mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 16.05.2024 : 05:55:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: BARF - BONES and RAW food
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: BARF - BONES and RAW food  (Prebrano 76247 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Chris
gost
« Odgovor #270 : torek, 19.10.2004 : 00:06:54 »

Nanook, kaj me je zmotilo? To da si vsaj 4x ali celo 5x povedala, da te Barf nikakor ni prepričal in potem opazke oz. svoja stališča proti navajala, predavala o ne vem čem že Huh Saj prav, pač te ni prepričal, samo ni treba pa sedaj tukaj spet razloge za in proti in neke Darwinove teorije obujat in o tem, kaj psu bolj paše in ne vem kaj še vse. Če bi se šli sedaj spet prepričevat, ne bi nikamor prišli.

Če te ni prepričal potem se teme pač izogibaš, kot da jo ni. In obudil sem temo zato, da se kaj pametnega izve od tistih, ki ne hranijo psov samo z briketi, da dajo informacije in kakšen nasvet, da se jih vpraša kako, kaj, zakaj. Jaz tudi ne grem npr. na forum nekih vegetarijancev in jim tam ne solim pameti, kako je to škodljivo nič mesa jest in da so zame idioti in ne vem kaj še. Pa kje ste to vidli? Saj oni sami vejo zakaj so tam.  In ja tale tema je kar široka in linkov je en kup o barfu tukaj, o razlogih za in proti itd. Bi morala vedit si jih ti vnesla. Če to vse prebereš....... uf  Smiley

Jaz sem tukaj, ker ima moj pes probleme, in ker si želim kaj zvedit iz ust tistih, ki že hranijo pse med drugim s to hrano in ker vem, da mu to, da njegov glavni obrok sestavljajo briketi ne odgovarja najboljše....

P.S. Drugače Nanook nimam nič proti tebi, vsi vemo, da si ful v redu punca   Cheesy  Kiss  Wink

Lp
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #271 : torek, 19.10.2004 : 00:08:37 »

Citat
Stvarca mi vzame ca 5min/dan; da vnesem cifre, potem mi pa racunalnik sam izracuna. Vse v mejah normale, edino Ca, P, A in D pazim.

Se ti nam da razložit ali je prezahtevno?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #272 : torek, 19.10.2004 : 08:40:02 »

Hehe, da me ne preprica sem v povedala zato, da me slucaaajno ne bi metali v isti kos kot barfarje (ze vem zakaj nocem biti z njimi Wink). Drugace pa brez panike, jaz NE futram svojega psa samo z briketi, ti so samo dodatek, in to ze prakticno cel njegov lajf (razvajena kraljevska rit, kaj cmo).

Opazka o Darwinu pa leti na tisto o grizenju->zobje so za grizenje. Ceprav pase tudi k BARFu oz. argumentaciji, da je BARF naravna prehrana psov. In lahko mi verjames, da se bom oglasila, ce/ko bo kdo zacel s tem.

Aha, potem se lahko pise samo hvalnice BARFu, argumentiranih kritik pa ne?  Huh Grin Roll Eyes

Daj se enkrat preberi prvotni post, bos ugotovil o cem pravzaprav govorim. Wink Pa brez skrbi, jaz nikogar ne prepricujem, ampak dejstva so pac dejstva. In dejstvo je, da BARF ni naravna prehrana psov. Grin

Linki in informacije tukaj so samo vrh ledene gore, so pa super za zacetek. In se enkrat; ce te zanimajo izkusnje, mnenja BARFarjev, se vclani na mailing listo. Saj ne recem, da jih tu ni ali da so zanic, ampak tu jih je malo, tam jih imas pa...1000 recimo. Dobis krasen vpogled v vse, kar pocnejo. Pa kako zagovarjajo itd.. Ravno pred par dnevi so se nekje SPET spicili glede tega KAJ pozrejo volkovi-zelodec oz. prebavila + vse kar je notri ali samo prebavila, notranjosti pa ne. In potem citirajo Mecha in vsak drugace interpretira in... Cel muster. Roll Eyes So pa zabavni. Grin

Za racunanje pa potrebujes Excel, hitre prste in USDA stran; potem naredis tako tabelico, ki ti sama racuna vse, ti samo kolicine vnasas. Tezko za razlozit, simple za naredit (potem ko ti postane jasno, kako se v Excelu dela tabele), edino na zacetku je malce vec dela, ker je veliiiiiko cifer. Lahko se pa omejis samo na kalorije, OH, proteine, vitamine in minerale, pa mogoce se omegice. Mah, pa saj-tudi pri tej opciji je ogromno cifer. V bistvu si zasut s ciframi do konca.
Za optimum lahko vzames ali 2003 ali pa 1985 NRC priporocila. 2003 se niso uradno zunaj (neuradno pa...pomaga stric Google Grin).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #273 : torek, 19.10.2004 : 10:37:54 »

Chris, mogoce ti bo pomagala tale stran, kjer najprej naberes sestavine, potem oznacis kolicine in ti ven vrze analizo:
http://www.nutritiondata.com/index.html.

Pa se NAT, ki dela isto, samo meni je manj simpaticen:
http://www.nat.uiuc.edu/.

Prej pa rabis se vedeti, kaksne so potrebe. To pa ti je ze Nan napisala, kje jih najdes.

Lp, Mojca
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #274 : torek, 19.10.2004 : 10:39:28 »

A naj npr. potem dobi mleko pa celo banano notr pa tri žlice  medu gor vržene al kaj?

Zakaj pa ne Huh Jaz svoji psici dajem surovo zelenjavo in sadje-nezmiksano. Na dno posode dam brikete, potem eno plast zelenjave in sadja, čes pa polijem skuto, med, jajce, ribe, olje (seveda je vse ALI Wink)

Jaz miksam zelo malo! Sem bolj lene sorte sram

Lp jana
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #275 : torek, 19.10.2004 : 18:12:23 »

Zakaj pa ne Huh Jaz svoji psici dajem surovo zelenjavo in sadje-nezmiksano. Na dno posode dam brikete, potem eno plast zelenjave in sadja, čes pa polijem skuto, med, jajce, ribe, olje (seveda je vse ALI Wink)

Jaz miksam zelo malo! Sem bolj lene sorte sram

Lp jana

Ker nekateri psi nezmiksanega/nestlacenega preprosto nocejo jesti. Nekateri so celo tako izbircni, da moramo lastniki banano pretlaciti z vilicami, bucke in kolerabo in korenje s tistim za pire, surov korencek pa nastrgati. Roll Eyes Wink

Poleg tega pa naj bi imel pes od zmiksane/stlacene in kuhane zelenjave vec, ker so nutrienti bolj dostopni organizmu. Enako velja za sadje, edino kuhanja pac ni.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Chris
gost
« Odgovor #276 : torek, 19.10.2004 : 20:18:55 »

Citat
Poleg tega pa naj bi imel pes od zmiksane/stlacene in kuhane zelenjave vec, ker so nutrienti bolj dostopni organizmu. Enako velja za sadje, edino kuhanja pac ni.

Npr. moj bo na kolobarje naribano korenje skoraj vedno zbruhal, in to v celih kosih, medtem ko naribanega ali kuhanega nikoli.  Huh Zanimivo.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #277 : torek, 19.10.2004 : 20:24:43 »

Moj ga bo izpljunil in to, ce se le da, na kaksen cist tepih oz. dekico. Roll Eyes
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Chris
gost
« Odgovor #278 : torek, 19.10.2004 : 20:27:46 »

Aha, potem se lahko pise samo hvalnice BARFu, argumentiranih kritik pa ne?  Huh Grin Roll Eyes

Tukaj o barfu, vsi ki ga koristijo ali ga hočejo koristiti, nasveti, ugotovitve in vse ostalo. Saj veš, za in proti se lahko prepričujemo v nedogled in ne pridemo nikamor. Za prepričevanja lahko odpreš kar NOV TOPIC, če ti je toliko do tega.

Citat
In dejstvo je, da BARF ni naravna prehrana psov. Grin

Hehe..... no comment. No potem pa najbolj naravna kar jo obstaja na trgu ob zapajsanih briketih na par sto stopinjah celzija vročine.

Lp
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #279 : torek, 19.10.2004 : 20:31:34 »

Citat
Za racunanje pa potrebujes Excel, hitre prste in USDA stran; potem naredis tako tabelico, ki ti sama racuna vse, ti samo kolicine vnasas. Tezko za razlozit, simple za naredit (potem ko ti postane jasno, kako se v Excelu dela tabele), edino na zacetku je malce vec dela, ker je veliiiiiko cifer. Lahko se pa omejis samo na kalorije, OH, proteine, vitamine in minerale, pa mogoce se omegice. Mah, pa saj-tudi pri tej opciji je ogromno cifer. V bistvu si zasut s ciframi do konca.
Za optimum lahko vzames ali 2003 ali pa 1985 NRC priporocila. 2003 se niso uradno zunaj (neuradno pa...pomaga stric Google ).

Aha, z excelom. Saj, ko bi se mi dalo matrat z njim  Grin Se mi zdi, da ne bomo nič računali, oz. bomo, ko bo čas.  Smiley
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #280 : torek, 19.10.2004 : 20:32:31 »

Tukaj o barfu, vsi ki ga koristijo ali ga hočejo koristiti, nasveti, ugotovitve in vse ostalo. Saj veš, za in proti se lahko prepričujemo v nedogled in ne pridemo nikamor. Za prepričevanja lahko odpreš kar NOV TOPIC, če ti je toliko do tega.
Lp

No, pod vse ostalo spadajo tudi argumentirane kritike. Wink Za ali proti se pa lahko kdo drug igra, jaz sem se ze zedinila, prepricevati pa tako ali tako ne mislim nikogar. Grin

Citat
Hehe..... no comment. No potem pa najbolj naravna kar jo obstaja na trgu ob zapajsanih briketih na par sto stopinjah celzija vročine.

Nope, dalec od tega. BARF, kuhana hrana, tudi briketi,...vse to je priblizno glih naravno-se pravi ni. Kar se pa sestavin tice, so pa naravni prehrani najblizje briketi slabse kakovosti, ki vsebujejo "not fit for human consumption" material.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #281 : torek, 19.10.2004 : 20:33:37 »

Aha, z excelom. Saj, ko bi se mi dalo matrat z njim  Grin Se mi zdi, da ne bomo nič računali, oz. bomo, ko bo čas.  Smiley

Tudi meni se ni dalo, zato sem pa stvarco "ukradla" in jo malce priredila.  Grin Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #282 : torek, 19.10.2004 : 20:37:04 »

Citat
In dejstvo je, da BARF ni naravna prehrana psov.

Nene, Nuk ze misli prav... hoce rec, da ni naravno v smislu, da se psi in volkovi v divjini ne prehranjujejo tako.
Naravno v smislu, bolj sveze sestavine kot briketi, pa ja.
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #283 : torek, 19.10.2004 : 20:52:42 »

Citat
Naravno v smislu, bolj sveze sestavine kot briketi, pa ja.

No, saj jaz sem tako mislil. Pa saj mislim, da je logično.  Smiley Lp
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #284 : torek, 19.10.2004 : 20:56:20 »

Hehe, ne ni logicno.  Wink Sveze je sveze, naravno pa naravno. Naravno ni sveze in sveze ni nujno naravno.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: BARF - BONES and RAW food
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines