosedovega plota.

Pa veliko veselja z zlatkotoma, Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
kk
rad pišem
****
Sporočil: 282


« Odgovor #847 : četrtek, 26.08.2004 : 17:48:52 »

Citat
Pa... kot sem že rekla gremo nazaj na izhodiščno temo prinašalci..

sej to je to, to je bistvo, koncno se pogovarjamo o zlatih prinasalcih... zlati prinasalci niso samo ljubke kepice in simpaticni odrasli kuzki, ki imajo vsakogar radi, so pridni in oh in sploh primerni za lahkotno cvekanje...
dedne bolezni, tezave, to je realnost... vceraj sem bila s kimom v sluzbi, vsi so ga crkljali in cvilili, pa pride se kolega, ki ima tudi godna.. seveda ga pocrklja, nakar veliko bolj resno vprasa, ali ima tudi moj tezave s kolki... k sreci nima in sva sla na naslednjo tezavo...

se necesa se ne zavedas, ko psa paris mimo papirjev... slovenski goldni so bolj ali manj vsi v sorodu, zato tudi vedno vec tezav... ze hocevar za svoje pse, ce ne vidi rodovniskega imena ni vedel, kdo... seveda tudi lastniki psic ne vedo in prav lahko se zgodi, da bo kateri od lastnikov psicke iz smartovega nerodovniskega legla svojo psicko paril s sosedovim samcem, ki lahko ima zelo podobno kri (kdo ve, ce pa nihce ne ve, kdo je oce in kdo je bil ocetov oce)... mladicki pa, namanj gluhi...
jaz v tem posebne ljubenzi do pasme ne vidim...
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #848 : četrtek, 26.08.2004 : 18:24:37 »

Agnes... ne bos verjela ja pred paritvijo smo prestudirali rodovnike tako oceta kot mame, pregledali bliznje sorodstvo itd. itd. Madona sem res neumna da se grem take stvari z nerodovniskimi cucki, pa da sem starsem celo kolke in komolce slikala, poden od podna a ne??  Sem povedala da mi ni bilo pomembno kdo sta foter in mama, si ti ko si kupovala prvega psa bila tako poucena kot danes? Si tocno vedela kaj hoces? Katero linijo....Huh

Ne bos verjela, ampak sem. Ker sem prvega psa zbirala in iskala dve leti, prestudirala vse, kar je bilo takrat na voljo, tezila vsem, ki so imeli pet minut casa, da so mi pojasnjevali stvari. In sem dobila tisto, kar sem takrat hotela. Zdravega in lepega psa slovenske vzreje. Seveda pa danes vem vec, ker vztrajam ze 15 let v isti pasmi.

Ostalega, Nina, pa res ne razumem. Oprosti, ampak se eno tipicno ravnanje Kosovirja iz Doline Sentflorjanske. Ampak, samo da delamo iz ljubezni do pasme, ane? Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
ninci
gost
« Odgovor #849 : četrtek, 26.08.2004 : 18:27:08 »

Ja Agnes bravo ni kaj lahko ti samo čestitam (popolnoma iskreno!),ker si že pri prvem psu točno vedela kaj iščeš, marsikdo ne ve, nisem samo jaz taka... če verjameš ali ne.


Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #850 : četrtek, 26.08.2004 : 19:31:53 »

Zaenkrat se še odločam med dvema goldnoma s katerima bi parila Lizo.Eden je Xhantos Blaze of Glory,drugi pa Daily Rays Aston Martin.
Pa moram se zahvalit kk in sirtaki,ki sta mi svetovali pri samcih Kiss
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #851 : četrtek, 26.08.2004 : 19:37:00 »

No ja z našimi mladički je takole... dobili so rojstni list kao domača izvedba rodovnika, ki mu mi pravimo po domače rojstni list Roll Eyes Gor piše kdo sta mama in oče in še njuni starši, pra starši in pra pra starši, tako da... zaenkrat vsi lastniki točno vedo od kje mladički prihajajo in kdo so njuni sorodniki.

Kako pa vejo, da vse to drzi? Kaj pa DNK testi pa te fore...  Grin Wink

Če se že bodo odločili za paritev so se v pogodbi obvezali, da o tem obvestijo mene ali lastnika samice, da bomo vsaj vedeli kako in kaj. Dovoliti morajo tudi ogled legla itd. Glede na to da mladičke nismo prodali kar prvemu butlu, ki je prišel izza vogala, verjamem da se bodo tega držali, zaenkrat smo v rednih stikih, tudi ta dva meseca, ko so mladički "gor rastli" smo bili.

Zakaj pa nisi v pogodbo dopisala, da sploh ne smejo imeti legla?

Aja, se to; a si za psicko placala ali je to placilo skocnine? Saj mogoce si ze napisala, pa sem spregledala. Undecided
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #852 : četrtek, 26.08.2004 : 20:06:36 »

Joooj kok sem vesela, da ne vzrejam več te pasme.
Taki kot si ti ninci, so jo razvrednotili do konca in nazaj. Mislim, da si mi lihkar pokazala, kako neumno je v SLO sploh imeti še rodovniško leglo goldijev, pa še to izključno zaradi takih oportunistov in zaslužkarjev kot si ti.

Resnično upam, da te bosta tale lahkomiselnost in egoizem ter prepričanje, da so kupci bedaki, udarila ornk po žepu, predvsem pa po temu kaj si bo pasja javnost mislila o tebi - sej veš, strašansko razočarani lastniki teh mladičev.


Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #853 : četrtek, 26.08.2004 : 20:15:34 »

Pa bi ti financirala te teste? Firbec pac.  Wink

Kaj pa tisto o leglih?

Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #854 : četrtek, 26.08.2004 : 20:26:47 »

Ampak mene se vedno zanima tole:

Citat
Zakaj pa nisi v pogodbo dopisala, da sploh ne smejo imeti legla?

Pa ni provokacija, ampak zgolj razmisljanje, ki ima korenine v enem izmed tvojih komentarjev.

Citat
Sicer pa jaz vidim izvirni problem pri vzrediteljih rodovniških psov! Če bi vi vsi imeli pgodobe, kjer bi pisalo da se z "vašim" psom, pač ne sme delati nerodovniških in kakšna je kazen za tako leglo bi bilo to to. Če danes začnete vsi z tem, čez 15 let nerodovniških ne bo več in je problem rešen.

Vprasanje-zakaj torej ti nimas take pogodbe?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 ... 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines