mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 12.05.2024 : 17:40:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Strani: 1 ... 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 ... 68   Dol
Natisni
Avtor Tema: nerodovniški mladički?  (Prebrano 176315 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #360 : torek, 27.09.2005 : 20:10:41 »

ddb eno samo vprašanje, kolikokrat si že bil noseč, da lahko kaj takega napišeš?

Joj, Erika, kakšno vprašanje pa je to? On se je vendar z avtomobilčki igral, no.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #361 : torek, 27.09.2005 : 20:23:27 »

Koliko neumnosti sploh se lahko prenese tale forum? Roll Eyes Vedno sem govorila koliko novega izvem tukaj, ampak ta tema je pa res neverjetna. V vseh letih kar tipkam tu gor, se nisem naucila toliko kot danes. Zdaj grem pa zbrcat svoje nicvredne cucke. lp
Logiran

Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #362 : torek, 27.09.2005 : 20:34:43 »

Mene pa nekaj zanima, res  Cool

Če so pasme in čistopasemski psi tako bolni, brezvezni in samo za snobe, bla bla bla, zakaj vendar tako poudarjate, da so vaši psi res čisto tapravi in najlepši in najboljši predstavniki neke pasme? Ja, jebela, saj to potem pomeni, da so pobrali prav vse od teinte pasme, tudi tisto, ta najslabše  Shocked
Zanimivo je celo, da lastniki mešančkov velikokrat s ponosom povedo, da ima njihov ljubljenček v sebi tointo pasmo  Shocked

No, in tako sem uspela spoznati:
- "labradorko", valjda, da brez papirjev, ker jih ne rabijo, njen oče naj bi bil svetovni prvak, a pikica ima samo cca 30cm plečne višine (jebiga, najbrž zato, ker niso nabavili še unega papirja zraven)
- "RW" s cca 40 cm plečne višine, seveda je spet malo sfalilo, pa itak ni važno, saj papirja ne rabijo, parila se je itak po lastni izbiri z nekim mešancem v kampu na morju (mladičem, ki so bili obarvani kot RW so repe posekali in jih drago prodali tistim, ki papirja ne rabijo, ostale je moja psica v vrečki vse smrdljive privlekla iz grmovja)
- "labradorko", ki naj bi bila mešana z NO in "bo zrasla taka mrcina, da vas bo vseh strah"... no ja, dosegla je nekje 40cm plečne višine in 1,5 leta starosti, ko je zbolela za mikrosporijo, je zmanjkalo volje in keša, zato je nekaj časa hodila naokoli v krastah in izginila...
- "šarplaninca", ki ima svojih 35cm zaradi tega, ker je baje ostal brez rodovnika, ker je 4. v leglu bil in je bila psica preutrujena, da bi jim dali več rodovnikov  Roll Eyes

...a naj nadaljujem, ali je dosti?
Logiran
TSA
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 328


« Odgovor #363 : torek, 27.09.2005 : 20:37:17 »

nadaljuj
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #364 : torek, 27.09.2005 : 20:52:47 »

O, ja, bom, takoj, ko preberem kakšen komentar na tole:

Mene pa nekaj zanima, res  Cool

Če so pasme in čistopasemski psi tako bolni, brezvezni in samo za snobe, bla bla bla, zakaj vendar tako poudarjate, da so vaši psi res čisto tapravi in najlepši in najboljši predstavniki neke pasme? Ja, jebela, saj to potem pomeni, da so pobrali prav vse od teinte pasme, tudi tisto, ta najslabše  Shocked
Zanimivo je celo, da lastniki mešančkov velikokrat s ponosom povedo, da ima njihov ljubljenček v sebi tointo pasmo  Shocked
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #365 : torek, 27.09.2005 : 21:07:40 »

Ok un pocco TIME OUT

Vprašaj se raje, zakaj mama ni dobila vzrejnega dovoljenja??!!
Kot prvo oèe ni imel vzrejnega dovoljenja  ker ga takrat še niso peljal, da bi ga paè dobili. In tako je bila naša psièka paè prodana kot brez rodovnika.
Kasneje je oèe dobil vzrejno dovoljenje kar sem že veèkrat napisala.
Tako da oba starša imata rodovnik in vzrejno dovoljenje. Oèetu je ime Solium Giovani.
Naša psièka izhaja iz angleške linije Cupid of Marginata.
Tako da njeni predniki so zdravi in èisti predstavniki svoje pasme.
Bila bi zelo vesela èe ima kdo rodovniškega zlatega prinašalca in bi ga paril z našo psièko. Saj si vsi v družini želimo da bi imela vsaj enkrat narašèaj.


Ste tudi smešni, a da bi pa kdo tole mojčico vprašal ZAKAJ hoče pariti svojo mešanko z rodovniškim zlatim prinašalcem pa se nben ni zrajtu?  Grin

Torej draga mojčica, čakam tvoj odgovor...čimprej prosim, ker še malo pa se bom spravila na preostal txt o raznih linijah itd. ki jih omenjaš...

Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #366 : torek, 27.09.2005 : 21:13:13 »

joj, mihela, ker lahko več keša dobi za mladiče od nevednežev (bom ostalo prihranila za kasneje), ki nimajo pojma, a ne?
Ali pa zato, ker tako dvomi v zdravje rodovniških psov? Mogoče je njena tako zdrava, da se res ne spodobi in rabi malo intermezza, hehehe.
Logiran
marička
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 148


« Odgovor #367 : torek, 27.09.2005 : 21:20:57 »

Mojčica, mi lahko poveš, zakaj bi svojo mešanko parila? Ni mi jasno, da se se pa kar naenkrat odločila za paritev in iščeš možjaka za njo in potem še napišeš z rodovnikom ali brez? Halo? Zato predvidevam, da ti gre za denar, ker drugega izgovora ni? ....
Jaz sem vprašala na 20-ti strani, pa ni nobenega odgovora. ahhh
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #368 : torek, 27.09.2005 : 21:29:42 »

Ja, Mojčica, tudi mene zanima. Zaradi katerih vseh razlogov bos svojo psicko parila? Roll Eyes
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #369 : torek, 27.09.2005 : 21:37:13 »

Pustimo prosim, da odgovori na to vprašanje mojčica Wink

Mene v bistvu briga zakaj hoče sploh pariti svojo psičko (pri 300eur na mladiča je vprašanje retorično), mene zanima samo zakaj hoče rodovniškega samca.
Pa brez postavljanja teorij s strani ostalih Tongue
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #370 : torek, 27.09.2005 : 21:42:25 »

Yo ti ne locis vzreje mesanckov in goljufije v obliki prodaje nerodovniskih "cistokrvnih" psov. Pa koliko jaz vem o socializaciji je to navajanje psa na cim vec razlicnih situacij, krajev in zivali. Res, da je to spodbujanje in manjsanje dolocenih nagonov, vendar pa je treba lociti dobre in slabe nagone(npr. strah pred ljudmi je slab nagon, nagon ali zelja po mladicih pa ni slab). Pa to, da se psica ne igra z mladici, koliko mamic(cloveskih) poznas, ki se igrajo z svojimi otroki? Glede mojih primerjav z clovekom. Preberite malo literature od svetovno priznanih strokovnjakov in boste videli, da primerjava psa z clovekom ni tako redka stvar.
Po moji logiki pa mojcica ve, da ima zdravega psa in jo hoce pariti z rodovniskim psom, zato, da bi imela zagotovilo, da bo samec tudi zdrav(ljudem ne mores zaupati). Mozno, da se motim(to je v najboljsem primeru).
Erika nikoli nisem bil nosec, vendar mojo trditev ne more trditi nosecnica ampak nekdo, ki je zivel z nosecnico, ker sem napisal kaki problemi so z noseco zensko ne pa kaki problem je biti nosec. Sorry sirtaki vendar je moja teorija glede mojcice bila napisana preden si napisal svoj post, brisati se mi pa ne da.
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #371 : torek, 27.09.2005 : 21:46:29 »

Je bila isto vprašana na drugih forumih, pa ni odgovorila...

Tako da ne verjamem, da si pravega razloga sploh upa povedati...


Mogoče zlati prinašalci postajajo redka pasma in hoče to preprečit?  Shocked
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #372 : torek, 27.09.2005 : 21:53:58 »

ja res je retorično vprašanje!

Mene pa zanima ali ima kdo izkušnje z navidezno brejostjo?Ali izgine če ima psica mladiče? In ali je to močan materinski nagon ali pa samo hormonska motnja?

Moja psica je imela te težave po vsaki gonitvi.Pa smo mislili, da ima pač močan materinski nagon. Zakaj pa je potem v stiku z mladiči ( v času navidezne brejosti, ko je imela polne seske mleka) renčala na mladiče in se jim izogibala?
Zagotovo ne zato, ker bi si "želela" potomce!

Vsega si ne moremo razlagati po človeško.

Sicer pa si tudi vse ženske ne želijo otrok, kot si zmotno predstavljajo nekateri.Materinski čut ni nekaj kar imajo ženske  apriori.Zakaj bi ga imele potem tudi psice?
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #373 : torek, 27.09.2005 : 22:01:38 »

Ona je rencala na tuje mladice ne na svoje. Zakaj pride do tega nevem. Vem pa da je to lahko zdravju skodljivo, da moras nujno odmakniti vse stvari, ki bi jih lahko imela za mladice, pa baje je ne smes bozati po zizikah, ker to spodbuja nastajanje mleka in poslabsa zadevo. Vsaj tako sem bral. Moji psici smo pustili igracke in jo bozali po zizikah(preden sem to prebral) in ni imela problemov z zdravjem. Nisem rekel, da ga imajo vse psice, vendar je glupo misliti, da ga rodovniske psice imajo, mesanke pa ne a ne?
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #374 : torek, 27.09.2005 : 22:13:22 »

Yo ti ne locis vzreje mesanckov in goljufije v obliki prodaje nerodovniskih "cistokrvnih" psov.

Vzreja mešancev? Daj mi samo en pameten razlog, glede na to, da takih mešancev čaka na posvojitev samo v RS vsaj 1000 vsako leto (govorim le o tistih, ki jih oddajajo zavetišča in društva).

Pa koliko jaz vem o socializaciji je to navajanje psa na cim vec razlicnih situacij, krajev in zivali. Res, da je to spodbujanje in manjsanje dolocenih nagonov, vendar pa je treba lociti dobre in slabe nagone(npr. strah pred ljudmi je slab nagon, nagon ali zelja po mladicih pa ni slab).

A socializacija ima vezo z nagoni? Ma, nemoj. Torej moram jaz svojim psom razložiti nekaj v tem stilu: "Veš, ljubček, una sosedova psička je damica, pa ne more tebe. ljubček met, ker si premalo fin zanjo." Lepo te prosim, verjetno bolje, da niti ne pridemo na habitualizacijo, ker bo takoj jok in stok v hiši.
No, ja, lahko debatirava naprej, če mi na konkretnih primerih razložiš tako eno kot drugo. Res, ne da se mi.

Pa to, da se psica ne igra z mladici, koliko mamic(cloveskih) poznas, ki se igrajo z svojimi otroki?

Ja, ne vem, sebe že. Zakaj? Ker sem raznežena, ko me moj lasten otrok pogleda v oči, ko mi pove, kaj je počela, ko mi zaupa, da je prvič zaljubljena... Res je, tega psi ne počnejo. Ha, a nisi ti primerjal psov in ljudi?
Aja, jaz sem otroka načrtovala, ker sem si ga želela. Psi pa... Aja, sej res, za penzijo jih skrbi.

Preberite malo literature od svetovno priznanih strokovnjakov in boste videli, da primerjava psa z clovekom ni tako redka stvar.

Oooo, hvala za nasvet.

Po moji logiki pa mojcica ve, da ima zdravega psa in jo hoce pariti z rodovniskim psom, zato, da bi imela zagotovilo, da bo samec tudi zdrav(ljudem ne mores zaupati). Mozno, da se motim(to je v najboljsem primeru).

Je ona naredila vse potrebne teste oz. kje je njen argument za parjenje?

Erika nikoli nisem bil nosec, vendar mojo trditev ne more trditi nosecnica ampak nekdo, ki je zivel z nosecnico, ker sem napisal kaki problemi so z noseco zensko ne pa kaki problem je biti nosec.

Aja, kakšen pa?

...brisati se mi pa ne da.

Ne moreš. Jeba, ne?

Citat
Mene pa zanima ali ima kdo izkušnje z navidezno brejostjo?Ali izgine če ima psica mladiče? In ali je to močan materinski nagon ali pa samo hormonska motnja?

Layla je imela kar nekaj legel, tudi carski rez, pa je pokasirala tako hudo navidezno brejost, da sem se odločila za sterilizacijo. Moje mnenje je, da brejost(i) ne odpravijo tovrstnih težav.
Logiran
Strani: 1 ... 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 ... 68   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines