mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 16.05.2024 : 18:03:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Česa pes ne sme jesti
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 26   Dol
Natisni
Avtor Tema: Česa pes ne sme jesti  (Prebrano 97423 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
TerraM
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 16


« Odgovor #60 : torek, 29.11.2005 : 13:23:57 »

Pa še nekaj kar se tiče kancerogenosti določenih produktov. So izjave, ki so špekulacije in podtikanja ali take in drugačne teorije zarote. Lahko pa rečem, da so problemi dokazovat stvari velikim firmam, ki imajo svoje laboratorije in svoje plačane raziskovalce v drugih institucijah. Določena ugotovitev drži za model poskusa v katerem je bila narejena. In če dobiš rezultate,ki so v nasprotju z rezultati,ki bi jih taka firma želela (oni imajo pa poleg vsega še vrsto lastno izpeljanih raziskav) te bodo preverjali v nulo in če ti najdejo kako pomanjkljivost v metodologiji te bodo diskreditirali. Konkureca bo najbrž želela preverit kako je s tem, vendar to spet predstavlja določen čas in v tem času nihče ne bo vedel kako in kaj.

Trenutno je bum raziskava italjanske skupine,ki je ugotovila da je aspartam (umetno sladilo) cancerogen. Ena sama študija proti celemu svetu. Tla so se stresla pod nogami firm in znanstvenikov, ki večinoma trdijo, da to ni mogoče. Zaradi dobro zasnovanega poskusa teh Italijanov bodo zdaj stekle množične raziskave na to temo, kar pa zahteva čas (samo poskus 2-3 leta ). Se pravi 3 leta ne bomo vedeli ali je res ali ne.

drži pa da je  treba vsak vir informacije preverit

lp
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #61 : torek, 29.11.2005 : 14:00:51 »

Menda je škodljivo. Enako rozine. Ne najdem linka z razlago ...

 Undecided hm.... zakaj pa ne bi smel rozin? V ameriških knjigah navajajo rozine kot priboljšek za nagrajevanje. Jaz mislim, da je vse skupaj precej odvisno od posameznega psa. V naravi bi pes jedel petežno meso, kašno jajce bi sunil v kašnem gnezdu, pa jabolka in drugo sadje, ki bi od zrelosti popadalo na tla bi si postregel. Tudi za zelenjavo sem slišala že tako "za" kot "proti", je pa dejstvo, da so psi gensko še vedno zelo blizu prednikom in so njihova prebavila še vedno primerna predvsem za uživanje sveže oziroma surove hrane.

Aja, kar se bakterij na mesu tice: psi imajo v želodcu nek encim, zaradi katerega čisto normalno prebavijo "pokvarjeno" meso. Pa da ne bo pomote, NE priporocam hranjenje s pokvarjenim mesom!!!

pa pa
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #62 : torek, 29.11.2005 : 14:11:32 »

Lahko privede do odpovedi jeter in/ali ledvic.

http://search.yahoo.com/search?fr=slv1&ei=UTF-8&p=kidney+failure+grapes

http://search.yahoo.com/search?p=liver+failure+grapes&ei=UTF-8&fr=slv1&n=20&fl=0&x=wrt


LP,
Diana
Logiran
TerraM
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 16


« Odgovor #63 : torek, 29.11.2005 : 14:16:01 »

Citat
Aja, kar se bakterij na mesu tice: psi imajo v želodcu nek encim, zaradi katerega čisto normalno prebavijo "pokvarjeno" meso. Pa da ne bo pomote, NE priporocam hranjenje s pokvarjenim mesom!!!
Citat
...psi imajo v želodcu predvsem veliko kisline (HCl) s pH želodca okoli 2 kar pobije ogromno patogenov in pomaga pri prebavi snovi, ki za druge vrste niso prebavljive

Malo za zabavo lahko primerjate tri Lamb and rice suhe hrane za pse treh različnih proizvajalcev (Pedigree, Wellness in Nutro).
Za tiste, ki imate izkušnje s komercialno hrano ne bo težko ugotovit kateri je Pedigree (odgovor vam zaupam po oglasih Wink če ne vzdržite ga poiščite sami) Wink

Ingredients:
Lamb, Menhaden Fish Meal, Oatmeal, Ground Barley, Ground Brown Rice, Rice Bran (from brown rice), Rye Flour, Canola Oil (preserved with mixed tocopherols, a natural source of vitamin E), Salmon Meal, Tomatoes (natural source of lycopene), Ground Millet, Natural Lamb Flavor, Carrots, Apples, Spinach, Blueberries, Sweet Potatoes, Flaxseed, Potassium Chloride, Dicalcium Phosphate, Calcium Carbonate, Minerals [Zinc Sulfate, Zinc Proteinate (a chelated source of zinc), Iron Proteinate (a chelated source of iron), Ferrous Sulfate, Copper Proteinate (a chelated source of copper), Copper Sulfate, Manganese Proteinate (a chelated source of manganese), Manganese Sulfate, Sodium Selenite], Vitamins [Choline Chloride, Beta-Carotene, Vitamin E Supplement, Ascorbic Acid, Vitamin A Supplement, Niacin, Calcium Pantothenate, Riboflavin, Vitamin D-3 Supplement, Pyrodoxine Hydrochloride, Thiamine Mononitrate, Folic Acid, Biotin, Vitamin K Supplement, Vitamin B-12 Supplement], Chicory Root Extract, Glucosamine-HCl, Chondroitin Sulfate, Garlic, Taurine, Yucca Schidigera Extract, Green Tea Extract, Lactobacillus plantarum, Enterococcus faecium, Lactobacillus casei, Lactobacillus acidophilus


Ingredients:
Lamb Meal, Ground Rice, Rice Flour, Rice Bran, Rice Gluten, Poultry Fat (preserved with mixed Tocopherols, a source of natural Vitamin E), Natural Flavors, Dried Beet Pulp, Sunflower Oil (preserved with mixed Tocopherols, a source of natural Vitamin E), Potassium Chloride, Dried Egg Product, Dried Kelp, Vitamin E Supplement, Zinc Sulfate, Zinc Proteinate, Choline Chloride, Taurine, Ferrous Sulfate, Ascorbic Acid (source of Vitamin C), Glucosamine Hydrochloride, Biotin, Manganese Proteinate, Manganous Oxide, Chondroitin Sulfate, Niacin, Calcium Iodate, Calcium Pantothenate, Vitamin B12 Supplement, Riboflavin Supplement (source of Vitamin B2), Garlic, Vitamin A Supplement, Copper Sulfate, Pyridoxine Hydrochloride (source of Vitamin B6), Thiamine Mononitrate (source of Vitamin B1), Copper Proteinate, Sodium Selenite, Menadione Sodium Bisulfite Complex (source of Vitamin K activity), Vitamin D3 Supplement, Folic Acid.

Ingredients:
GROUND YELLOW CORN, CHICKEN BY-PRODUCT MEAL, WHEAT, ANIMAL FAT (PRESERVED WITH MIXED TOCOPHEROLS, SOURCE OF VITAMIN E), CORN GLUTEN MEAL, LAMB, RICE, NATURAL POULTRY FLAVOR, SALT, POTASSIUM CHLORIDE, DRIED EGG PRODUCT, WHEAT FLOUR, CARAMEL COLOR, VEGETABLE OIL, WHEAT GLUTEN, TITANIUM DIOXIDE, VITAMINS (CHOLINE CHLORIDE, dl-ALPHA TOCOPHEROL ACETATE [SOURCE OF VITAMIN E], L-ASCORBYL-2-POLYPHOSPHATE [SOURCE OF VITAMIN C*], VITAMIN A SUPPLEMENT, THIAMINE MONONITRATE [VITAMIN B1], BIOTIN, d-CALCIUM PANTOTHENATE, RIBOFLAVIN SUPPLEMENT [VITAMIN B2], VITAMIN D3 SUPPLEMENT, VITAMIN B12 SUPPLEMENT), TRACE MINERALS (ZINC SULFATE, COPPER SULFATE, POTASSIUM IODIDE).
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #64 : torek, 29.11.2005 : 16:11:00 »

Kaj pa enolončnice? Pasulj recimo ... Močen? - kaj to točno pomeni in zakaj ne?
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #65 : torek, 29.11.2005 : 16:25:07 »

Sammy zakaj bi pa enolončnico in pasulj?  Huh

Menda že vidiš, da fižol kot sam zelo napihne in je težka prehrana. Pojavila bi se napihnjenost in tiščanje v želodcu, poleg tega bi ti še smrdelo.  Grin  Tongue

Malo za hec, malo za res.  Wink
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #66 : torek, 29.11.2005 : 16:52:49 »

česa naj bi pes ne dobil za jest? odvisno od psa in od količine.
moje psice lahko veliko večino od naštetih škodljivih stvari brez škode jedo v nekih približno normalnih količinah: mleko v kakršni koli obliki, krompir v kakršni koli obliki (ena je brez škode že večkrat izkopala in pojedla precejšnje količine surovega, solanin gor ali dol), kruh v kakršni koli obliki (razen plesnivega seveda), vse vrste sadja (če ga ne prebavijo, gre skozi pač cel, vendar ne naredi škode, isto velja za koruzo), meso, kakršno koli, vendar svežega surovega ne marajo, česen in čebulo kuhano, surove itak ne marajo,surove kurje kože so sploh največja možna nagrada....
Česa vseeno ne smejo: večjih količin začinjene ali slane hrane (sem ter tja požirek za pribolšek ne škodi), nekaterih kosti, zlasti puranovih in od drobnice (piščančje jim nič ne škodijo), večjih količin fižola, sladkarij.
Kaj jim je najbolj škodovalo: ukraden čisti sladkor (skoraj pol kile) in ukradeni surovi jajčni  beljaki (6 naenkrat)
Kaj jim ni škodovalo, pa bi jim po vseh pravilih moralo: pol kile čokolade naenkrat, 20 dek surove mlete kave tudi naenkrat, ena lepa velika božična zvezda kakšne tri leta stara. vse seveda ukradeno in pojedeno od ene psice.
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #67 : torek, 29.11.2005 : 17:07:57 »

Lanabela se popolnoma strinjam s tabo in to sem nekje tudi že omenila.
Te škodljivosti se nanašajo na velike količine in če bi pes dobival neprestano samo te ˝škodljive˝ stvari. Tedaj bi se res pokazali stranski učinki.
Seveda ni treba pretiravati!
Če pes poje nekaj malega in se to ne ponavlja v nedogled, ne bo nič hudega in ga od tega tudi ne bo pobralo.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #68 : torek, 29.11.2005 : 17:14:27 »

Kaj pa enolončnice? Pasulj recimo ... Močen? - kaj to točno pomeni in zakaj ne?

 za enolončnico pri nas velja  ričet  ali pa  kakšen  "ajmoht"( obara).
In ravno tako dobita  obadva , če je višek(  kar ponavadi je Roll Eyes-   je  res  težko  skuhat v manjših količinah... vsaj meni   se ponavadi tega veliko preveč nakuha).  Wink  
Najraje imata pa  kuhan  krompir(  kar  pride  viška za  praženega Roll Eyes  in seveda  vsa zelenjava in še malo  olja/masti v kateri se je prej pekla pečenka-  takrat pa pred skledo čakata Cheesy Grin

Me pa nekaj  drugega  zanima.  Moj  Damster je nor na pivo.  In sedaj  so ga  v lovski koči še razvadili( lastnik osebno)  ,da kadar  pridemo, Damča  časti  Uni-ja.  Sicer ni  vidno , da mu kaj škodil..... me pa vseeno zanima Huh
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #69 : torek, 29.11.2005 : 17:36:49 »

Undecided hm.... zakaj pa ne bi smel rozin? V ameriških knjigah navajajo rozine kot priboljšek za nagrajevanje.

Ker grozdje povzroca odpoved jeter in ledvic.

Citat
V naravi bi pes jedel petežno meso, kašno jajce bi sunil v kašnem gnezdu, pa jabolka in drugo sadje, ki bi od zrelosti popadalo na tla bi si postregel. Tudi za zelenjavo sem slišala že tako "za" kot "proti", je pa dejstvo, da so psi gensko še vedno zelo blizu prednikom in so njihova prebavila še vedno primerna predvsem za uživanje sveže oziroma surove hrane.

Odvisno koga vprasas. Ce smatras, da je vredno enaciti volka in psa, potem ja, bi jedel pretezno meso. Ce pa pogledas kako se je pes dejansko razvil, pa vidis, da je bila in je prehrana precej drugacna (beri-vedno vec odpadkov).

Citat
Aja, kar se bakterij na mesu tice: psi imajo v želodcu nek encim, zaradi katerega čisto normalno prebavijo "pokvarjeno" meso. Pa da ne bo pomote, NE priporocam hranjenje s pokvarjenim mesom!!!

Ce jaz ne jem pokvarjenega mesa, ga tudi moj pes ne bo. Glede bakterij in encima pa verjetno mislis na pH in HCl v zelodcu?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #70 : torek, 29.11.2005 : 18:14:29 »

Sammy zakaj bi pa enolončnico in pasulj? Huh

hm ... ne vem, zato ker pač ostane in je mojim staršem pač samoumevno, da bi to lahko dobil ... meni osebno je pasulj zelo močan (čeprav moja mama naredi bolj vodenega, če si to lahko predstavljate), a potem psom ni ali kaj?

Menda že vidiš, da fižol kot sam zelo napihne in je težka prehrana. Pojavila bi se napihnjenost in tiščanje v želodcu, poleg tega bi ti še smrdelo. Grin Tongue

Malo za hec, malo za res. Wink

ja, ampak a ni isto pri ljudeh, pa ga prav tako jemo?

za enolončnico pri nas velja  ričet  ali pa  kakšen  "ajmoht"( obara).

vprašanje je letelo tudi na ričet ja, za ajmoht prvič slišim (berem).

kaj pa zeljeva juha?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #71 : torek, 29.11.2005 : 18:46:23 »

Zeljeva juha? Če ti je vseeno če prdi, mu ne bo škodilo.
Smrdljivo surovo meso pa moje, ki svežega še povohajo ne obožujejo. Zaenkrat brez problema, čeprav ga dobijo zelo redko. kuhano smrdljivo meso - nikakor ne.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #72 : torek, 29.11.2005 : 18:54:11 »

Pri nas od  enolončnic dobivata(  seveda ne kot samostojni obrok  ampak  kot  dodatek  briketom in  kuhanemu zvarku - tako malo za priboljšek):
sladko zelje/s krompirjem (  če mu dam pa  vmes še  žlico kisle smetane, se mu pa  tako ali tako  strga- poliže skledo)
obaro(  ajmoht Grin)
  zelenjavne juhe  jaz ne obožujem preveč- dobi pa cvetačino juho
pasulja mu ne dajem(  ker pasulj je pa ostal pasulj-  z vsemi pikantnimi dodatki Wink)
Ričet,  repo. Potem se pa  pri nas  z zelenjavnimi  prikuhami  že skoraj kar konča.
Skratka  če ostane  kar koli od  kosila, le da ni preslano  ali  začinjeno( pikantno začinjeno Smiley).
makaron flajš, rižoto(  brez graha  ker ga jaz ne jem  in  mi je ogaben-  SNB kugle Tongue)  segedin zelje(  tega  ima tudi rad še posebno če je  kaj mesa notri,  bograč, golaž( delam nepikantnega- mild varianto)
Ocvrtih zadev pa res ne dobiva.
Najraje od  vseh  zadev ima  pa  palačinke(  s skuto), ali  same,  mlečni riž, mlečni gres...ipd. močnate zadeve.
Logiran
jona
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 23


« Odgovor #73 : torek, 29.11.2005 : 19:34:32 »

če bi jaz moji kaji tole dala jesti bi driskala en teden.Pa da ne bo pomote ,ne mislim nič slabega. kaji skuham meso ,ki ne sme biti premastno, odlijem in zmešam v kaki riž na vodi kuhan, polento ali makarone. Brikete je samo od rojal kanin ( ne vem kako se napiše) ali pa nutro choice za izbirčne, zelenjave praktično ne mara ,razen ko jo prepasiram in zmešam v hrano. Nora pa je na ribe!! pečena postrv je zanjo posladek, če odlijem sardelce in zmešam s kruhom zraven kar godrnja od užitka.Od konzerv pa je samo cesarja ali pa hobidog (tamale).rada bi ji popestrila jedilnik, pa ne prenese nič začinjenega ali mastnega.
čez kuhano koruzo je pa ni. za to se pa stepeva obe  Cheesy
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #74 : torek, 29.11.2005 : 19:57:53 »

Pri nas pa  po  pasjih konzervah  driskata oba  in to po vseh. Lips Sealed  Vse ostalo  pa nič.  Poleti je Damč jedel še celo kislo mleko(  domače)  z  korn-fleksi...  pa ni nič  driskal.
Ribe  grejo  pa  tudi pri nas obema v " rit" Wink Smiley Koruzo( kuhano v zrnih)  pa  ne  prebavi.  Prav  ogabno  so  zgledali tisti kakci z celo koruzo vmes Tongue  pa še  take  "rafale" je spušal , da smo  skoraj  okrog popadali.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 26   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Česa pes ne sme jesti
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines