mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 15.05.2024 : 20:38:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Uf kako srbi!!!
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Uf kako srbi!!!  (Prebrano 27971 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #60 : sreda, 14.12.2005 : 15:47:18 »

To smo tudi doma razmišljali da gre za alergijo na boljšji pik, saj se če ima samo eno bolho praska tako, da je za znoret!

lp,
Diana
Logiran
romy
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #61 : torek, 03.01.2006 : 16:46:56 »

Pozdravljeni!

Tudi sama se srečujem s podobnimi težavami. Moj pes Žak si je, med mojo odsotnostjo (v varstvu pri prijatelju) na obeh straneh bokov izpulil vso dlako, ranil kožo in to tako močno, da je bila rana premera 10 cm na obeh straneh samo še živo meso. Peljala sem ga k veterinarju, predpisali so mu tritedensko zdravljenje z antibiotiki in trikrat-dnevnim čiščenjem rane, tako, da se je po enemu mesecu na obeh straneh lepo pozdravilo. Ko sem že mislila, da je rešen, sem zopet opazila majhno ranico na tački, pa na trebuhu in opazila, da si to povzroča sam. Praska in grize se tako močno, da se sam sebe rani. Očitno je alergija. Opazila sem, da nihče ne pomisli, da zna razlog biti tudi psihičnega izvora. Nekje sem brala članek o temu. Je mogoče že kdo kaj slišal o temu Sad
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #62 : sreda, 04.01.2006 : 00:30:03 »

Romy, tudi moja psica je fasala nekaj takega kot opisuješ. Obe stegni si je zgrizla, da se je vse zagnojilo, imela sem jo 2 tedna na antibiotikih, kopala s Chloreexydermom. Bilo je bolje, skoraj se ni več niti praskala niti grizla, zdaj opa je spet začela. Kupila sem tudi vrečo hilsa d/d- dietnega proti alergijam. Prejšnji mesec sem ji dala Advantix, a se mi zdi, da ni prijel kot je treba, možno da je fasala bolhe, ker se dostikrat igra s sosedovimi psi, polnimi bolh Angry . Sem začela razmišljat, da gre morda za alergijo na bolhe.
Kupila bom še stronghold ali Frontline.
Logiran
dalmatinec832
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #63 : četrtek, 09.03.2006 : 21:19:38 »

imam 6 mescov staro psico dalmatinko in se zelo pogosto praska,kupil sem ji ovratnico proti bolham in ni nič boljše!kaj narediti?
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #64 : četrtek, 09.03.2006 : 23:29:12 »

Za zacetek odstrani ovratnico ... So alergije nanje akr pogoste, delujejo pa bolj ne kot ja. Proti bolham raje uporabi ampulo ali kaksen spray.
Pa si bolhe - ali vsaj njihove iztrebke videl? S cim hranis psico, lahko gre tudi za alergijo na hrano (ali kaj drugega).
m.
Logiran
draga
novinec
*
Sporočil: 37


« Odgovor #65 : sreda, 19.07.2006 : 05:49:56 »

Imam 8mesecev staromaltežanko,tako zelo rada,ki pa je vedno nekaj narobe,z bogico .Sedaj je dobila ene ispuščaje po spodnjem delu trebuščka in mal po notranjem delu zadnih tačk.Bili sva pri vetu, ki ji je dal kar 2 inekciji eno vitaminskoin eno da je nebi tako srbelo,groza rekkel je da naj bi imela uši,pa kako se sprašujem?saj jo tedensko kopam z jean pau šamponomres skrbim za nego .Ali se ta golazen prenaša tudi iz psa na psa?sem veta pozabila vprašati.Pa še nekaj kako to ,če so uši zakaj jo srbi samo okoli lule in sp.del trbuščka in zadne tačke drugod pa ne??Se še vedno grize in praska in so take male rdače pikice.Tam kjer grize so pol rdeči fleki.Če kdo kaj ve prosimnaj mi pove
lp
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #66 : sreda, 19.07.2006 : 08:21:01 »

Daj ji kakšno sredsvo proti bolham - advantix, stronghold ali frontline. Najbolje pa je da jo veterinar pošprica s sprejem frontline (najbolj deluje proti bolham, vendar ga pri nas ni za dobiti v prosti prodaji). Samo s kopanjem z navadnim šamponom, ki ni proti bolham se ne boš znebila bolh.
Sploh pa ni nujno da ima psička bolhe, lahko je alergična na bolšji pik in dovolj je že da gre lulat na travo in jo piči ena sama bolha zato jo čimprej zaščiti.

lpk

LPK
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #67 : sreda, 19.07.2006 : 08:42:38 »

Lahko pa je to tudi alergicna reakcija na hrano recimo - s cim pa hranite??
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #68 : sreda, 19.07.2006 : 11:28:25 »

Naši frajli se je na tem mestu pojavila alergija na pokošeno travo.... Undecided
Lahko je marsikaj, če si prepričana da ni od bolh, pojdi še po drugo mnenje.
A kakšnega mazila pa niste dobili ?
Logiran
draga
novinec
*
Sporočil: 37


« Odgovor #69 : sreda, 19.07.2006 : 14:38:43 »

Danes sva bili spet pri vetu dobla je še eno inekcijo pa ugotovil je še vneto desno uho.Dobivala bo vsak dan kapljice v uho.Bolh nima ima  pa uši tako je rekel.Frontlajn je dobila pred mislim 10 dnevi, sedaj pa je bila prvič po njem skopana.Ne vem več kaj naj si mislim.Hranim jo s hilsom in rojal kaninom mešano.pa še kaj piščanca vmes.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #70 : četrtek, 20.07.2006 : 09:01:03 »

Jaz bi vseeno predlagala zamenjavo hrane, na kaksno cim bolj naravno recimo Nutro Lamb in Rice ali pa kaj podobnega, lahko da bo pomagalo.
Logiran
bobika
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #71 : nedelja, 06.08.2006 : 11:44:51 »

mene pa zanima kaj je z mojo psičko saj vleče rit po tleh-kot bi jo nekaj srbelo in cvili. ali ima gliste?hvala za odgovor
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #72 : nedelja, 06.08.2006 : 12:00:32 »

Lahko so gliste, lahko pa zamašene analne žleze.Pojdite k veterinarju.
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #73 : nedelja, 06.08.2006 : 19:57:18 »

Danes sem na notranji strani stegna videla rumene bulice, kot mozolčki, če stisnem gre ven gnoj, zelo ga srbi, tako da se spraska skoraj do krvi. Ali kdo pozna to reč kaj bi bilo?
Mogoče so vročinski mozolji ali pa od dežja ali pa trave.
Logiran
horvat73
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 217


« Odgovor #74 : nedelja, 06.08.2006 : 21:47:47 »

Jaz se sice ne spoznam na te stvari, sem pa bila pred nekaj tedni z mojo psičku pri veterinarju, ker je imela zamašene analne žleze, pa me je opozoril, da moram NUJNO prit nazaj, če bo dobila mozolčke po trebuhu, ker bo takrat morala dobivat antibiotike.

Če gre za isto stvar, pa seveda ne vem. Zato pa - k veterinarju.

Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Uf kako srbi!!!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines