mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 18.05.2024 : 04:37:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: BASSET
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 49   Dol
Natisni
Avtor Tema: BASSET  (Prebrano 130362 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #30 : petek, 23.05.2003 : 12:13:22 »

Hojla!
Kar se tiče tistega basseta iz zavetišča je bil pripeljan z Madžarske in ni vpisan v SLR.Mislim, da niso imeli export rodovnika kolikor se jaz spomnim, Ko sem ga gledala.

Kaja, tisti 11-mesečni basset - če mislim ta pravega pa se oddaja ali prodaja zato, ker je lastnica alergična na pasjo dlako. Mislim , da je v arhivu malih oglasov pred meseci že bil oglas, da ga najprej prodajo, nato pa celo oddajo.Po poreklu pa mislim da je nekje z Češke ali Madžarske.
LP Tjaša
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #31 : petek, 23.05.2003 : 12:20:44 »

Aja Kaja, zgleda, da postajam sklerotična, pasemski klub za bassete še ne obstaja, spadamo še vedno pod Vzrejno komisijo za goniče,natančnejše podatke pa ima KZS.Sicer poznam kar nekaj bassetov po Sloveniji in tujini,za vse pa ve najbrž samo "oni tam zgoraj".
Videla sem že cel kup dobrih primerkov, ki pa na žalost nimajo nobenih export papirjev.
LP Tjaša
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #32 : sobota, 29.11.2003 : 12:50:59 »

Dragi lastniki rodovniških bassetov!
Ker se moja obsedenost z basseti izgleda čedalje bolj stopnjuje se na vas obračam z prošnjo.Rada bi preučila krvne linije in pa sorodstvene vezi bassetov v Sloveniji zato naprošam vse lastnike bassetov, ki imajo pse slovenske vzreje ali pa so jih pripeljali iz tujine, če mi lahko pošljejo fotokopije rodovnikov.Papirji bodo izrecno za interno uporabo.Vsi tisti,ki se boste odločili za to mi jih lahko pošljete na naslov:
*****
Vsem se že vnaprej zahvaljujem.
LP
Logiran
Beatlka
gost
« Odgovor #33 : torek, 16.12.2003 : 17:34:45 »

Oj! Basseti so res eni najlepših kužkov na svetu!Pa ne da bo tema propadla... Škoda bi bilo,ali pozna kdo kakšno internetno stran od bassetov???lp Taja
Logiran
zegec
novinec
*
Sporočil: 0


« Odgovor #34 : torek, 10.02.2004 : 12:21:15 »

Hej,
Lunca, tvoja ideja, da zberes podatke o bassetih v sloveniji se mi zdi OK.  Ali mislis da ti na KZS ne bi pomagali?
Mislim, da je skoda, da pri nas lastniki bassetov nismo bolje organizirani. Skoda zaradi psov. Videti par bassetov na kupu to je tisto pravo.


PS.: rodovnik od nase zveri ti posljem. Ce lahko v elektronski obliki bi mi bilo se bolj vsec.(kam?).

lp andrej
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #35 : sobota, 21.02.2004 : 12:06:00 »

Žegec sory ker sem šele sedaj opazila tvojo pošto:bilo bi res super če bi mi lahko poslal rodovnik vaše psičke.Nekaj pomoči sem dobila na KZS-ju, zanimajo pa me še vsi tisti psi,ki so bili uvoženi v Slovenijo, pa nimajo nostrificiranih rodovnikov(niso vpisani v slovensko rodovno knjigo).Kar se pa tiče organiziranosti lastnikov bassetov je to bolj težko,saj nas je definitivno premalo.Bo zgleda moglo še kar nekaj vode preteči.
****
LP Tjaša
Logiran
gorant
novinec
*
Sporočil: 0


« Odgovor #36 : nedelja, 22.02.2004 : 20:37:54 »

Pozdrav vsem skupaj!

Imam 5 let starega Basseta, vpisanega v slo rodovniško knjigo, ki je prejel tudi več priznanj CAC in CACIB. Oddal sem oglas za paritev, vendar ni bilo odziva.
Kakšne so vaše izkušnje s tem? Nekako ne najdem stika z drugimi lastniki in nisem prepričan na koga naj se obrnem.

lp

Goran
Logiran
teleban
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 1



« Odgovor #37 : nedelja, 22.02.2004 : 21:22:47 »

Pozdravljen Goran!

 Zal bos moral imeti precej sreče. če boš želel najti psičko za parjenje preko oglasa. Stvari niso tako preproste. Že nasploh je legel basetov pri nas zelo malo, zato tudi izbire ni veliko.
 Ena redkih, ki je povsem predana pasmi v zadnjih letih je Tjaša Leskovšek-Sever,Kidričeva 2, 1330 Kočevje in le ona bo lahko podala več informacij o basetih. Res pa je žalostno, da se lastniki basetov ne poznamo bolje in ne sodelujemo več. Mogoče bo tudi do tega še prišlo...

LP Teleban
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #38 : ponedeljek, 23.02.2004 : 15:09:31 »

Ja ,Teleban se popolnoma strinjam s tabo,mogoče bo do tega res nekoč prišlo.Tudi meni je žal,da se ne poznamo preveč med seboj, ter si zelo redko izmenjujemo kakršnekoli izkušnje.Mislim,da je forum še edina veza,kjer se kdaj zgodi,da se oglasi kakšen lastnik basseta.
Kar se tiče legel, jih je res izredno malo, pa tudi ko se pojavi kakšno leglo teh mladičev skoraj nikoli ne vidiš ne na razstavi ne na kakšni drugi prireditvi.Morate si misliti,kako debelo sem zadnji dve leti gledala jaz, ko so se na vzrejnem pregledu pojavile celo tri psice.Ogromna številka!Sicer pa je kakovost bassetov v Sloveniji zelo različna.Poleg tega sem prišla do spoznanja, da velika večina lastnikov bassetov niti ni vedela kakšnega psa kupujejo, in kakšen naj bi bil ta pes ko odraste.Basseti imajo za moj okus fantastičen karakter,vendar pa niso primerni za vse ljudi.
Aja, pa še odgovor Goranu-zelo težko boš našel psico za paritev preko oglasa, večina lastnikov psic, si samce išče in ogleduje na razstavah,pa še teh je malo.Govorim iz lastnih izkušenj, ne glede na to da imam doma samca, ki je trikratni šampion.
Lp
Logiran
mateja02
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 9


« Odgovor #39 : sreda, 10.03.2004 : 08:45:50 »

Pozdravljeni!

Imam namen kupiti psa pasme basset, pa me zanima, kako je pri tej pasmi z ubogljivostjo? Ali se to pasmo da naučiti doma na poslušnost, ali je potrebna pasja šola? Ali se na sprehodu kaj radi zgubijo ali se raje držijo bližine lastnika, glede na to da so lovskega značaja? Doma imamo namreč že psico pasme anatolski ovčar, staro leto in en mesec, pa me zanima, če se ta pasma kaj hitro navadi na družbo še kakega drugega psa, če živita v istem domu? Po mojem mnenju glede gibanja ne bi smelo biti težav, ker moramo zaradi te psice hoditi na sprehode 2 krat dnevno po približno 1 uro na enkrat, pa da je spuščena, da se "zleta". Ali lepo sprejemajo pse okoli svojega doma? Kaj pa v zvezi z otroki - je prijazen do otrok? Na kaj točno pa moram biti  pozorna pri izbiri vzrediteljev - pri katerem vzreditelju ga bom kupila? Kaj je res tako težko najti v Sloveniji partnerja za parjenje te pasme?
Kako pa je pri teh psih s hrbtenico? Koliko pojejo na dan?

Hvala za odgovore.

Lp
Mateja  Smiley
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #40 : sreda, 10.03.2004 : 14:39:50 »

Živjo,
lepo da si se odločila za nakup basseta, vendar pa se mi zdi da se o pasmi še nisi pozanimala dovolj.Kar se tiče ubogljivosti pri bassetih je z njo tako-seveda se jo da doseči,vendar pa moraš biti pri šolanju ti bolj vztrajna kot pes. Ne mislim zaradi tega, ker naj ne bi bila pasma učljiva,vendar pa je basset pes,ki misli,da mu določenih stvari ni potrebno znati.No in na tej točki pade veliko lastnikov,ker prehitro popustijo.Poleg tega pa ti psi znajo svoj žalostni pogled izkoriščati do popolnosti- tukaj pade druga polovica lastnikov.Za šolanje basseta je potrebno skoraj dvakrat več dela,kot za kakšno drugo pasmo.Poleg tega z silo ne dosežeš nič.Ti psi imajo poleg tega močno izražen nagon po gonjenju živali.Zatorej mora pes dobro obvladati odpoklic,če ne ga ne moreš spustiti prosto tekati.Lahko bi se namreč zgodilo, da bi ga čakala tudi nekaj ur preden bi se vrnil,če sploh.Drugače so na družinske člane izredno navezani in želijo biti nenehno v kontaktu z njimi(celo tako zelo,da ponoči radi zlezejo k njim v posteljo).Vsekakor pa vsem lastnikom bassetov svetujem šolanje in osvojitev vsaj osnovnega pasjega bontona.Pa tudi zaradi njihovega druženja z njihovimi pasjimi vrstniki.
Sicer nimam izkušenj z anatolskimi ovčarji, vendar pa je basset pes,ki se zelo dobro razume z vsemi živalmi.Pri nas doma imamo poleg  dveh psov tudi dva papagaja in iguano, pa nimamo nobenih problemov.Tudi z otroci se izredno dobro razumejo.Kar se tiče sprehodov imajo ti psi radi dolge sprehode, vendar ne prehitre,ker potem nimajo časa prebrati vseh novic.Glede na to, da uradnih vzrediteljev v Sloveniji ni, se boš pač morala odločiti glede na leglo,ki bo.V tujini je to druga pesem.Vsekakor pa ti svetujem,da pred nakupom temeljito prebereš standard pasme( dobiš ga na http://www.fci.be),pod VI.FCI group.Problemi s hrbtenico se običajno pojavljajo pri tistih psih,ki so predebeli,ali pa nimajo utrjenih mišic.Basset mora biti namreč mišičast pes,ne pa zavaljen štrukelj.
LP
Logiran
Busy Bee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 116


« Odgovor #41 : ponedeljek, 15.03.2004 : 13:52:05 »

Zdravo!

Z možem sva imela namen posvojiti basseta, vendar se nama je pasja posvojitev zjalovila.
Sedaj ga želiva kupit - seveda, če najdeva primernega. Glede na vse kar sem tu prebrala, vidim, da ste pravi naslov za moje vprašanje.
Zanima me ali je v SLO kakšno leglo, ki ga posebaj priporočate.  to me zanima predvsem zato, ker sem v Salamoncu zasledila kar nekaj oglasov in tudi velik cenovni razpon. Pa se mi zdi, da znajo biti vmes tudi kaki svetovni "nategatorji".
Zanima me tudi pri kateri starosti se ga ponavadi proda?
Ali se spomladanček primernejši od jesenčka?
Ali obstaja kakšna razlika med tem ali ga dobiš pri mamici ali pri očiju?
A so samičke enako prijazne kot samčki?
Kako v začetnih mesecih ravanti s kužkom ( nositi po stopnicha, kdaj ga začeti navajti na ovratnico,...).

Že v naprej se vam najlepše zahvaljujem za informacije!

Barbara Huh Huh
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #42 : ponedeljek, 15.03.2004 : 15:01:49 »

Živjo,
Basset je pasma psov, ki je v Sloveniji še vedno razmeroma redka.Kot sem že velikokrat napisala je pri nas izredno majhno število vzrejnih psic, temu primerno pa je tudi število rodovniških legel.O nerodovniških raje ne bom govorila, ker vsakemu toplo odsvetujem,da kupi basseta brez rodovnika, tej pa se največkrat pojavljajo v oglasih v salomonovem oglasniku.Edini pravi naslov za takšne podatke je revija Kinolog, ki je zadnje dve leti zopet v redni prodaji,tako da je dostopna vsakomur. Prav tako imajo takšne podatke na Kinološki zvezi.Zatorej ne glede na to, ne morem priporočiti nobenega legla, ker je pri nas izbira prepuščena bodočim lastnikom in pa tistim redkim ljudem(ne morem jim reči vzreditelji),ki se odločijo, da s svojimi psičkami naredijo vzrejno dovoljenje in imajo tudi kakšno leglo.Seveda je situacija v tujini veliko boljša,pa tudi tam je treba dobro poznati linije, če hočeš kvaliteto.
Lahko ti sicer povem, da bo v Sloveniji trenutno leglo bassetov, vendar pa še ne vem vsega,ker psička še ni skotila.
Kar se tiče odhajanja mladičev iz legla ga ne priporočam pred 8 tednom starosti.Dandanes ni več pomembno ali je mladič iz spomladanskega ali pa jesenskega legla,saj je basset ne glede na to pes, ki ni primeren za bivanje v pesjaku,s tem pa tudi ne vzunaj.Pasma rabi konstanten stik z družino, na katero je tudi močno navezan.Prav tako ni velikih razlik med samci in samicami po karakterju; to so ljubeznivi, crkljivi, občasno trmasti in samovoljni psi, ki se enako dobro razumejo z vami, otroci ali pa sosedovo mačko.
Mladičke je potrebno takoj navajati na ovratnico in povodec(nikakor ne flexi!!!),oprtnice, ki jih videvam pri veliko psih pa so primerne takrat, ko ima vaš pes že narejeno vsaj osnovno poslušnost.
LP
Logiran
Busy Bee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 116


« Odgovor #43 : ponedeljek, 15.03.2004 : 18:28:20 »

Hvala za info!

Kdaj bo pa možno dobiti kaj več informacij glede omenjenga legla? Ker midva sva resna interesenta.

LP, Barbara
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #44 : torek, 16.03.2004 : 14:54:29 »

Živjo,
potem pa je najboljše, da kupiš Kinologa,notri je telefonska številka, ker je jaz trenutno nimam pri sebi.Leglo pa naj bi bilo ta teden.Če ne pa pokliči na Kinološko zvezo,naj ti oni dajo infomacijo.Vem da je bila objava legla v marčevskem Kinologu.
LP
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 49   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: BASSET
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines