mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 03.05.2024 : 08:50:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 211 212 213 214 215 [216] 217 218 219 220 221 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 633253 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #3225 : ponedeljek, 22.02.2010 : 21:42:33 »

aja...btw...pravilo je tako ohlapno, da od 4 potomcev rabim samo 2 spravit na razstavo da dobita odlično, pa eden je že bil kot mladi...in evo, prva grupa, mater 75 posto odličnih
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.305


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3226 : ponedeljek, 22.02.2010 : 21:43:24 »

V tem primeru bi pa glede na pretencijozno izjavo morala vzrejna še bit naprošena da da mnenje da je za nacijonalno vzrejo in ohranitev pasme v sloveniji (!!!) dejansko tolk vreden.

Hahaha, Alti, ne dvomit, da kaksen tak papir kje ne obstaja glede na to, kako so vsi hiteli pisat mnenja za narocnika (govorimo o neformalni 2. komisiji in formalni 3. komisiji; 1. komisijo je izbral in narocil VURS in ne stranka).
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.305


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3227 : ponedeljek, 22.02.2010 : 21:46:07 »

V tem primeru bi pa glede na pretencijozno izjavo morala vzrejna še bit naprošena da da mnenje da je za nacijonalno vzrejo in ohranitev pasme v sloveniji (!!!) dejansko tolk vreden.

Hahaha, Alti, ne dvomit, da kaksen tak papir kje ne obstaja glede na to, kako so vsi hiteli pisat mnenja za narocnika (govorimo o neformalni 2. komisiji in formalni 3. komisiji; 1. komisijo je izbral in narocil VURS in ne stranka).
Logiran

uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #3228 : ponedeljek, 22.02.2010 : 21:46:16 »

Pa še nekaj je s temi BBHji..vse lepo in prav in absolutno podpiram, ampak istočasno poznam pse ki na poligonu delajo/so delali kot urca, izven poligona pa ne smejo s povodca ker ne ubogajo odpoklica, pa en drug primer ko je pes na poligonu bil mucica, zunaj pa okolju nevaren in kasneje nevaren celo svoji lastnici.
Poligon je okolje na katerega je pes že "sprogramiran" in bo jasno delal, sploh če ima rad salamce, ampak jaz pravim da si s tistim opravljenim izpitom lahko rit obrišeš, če pes v življenju izven poligona ne funkcionira pravilno.

Ko smo midelali BBH, je en pes iz druge skupine letal po poligonu, motil druge pse, lastnik ga ni uspel priklicati, ..... Pes je opravil BBH. Toliko o tem
Logiran
Šakal
novinec
*
Sporočil: 29


WWW
« Odgovor #3229 : ponedeljek, 22.02.2010 : 21:46:38 »

Eh, kaj bodo vredni, to je samo napihovanje. Pa tudi glede cen psov nikomur ni za verjeti, ker vsi po malem lažejo.
Vzrejna vrednost plemenjaka se meri v glavnem tudi po njegovih potomcih (fenotip+genotip torej).  

Sploh pa ne razumem, da naj bi jima psi toliko pomenili, pa si niste niti ene kletke za v prtljažnik kupila, kar na zadnjih sedežih pa tak so jih vozili. Ker to zabremzaš, pa ti pes skozi sprednje okno ven leti. Pa nagobčnikov nista dobila, kao; koliko sem si jaz že te kinološke opreme nabavila v tujini, pa bi si naj še onadva šla kam kaj nabavit ali pa si prek interneta naročila.  
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.305


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3230 : ponedeljek, 22.02.2010 : 21:48:01 »

Naj najprej eno zadevo, ki sem jo prej nasla, pa skoraj spregledala. Sem jo limam predvsem zato, da nam bo jasno, kaj je kdo govoril PRED 2.2.2010 in kaj govorijo PO 2.2.2010:

90 odstotkov psov slabše socializiranih
Dušan Hajdinjak, inštruktor in direktor Meli centra za šolanje psov, vodi šolanje vseh treh bulmastifov v zavetišču na Gmajnicah. Kot pravi, so začeli šolati pse junija: "Po zakonu je lastnik dolžan šolati psa zaradi varnosti. Uspeh dosedanjega šolanja je zelo dober in vsi trije so danes visoko socializirani. Menim, da 90 odstotkov psov v Sloveniji ni na tako visoki stopnji socializacije, zato ne vem, zakaj bi pse zadrževali v zavetišču, kjer niti ne moremo dokazati stopnje izšolanosti, ker jih ne moremo šolati zunaj ograje. Za pse ni dobro, da so toliko časa izolirani. Komisija bi morala opraviti teste in dati nepristransko mnenje. Kar pa se tiče varnih in nevarnih psov, so moje izkušnje take, da je vsak nešolan pes potencialno nevaren. Pri šolanju so me psi že dostikrat ugriznili, a največkrat manjši. Sicer pa gre posebna pohvala tudi dr. Baričeviču, ki se je med šolanjem svojih psov razvil v odličnega pasjega vodnika."

sreda, 13.12.2006
http://www.dnevnik.si/tiskane_izdaje/nedeljski/217659
Logiran

altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #3231 : ponedeljek, 22.02.2010 : 21:49:56 »

Hahaha, Alti, ne dvomit, da kaksen tak papir kje ne obstaja glede na to, kako so vsi hiteli pisat mnenja za narocnika (govorimo o neformalni 2. komisiji in formalni 3. komisiji; 1. komisijo je izbral in narocil VURS in ne stranka).
Hja, sej več, rak na debelem črevesu je tretji najpogostejši rak, tko da so verjetno računali na kako kolonoskopijo. Po principu jaz tebi v rit zlezem-ti meni. Bojda je mel res napredno opremo za te zadeve.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #3232 : ponedeljek, 22.02.2010 : 21:50:58 »

Ga. Alenka Žnidaršič Kranjc: "Jaz bi karkoli vprašanje psov rešila hitreje, najprej tako, da bi dala vsem nagobčnike pa to tamejhnim in tavelkim ane...." Shocked

Kaj vi menite o njenem odgovoru?

Da se malo vrnem na tole, ker sem šele zdaj prebrala.

Kaj lahko kot lastnica majhnih yorkijev nataknem svojim psom kot nagobčnik? Tisto žico okrog zamaška za šampanjec al kaj? Tongue
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #3233 : ponedeljek, 22.02.2010 : 21:51:23 »

Ko smo midelali BBH, je en pes iz druge skupine letal po poligonu, motil druge pse, lastnik ga ni uspel priklicati, ..... Pes je opravil BBH. Toliko o tem

Niti igralne urice, ne A , ne BBh (in naprej seveda) Wink niso  pokazatelj, da skrbnik psa obvlada tudi na vseh drugih mestih - 24 ur na dan.
Ni dolgo nazaj, ko so mix dobermanko evtanazirali, ker je skrbnik ni obvladal. V šoli pa je bila najboljša učenka!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.305


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3234 : ponedeljek, 22.02.2010 : 21:51:33 »

Zdaj pa vprasanje za tiste, ki pravijo, da je BBh resitev za VSE pasje lastnike in pse in bi jo bilo treba uzakoniti:

Kaj bi se zgodilo, ce bi na nek poligon dali na eno stran 50 psov "na cakanju" in na drugo stran 50 lastnikov "na cakanju"? Seveda je populacija psov in lastnikov, ki so vsi opravili izpit BBh in so izbrani nakljucno iz vseh KD-jev po Sloveniji.
Logiran

altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #3235 : ponedeljek, 22.02.2010 : 21:53:45 »

Naj najprej eno zadevo, ki sem jo prej nasla, pa skoraj spregledala. Sem jo limam predvsem zato, da nam bo jasno, kaj je kdo govoril PRED 2.2.2010 in kaj govorijo PO 2.2.2010:

90 odstotkov psov slabše socializiranih
Dušan Hajdinjak, inštruktor in direktor Meli centra za šolanje psov, vodi šolanje vseh treh bulmastifov v zavetišču na Gmajnicah. Kot pravi, so začeli šolati pse junija: "Po zakonu je lastnik dolžan šolati psa zaradi varnosti. Uspeh dosedanjega šolanja je zelo dober in vsi trije so danes visoko socializirani. Menim, da 90 odstotkov psov v Sloveniji ni na tako visoki stopnji socializacije, zato ne vem, zakaj bi pse zadrževali v zavetišču, kjer niti ne moremo dokazati stopnje izšolanosti, ker jih ne moremo šolati zunaj ograje. Za pse ni dobro, da so toliko časa izolirani. Komisija bi morala opraviti teste in dati nepristransko mnenje. Kar pa se tiče varnih in nevarnih psov, so moje izkušnje take, da je vsak nešolan pes potencialno nevaren. Pri šolanju so me psi že dostikrat ugriznili, a največkrat manjši. Sicer pa gre posebna pohvala tudi dr. Baričeviču, ki se je med šolanjem svojih psov razvil v odličnega pasjega vodnika."

sreda, 13.12.2006
http://www.dnevnik.si/tiskane_izdaje/nedeljski/217659
no, z enim delom se strinjam...da ne komplicira pasjega ugriza. Jaz sem jih kot mulc tokrat fasal od dedkovih ketnarjev ko sem se šel tarzana, da nisem več štel. Samo ker tarzan tut ni jamral ko ga je kak majmun zgrizel, tud jaz nikoli nisem razvil strahu. Pač če te žvajzne te žvajzne. Tud kasnej ko sem kake pretepače  ločeval sem skupil. Pa roka prekleto boli. pa spet ne kompliciram.
Ni vsak ugriz ugriz.
Megliča so pa dobesedno sklali. To si pa tud jaz ne bi želel sebi, še manj drugim.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #3236 : ponedeljek, 22.02.2010 : 21:55:38 »

uh,
Zdaj pa vprasanje za tiste, ki pravijo, da je BBh resitev za VSE pasje lastnike in pse in bi jo bilo treba uzakoniti:

Kaj bi se zgodilo, ce bi na nek poligon dali na eno stran 50 psov "na cakanju" in na drugo stran 50 lastnikov "na cakanju"? Seveda je populacija psov in lastnikov, ki so vsi opravili izpit BBh in so izbrani nakljucno iz vseh KD-jev po Sloveniji.
to se bi dalo prit gledat?
Jaz bi samo pol KZS vodstva še vtaknil na sredo.
Čist tko, za strelovod ko bi se začele krvave igre
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #3237 : ponedeljek, 22.02.2010 : 21:59:12 »

Niti igralne urice, ne A , ne BBh (in naprej seveda) Wink niso  pokazatelj, da skrbnik psa obvlada tudi na vseh drugih mestih - 24 ur na dan.
Ni dolgo nazaj, ko so mix dobermanko evtanazirali, ker je skrbnik ni obvladal. V šoli pa je bila najboljša učenka!

Da nadaljujem; in skrbnik je RESNIČNO PRIČAKOVAL, da se bodo popolnoma vse težave, ki jih je on s psico imel (zaradi svojega neznanja kakšnega psa si je nabavil itd) rešile dva krat na teden ob obisku pasje šole.
No, po tem primeru sem na nek način tudi mnenja, da bi bilo potrebno te pasje šole prikazat malo drugače; da se tam psa ne nauči popolnoma VSEGA kako bo reagiral potem v določenih okoliščinah - doma in na javnih mestih.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #3238 : ponedeljek, 22.02.2010 : 22:00:16 »

Jana, ha ha kruta
Logiran

Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #3239 : ponedeljek, 22.02.2010 : 22:01:12 »

Hja..Jana je zadela bistvo.
Logiran
Strani: 1 ... 211 212 213 214 215 [216] 217 218 219 220 221 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines