mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 10.05.2024 : 13:49:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kitajski goli pes - čvek
Strani: 1 ... 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 ... 106   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kitajski goli pes - čvek  (Prebrano 212552 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #1080 : sreda, 13.12.2006 : 11:12:10 »

Za moje pojme je važno da sodeluješ in da oba z kužmanom uživata v tem...

Tole je pa jaz 150% strinjam s tabo Boticelli...Midva sva se zopet imela super, odlicna druzba, klepetanje, Gany je bil cisto navdusen nad tolikimi kuzmani (seveda ga ni cez njegovo Lin...po moje se nikoli ni potalal toliko poljubckov, kolikor jih je v nedeljo Lin...da ne omenjam, da sta se v avtu na poti domov morala tiščat en drugega  Tongue )..na koncu seveda vsi utrujeni, malo navelicani, ker se je defile vlekel tako dolgo (da ne bo kdo narobe razumel, ga je bilo vec kot vredno pocakati), ampak, ko smo bili naposled doma na kavcu sva bila vsaj midva zelo zadovoljna... Cheesy


Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #1081 : sreda, 13.12.2006 : 11:26:02 »

Polona in Pisa, ali je vase kitajcke v Celju tudi zeblo? Namrec Ganyu ni bilo ravno vroce in mu je cisto pasalo, da je imel obleceno trenirko, res je, da smo bili "razpakirani", ravno na prehodu, kjer je bilo obcutno hladneje kot v drugih delih hale vendar vseeno...
Tezko bi rekla, da ga razvajam v oblacenju, kajti oblecem ga sele, ko pade pod 10°C (no vsaj poskusam se drzati te temperaturne omejitve)...

Verjetno pa je pri kitajckih tako kot pri ludeh, eni so bolj vroči, drugi pa bolj zmrznjeni?  Huh

Logiran
Zobek
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #1082 : sreda, 13.12.2006 : 11:31:29 »

Se moram še jaz malo oglasit tu pri vaših ljubkih
kitajčkih. Po dolgem času sem namreč v Celju zopet
videla Gany-ja in spoznala njegovo ljubico Lin. Kako
sta posrečen par - Black & White.
Meni se je Gany kar zasmili, ker ga je v ringu tako
zeblo, da se je tresel kot šiba na vodi, ko ga je sodnica
pregledovala in ocenjevala.
Njegova trenirka pa je super, tukaj prilagam slikico
malega trenirkarja pa upam, da Ninca ne bo jezna.

http://ininchy.moj-album.com/slike/3517247/VM1PDKS3AlPcoG7B.v.jpg 103 kb


Lp, Nina & Eros
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #1083 : sreda, 13.12.2006 : 13:19:16 »

Cestitke vsem Smiley

O, Gany ma pa tako trenirko kot Nacho hehe Smiley
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #1084 : četrtek, 14.12.2006 : 01:50:10 »

Seveda gredo čestitke tudi z moje strani za vse goloritneže ki so se pokazali v Celju, in za dosežene rezultate. Jaz mislim da vsaj z moje strani rečem da nobeden ni fauš, brez skrbi. Smiley
Darija, to je bilo receno v sali (ne me jemat vedno tako resno)... Wink Grin Grin Grin

Za moje pojme je važno da sodeluješ in da oba z kužmanom uživata v tem in če so še fajni rezultati, toliko bolje:)
Vsekakor! Smiley Ni je cez dobro druzbo (4 in 2 nozno... Cheesy).

Polona a boš nabavila novega mladička? Smiley Se dajo kje videti slikice? Iz katere psarne pa je?

Huh Huh Huh?! Psicka, katere oce in mama sta Zucci psa prihaja le na razstavljanje k nam... Wink Zaenkrat se cakam na primernega mladicka zase... Bom pa vsekakor sporocila vec podrobnosti ko in ce se bom za kakega odlocila... Smiley

Glede nakupa pri kakšni znani psarni ko imaš čakalne vrste, kolikor jaz vem ti daš nek avans, tako da je za ziher, potem pa čakaš na pravega psa - če si prvi na seznamu izbiraš pač prvi in če ni takšnega psa v leglu kot si želiš, pač počakaš na naslednje leglo... to je za mene ful sprejemljiva opcija, ker nobeden te ne more prisiliti da vzameš kužka ki ti ni všeč. Ker itak če psarna vzreja kvalitetne pse jim absolutno ni problem jih prodati tako da pač počakaš na ustreznega mladička.
To je druga zadeva in povsem na mestu... Moje pisanje se je nanasalo na varianto o kateri je pisala Sammy. Osebno sem mnenja, da dober vzreditelj ne bi smel omejiti kupca le na preferenca o spolu in razlicici za pred rojstvom mladicka ampak nekomu, ki isce razstavnega psa ponuditi moznost izbire oz. moznost prenosa are na naslednje leglo, vkolikor kupec ne bi nasel tistega, kar isce... Vsaj upam, da sem pravilno razumela Sammy-no pisanje... Tongue

Karakter je pri vseh pasmah genetsko pogojen, je pa res da veliko (vecino) naredi kasnejsa socializacija...

Kitajcki zelo zgodaj spolno dozorijo. Zgodilo se je ze (primer na Ceskem), da je 6-mesecni sincek sparil svojo mati. Roll Eyes Psicke se lahko prvic gonijo pri 6, lahko pa tudi veliko kasneje. Tudi obdobja med eno in drugo gonitvijo so precej razlicna. Grace se mi npr. redno goni na 6 mesecev, medtem ko se Quincy na 9-10 mesecev...

Nina,
ni bilo videt, da bi nase goloritneze kaj zeblo v Celju. Tudi drugace jih bolj malokrat oblacimo, ker smo imeli vec slabih kot dobrih izkusenj s tem (pogostejsi prehladi Sad). Cez dan jih veckrat na kratko peljemo na sprehod in razen Chicce, ki je bolj zmrzljivcek, psov ne oblacimo. Izjema je le ko zapade sneg ali pa piha mrzel veter...

Zobek,
sicer ne vem, ce je bilo sedaj Ganyju mrzlo v ringu ali ne, je pa res, da je pogost pojav, da se kitajcki v ringu vcasih tresejo (tudi poleti v najvecji vrocini... Wink), eni si to razlagajo kot mraz, drugi kot strah... Kaj je pravi vzrok v dolocenem trenutku pa nihce ne ve. Smiley
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #1085 : četrtek, 14.12.2006 : 11:47:23 »

Polona ni panike, seveda sem razumela stvar kot šala WinkSmiley
Mogoče sem jaz narobe razumela samo si napisala kao da dobiš mladička, Smiley nisem vedela da tud mladička dajo na razstavljanje...sem pa še enkrat prebrala post, tako da se opravičujem, moja napaka:) Se p ravi da je psička že odrasla?

Drugače pa sve bile z Lin danes naročene pri veterinarju da ji spuli zobeka ampak kot naročeno je zobek sam izpadel včeraj zvečer:) Ima pa še vedno ene 3 mlečne kočnike oz. ta zadnje zobke, ampak je rekel da očitno ji pač bolj pozno ven padajo tako da lahko počakamo še en kesec z zadnjimi zobki preden jih pulimo.

Nina jaz sem ugotovila da vsakič ko gremo k tebi in Ganyju na obisk Lin zgubi zobeka ali dva. Smiley Tako da nujno moramo še prit na obisk vsaj 2 krat da ji še ostali mlečni ven popadajo SmileySmileySmileySmiley

Je pa imela malo napolnjene analne vrečke pa me zanima ali znajo imeti kitajci težave z tem ali je res samo odvisno od posameznika? Vem da je zadeva povezana tudi z hrano, res da je ona ko je bila mlajša imela bolj mehko blato če sem ji dala karkoli drugega kot brikete, ampak sedaj tega več ni in ima skoz vredu blato.


Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #1086 : četrtek, 14.12.2006 : 13:55:59 »

Karakter je pri vseh pasmah genetsko pogojen, je pa res da veliko (vecino) naredi kasnejsa socializacija...

Polona, samo pri Belčku mi pa še vedno ni jasno ali bi bilo to gensko ali pridobljeno, oz. bi jaz prej rekla pridobljeno. Od tebe je šel čisto ok. Doma pri meni se je obnašal kot da ni nič narobe, ko pa sva bila prvič v pasji šoli pa sem mislila, da ga bo kap. Mene pa takoj za tem, ker mi sploh ni bilo jasno kaj se dogaja.
Očitno da je ta doba 4 meseca + 3 glasni otroci naredilo ta svoje.
Psi so sedaj vsi zelo dobrodošli, le do ljudi je izredno nezauplijv.
 
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1087 : četrtek, 14.12.2006 : 17:42:41 »

Evo, da se popravim (malo mi je že ušlo iz spomina sram) . Zdaj sem preverila, kaj se točno dogaja pred nakupom psa pri tej psarni. Torej, najprej se zberejo rezervacije za pse, zapiše si podatke o interesentih ter rezultate nekega 'testa' (katerega vsebina mi ni bila razkrita, ker pač nisem rezervirala psa Wink). Ko so mladiči skoteni, najprej kontaktira ljudi, ki nameravajo psa razstavljati ter tiste, ki se najbolj zanimajo pred kotitvijo za celotno  zadevo  Pošlje jim fotografije mladičev, ki ustrezajo željam interesentov in ti se potem izrazijo, če in katerega psa želijo rezervirati. Potem sestavi nekakšen vrstni red interesentov za določenega mladiča in najprej vpraša prvega na seznamu (ki najbolj ustreza željam psarne Grin), če ga želi rezervirati. Če se odloči za to, plača 1/3 cene psa (da se še dodatno prepriča o resnosti kupca, da si ne bi človek po vseh teh procesijah premislil, če pa se to zgodi, pa tudi prav - denarja ne vrne; ponavadi ima še ljudi na čakalni listi),  ostalo pa ob nakupu. Če si pred rezervacijo določenega mladiča ta prvi na 'seznamu' premisli, kontaktira drugega itd.  Smiley
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #1088 : petek, 15.12.2006 : 14:18:39 »

hm, meni pa še vedno ni jasno, kako lahko tako dela. saj mladičku ja ne vidiš, če je razstavni potencial ali ne?! ok, seveda je jasno, da ne moreš vplivati na to, kako se bo mladiček razvil. in nekdo, ki izgleda pri 2 mesecih super lahko gre v drugo smer v razvoju. ampak pri tako "svežem" mladičku pa se mi zdi res čudno karkoli trditi... nisem pa vzreditelj, tako da ne vem....
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #1089 : petek, 15.12.2006 : 15:35:30 »

hm, meni pa še vedno ni jasno, kako lahko tako dela. saj mladičku ja ne vidiš, če je razstavni potencial ali ne?! ok, seveda je jasno, da ne moreš vplivati na to, kako se bo mladiček razvil. in nekdo, ki izgleda pri 2 mesecih super lahko gre v drugo smer v razvoju. ampak pri tako "svežem" mladičku pa se mi zdi res čudno karkoli trditi... nisem pa vzreditelj, tako da ne vem....
Seveda lahko ze pri mladicku povemo ali je razstavni potencial ali ne. Kasneje ko pes odrasca je sicer neskladen(ponavadi daljse noge, nasplosno izgleda "smesno"..) vendar se potem, ko doseze koncno visino in se neha razvijati to popravi. Tako da pri mladicu se da napovedati, vsaj do neke mere ali ima potencial ali ne...

Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #1090 : petek, 15.12.2006 : 22:17:11 »

Mislim da je enkrat že Polona pisala pri kateri starosti je mladič najbolj skladen oz. pri kateri starosti moramo mladiče ocenjevati, da vidimo ali bo za razstave ali ne.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1091 : sobota, 16.12.2006 : 00:03:43 »

Moja prijateljica, ki je zelo izkušena vzrediteljica, pravi, da lahko pri pravkar rojenem mladiču zelo lepo vidi okotenost, dolžino kosti tačk in konstitucijo, ker je mladiček moker in se okostje lepo vidi. Že čez kakšen dan pa je mladiček lepo zavaljen (če gre vse kot je treba), in se teh stvari ne vidi več, zato je treba počakati, dokler ne shodi in se čvrsto ne postavi na vse štiri.
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #1092 : sobota, 16.12.2006 : 11:48:56 »

jaz sem nekako mislila, da pri novorojenemu še ničesar ne vidimo, razen obarvanosti in kakšnih prirojenih hib, ampak hvala za razlago.  Smiley
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #1093 : sreda, 20.12.2006 : 01:30:50 »

Hojla!

Se strinjam, da se veliko da videt ze pri mladicku. Je pa res, da se nekatere dele zelo tezko oz. skorajda ne da oceniti ker se velikokrat zgodi, da se mladicki skotijo nekoliko "pomeckani" (se opravicujem, ampak nikakor ne najdem primernega izraza sram), ker so v posteljici/maternici lezali v neugodnem polozaju. V nekaj dneh po rojstvu se to popravi, vendar se med tem casom zacnejo spreminjati tudi drugi deli telesa...

Vecina vzrediteljev s katerimi sem se pogovarjala je bila enotnega mnenja, da se mladicka da najbolje oceniti pri 6 tednih. Nekateri so mi celo zatrdili, da mladicka do te starosti niti ne zelijo pogledati in ocenjevati. Odvisno je tudi cemu vzreditelj daje najvecji poudarek pri izbiranju svojega favorita v leglu.

Da se malo o kitajckih (ko smo ze v tej temi)... Ta vikend smo bili na specialki pritlikavih pasem v Svici. Kitajcke je sodil Peter Machetanz iz Nemcije. Django je tokrat proti pricakovanjem izgubil klaso proti sivemu pufku, pravemu bratu Cherry, ki je trenutno pri nas. Chica je dobila CAC, Cherry pa ponovno presenetila s CAC, Klubsko prvakinjo in BOB! Cheesy Po dolgem casu sem spet videla Ebony, crno pufko, Bamboo-jevo hcerko, ki pa je zal malo prevec narasla (mislim, da ima dobrih 32cm). Navdusila sem se nad prelepo Angel (Djangova in Chicina polsestra po ocetovi strani), vendar se bojim, da ne bo tudi ona prevec narasla. Kitajcki so res tako zelo nepredvidljivi kar se tega tice... Undecided
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #1094 : sreda, 20.12.2006 : 02:00:50 »

Pmaxi,
pri Bailey-u je najverjetneje nekaj podedovanega, nekaj pa pridobljenega. Oce Casey je dokaj zadrzan do tujcev, ampak mislim, da je to delno povezano z njegovo mladostjo. Grace je sicer bila prve pol leta (ko sem jo dobila) nekoliko zadrzana, zdaj pa je prava "baba" Grin, ki se ne boji nikogar in nicesar... Sem pa mnenja, da se se vedno dajo popraviti stvari pri Bailyu in ni se vse izgubljeno...

Spomnila sem se ene zanimive zgodbice, ki sem jo ze dolgo tega zasledila in katera se tice ravno Belckove polsestrice, Caseyeve hcerke rojene v USA, prodane v Mexico... Za vse tiste, ki vas zanima si jo preberite TUKAJ... Lips Sealed
Logiran
Strani: 1 ... 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 ... 106   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kitajski goli pes - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines