mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 06.05.2024 : 12:53:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Flat Coated Retriever
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 155   Dol
Natisni
Avtor Tema: Flat Coated Retriever  (Prebrano 200604 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Aljosa
gost
« Odgovor #45 : ponedeljek, 29.04.2002 : 13:37:35 »

Hej!

Cebelca, za vikend sm biu v Bruslju, zdej sm pa ze doma, tko da te v kratkem poklicem...

Lester, jest SEM pravnik...

Barbka, tocn to ti hocem dopovedat, da ne morva "pustit ob strani eventuelnih tozb in tezav, ki sledijo temu", kot pravis..., ker:
1) do psa brez zahtevka pred sodiscem sploh ne mores, razen ce ti ga lastniki na tvojo zahtevo sami izrocijo (al pa ce posles tri stodvejsetkilske izterjevalce, da ga sami vzamejo, kar je pa kaznivo dejanje);
2) tudi preko sodisca do psa prides zelo tezko, ker mors najprej met v pogodbi pridrzek lastninske pravice, pa se tezko je DOKAZAT (dokazat mora pa toznik), da so bla krsena dolocila pogodbe/zakona o tem kaksne pogoje mora met pes; ena smesna opcija bi bla, ce bi psa dal na lizing, tko se skoz obdrzis lastninsko pravico... :-))
3) plus, pravdanja trajajo pa stanejo...

Tko da, resitve v bistvu ni... Bi se dal hecat s kaksnimi bancnimi garancijami, ki jih vnovcis, ce ti na tvoj poziv ne "vrnejo" psa, al pa z lastnimi menicami, samo tega nikol nihce od novih lastnikov ne bo naredu, ze tko je pse tezko prodat...

Ravn to hocem dopovedat, da dokler razlagamo, da rodovnik omogoca to pa to pa se to (pa recimo odvzema psa dejansko NE omogoca...), pluvamo v lastno skledo, tj. utemeljujemo zakaj NI potrebno met rodovnika...

Evo, jest bom nehou od rodovnikov, dejmo rajs se kaksno FCRjevsko rect...

Fajn bodte

Aljosa
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #46 : ponedeljek, 29.04.2002 : 14:08:51 »

Kolega Aljosa,
ker si "od foha" ti predlagam, da si ogledas primere, ki so bili vodeni na sodiscu v tvojem/mojem kraju in presenecen bos. Verjetno bos ugotovil, da nisem govorila na pamet. In - ker sem imela pogodbe, sem lahko ukrepala v treh primerih, slo pa je celo s poravnavo - dovolj je bila omemba pogodbe in moznosti tozbe.
Strinjam pa se, da je pot na sodiscih dolga in zahtevna.

Drugace pa - dajmo raje o FCR-jih Smiley)))
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
Aljosa
gost
« Odgovor #47 : ponedeljek, 29.04.2002 : 16:26:01 »

Barbka,

kot sm ti napisu ze v privat mailu, bom pogledu... Ker me tole skoz bl zanima... Pa mogoce bom kdaj tut sam vzreditelj, ko mi bodo doma pustl psico kupt... :-)

LP A.
Logiran
cebelica
gost
« Odgovor #48 : ponedeljek, 29.04.2002 : 17:05:12 »

Hojla Aljosa,

Si se mel fajn u Bruslju?? Zabava al posel?

Kaj berem, da ti ne pustijo doma kupit psicke  :-/ ?? Pol sva v bistvu ze dva, uboga reveza - jaz bi namrec vzela se enga fcr-ja od Sanje, ce bi vedla, da doma ne bo kazina pa saj ves, ze tamala je prisla ne da bi moji karkol vedl. No ja, mali je se vseeno blizu, ker ga je prodala v Lj.!!! Yes! Sem ga tudi ze videla in je cel frajer...pa ni se ji pustil terorizirat tako kot se ji v glavnem vsi ostali kuzki (saj ves isti fotr).

Kaksne mas plane za 1.maj?? Ce bos frej in kje v blizini poklic za sprehod. OK? Upam.

lp, Maja
Logiran
Aljosa
gost
« Odgovor #49 : torek, 30.04.2002 : 10:06:35 »

Hm...

Ko smo doma izbiral ta druzga psa (kar je trajal celih 6 dni od takrat, ko smo se odlocl, pa da sm ga v Amsterdamu na letaliscu drzal v narocju...), sm predlagou, da bi tokrat imel pa psicko... Pa so mi mama, pa obe sestri (!!!) rekle NO WAY, punce pa ze ne, ker da so bojda hinavske, pa prliznene, pa da majo svoje fore... :-) Sm jih pol mal povprasu, ce misljo, da je to tko kor pri ljudeh, pa so me samo grdo gledale... :-)

Za se enega psa pa pr nas doma nekak se ni navdusenja... Ceprav, nikol ne ves... Tko da, vse kaze da se kakih 20 let (dokler za bajto ne zasluzm) ne bom meu psicke... :-)

Fajn bodte

Aljosa
Logiran
cebelica
gost
« Odgovor #50 : sreda, 01.05.2002 : 10:24:47 »

Aljosa,

Jon (saj je Jon  :-/ ) je prekrasen. Hvala, ker ste se ustavili za sprehod.
Zdaj vidis zakaj 'pojamram', da je podivjana. Saj ponavadi sem bolj dosledna (ta teden ne morem nic, ker mi je ze dva dni nazaj skoraj potrgala sive, ker je imela povit prst za igraco, tako da sem ga morala poviti na minimum, da ji ni zanimiv), ampak ne zaleze pol toliko kot je pri tebi.
Mi je bilo pa hecno, ker se Jonu ni ljubilo nic - kljub temu, da je ze odrasel je se vseeno mlad - a to je bilo verjetno zaradi vrocine. Tamala je padla dol takoj ko sva prisli domov in se je zbudila sele ob 21.00.
Kaksna se ti sicer zdi?

lp,Maja
Logiran
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #51 : ponedeljek, 27.05.2002 : 20:41:23 »

A veste, da je bil na CAC Varazdin FCR BIS?
Bravo,
Mojca
Logiran
cebelica
gost
« Odgovor #52 : torek, 28.05.2002 : 11:52:37 »

Ziv Aljosa,

Sva bili na razstavi, ampak sele okrog dvanajstih. Tamala je mela cel show s starejso sestrico pa eno 3.5 m. staro seterko sva srecali -je bila 1. celo ljubosumna- sicer pa mi ni bilo vsec na razstavi-vse narobe. Lahko bi izbrali kak drug plac za to. Tivoli al pa na Kodeljevem so baje razstave.... Grozno je bilo!

Nic, le toliko. Delam, zato letim. Cao, Maja
Logiran
cebelica
gost
« Odgovor #53 : petek, 07.06.2002 : 18:34:51 »

Hojla,

Prideva, seveda prideva. Zakaj mislis, da ne? Ker se nisva prijavljeni? Prideva pa najbrz pripeljeva se...kaj pa vem, cel kup folka in kosmatih divjakov, ampak moram najprej videti kdo 100% pride - futr in to bom itak rihtala jaz kot vedno. A nic zato - v tem uzivam.
Prideva, brez skrbi. Pa se blizu imava - en krajsi sprehod.   Wink

lp, Maja
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #54 : ponedeljek, 24.06.2002 : 13:28:45 »

Pozdravček vsem!

Prebrala sn si vse v zvezi s flati in so me še malo bolj navdušili. Poznam eno psičko Taro, ki je v našem klubu tako kot midva z Mixom pri reševalcih. Moram reči, da je zelo umirjena in kar malo lena. Ko pa sem prebrala tele strani, so me ti psi kar malo presenetili, saj pravte da so zelo živahni in to mi je zelo všeč, saj mi pri Tari ni všeč to, da je preveč umirjena. Poznam tudi Olo, ki je pri reševalcih - prava faca. Ful bi mela še enga psa, ampak mama ni glih navdušena. Mate kak predloh kok jo nej prepričam? Še vedno pa ne vem, ali naj se odločim za flata ali goldna (tega mam doma). Malo me moti, ker so črni. Zaradi vročine, saj jim je verjetno bolj vroče kot svetlim. Kaj menite?
Logiran
sanja
gost
« Odgovor #55 : petek, 28.06.2002 : 00:57:13 »

Lijep pozdrav svima,
evo samo jedna mala informacija.
Mozda ste vec culi da je poznat broj prijavljenih pasa na Svjetskoj izlozbi u Amsterdamu. Naravno da je poznat i broj prijavljenih Flat-coated retrievera, pa prvo podatak da se FCR-i nalaze u deset po broju najzastupljenijih pasmina Svjetske izlozbe, odnosno deveti su po broju prijavljenih pasa. S obzirom na vrlo mali broj FCR-a u Sloveniji i Hrvatskoj, a i opcenito u ovom dijelu Europe, mislim da je 155  :oprijavljenih FCR-a stvarno impozantna brojka. Mozda to potakne neke od vas da posjetite Svjetsku izlozbu i vidite na jednom mjestu toliko ljepotana. Cheesy Cheesy Cheesy
Pozdrav,
Sanja
Logiran
cebelica
gost
« Odgovor #56 : sobota, 29.06.2002 : 11:22:45 »

Ewchy,

Jaz ti definitivno predlagam Flata. Naj te barva ne moti, ker je ogomno crnih psov, ki jih vrocina ne moti nic bolj in nic manj kot Flate, zato kar nabavi. Kako starse prepricat? Tako kot sem jih jaz - psa enostavno privleces domov, enih 10 dni noben ne govori s tabo, potem so pa nerazdruzljivi. Tudi sama nisem verjela, a je tako!
Pri vsaki pasmi se najde izjema, ampak Flati SO divjaki in umirjenci ali ''lenuscki'' so resnicno redke izjeme. Moja Goma je kot navita 25ur na dan. In to mi je vsec. Saj si vcasih za hip zazelim mirnega kuzka, ki bi me pustil 10min pri miru, ampak tako sem si zelela in vesela sem, da je moja mala divjakinja.

Uspesno izberi in veliko veselja z njo/njim, ko ga dobis!  Grin

lp, Maja
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #57 : sobota, 18.01.2003 : 17:51:57 »

OOOooo...prav lepo je videti da je flat tako priljubljen, ceprav sem mislila da ni tako in da jih ni prav veliko. Tudi jaz imam psicko..ravno bo stara dve leti. Glede znacaja pomoje ne bom povedala nic novega Grin saj vsi vemo kaksni so  Grin
z naso divjakinjo smo opravili mladinski sampionat, zdaj pa poskusamo se sampionat slovenije (ce bomo opravili izpite in lovsko tekmo) in zato me zanima ce kdo ve kako in kaj se pripraviti na to.
aja pa se nekaj...drugo leto nameravamo imeti mladice, zato prosim ce se mi oglasijo vsi ki zelijo mladica ali pa potencialne kandidate za oceta.
se beremo
en divji crni pozdravcek vsem
Jasna in Rona
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #58 : sobota, 18.01.2003 : 18:33:38 »


Retrieverka, o temu kaj mora znati retriever da opravi lovsko tekmo, je vec napisano tukaj (tema "Razstave, tekme.." podtema "Razred delovnih").

http://www.mojpes.net/cgi-bin//YaBB.pl?board=razstave&action=display&num=1039786110


Sicer pa razmisli o vclanitvi v Slovenski klub retrieverjev (www.klub-retrieverjev.si), saj ti bo lazje iskati nove lastnike mladicev - vse vec ljudi namrec kontaktira klub za nasvete in naslove legel (daje se le informacije o clanih, pa tudi leglo je objavljeno na klubskih domacih straneh - mozna je tudi predstavitev). Aja pa se kupci mladicev so avtomatsko clani SKR za tekoce leto...

LP




Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #59 : torek, 21.01.2003 : 20:59:41 »

hvala hvala, tisto sem že prebrala zdaj pa ne vem kako naj jo naučim vsega tega..obstajajo kakšna organizirana šolanja ali pa mogoče kaj na klubu?
za včlanitev pa me že čaka izponjena prijavnica na mizi-samo še odposlati jo moram:)

LP

Jasna&Rona
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 155   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Flat Coated Retriever
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines