mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 12.05.2024 : 22:19:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 68   Dol
Natisni
Avtor Tema: nerodovniški mladički?  (Prebrano 176331 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #180 : petek, 29.07.2005 : 21:58:58 »

Aha.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #181 : petek, 29.07.2005 : 22:06:35 »

hm?
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #182 : petek, 29.07.2005 : 22:27:06 »

Računico za kaj? Glede stroškov pri mladičkih?

Lp Jana

Ponavljam: Aha.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #183 : petek, 29.07.2005 : 22:30:18 »

mmmmmmmmmmmm
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #184 : petek, 29.07.2005 : 22:42:43 »

Zivjo!

Zdi se mi, da sem na portalu, kjer ljudi zanimajo samo papirji, ne pa psi resnicno....

Ali je tako grozno, ce zelis imeti mladicke, ki so brez rodovnika? bodo zato kaj slabsi, ne bodo toliko poslusni.....halo...lepo prosim no....

Tudi sama sem razmisljala in se razmisljam, da bi imela mladicke, vendar brez rodovnika...le kaj mi bo kos papirja...psa imam namrec zaradi njega samega ne zaradi njegovih dobrih starsev in njihovih dosezko....za razliko od vas nekatirih...

No ko sem to idejo napisala na ta forum, da bi dobila se kako menje, cez pol ure teme ni bilo vec....administratorji vsi zgrozeni, kot bi v srednjem veku sirila krivo vero, so jo namrec izbrisali...

Kaj hocem povedat...da so tudi nerodovniski psi ravnotako zazeljeni, ljubljeni in se kaj drugega kot tisti, ki imajo rodovnik....
Nismo pac vsi za to, da bi pse vozili po razstavah, jih imeli za resevalce in ne vem kaj se...nekateri jih imamo enostavno za crkljat in za druzbo....

Lep pozdravcek


Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #185 : petek, 29.07.2005 : 22:53:29 »

pol pa dobrodošla med ljubitelji štirinžcev. tisti, ki nas nareč zanimajo pasemski psi, papirji in ostalo, si rečemo kinologi, oz. kinofili. tisti ki vam je vse vseeno, si lahko rečete da ste animofili brez obveznosti. hipiji takorekoč. rožce in world peace.

in ni finta v spraševanju, a ma moj foter svojo 15letno mešanko rad, a je ljubljena in nevemkaj,  temveč je poanta v tem, kaj pa dejansko razen "mašine za crkljanje" ti psi pomenijo. Jaz obožujem pse. me pasme ne nbrigajo toliko kot me briga "prijetnost" psa. Moje prve in konstantene izkušnje so bile s psi z verige moje babice, ki je te iste pse vedno našla pred bajto kot "najdenčke", ko so ljudje iz okolice opazili, da bajta ob avtobusni postaji nima več psa (ker je poginil od strtarosti pač).  in je tako maoja stara mama prišla do novega psa vsakič.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #186 : petek, 29.07.2005 : 22:58:02 »


Nismo pac vsi za to, da bi pse vozili po razstavah, jih imeli za resevalce in ne vem kaj se...nekateri jih imamo enostavno za crkljat in za druzbo....

Haaammmm..... A jaz imam pa Bino za preživljanje, da ona mene preživlja, da meni ni treba delat, za ne-družbo Roll Eyes Tudi jaz jo imam za družbo, za crkljanje, za valanje po postelji, za sprehode, za lastno dušo. Ampak mladičke bo imela pa rodovniške ali pa jih rajši ne bo imela. Pika. Pa če sem zaradi tega snob, pa naj bom. Zakaj pa bi ti imela nerodovniške mladičke? 

Jaz tega ne razumem?!? Pri rodovniških se da zaslužit (če se vzreditelja ne drži presneta smola)-koliko je odvisno od večih faktorjev. Zakaj imajo potem ljudje veselo nerodovniške mladičke?? Da si naredijo minus? Jih raje nimam. Mogoče uživajo, ko 2 meseca brišejo lužice za njimi in hodijo utrujeni spat in neprespani zjutraj vsatajajo Huh Zakaj? Trenutno sem v fazi, ko tega ne razumem....

Lp Jana
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #187 : petek, 29.07.2005 : 23:00:03 »

Grrrrrrrrrrrrr!  Angry

Ja, je grozno, če želiš imeti mladičke brez rodovnika. Z zdravstvenega vidika so lahko katastrofa. Pa tudi ni nujno, da bodo sploh podobni določeni pasmi (v primeru, če pariš samca in samico iste pasme med sabo). Psa nimamo vsi za razstave (jaz sem že naveličana razstav in tja hodim le še kot gledalka) rodovniškega psa imam od nekdaj , ker mi je všeč tipičen predstavnik pasme, ki jo imam (doberman) in nebi ž+elela, da mi nekdo podvali "dobermana" brez rodovnika, za katerega ponavadi ne veš, ali spominja na manchesterskega terierja ali na greyhounda ali morda na oboje pa je lahko še tak cortkan značaj.
PRVO JE ZAME ZDRAVJE in tipičnost pasme. To pa zagotavlja le resna vzreja , ki se kontinuirano vodi Z RODOVNIKI.

Pa saj ves čas trobimo eno in isto v teh rodovniško-nerodovniških temah, ne vem ,a li smo tako nejasni zagovorniki rodovnikov ali pa je ninca10 to res tako težko razumet. Upam, da tista desetka pri tvojem imenu pomeni tvojo starost, ker potem ti je pol nesmislov, o katerih pišeš odpuščenih... Roll Eyes
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #188 : petek, 29.07.2005 : 23:02:30 »

Primavera, se podpišem pod tale tvoj post- zadela si eno in edino bistvo rodovniški-nerodovniški... Pa Bina tudi. Bravo punce!
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #189 : petek, 29.07.2005 : 23:27:56 »

ah še ena taka.... Roll Eyes
pa od kje vas je toliko?najprej pa lahko prebereš določene teme o rodovniških in nerodovniških psih...
primavera, tudi jaz se podpišem...
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #190 : petek, 29.07.2005 : 23:32:19 »

hehehe, deesetka pri imenu=število let, lol
ne, tud jaz ne štekam. Za navaden walkman hočemo (oz zakoni hočejo), da je skor do številke delavca, ki ga je na koncu sestave pregledal in ugotovil, da walkmanu gori ob priklopu "aktivna" led dioda; jasno kdo ga je delal in pod katerim ISO Standardom.
 Za psa al pa lastnega otroka, nam je pa malo mar. Če tko pogledam......jaz manj o svoji rodbini vem, kake srčne al pa rakave probleme imamo, kot pa  vem za lastnih pet psov, ki jim za razliko od lastnih prasraršev, vem za prednike do najmanj 6 kolena kompletno. Recimo da "nardim" otroka, ki je hemofilik. Hja....ob odločitvi za naslednjega, bi ne bil ravno v kako veliko pomoč humanemu genetiku, ki bi mi rabil določit, a bo novi otrok tudi hemofilik, al ne.,  ne vem podatkov. Za psa je pa vseen a ma kolke zanič, a drek producira, karkoli. Vseen je a ma rodovnik al ne. Sam to je bolanbo, no. Pa madona, jaz za tist šnicel govej vem, kako številko je mel KRAVA KI SO JO KLALI  da je ta šnicl  "nardila" in posledično tudi kateri "veliki" bik je njen oče.
Za najboljšga prijatla je pa kao vseeno?Huh!!!!!
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #191 : petek, 29.07.2005 : 23:51:54 »

Zivjo!

desetka pri imenu...Smiley mogoce pa povprecje na faksu..ampak ni vazno...

Kakorkoli ze...rodovniski, nerodovniski....

100 ljudi, 100 cudi, 100 razlicnih mnenj....



L.p.
Logiran
mal1
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #192 : sobota, 30.07.2005 : 07:15:28 »

Ninca-zavedaj se ,da si zašla med ljudi ali pa sekto kjer  verujejo v en papir(ki sicer kao nima veze) in kot sem že dejal ,so malo skrenili s prave poti in so začeli verjeti v zlato tele oz.zlatega psa(z rodovnikom seveda Grin)Za njih je pes postal nekaj več,na njega gledajo z drugačnimi očmi kot mi, navadni smrtniki,oni vidijo  v zlatem psu nekaj več.In ta nekaj več pride do izraza na verskih shodih,kjer občudujejo svoje stvaritve,za katere so zaslužni samo oni,kajti imajo posebno biblijo(po domače rodovnik) iz katere črpajo vse znanje,ki jim bo pomagal ustvariti popolnega psa.In v tej medsebojni molitvi komaj čakajo dan,ko bo genetika toliko napredovala,da bodo ustvarili očeta psa in mamo psa,po imenu Adam in Eva.In ko se bodo znebili vseh ostalih psov in bodo samo še kloni teh dveh psov,takrat in samo takrat, bo na naši zemlji zavladal blaženi mir.
Bog z vami......
Rodovniški pes z vami-in s tvojim klonom
Mall
Logiran
alenka
midi
***
Sporočil: 133


« Odgovor #193 : sobota, 30.07.2005 : 07:51:12 »

Pozdravljeni!
Se bom vključila v debato z dvema resničnima primeroma. Prvi je moj, da boste videli, kolikšen profit  ima lahko vzreditelj, ki misli resno vzrediti zdravo leglo. Moja koker španjelka (ena redkih "blue roan" psic z vzrejnim dovoljenjem v Sloveniji), kolki B, oči "clear", parjena s čudovitim samcem (oči Optigen A1, kolki A), vožnja v Veitsch 2x (600km skupaj), 300Eu parjenje (tako poceni, ker je psica iz njihove vzreje), potem pa včeraj popoldne UZ - in je prazna. Nič mladičkov. Nobenega zaslužka. (Pa bi pri meni mladiči imeli res čudovite pogoje).
Potem pa tam en štepar, ki je kupil  koker španjelko pri Matoši (brez papirjev) in jo paril s "kr enim" sosedovim kokrom (kao z rodovnikom), dobi 8 mladičev, ki jih prodaja pri 5 tednih po 35.000. Seveda jih ne misli niti razglistiti, niti cepiti. Kdo je torej zaslužkar?
Kdo bo povedal nesrečnim kupcem njegovih mladičev, da kupujejo slabe pse? Zakaj slabe? Ker bodo verjetno tipični slovenski kokerčki s sindromom besa (rage syndrom) in jih bodo lastniki pri 3 letih tako ali tako evtanazirali, ker so pogrizli pol družine, pa še sosedove otroke za povrh.
Zato ne meni o "krasnih čistokrvnih kužkih brez rodovnika". V Sloveniji so takšni šteparji in kupci teh mladičev takorekoč uničili tako lepo pasmo kot so angleški koker španjeli.
Lep vroč dan kje v senci.
Alenka
Logiran
mal1
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #194 : sobota, 30.07.2005 : 08:35:02 »

Alenka-si imela pač smolo in upajmo da bo nasljednič bolje.Kar se tiče Matoše smo si tako edini,da bi se moral malo spočiti kje na hladnem.Da pa že zdaj veš,da bodo nerodovniški mladiči evtanazirani mi pa ni čisto jasno(jasnovidnost rodovniških lastnikov)
Da bi pri tebi imeli mladički dobre pogoje verjamem.Hm čudno, nerodovniška španjelka, takoj mladičke,rodovniška pa 2 neuspešna skoka(ob vsej rodovniški selekciji).Škoda ,da psička ne more povedat svojega mnenja  Wink.Pa nobeden kupec ni nesrečen ko kupi psa,pa naj bo z ali pa brez rodovnika.Ja v bistvu imaš prav "sosedov koker je kriv ",da je psička prazna Grin
Mall
Logiran
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 68   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines