mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 05.05.2024 : 10:17:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Vrnitev v okolje ali evtanazija
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: Vrnitev v okolje ali evtanazija  (Prebrano 65542 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.305


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #30 : četrtek, 29.07.2010 : 20:33:06 »

Zakon dopušča namestitev pri prostovoljcih, če je v dogovoru z zavetiščem. Torej - lahko.

To je tudi del bodocih novih pravil, ki bodo veljala tukaj.
Samo toliko, da veste, da ne bo potem presenecenj.
Logiran

Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #31 : četrtek, 29.07.2010 : 20:38:06 »

pridna, hvala. Ne težim, ne provociram, ampak iz debat je včasih težko potegnit podatke od tistih, ki kaj veste, med kupom "podatkov" tistih, ki nimajo pojma, pa vseeno pišejo. Wink

Jana,  bravo
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #32 : četrtek, 29.07.2010 : 20:42:46 »

Nisem tako vzela, vem pa da, sem o tem že precej bolj obširno pisala (domnevam, da tudi bolj razumljivo, s členi pravilnika itd.), ampak se mi pa ne da brskat.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #33 : četrtek, 29.07.2010 : 20:50:39 »

To je tudi del bodocih novih pravil, ki bodo veljala tukaj.
Samo toliko, da veste, da ne bo potem presenecenj.

Če prav razumem-oglaševalo se bo lahko izključno mačke, ki so v začasnem skrbništvu pri prostovoljcih v dogovoru z zavetiščem.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.305


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #34 : četrtek, 29.07.2010 : 21:20:28 »

Če prav razumem-oglaševalo se bo lahko izključno mačke, ki so v začasnem skrbništvu pri prostovoljcih v dogovoru z zavetiščem.

Ja. Pobrano neznano macko bo potrebno "evidentirati" v zavetiscu in se z njimi dogovoriti za zacasno oskrbo in oddajanje. Pri objavi bo potrebno navesti pogoje in zavetisce, preko katerega se oddaja zival. Gre za pse in macke.

Lahko se bo oddajalo lastniske zivali z jasno navedenimi resitvami za macjo/pasjo mater in mladice, torej navedbe o s/k, pogojih ... V oglasu bodo morali biti navedeni podatki lastnika (ime in priimek, kraj), cetudi bo oddajal zival kdorkoli od "neorganiziranih" prostovoljcev. Ce bo pri oddaji pomagalo drustvo, potem bo drustvo "jamcilo" za resnicnost navedb, torej tudi za kontrolo dogovorov ... Povratnikov seveda ne bomo gledali z nasmehom.

Ukinjeni bodo vsi oglasi v rubriki "pomagajmo", ceprav jih je tam malo in delam ze vmes selekcijo. Po novem tam oglasi za oddajo, izgubo ali najdbo zivali ne bodo vec mogoci.

Kaj zelim s spremembami:

- povsem jasno razcistiti, kdo kaj pije in kdo kaj placa, za vsako zival posebej,
- vse tisto, kar tupim ze leta - evidentiranje problema (ne zelim vec z nicemer brcati v lastno rit s tem, da omogocam skrivanje resnicnih cifer; ce kdo okrog pade zaradi moje navedbe cifer namesto zivljenj, nimam problemov s tem),
- povzrociti miganje tam, kjer je lahko prej dosezen dolgorocni uspeh; nobenih in nikakrsnih uspehov ni z zlaganjem najdenih in nikomur prikazanih mack na kupe; vsaj v casu, ko se tukaj kao intenzivno nekaj dogaja, je problem samo vecji in vecji, premikamo pa se dejansko nazaj.

Zaenkrat se dogaja samo pobiranje in resevanje. Upam, da bo razmislek tudi pri najvecjih nasprotnikih gozdov pokazal, da je cas se za kaj drugega. Tukaj se bo oglasevalo tisto in tako, kot menim (menimo, ker nas je vec), da bomo s tem naredili tudi kaj boljsega za naprej in ne le trenutno zlagali zivali na kup, ter se pustili premetavati po zobeh vsem, ki imajo 5 minut casa za odpiranje ust.

Cesa ne bom vec pocela:
- na nikakrsen nacin ne bom omogocala in ne posredno (neposredno tega nisem pocela nikoli in nikoli ne bom) podpirala nikakrsne oblike protizakonitega ravnanja (ce zahtevam izvrsevanje zakona, se moram najprej po njem ravnati sama). Cisto zagotovo pa se ne bom na nikakrsen nacin vec pustila "nategniti". Dobesedno.

Zaenkrat toliko. Ko bodo pravila postavljena in spisana, bodo tudi objavljena. Za zivali, ki so trenutno objavljene in ne bo oglasevanje pasalo v "pravila", se bomo dogovorili sproti, za kaj tocno gre in kaj bomo s temo storili.
Logiran

damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #35 : četrtek, 29.07.2010 : 21:22:50 »

Mene pa nekaj drugega zanima glede, da zadnjih par dni spet spremljam forum in teme

Oz. ne razumem tega prostovoljnega nameščanja.....

Recimo. Zavetišče
 mi je vse jasno... uradna ustanova za to. Tudi jasno mi je, da živali imajo nek določen namestitveni rok...potem ,če se zadeva prenapolni... pač pride tisto  kar mora biti po zakonu po 30 ih dneh..pa čeprav npr v 50 60 90  nima veze.

Torej jaz sem vedno mislila, da prostovoljci so ljudje, ki sodelujejo z zavetiščem....
Torej imajo zavetiškega varovanca...
prostovoljno dajo svoj prostor, svoj čas, svojo voljo, svojo energijo ..  mogoče tudi stedstva...

Ampak kakor sem jaz mislila, je ta začasni varovanec še vedno na roku ker uradno spada pod zavetišče...( "če je vojska je vojska za vse")...torej ali se najde  posvojitelj ali pa se poslovimo...popolnoma enako kot gre to v zavetišču? Tako nekako sem si jaz to predstavljala Smiley

ampak se motim... a ne? Roll Eyes
Zavetišče to mora...ker je pod nadzorom tudi VURS-a ... in so potem oni "grdi grdi".... prostovoljec..pa kaj.....?...
lahko v nedogled  namešča..in oni nikoli niso "grdi grdi "?....

Potem ne razumem še nekaj... npr. Zavetišče , da dobi dovoljenje mora ustrezati standardom... verjetno z razlogom, prostori za karanteno( predvsem na te mislim)
Ker vsi vemo, da vse živalce pobrane niso zdrave.
Torej prostovoljec recimo, da te karantene nima ... nima ustreznih prostorov( če jih kdo ima , potem izvzet Wink)
Torej ta prostovoljec hkrati ogroža tudi svoje lastniške živali? in svoje zdravje? in zdravje ostalih članov( ciljam predvsem na mikrosporijo)?

  glede zdravljena določenih živali, katerim slabo kaže..in imajo  malo šans za preživetje  ?
Ne vem no meni je to kot bi podaljševal umetno živali neko agonijo? Mi skoraj meji že na mučenje živali... Lips Sealed

 vračanje takih "bolnikov" nazaj v okolje .... to mi sploh ni.... ne razumem čemu. da se potem počasi muči in umira v naravi... stran od naših oči?.... če se ve , da je bolano, ga ne moremo zdravit namestitev ni...ja  realno evtanazija... ali ne?

In pa za konec še eno  kar mi tudi ne gre ravno v glavo ..... Huh
recimo da sem zasledila ... da je  nekje 50 mačjih zarodov mladičev....
ok uredu so v  zavetišču/društvu/ kar koli.
Veliko jih je bilo dudarjev... eni so šli drugi preživeli, vse se zdravi hrani neguje s polno paro...
In ok nekateri preživijo drugi ne....
Pa to ja ni zastonj?  Sad ok če preživi... ampak tak ki pa nima veliko šans za preživetje... sori .. meni je to da se takega zdravi in fila z razno raznimi zdravili- stran metanje denarja...ob enem pa še mučenje te uboge žvauce... ki ji itak ni usojeno da preživi. Lips Sealed

Pa recimo  ok preživeli borci ,...... da sedaj so majhni... enkrat bo to odraslo...in bo verjetno treba oddati.... ali pa .....se poslovit.
Kar sem pa uspela prebrati in razbrati da tega pa ne bo.
Kam bo šlo toliko mačkov? Kdo jih bo posvojil?
Zopet v začasno namestitev k prostovoljcem?

Sicer ne me narobe razumet... nimam nič proti prostovoljcem...
Ampak... ne vem no... tega je letos toliko...ali se samo meni zdi? Huh

kam bodo šle vse te živali...kdo jih bo posvojil?
jasno mi je za zavetišče...in sploh ne obsojam... ker dejstvo je za moje pojme je treba bit realen... ko so kapacitete polne , in še kar prihajajo in prihajajo novi...potem je treba  potegnit črto .
  Ali kako?

 reševanje za vsako ceno vsakega .... ne vem no.... kar malo kruto.
Če pogledam iz drugega zornega kota.
Človekov poseg v naravo. Iz tega stališča  se mi to ne zdi uredu.
 
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #36 : četrtek, 29.07.2010 : 21:34:50 »

Tole mene tudi zanima.
Trenutno imam mačjega začasnika iz Horjula, ki je bil pri meni v "karanteni" (narekovaji zato, ker se vmes (na lastno odgovornost!) nisem razkuževala, pa pod vrati so se vohali,...). Zdaj je že (na srečo zdrav) združen z mojimi mački.

Z njim sem dobila tudi hrano in pesek (pa en kup vprašanj, če še kaj rabim Wink). In mi je logično, da ga 30 dni sponzorira zavetišče, naprej pa jaz (če še ne bo oddan), čeprav bo še vedno uradno zavetiški.

Večina začasnikov gre pa (vsaj upam) v začasne domove po izteku karantene. Ali ne?
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #37 : četrtek, 29.07.2010 : 21:44:43 »

Jaz imam mačka zaprtega v kopalnici, razkužujem kolikor lahko, pri meni je 3 tedne, hrane dobil za 2 dni (ok, za dan več, ampak, je ni bil sposoben pojest, pa smo stran metal).
Mene zanima, kaj naj jaz z njim po 30 dneh. Jaz, če vsi ostali ostanejo, ga ne mislim/ne morem met. Torej? A jaz ga lahko peljem na evtanazijo? Ali kateregakolidrugega konec koncev, ki išče dom že 12 mesecev + ?
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #38 : četrtek, 29.07.2010 : 21:47:58 »

Jana, a lahko potem mucke, ki iščejo dom brez dogovora z zavetiščem (pomurčke recimo) začnemo kar pospravljat v arhiv?
Pri nas je vsaj 1/3 takšnih.
Ni pa nobenega presenečenja, da se razumemo.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #39 : četrtek, 29.07.2010 : 21:48:51 »

Ja. Pobrano neznano macko bo potrebno "evidentirati" v zavetiscu in se z njimi dogovoriti za zacasno oskrbo in oddajanje. Pri objavi bo potrebno navesti pogoje in zavetisce, preko katerega se oddaja zival. Gre za pse in macke.


Super, spet bodo v prednosti vsi tisti, ki živijo na območjih, kjer zavetišča sodelujejo s prostovoljci.

Je pa res,da je forum tvoj in če se s pravili ne strinjam, se lahko samo stran poberem
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #40 : četrtek, 29.07.2010 : 21:50:37 »

Jana, a lahko potem mucke, ki iščejo dom brez dogovora z zavetiščem (pomurčke recimo) začnemo kar pospravljat v arhiv?
Pri nas je vsaj 1/3 takšnih.
Ni pa nobenega presenečenja, da se razumemo.

Pa saj tudi, ko je dogovor z zavetiščem, saj sama veš....
Enostavno ne gre.

p.s. Si o Ti-ju kaj govorila z Vanjo?
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #41 : četrtek, 29.07.2010 : 21:57:56 »

Nisem, dej me pokliči drug teden po sredi in me spomni, ok?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.305


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #42 : četrtek, 29.07.2010 : 22:02:18 »

damayanti, vecino prav ugotavljas. Morda ti kje manjka se kaksna konkretna tema, sicer pa si povzela vecino ...
Crta se trenutno vlece tukaj. S tem, kako bo drugje, se trenutno ne ukvarjam, res pa ne zelim vec biti del te scene, ker je tole slo predalec. Ne samo z zlaganjem in resevanjem za vsako ceno, temvec tudi z vsemi drugimi oblikami, ki jih nikoli nisem in ne bom zagovarjala. Priznam, da to ni prislo cez noc, priznam, da sem bila precej naivna in priznam, da sem ves cas cakala, da se bo nekaj vendarle zgodilo. No, zgodilo se je to, da gremo intenzivno nazaj in nikamor naprej. Tako to vidim jaz, nikjer pa ne pisem in ne trdim, da mora tako zadeve videti se kdorkoli drug tukaj ali kjerkoli drugje.

Vixen, imas dogovor z zavetiscem, torej je to to. Ce je dogovor, da gre zival, za katero zacasno skrbis, v zavetisce po karanteni, jo bos verjetno tja morala dati. Ce je dogovor, da skrbis zanjo do oddaje v nov dom, potem bo najbrz tako dolgo ostala pri tebi. Se vedno se verjetno dajo dogovoriti novi dogovori. Tudi okrog vsega ostalega je (in bo) dogovarjanje "zacasni skrbnik" - zavetisce. S tem tukaj ni in ne bo prav nikakrsnih tezav. Ne glede na to, za katero zavetisce bo slo. Zacasni skrbniki, clani tega foruma, boste oglasevali kot do sedaj, razlika bo le v tem, da ne boste pobranih zivali vec skrivali doma, temvec bo za njih vedel tudi tisti, ki za njih mora prvi izvedeti.

helena, ne vem, kaksen je dogovor s Pomurkami, torej se bom menila z njimi, kako je s temi macki. Za pse so zadeve jasne.

king-roy, se opravicujem, ce je moje nekajmesecno vpitje o tem, da vsa zavetisca delujejo po istem zakonu, spregledano in zastonj. Torej, ne bom vec podpirala nacina delovanja ali razmisljanja, da so samo nekatera zavetisca tista, v katera se splaca filat, ven pa ne pobirat, ker je zivalim tam fajn. Zdaj je najbrz vsem jasno, da je cas, da vlozimo se nekaj energije v to, da se kaj spremeni tudi drugje. Ce se ne da, se pac ne da, potem je pac edina opcija pustiti zival v zavetiscu. Pobrati se od tukaj zaradi tega ni treba prav nikomur. Ker je stos, da bi lahko kdo razumel tudi tiste, ki pac zelimo se kaj drugega in ne le jambranja o tem, kako se ne da delat s tem in onim ali kako so eni nekje drugje srecni. Namrec, pricakujete razumevanje vseh, da se ne da, razumevanja drugih nase strani, da pa se vendarle da oz. so doloceni predpisi prav temu namenjeni, da se nekaj da, pa nekako ni cutiti s tvojo navedbo "pobiranja od tukaj". Lahko pa seveda vsak odide, kadar zeli in zaradi cesar zeli. Nikogar ne zadrzujem, si pa zelim, da bi tisti, ki nekako le veste, kaj smo poceli zadnjih nekaj let, sodelovali po svojih moceh se naprej. Ce moci ni, potem pac ne zelim nikogar nikjer drzat, kot tudi ne nikogar v nic silit.
To, da vecno tako ne bo slo, je pa zdaj najbrz ze povsem jasno. Upam.

Logiran

helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #43 : četrtek, 29.07.2010 : 22:05:49 »

Pomurke nimajo nič s temi mački več. Prevzeli smo jih brez kakršnikoli dogovorov, na lastno odgovornost in stroške. Kaj pa z ostalimi, ki niso pomurci in ni dogovora z nobenim zavetiščem. Jih arhiviramo?
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #44 : četrtek, 29.07.2010 : 22:10:24 »

Grem že pisat v moje teme, kjer še ni zapisano.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Vrnitev v okolje ali evtanazija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines