mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 17.05.2024 : 04:32:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Okoljevarstveni kotiček  |  Tema: TESTIRANJE NA ŽIVALIH
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 21   Dol
Natisni
Avtor Tema: TESTIRANJE NA ŽIVALIH  (Prebrano 54138 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #180 : četrtek, 24.02.2011 : 13:00:29 »

jst, nate ja pa tudi zdravila se ne dajo kar tako posplošit. Vsaj zgornji članek si preberi in pojdi v raziskovanje...

Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #181 : četrtek, 24.02.2011 : 13:01:07 »

Oreščkov daš za eno majhno pest (v navodilih piše manj, meni se tako bolj obnese), če boš prala samo z oreščki. Kombinacije oreščki - krogla nisem še sprobala. Krogla menda zadostuje za 1000 pranj (vsaj tista, ki sem jo jaz kupila). Kis (alkoholni) dodajam v posodico namesto mehčalca.

Če hočeš imet odišavljene cunje, nakapaš v predalček za prašek 2-3 kapljice kakšnega eteričnega olja.
Razumem. Hvala. Smiley
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #182 : četrtek, 24.02.2011 : 13:07:18 »

Aja, pa za oreščke si raje vzemi eno staro bombažno belo nogavico, ker so tiste male vrečke, ki pridejo zraven, premajhne in se rade razvežejo ali raztrgajo Wink Lepo, not jih flikneš in zavežeš, pa je.

Ko je stroj gotov, vzemi cunje ven in ne puščaj oreščkov dolgo med mokrim perilom, ker se v nasprotnem zna zgoditi, da kakšno stvar, ob katero so pritisnjeni, rjavo zabarvajo. Ponavadi ravno tisto, ki jo ne bi bilo treba  Evil
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #183 : četrtek, 24.02.2011 : 13:18:00 »

Aja, pa za oreščke si raje vzemi eno staro bombažno belo nogavico, ker so tiste male vrečke, ki pridejo zraven, premajhne in se rade razvežejo ali raztrgajo Wink

Ko je stroj gotov, vzemi cunje ven in ne puščaj oreščkov dolgo med mokrim perilom, ker se v nasprotnem zna zgoditi, da kakšno stvar, ob katero so pritisnjeni, rjavo zabarvajo.

Ne eno ne drugo se mi v par letih še nikoli ni zgodilo - namreč, da bi se mi vrečka odvezala (pa jo zavežem samo enkrat, ne na vozel ali "pentljo") ali da bi se mi kaj obarvalo. Pa včasih tiči celo noč v stroju Smiley.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #184 : četrtek, 24.02.2011 : 13:32:05 »

Potem pa najbolje, da se vrnemo v čase, ko so znanstveniki zdravila (tudi zelo revolucionarna in učinkovita) testirali na sebi. Ljudi je tako ali tako preveč, služb ni dovolj, tako da jih bomo pa pač malo več izučili - znanstvenikov namreč.

Hja, očitno ne veš, da po fazi testiranja na živalih, vedno pride še faza testiranj na ljudeh. In ja, se testira tudi na ljudeh prostovoljcih, kjer pa se opazuje minimalen možen učinek na človeka, kar je ravno obratno, kar se dela pri živalih, ko se živali izpostavi maksimalni dozi posameznih sestavin/zdravil (test LD50). Ker smo si ljudje in živali biološko različni (to je dejstvo), je težko in včasih celo nemogoče poslošiti rezultate tesitranj na živalih na ljudi. Pri živalih so tudi vse te bolezni umetno povzročene in ker so živali nenehno pod stresom je rezultate običajno izredno težko interpretirati.

Napisala sem pa, med drugim, kar se tiče zdravil, tudi tole:

Hja Speedy, zdravila ... večni problem. Dejstvo je, da smo pri  zdravilih veliko bolj omejeni, saj tu nimamo možnosti izbirati med zdravili, ki so in tistimi, ki niso testirana na živalih, zato v primeru bolezni ne moremo izbirati ali celo zavrniti potrebno zdravilo. Ampak kot sem že napisala tudi v članku - Kljub temu, da smo pri zdravilih veliko bolj omejeni, to ne pomeni tudi, da ne moremo narediti nič. Vedno lahko naredimo vsaj nekaj. Glasno spregovorimo o nepotrebnih testiranjih, glasno spregovorimo, da testiranj na živalih ne sprejemamo. Podprimo zdravstvene organizacije, ki ne testirajo na živalih. Celotni seznam le teh lahko najdete na spletni strani Humane Seal Organisation: www.HumaneSeal.org.


Upam, da je zdaj bolj jasno, ker so razne sarkastične pripombe res nepotrebne.  Smiley
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #185 : četrtek, 24.02.2011 : 13:40:30 »

P.S. In sama bi se počutila veeeelikoooo bolj varno, če bi meni predpisali zdravilo, ki je bilo testirano in preizkušeno izključno preko alternativnih metod testiranj. Smiley
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #186 : četrtek, 24.02.2011 : 14:01:24 »

Evo še mene z vprašanjem glede oreščkov  Smiley
Z njihovo uporabo sem vztrajala dobro leto dni, vendar po pravici povedano nisem bila preveč zadovoljna z rezultati - marsikater madež je namreč ostal na svojem mestu  Sad (dopuščam možnost, da sem jih dajala premalo - 5 kom cca na cca 3 kg suhega perila)
Imam pa še eno dilemo: če ostanejo oreščki do konca pralnega ciklusa med perilom - kako je potem z izpiranjem perila  Huh ?
Logiran
an-ja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 255


« Odgovor #187 : četrtek, 24.02.2011 : 14:05:14 »

Pranje - a se ne da kisa v predal za prašek? Sicer sem ga kupila že (alkoholnega), ampak nisem ga še sprobala v stroju. Na mojih oreških (embalaži seveda) piše 7 polovičk, kar pomeni da ga je treba dat na pol, ker je baje največ saponina v skorji, in jo je treba nekak odpret... Eterično olje dam v predalček za mehčalec .
Če bo katera potovala v Egipt, naj v njihovih parfumnicah kupi eterilčno olje za dom. Jaz imam mint, noro diši, in 2dcl sta  koštala 8€. To mi bo zadostovalo najmanj za eno leto.

Moji dečvi so oreški odstranili tinto z belih kavbojk. To me je prepričalo. Saponin se sprošča v topli vodi. Splakovanje je z mrzlo vodo. Itak se pa ne peni. Meni so oreški za temna oblačila, sploh za zimske puloverje enkratni, ker so oblačila potem tako mehka  - drugače kot z mehčalcem. Pa še likat ni potrebno.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #188 : četrtek, 24.02.2011 : 14:18:35 »

Saponin se sprošča v topli vodi. Splakovanje je z mrzlo vodo.
A potem pranje pri nizkih temperaturah (30°C) ne pride v poštev ali kako? Ker res, pri meni so rezultati bili dokaj slabi, pa nisem glih en velik prašič  Undecided  Tongue
Logiran
an-ja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 255


« Odgovor #189 : četrtek, 24.02.2011 : 14:24:06 »

Jaz perem pri 30°C samo puloverje in stvari, ki v bistvu niso zamazane - so samo za preplaknit. Za madeže pa dajem na 60°C, ampak na program za občutljivo perilo. Moževe šmiraste delovne pajace pa še vseeno perem s praškom (Frosh).
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #190 : četrtek, 24.02.2011 : 15:12:48 »

moksa, 5 komadov je, če mene vprašaš, premalo. Jaz dam eno majhno pest (imam pač majhno roko Wink ), tko na uč bi rekla ene 15 kosov.

Perem na vseh temperaturah, od 90 do 30, in sem zadovoljna, čeprav kakšnih starih ali trdovratnih flekov res ne spravi dol (toda tega ne bi naredil niti klasični prašek).
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #191 : četrtek, 24.02.2011 : 15:26:31 »

moksa, 5 komadov je, če mene vprašaš, premalo. Jaz dam eno majhno pest (imam pač majhno roko Wink ), tko na uč bi rekla ene 15 kosov.
15 komadov?!  Samo potem sem jih res ful premalo dajala  predaja Bom šla danes ponovno prebrat navodila
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #192 : četrtek, 24.02.2011 : 15:34:27 »

Ma to ni po navodilih, to je po skoraj triletnih izkušnjah Grin
Logiran
an-ja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 255


« Odgovor #193 : četrtek, 24.02.2011 : 15:36:43 »

Ojej Cats, jaz dam pa 3 komade in pol, pa še to jih uporabim vsaj 3x. A malo pretiravam z gorenjsko šparovnostjo al kaj sram sram, ampak z opranim sem zadovoljna, bom pa za foro probala jih dat 15. Ampak to je za 4 moje žehte!!! Roll Eyes Tongue
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #194 : četrtek, 24.02.2011 : 15:37:10 »

Na mojih oreških (embalaži seveda) piše 7 polovičk, kar pomeni da ga je treba dat na pol, ker je baje največ saponina v skorji, in jo je treba nekak odpret...
Moji oreški so bli vedno že razkosani Huh Wink

In vedno dam točno sedem polovičk Smiley. Imam pa tudi kroglo zraven.

Logiran
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 21   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Okoljevarstveni kotiček  |  Tema: TESTIRANJE NA ŽIVALIH
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines