mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 08.05.2024 : 04:30:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Šetlandski ovčar
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: Šetlandski ovčar  (Prebrano 46810 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #45 : četrtek, 06.11.2003 : 22:35:19 »

Jaz mislim, da selti prenasa voznjo v avtomobilu tako kot ostali kuzki. Ce je navajen ze kot mladic potovati z avtomobilom, potem bo tudi kot odrasel pes to sprejemal. Tudi morska voda mu ne bo skodila, seveda pa zanj tako kot za vse ostale pse velja, da jih je treba po kopanju stusirati. mogoce moras seltija le malo bolj "zuliti" pod tusem, da speres vso sol s kozuha. lp
Logiran

Caterpillar
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 107


« Odgovor #46 : petek, 07.11.2003 : 05:09:27 »

Kaja,
mene pa nekaj zanima glede Seltijev pa vem, da si ti pravi strokovnjak Smiley in bos kos vprasanju....zanima me kako se lahko najbolje prepricas, da ima Selti(katerikoli) naravno prepognjena uhlja in ne zato, ker bi jih imel v mladosti zalepljena.
Zadnje case sem se zacela malo ozirati za Skoti in jih preucevati(se sama ne vem zakaj in kako so mi postali zanimivi Roll Eyes Grin) pa sem razmisljala o usesih, ker vem, da se velikokrat zgodi, da vzreditelji malo pomagajo useskom.
Kako pa vzreditelj, ki se odloci, da bo paril z nekim plemenjakom recimo ve, da ima ta plemenjak uhlja kot jih predpisuje standard in koliko vzrediteljev se odloci, da bodo parili s psom, ki ima v zasnovi pokoncna uhlja? Ali gre tukaj predvsem za zaupanje in koliko je kaj prisotno prikrivanje te napake?
Upam, da nisem prevec zakomplicirala vprasanja   Cool.

Lep pozdrav vsem ljubiteljem Seltijev
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #47 : petek, 07.11.2003 : 15:27:07 »

Caterpillar, vse temelji na zaupanju in kar slišiš od drugih.
Potem se odločiš sam.
Ali so bili uhlji umetno ali naravno prepognjeni pa se skor ne da dokazat.

Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #48 : petek, 07.11.2003 : 20:29:23 »

Zivjo Cat, welcome back! Grin Strokovnjak in to brez seltija? Bo treba nekaj naredit v tej smeri! Wink
Kot ti je ze napisala sirtaki mislim, da se res ne da ugotovit ali so se uheljca sama prepognila ali pa je bila potrebna pomoc. Pri seltijih obstajajo linije iz katerih mladicki naj ne bi imeli tezav z uhlji; kar pomeni, da se uhlji sami prepognejo ko je za to cas. Se vedno se zgodi, da se postavijo pokonci med menjavo zob, vendar se kasneje zadeva sama uredi! Taksne informacije sem dobila jaz!
In res zadeva temelji le na zaupanju v vzrediteljeve besede.
Logiran

Caterpillar
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 107


« Odgovor #49 : sobota, 08.11.2003 : 21:33:56 »

Ojla Kaja in Sirtaki!
Ja pri meni so zelje zadnje case zabredle v take cudne vode Grin in sem zacela kar malo prepogosto misliti na Skotka in ker imajo Seltiji enak(si upam trditi) problem z uhlji sem se odlocila, da malo pobaram o tej zadevi strokovnjake(tudi tebe Kaja Smiley) na Selti forumu, ki so raziskovanja o pasmi ze dali skozi.
Glede zaupanja se mi je kar zdelo, je pa se vedno malo tudi loterije se mi zdi.
Kaja a si dostikrat zasledila uporabljene pse s pokoncnimi uhlji? in kako tolerirajo to na razstavah? Nasa soseda ima 4 seltije in vsi imajo pokonce uhlje. Sicer je se nisem vprasala kje je pse dobila, ker so precej nevzgojeni in te sploh ne pustijo do besede Tongue Grin, bom pa ob priliki. Ni 2x za rect, da so posvojencki.
Verjetno bo treba it v akcijo in zaceti malo spremljati kaj se na razstavah dogaja in razkazuje. Res skoda, da se ne da ugotoviti, kako je z uhlji. Se eno vprasanje....pri kateri starosti pa 100% vidis, da bo imel pes pravilna usesa? Po menjavi zob?
Hvala, hvala za prijaznost, Kiss

LP
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #50 : nedelja, 09.11.2003 : 17:18:47 »

O uheljcih si poglej tole: http://www.willowglyn.com/ears.htm Poglej odgovor na koncu strani!

Tukaj imas standard: http://www.essc.org.uk/elaboration/elaboration.htm

Jaz sem do sedaj videla le seltije s pravilno nosenimi uhlji! Moras pa vedeti, da se na slovenskih razstavah pojavlja le ena psicka in zdaj tudi en pes. Vcasih pride tudi kaksne tujec in to je vse. Tako, da ni kaj za videti! V Dortmundu kjer je bilo prijavljenih, mislim, da okrog 130 psov, so imeli vsi pravilno nosene uhlje. lp
Logiran

RONA
novinec
*
Sporočil: 15


« Odgovor #51 : četrtek, 13.11.2003 : 09:24:42 »

Zdravo,

Ker je debata nanesla ravno na slovenske razstave in maloštevilčnost šeltijev na njih - mislim, da se bo 23.11. na CAC-u v Ljubljani, po zbralo kar nekaj predstavnikov le-teh.
Zraven mene in mojega Inija bo tam tudi še šeltika iz Maribora ter mislim, da tudi šeltika iz Novega mesta. Pa upam, da se bo našel še kdo, ki bo hotel pokazati svojega ljubljenčka.

Ali pride kdo od vas tudi kaj pogledati?

lp Rona in Ini
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #52 : četrtek, 13.11.2003 : 21:31:31 »

Rona, seveda pridemo pogledat! Res lepo, da se bo stevilo seltijev povecalo na nasih razstavah! Upam, da z mariborcanko mislis psicko od silver shadow, ker si jo res zelim videti.  Cheesy Pa seveda tvojega Inija! lp
Logiran

RONA
novinec
*
Sporočil: 15


« Odgovor #53 : petek, 14.11.2003 : 08:20:41 »

Kaja, s šeltiko iz Maribora nisem imela v mislih Yvette (silver shadow). Ta psička prihaja namreč iz Lendave. Se bo pa, po zatrjevanju lastnika, pokazala na kaki razstavi, ko malce odraste - domnevam, da naslednje leto.

V Mariboru imamo še eno pedstavnico te pasme in je sedaj približno stara 9 mesecev. Mati od te psičke pa prihaja iz iste psarne kot Sonjin Irko (Working country- Avstrija).

Se vidiva na razstavi - do takrat pa lp



Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #54 : petek, 14.11.2003 : 09:46:21 »

Aha, moja napaka! Sem vedela, da je nekje v tistem koncu! Saj verjetno  si mi ze povedala, da je iz Lendave pa sem pozabila Roll Eyes Torej, ce pravilno sklepam bodo spet samo rjavi, sem ze upala, da bo ivette popestrila ring! Cheesy lp
Logiran

Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #55 : sreda, 12.05.2004 : 00:36:35 »

http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=27;action=display;threadid=1620
Logiran
Lyra
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 17


« Odgovor #56 : torek, 21.09.2004 : 20:51:59 »

"Brišem prah" s te teme...  Wink
Nekaj slik šeltijev iz CACIB Maribor:
http://img.photobucket.com/albums/v201/Laetasha/Psi/elti.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v201/Laetasha/Psi/elti1.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v201/Laetasha/Psi/elti2.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v201/Laetasha/Psi/elti3.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v201/Laetasha/Psi/elti4.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v201/Laetasha/Psi/elti5.jpg
 Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss

Kaja, kako kaj napreduje "projekt šelti"? Glede na to, da imaš zdaj Bagi... boš vseeno imela še šeltija? (radovednost me muči...  upam, da nisem preveč "vsiljiva" sram Roll Eyes Wink)
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #57 : četrtek, 23.09.2004 : 20:43:44 »

Zivjo Lyra! Trenutno smo polno zasedeni in za se enega kuzka ni prostora. Tudi posteno ne bi bilo pripeljati se enega, ker ne bi imela dovolj casa, da bi se posvetila vsem. Nekoc pa, seveda!  Cheesy         Sem pa videla v Mariboru bi-blue seltija s tvoje slike in mi je bil zelo vsec. Taksna barva je najredkejsa in prav vesela sem, da sem koncno spet videla en primerek.

Kaj pa ti? Tudi ti si se zanimala za pasmo! lp
Logiran

Lyra
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 17


« Odgovor #58 : petek, 24.09.2004 : 16:52:03 »

Ja, in se še vedno zanimam zanjo. Jaz bi imela šeltija že zdaj, ampak dva psa nam enostavno ne bi znesla (čeprav mami zadnje čase nekaj računa, če bi to šlo, ampak najbrž ne), tako da ga najbrž dobim čez leto, dve (no, vsaj upam, da bo Oli živela še toliko časa, če ne še več). Je pa definitivno odločeno, da ga dobim Smiley.

Moji mami je bil tudi strašno všeč bi-blue (nisem vedela, da se tako imenuje Smiley), meni pa bolj odgovarja sable varianta Kiss.

LP
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #59 : nedelja, 26.09.2004 : 15:09:10 »

No, vsekakor drzim pesti, da se ti pridruzi en taksen kosmatinec. Ce bo uvozen iz kaksne dobre psarne pa tudi ne bo skodilo.  Wink

Ja, tisto je bi-blue varianta. To je poimenovanje za blue merla brez rjavih madezev. lp
Logiran

Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Šetlandski ovčar
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines