mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 10.05.2024 : 18:30:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Okoljevarstveni kotiček  |  Tema: Živalim najbolj "prijazno" kmetijstvo
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Živalim najbolj "prijazno" kmetijstvo  (Prebrano 19407 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #60 : ponedeljek, 07.03.2011 : 15:34:05 »

Ja. Dokler bomo kupci hoteli več (in ne nujno bolje in ne nujno omejeno samo na kmetijske proizvode) za manj denarja, bo pač ostalo tako.
... in ja, za to smo pretežno sami krivi-kupci namreč...
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #61 : ponedeljek, 07.03.2011 : 15:35:59 »

Aja, pa naslov teme se je že spremenil..... Grin  Shocked

Morda bi šaltale nazaj ne kmetijstvo-živalim prijazno.... čeprav je vse skupaj še kako povezano s tole"čisto drugačno" smerjo tele debate.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #62 : ponedeljek, 07.03.2011 : 15:39:08 »

Ni potrebno poklicno ukvarjati se s tem, dovolj je pogledati porekla sadja in zelenjave v običajnem hipermarketu ali pa tudi v navadni štacuni tete Lojzke za vogalom. Če se splača pripeljati kontejner česna iz Xinganga v Evropo in kontejner krompirja iz Egipta, potem se menda nimamo več kaj dosti pogovarjati  Lips Sealed
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #63 : ponedeljek, 07.03.2011 : 15:51:37 »

Ni potrebno poklicno ukvarjati se s tem, dovolj je pogledati porekla sadja in zelenjave v običajnem hipermarketu ali pa tudi v navadni štacuni tete Lojzke za vogalom. Če se splača pripeljati kontejner česna iz Xinganga v Evropo in kontejner krompirja iz Egipta, potem se menda nimamo več kaj dosti pogovarjati  Lips Sealed
S temlem pa se hudo strinjam....  Angry
Sem pa bila presenečena enkrat, ko sem v eni majhni trgovinici pri nas, ki jo z veseljem podpiram, vprašala, če vedo, od kod imajo česen (s Kitajske...). In, se o tem sploh niso spraševali...upam, da sem jim dala razmislit, ko sem povedala, da ga raje kupim za voglom od našega kmeta (na žalost z istimi žavbami pošpricanega), kot tega kitajskega (tega pa naj kupujejo kitajci).
Pa ta trgovinica drugače upošteva želje svojih kupcev!
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #64 : ponedeljek, 07.03.2011 : 16:11:46 »

Ravno te dni sem brala članek v Slobodni Dalmaciji o česnu, oziroma razlogih, zakaj se ne proizvaja več v vaseh v zadarski okolici, ki so ne dolgo tega slovele prav po njem:
http://www.slobodnadalmacija.hr/Zadar/tabid/73/articleType/ArticleView/articleId/130797/Default.aspx

Skratka, pravijo, da se je zaradi vojne zgubilo seme. Hm.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #65 : ponedeljek, 07.03.2011 : 16:23:18 »

Ni potrebno poklicno ukvarjati se s tem, dovolj je pogledati porekla sadja in zelenjave v običajnem hipermarketu ali pa tudi v navadni štacuni tete Lojzke za vogalom. Če se splača pripeljati kontejner česna iz Xinganga v Evropo in kontejner krompirja iz Egipta, potem se menda nimamo več kaj dosti pogovarjati  Lips Sealed

Večina sadja in zelenjave je iz EU in iz držav, s katerimi ima EU sklenjene posebne sporazume. EU pač sama ne proizvaja dovolj banan in drugega tropskega sadja.
Pa meso, mleko in mlečni izdelki, žita, navsezadnje tobak ... Po eni strani plačujemo kampanje za zdravo življenje, po drugi strani subvensioniramo proizvodnjo tobaka - zelo moralna drža, kajneda. Smiley
O tem, da so mnogi afriški kmetje propadli, ker ZARADI evropskih in ameriških subvencij niso mogli prodati svojih proizvodov, očitno nima smisla pisati, ker imate tako ali tako svoje mišljenje ...
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #66 : ponedeljek, 07.03.2011 : 16:30:43 »

Kdo po tvojem mnenju potem mora propadit? Naši kmetje? Ali se ne bi prav vsak svoji kmetje obračali v prodajo doma?  Wink
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #67 : ponedeljek, 07.03.2011 : 16:36:52 »

Večina sadja in zelenjave je iz EU in iz držav, s katerimi ima EU sklenjene posebne sporazume. EU pač sama ne proizvaja dovolj banan in drugega tropskega sadja.
Najbrž da res, bohpomagej.
Glede tobaka - problem posameznika (na začetku - kasneje pa po malem vse družbe), če mene vprašaš - mene nihče ne sili, da bi kadila ali pa ne kadila in dvomim, da je s teboj drugače  Wink
O tem, da so mnogi afriški kmetje propadli, ker ZARADI evropskih in ameriških subvencij niso mogli prodati svojih proizvodov, očitno nima smisla pisati, ker imate tako ali tako svoje mišljenje ...
Katerih proizvodov, točno?
Glede boldanega: vsak od nas ima menda svoje mnenje, vključno s teboj in jaz nisem nikoli imela težav s spreminjanjem le-tega, če je moč argumentov kot se spodobi, zato le na plano s kontra-mnenjem  Smiley
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #68 : ponedeljek, 07.03.2011 : 16:40:57 »

No, jaz bi samo komentar na une banane zgoraj. Itak jih moraš nezrele pobrat, sej se ne obirajo zrele. Enako velja za avokado npr. in še kaj.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #69 : ponedeljek, 07.03.2011 : 16:45:33 »

Ja, seveda jih pobiraš nezrele, ampak ne pričakuj, da boš pokal od zdravja, ko boš pojedel banano impregnirano z raznoraznimi substancami, s pomočjo katerih je dozorela (konec koncev je to bila začetna tema).
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #70 : ponedeljek, 07.03.2011 : 19:11:40 »

Malo bom usekala mimo trenutne debate. Danes sem izjemoma kupila pasjo konzervo Almo nature in tam piše, da so 100% živali proste reje. Ne vem pa kaj je z briketi.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #71 : ponedeljek, 07.03.2011 : 19:33:19 »

Kdo po tvojem mnenju potem mora propadit? Naši kmetje? Ali se ne bi prav vsak svoji kmetje obračali v prodajo doma? Wink

Joj, ne obračaj mojih besed. Problem kmetijske politike EU je ta, da je bila v prvih letih povsem utemeljena, vendar je potem, ko so se začeli v 70. letih v EU proizvajati OGROMNI presežki mleka in žit, še vedno delovala po enakih principih in še vedno financirala direktno proizvodnjo hrane. In S TEM nižala cene na svetovnih trgih, kljub temu da je nekaj te evropske hrane šlo v uničenje.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #72 : ponedeljek, 07.03.2011 : 19:35:25 »

Najbrž da res, bohpomagej.
Glede tobaka - problem posameznika (na začetku - kasneje pa po malem vse družbe), če mene vprašaš - mene nihče ne sili, da bi kadila ali pa ne kadila in dvomim, da je s teboj drugače ;)Katerih proizvodov, točno?
Glede boldanega: vsak od nas ima menda svoje mnenje, vključno s teboj in jaz nisem nikoli imela težav s spreminjanjem le-tega, če je moč argumentov kot se spodobi, zato le na plano s kontra-mnenjem Smiley

Hotema sem reči, da k nam prihajajo kmetijski proizvodi le iz NEKATERIH držav - tistih, s katerimi ima EU sklenjene posebne sporazume. Brez skrbi, da to ni "zastonj". Wink
Glede tobaka: ne, nihče me ne sili, da bi kadila, nimam pa nobene izbire glede financiranja gojenja tobaka. Iz moje plače gre, pa iz tvoje tudi. Wink
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #73 : ponedeljek, 07.03.2011 : 19:38:33 »

Malo bom usekala mimo trenutne debate. Danes sem izjemoma kupila pasjo konzervo Almo nature in tam piše, da so 100% živali proste reje. Ne vem pa kaj je z briketi.

Res je, piše na slovenski deklaraciji, da je meso piščancev iz proste reje in da so vzrejani brez dodatkov.

Na njihovi strani je podatek, da svoje hrane ne testirajo na živalih, tega s prosto rejo pa ne najdem.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #74 : ponedeljek, 07.03.2011 : 20:46:22 »

Ok, nazaj na osnovno temo. Smiley
Mene pa nekaj zanima. Saj vem, da lahko sama preverim, ampak mogoče to ve kdo na pamet. Smiley
Kako pa je zdaj z rejo kokoši in druge perutnine v povezavi z ukrepi zaradi ptičje gripe? V kolikšni meri ti ukrepi še veljajo?
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Okoljevarstveni kotiček  |  Tema: Živalim najbolj "prijazno" kmetijstvo
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines