mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 10.05.2024 : 17:50:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kitajski goli pes - čvek
Strani: 1 ... 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75 76 ... 106   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kitajski goli pes - čvek  (Prebrano 212568 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #1050 : nedelja, 10.12.2006 : 20:28:44 »

Ja vem, se spomnim psičke ker sem gledala slikice ko je zmagala na Crufts.

No jaz osebno če bi kupovala naslednjega psa bi bil zelo verjetno Zucci - seveda če bi mi ga hoteli prodati SmileySmiley Ampak to je še daljna prihodnost:)

Drugače pa so mi padli v oči tudi zato ker vzrejajo vsaj po slikah sodeč mičken daljše pse. Na žalost nikjer na njihovi strani nisem zasledila velikosti psov, bom malo pobrskala po bazi kitajčkov. Drugače pa  so mi res lahko rečem skorajda vsi njihovi psi res hudi:)

Nina Lin je odkar je prišla domov pojedla večerjo in se vrgla na posteljo in niti glave še ni dvignila:) Crknjena totalno, jaz mam pa čas malo po netu surfati SmileySmiley Jaz res ne vem na kaj laufa Gany samo priporočam da mal baterije ven vzameš;)
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #1051 : nedelja, 10.12.2006 : 22:17:53 »

Botticelli: V bistvu ni tak problem dobit psa, kot je problem da ti posljejo kaj res kvalitetnega. Ce se namrec v leglu skoti kaj "dobrega" je velika verjetnost, da bodo to obdrzali doma.Tako ponavadi dobis bolj tisto kar "ostane"...Vsaj tako je ponavadi s kupovanjem v tujini (govorim bolj za pse prek luze) Wink Edino ce imas veze in poznanstva in jim pac lahko zaupas do te mere, da ti bodo poslali nekaj kar je ok
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #1052 : nedelja, 10.12.2006 : 22:52:19 »

Pia tukaj pa se kr strinjam s tabo!
Dobri kužki po večini res ostanejo doma.
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #1053 : ponedeljek, 11.12.2006 : 01:41:17 »

Evo, da se se jaz malcek javim... Khm, nic niste napisali, kaksni so bili kaj rezultati kitajcev v Celju... Roll Eyes Grin Mi smo bili malcek preseneceni nad koncnim rezultatom, ker smo pricakovali, da bo "slavil" Django in ne Cherry, ampak vsake (sodnikove) oci imajo svojega malarja... Wink

Meni se je zdela razstava na zelo dobrem nivoju, kar se organizacije tice. No, lahko bi bile malo manjse kolone ob vhodu ter pri dvigovanju map, ampak se je dalo preziveti in verjamem, da bo v prihodnje le se bolje (do Eurodoga 2010 bo vsa stvar definitivno izpiljena do potankosti Wink).

Glede vzrejnih - pri vecini pasem ni nekih posebnih zdravstvenih omejitev (na zalost Undecided), s(m)o pa na sreco zato nekateri vzreditelji skrbnejsi na zdravstvenem podrocju. Eni kupci to cenijo, drugi nekoliko manj. Pri kitajcih mislim, da se (vsaj zaenkrat) ni cesa bati. Sreca je tudi ta, da nasa pasma nima tako razsirjenih zdravstvenih problemov (kot npr. kavalirji, kjer bi bilo res potrebno nekaj ukreniti pred pridobitvijo vzrejnega Undecided).

Se ena lepa novicka... Cez dober teden odhajamo parit s temle ameriskim lepotcem (btw, v visino meri le piclih 28,5 cm! Cheesy)...

Vec o tem pa naslednjic... Wink
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #1054 : ponedeljek, 11.12.2006 : 09:27:39 »

Citat
kot npr. kavalirji, kjer bi bilo res potrebno nekaj ukreniti pred pridobitvijo vzrejnega ).

Polona, pod to pa se 1000x podpišem. samo na žalsot večini kupcev to sploh ni pomembn, le kje bi čim hitreje in čim bolj ugodno dobili psa.   pa saj verjetno je pri vseh pasmah tako.  Sad
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #1055 : ponedeljek, 11.12.2006 : 18:30:37 »

No, pa da napisem rezultate "nasih" kitajckov  Wink
Django PRM ter Cherry CAC in BOB, Bailey pa je bil tretji v klasi (mi je prav zal, da je nekoliko zadrzan do tujcev Undecided). Andy pa je uspesno naredila vzrejni pregled s prvo vzrejno oceno Wink

Polona vam je ze razkrila prikupnega samcka, ki je sicer uvozen iz Amerike in trenutno domuje v Svici, jaz pa vam le se namignem, da bo Andy tista, ki bo postala mamica Smiley
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #1056 : ponedeljek, 11.12.2006 : 19:17:47 »

Gany: odlicno 2  Wink

Kaj pa je za ena linija ameriski kuzman?
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #1057 : ponedeljek, 11.12.2006 : 21:28:45 »

H
Bailey pa je bil tretji v klasi (mi je prav zal, da je nekoliko zadrzan do tujcev Undecided).

He, he, moj Belček ni kar tako in se ne pusti šlatat kr vsakmu k se mu dvigne Grin
Šalo na stran, pač tak je in bolj kot ga silim okrog ljudi slabše je. Še najbolje je bilo, ko je bil dva dni brez mene na Poljskem s Polono.
Sploh ne vem več, a bi ga še vlačila po razstavah. Polona, kaj misliš, se še splača ga vozit okrog?
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1058 : ponedeljek, 11.12.2006 : 21:57:37 »

V bistvu ni tak problem dobit psa, kot je problem da ti posljejo kaj res kvalitetnega.

Kaj pa če ne kupuješ psa na srečo, pač pa si greš vse skupaj pogledat? Wink Velika Britanija ni tako zelo daleč ... Ali pa te velike psarne tega sploh ne dopuščajo? Sam če 'majo takšen odnos, pol mene osebno mladič iz njihove psarne ne zanima, pa če je še tako dober (ziher nima dobrega karakterja Tongue), pa čeprav rada pogledam njihove pse. To mislim zdaj na splošno, ne točno Zucci.

Zanimiv pes, iz katere psarne pa je?

Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1059 : ponedeljek, 11.12.2006 : 22:06:22 »

Sammy, ko kupuješ psa iz znamenite psarne, ponavadi pomaga, če ti pomaga kdo iz sveta kinologije, ki ga poznajo in cenijo. Dobri vzreditelji, sodniki, razstavljalci se med seboj poznajo in te lahko povežejo z nekom, te priporočijo. Dobro je tudi, da na kakšni razstavi stopiš do njih, se predstaviš, navežeš stik, se mogoče dopisuješ po elektronski pošti, se še kdaj prikažeš na kakšni pomembni razstavi ali specialki. Tudi jaz ne bi mladiča prodala na drug konec sveta nekomu, ki ga ne poznam (ne dobrega, ne slabega). Vzreditelj tudi hoče vedet, kaj bo z dobrim mladičem: ga bo svet še videl na kakšni razstavi, bo imel potomce. Seveda mu želi predvsem dober dom, želi si pa tudi, da njegovo delo ne bi bilo zaman. V bistvu pravi vzreditelj za svoje mladiče išče topel ljubeč dom, pa tudi razstavno kariero in po možnost vzrejo z njim.

Kdor si res želi dobrega mladiča iz znamenite linije ali psarne, mora vzeti v zakup, da je to večletni projekt navezovanja stikov, vzpostavljanja novih prijateljstev in znanstev... Poleg tega so pri znamenitih psarnah za dobre mladiče čakalne vrste, včasih je treba čakati kar leto ali dve potem, ko ti vzreditelj že pove, da ti je pripravljen prodati mladiča. Dosti je tudi kvalitetnih psarn, kjer pazijo, da se ne blamirajo s tem, da nekomu podtaknejo slabega mladiča, ker je to za njih slaba reklama. Ampak, preden se odločijo nekomu prodati mladiča, si vzamejo kar nekaj časa, da te spoznajo, tu pa seveda mora biti vztrajen potencialni kupec, ker kar sami od sebe te ne bodo klicali in se pogovarjali s tabo.

Res se je treba potruditi, ampak se splača, seveda glede na tvoje želje in pričakovanja.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1060 : ponedeljek, 11.12.2006 : 22:44:21 »

Kalsang, hvala za pojasnilo, ampak mene je v bistvu zanimalo, če je sploh možno iti in pogledat v kakšnih razmerah živijo ti psi in mladiči.
'Kar tako' pa tudi pri "neznanih", a skrbnih vzrediteljih psa ne dobiš. Ena vzrediteljica mi je zagotovila, da poleg vseh pogovorov, interesentu da tudi poseben vprašalnik, s katerim ugotavlja primernost bodočih lastnikov. Seveda sem jo vprašala, kakšna so približno ta vprašanja, pa je odvrnila, da bom videla, če se bom odločala za nakup psa pri njej. Tongue Določen delež cene je plačan že pred rojstvom ob rezervaciji (da prepreči, da bi si ljudje premislili; znesek vrne samo v primeru, če mladič pogine ob kotitvi ali pozneje zaradi prirojene napake), ostalo plačajo takoj po kotitvi, če ustrezata spol in tip (HL, PP).

Glede tega, da kvalitetne mladiče pustijo doma pa - zbirateljstvo se verjetno ne vleče v nedogled, poleg tega pa mislim, da se tudi vir ljudi za solastništvo izčrpa.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1061 : ponedeljek, 11.12.2006 : 22:54:05 »

Seveda se da it pogledat potem ko vzpostaviš stik in ko vidijo, da resno misliš. To od tebe celo pričakujejo, pa tudi oni hočejo videt osebo, ki ji bodo dali psa. Govorim seveda o pravih, kvalitetnih, vestnih vzrediteljih. Kar nekaj takšnih v svoji pasmi tudi poznam. Kar nekaj je pa seveda takih, ki jim gre samo za biznis.

Zbirateljstvo kot praviš ima seveda svoje meje, čeprav jih nekateri znajo zelo raztegnit...
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #1062 : ponedeljek, 11.12.2006 : 23:07:39 »

Kalsang se podpišem pot tvoje pisanje...
Ampak če veš kaj lahko dobiš za tisto čakalno vrsto, se vseeno izplača Smiley
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #1063 : ponedeljek, 11.12.2006 : 23:12:46 »

No Lin je dobila včeraj v razredu najmlajših zelo perspektivno, in glede na to da smo bili itak šele po 14 uri gotovi smo počakali še na BIS in od vseh ki so bili v BIS v razredu najmlajših (ne vem točno ampak se mi zdi da je bilo vsaj ene 30-35 psov če ne več) smo prišli v ožji izbor Smiley Tako da je bil fajni vikend:)

A mi kdo lahko pove kako pa je kaj če recimo iščeš samca za parit, kako se kaj da zmeniti recimo z temi bolj znanimi psarnami, ali bodo sploh dali svojega samca za parit če nisi neka druga znana psarna? O tem se še nikoli nisem bolj pozanimala pa res nimam pojma.

Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1064 : ponedeljek, 11.12.2006 : 23:34:07 »

Botticelli, čestitke za dosežen rezultat!

Glede parjenja je lažje. Ponavadi želijo prej videti fotografijo psičke in niti ne zahtevajo kakšnih šampionatov. Konec koncev za skok postavijo ceno... Nekateri pa jasno povedo, s kakšnimi psicami želijo parit svojega plemenjaka. Npr. v naši pasmi nekateri nočejo parit s psicami, ki plosko nosijo rep. Sama sem imela res veliko srečo. Kot popolna novinka v pasmi sem šla parit v eno znamenito psarno s svojo psičko, ki je nisem razstavljala. Imela sem sicer izdelano predstavo o tem, kakšno vzrejo želim imeti, ampak mene nihče v vzrediteljskih krogih ni poznal. Imela sem srečo, da me je s psarno povezala moja vzrediteljica in da sta dva moja znanca sodnika tega psa že sodila in sta mi ga lahko opisala. Poznala ga je tudi moja vzrediteljica in vsi so mi ga priporočali. Psarna je kar daleč stran, v Skandinaviji, zato je bilo vse skupaj res bolj tvegano početje. Toda že prvi stik po elektronski pošti je bil zelo pozitiven, povabili so me, naj kar teden dni ostanem pri njih in v tistem tednu smo se spoprijateljili. Kuža je bil res "pravi" in mladički to, kar sem si želela, tako da mi je ob tej prvi paritvi res ratalo.

Vsekakor potrebuješ podporo drugih poznavalcev, vzrediteljev, da navežeš stik in predvsem da lahko prav izbereš, razen če nimaš toliko denarja, da si lahko privoščiš par izvidniških potovanj pred paritvijo.
Logiran
Strani: 1 ... 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75 76 ... 106   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kitajski goli pes - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines