mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 03.05.2024 : 12:04:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 190 191 192 193 194 [195] 196 197 198 199 200 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 633270 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #2910 : petek, 19.02.2010 : 12:35:42 »

Tole temo spremljam že od samega začetka, vendar se mi ni zdelo vredno oglasiti se. Stvari so take kot so in težko verjamem, da bo kdorkoli odgovarjal oz. da bo spoznan za krivega. Zatorej se mi ne zdi vredni izlivati žolča.
Je pa zanimiva tema, sicer ne bi v 17-tih dneh narasla na zavidljivih 194 strani.
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #2911 : petek, 19.02.2010 : 12:39:59 »

V Požarovem članku piše, da je bil Senica v Barsosu že ob pol šestih, tako da bi bilo nemogoče da je tja prišel po klicu Kresalove, ker je takrat ona šele izvedela. Tudi direktorica centra pravi da ga je klicala in prosila, da pride. Je torej ona vedela že pred Kresalovo?

Se sploh ve, ob kateri uri točno je on prišel tja?
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #2912 : petek, 19.02.2010 : 12:49:56 »

Psi so bili spolno zlorabljeni. Težko verjamem, da brez vednosti njihovega lastnika.
Torej... ne, zagotovo je bil sam nadangel, če ne še kaj več.

 Roll Eyes Roll Eyes
Logiran

Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #2913 : petek, 19.02.2010 : 13:06:52 »

Citat
Tudi to, kar pravi Dea Baričevič, da je resnično čudno, da bi človek, ki je očitno živel za ta svoj center, prišel iz službe domov vmes malo natepavat pse tako za ene pol ure, potem se je pa itak moral vrniti nazaj. Pa ne mi rečt, da nihče iz raznih komisij in razstav (kolikor je znano, so se psi menda tudi razstavljali) ni nikoli opazil ran na anusih? Do zdaj, ko so kar naenkrat grozne rane na vseh treh? Za eno uro človek pride domov iz službe in tako zmasakrira tri pse, tako velike?
 

Lepo prosim, KOLIKO SE JE PA POTEM SPLOH UKVARJAL S TEMI UBOGIMI PSI???
To sem že spraševala.
KAM SO PSI HODILI LULAT IN KAKAT?
ČE JIH NI BILO ZUNAJ VIDET in ON JE IMEL SAMO POL URE ČASA???

Dost mi je tega farbanja.

Tako kot pravi Smetka.

V bidtvu pa; očitno je pač nag plesal malo pred psi z dildom..in so se psom sami anusi razširili..od gledanja...mislim......... Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #2914 : petek, 19.02.2010 : 13:14:33 »

... ki povezujejo spremembo spola zdravnika s homoseksualci (kaj točno pa ima to veze),
Nima je, samo, da večina tega ne ve. In potem pišejo butaste komentarje bruham pod raznimi članki.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #2915 : petek, 19.02.2010 : 13:23:16 »

Psi so bili spolno zlorabljeni. Težko verjamem, da brez vednosti njihovega lastnika.
Torej... ne, zagotovo je bil sam nadangel, če ne še kaj več.

 Roll Eyes Roll Eyes


Če si skrbnik psa, tak, kot je treba, ni variante, da ti nekdo posiljuje psa, brez da veš za to.
Logiran
katjuska
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 90



« Odgovor #2916 : petek, 19.02.2010 : 13:23:46 »

Nima je, samo, da večina tega ne ve. In potem pišejo butaste komentarje bruham pod raznimi članki.

Ne samo komentarje, SDS dela to kar javno, prek poslanca.

Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #2917 : petek, 19.02.2010 : 13:24:50 »

Klavidija, gospod je imel vrt. Predvidevam, da razen takrat, ko jih je peljal na drugo lokacijo, so tam lulali in kakali.

Sicer gre pa tudi meni blazno na živce... nenadoma bodo vsi po vrsti nadangeli, psi pa zlorabljeni. Za crknt.

Saj menda ne mislite, da bi lahko kdorkoli tja vstopil in si jih malo postregel, gospod lastnik bi pa v zgornjih prostorih smrčal in nič vedel za karkoli? Ma ne no.... najboljše, da postane zato, ker je nam domišljija podivjala, cel svetnik.
Logiran

katjuska
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 90



« Odgovor #2918 : petek, 19.02.2010 : 13:26:09 »

Če si skrbnik psa, tak, kot je treba, ni variante, da ti nekdo posiljuje psa, brez da veš za to.

Ja, ampak sprašujem se samo, kako da ni tega prej nihče opazil, nič drugega. Zato, ker se človek to vpraša, še ne postavlja dotičnega dr. za angela.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #2919 : petek, 19.02.2010 : 13:28:46 »

Ma ni samo nekdo zlorabil psov, še spečega gospoda je, ko mu je tja nekaj privezal.
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #2920 : petek, 19.02.2010 : 13:30:16 »

Ja, ampak sprašujem se samo, kako da ni tega prej nihče opazil, nič drugega. Zato, ker se človek to vpraša, še ne postavlja dotičnega dr. za angela.

Tako niso prej opazili kot ne opazijo sedaj - ko so dejstva zunaj in poškodbe psov.
Pa a mislite, da je sploh kdo gledal te pse?? In če je že kdo kaj opazil, da je upal sploh kaj reči - samo vprašati?
Saj vidite kaj se sedaj dogaja.


Že Smetka, vem da je imel vrt. Ampak sosedje so izjavili, da sploh niso vedeli, da ima pse.

Ok, pa rečmo, da jih ni on zlorabljal. Kdo je še potem bival v tisti hiši???
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #2921 : petek, 19.02.2010 : 13:31:23 »

Sodeč po tem, kaj vse smo izvedeli v zadnjih dneh, bi rekla, da so opazili in pač bili tiho. Koliko ljudi ve, da je v kakšni družini nasilje, pa nihče nič ne reče... ker se to njih ne tiče.
Tisti, ki so morebiti celo sodelovali, pa najbrž da ne bodo zinili sami od sebe.

Če lahko sploh sprejmemo dejstvo, da so psi bili spolno zlorabljeni, potem ne vem, čemu so sploh kakšne druge reči pomembne, res ne.
Logiran

Rnata
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


WWW
« Odgovor #2922 : petek, 19.02.2010 : 13:38:41 »

Mene pa še nekaj zanima. Sicer je malenkost v vsej tej kolobociji, pa vendar.

Zakaj je bila ga. državna sekretarka na prizorišču, so policaji pojasnili, OK (čeprav ni OK sploh). Prišla je tolažit Baričevićevo sestro.
 Ampak, zakaj je bila na prizorišču sestra? Na tem naslovu ne živi.
Zanima me, če je to normalem postopek? Namreč, da ožje družinske člane pokličejo na mesto tako krvavega dogodka in jih spustijo za trak v času, ko preiskava še teče? A ni tako, da z njimi opravijo razgovor na kakšnem prijaznejšem in manj stresnem kraju? In tako tisti, ki tolažijo te družinske člane, to ne počnejo na prizorišču.

Če se kdo spozna na te postopke, bi prosila odgovor.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #2923 : petek, 19.02.2010 : 13:42:27 »

Ampak sosedje so izjavili, da sploh niso vedeli, da ima pse.
Jaz lahko glede tega rečem takole. Če psi niso na splošno motili okolice recimo z lajanjem, je čisto možno, da spregledaš stvari, ki se premikajo po sosedovem vrtu, sploh če nanje nisi pozoren, lastniki vrta pa ravno ne oglašujejo svojega početja, sprehajanja ... Jaz sem od sosede hčerko "odkrila" šele, ko je imela 4 leta, pa se je zagotovo že kdaj prej igrala na vrtu, kjer je imela celo peskovnik. In zagotovo sem jo kdaj vmes videla, samo registrirala je pa nisem. Nekje prej je zapisano, da bi zagotovo opazili sploh zaradi cirkusa okrog psov, ampak večina ljudi, ki s psi nimajo opravka je na napad  na Megliča pozabilo dokaj kmalu in verjetno na pse preprosto niso bili pozorni (ena možnost) druga je pa že omenjena, da so opazili marsikaj, pa bili tiho.
Logiran
saba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #2924 : petek, 19.02.2010 : 13:43:00 »

Ja, se delno strinjam, v isti Mladini Vogrinec tudi piše proti objavljanju dokumentov. Vendar imam počasi tudi že dovolj Požarjevih nebuloz tipa "direktorica Barsosa za tiskovko najela Equrno", pogromov, ki povezujejo spremembo spola zdravnika s homoseksualci (kaj točno pa ima to veze), vlečenja Hudih jam na dan ob tej zadevi in prižiganja sveč. Razumem, da so (smo) ljudje jezni, sploh če smo spremljali dogajanje tisti prvi teden.

Zanimivo je, kar pravi Baričevičeva sestra, da so Megliča želeli obiskati, pa je odklonil. Da ne bo zdaj izpadlo, kot da zagovarjam Baričeviče - ne, absolutno grozno je, kar se je Megliču zgodilo in zaslužil bi si odškodnino. Ampak zmotilo me je, ker je v javnih izjavah te dni večkrat poudaril, da je že od leta 2006 javno opozarjal na nevarnost teh psov. No, če je, se ga ni slišalo - večkrat smo takrat slišali, da izjav za javnost ne daje. Njegov kolega iz stranke, Ribič, je vlagal poslanska vprašanja. Lahko da na Megličevo pobudo, vendar zdaj Meglič tega ni tako povedal, rekel je, da je sam opozarjal. Lahko da je, ampak vsaj jaz tega nisem zasledila, čeprav sem kar spremljala.

Baričevičeva sestra še pravi, da so mu odškodnino ponudili, medtem ko on vseskozi trdi, da mu je niso, to je tudi javno povedal, ko ga je vprašala Makarovičeva. Pustimo ob strani višino te odškodnine; če so mu jo ponudili in se z višino ni strinjal, je to drugo, kot če mu je sploh niso ponudili. Vprašanje je, kdo govori resnico.

Tudi to, kar pravi Dea Baričevič, da je resnično čudno, da bi človek, ki je očitno živel za ta svoj center, prišel iz službe domov vmes malo natepavat pse tako za ene pol ure, potem se je pa itak moral vrniti nazaj. Pa ne mi rečt, da nihče iz raznih komisij in razstav (kolikor je znano, so se psi menda tudi razstavljali) ni nikoli opazil ran na anusih? Do zdaj, ko so kar naenkrat grozne rane na vseh treh? Za eno uro človek pride domov iz službe in tako zmasakrira tri pse, tako velike?

Ne vem, meni ta zgodba ne pride na nobenem koncu skupaj, pa fertik. In ja, ogromno čudnih reči je tudi na Baričevičevi strani, da zahtevaš nazaj pse, ki so tako hudo ranili človeka, ne glede na vse, je živ obup, da pa država pred tabo poklekne, še večji. Nočem reči, da je kdorkoli v tej zadevi brezmadežen. Hočem samo reči, da je pa napraviti nekoga za absolutno pošast lahko tudi zelo pripravno.
Katjuška, kaj mi torej hočeš povedat? Da je po izjavi DB, najbolj verjeten vzrok za ugotovljene poškodbe na psih, bakterijsko vnetje?? Če tebi ta razlaga ustreza, prav. Meni ne.
Pa o tem, koliko časa rabiš, da tako poškoduješ psa, prav tako ne mislim razmišljati. Dejstvo je, da so bili poškodovani, da je imel tisti pes, ki je bil ves čas doma, tudi sledi starih poškodb, da je bil lastnik najden gol s pripomočkome, ki ima zelo omejen namen uporabe. Pika. Zame.

V Megličevo kožo se težko vživim, dvomim pa, da bi si v prvih dneh zdravljenja želela obiska tistih, ki so odgovorni za to, da raztrgana ležim v bolnici, še manj pa, da bi me kdo prišel prepričevat, da njegovi "otroci" v bistvu niso slabi.
Jezna bi bila in bi po pravni poti zahtevala zadoščenje in odškodnino, tako kot jo je on. In če bi mi med postopkom ponudili odškodnino, ki bi bila manjša od zahtevane, bi jo gladko zavrnila.
Če ti nekdo ponudi plačilo za to, da boš tiho in da boš po možnosti odstopil od tožbe, to za moje pojme ni odškodnina, temveč podkupnina.

Za konec: od njihovih zadnjih razstav je preteklo kar nekaj časa. Komisije so jih pa tudi ocenjevale, ko so bili že kar nekaj časa v zavetišču. Čas celi rane - nekatere.
Logiran
Strani: 1 ... 190 191 192 193 194 [195] 196 197 198 199 200 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines