mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 13.05.2024 : 16:47:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Strani: 1 ... 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 ... 68   Dol
Natisni
Avtor Tema: nerodovniški mladički?  (Prebrano 176383 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #810 : torek, 03.04.2007 : 12:48:32 »

Ja, damayanti, tudi med vzreditelji so šteparji. In nihče jim nič ne more (ali noče) zaradi slabo napisanega pravilnika...

Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #811 : torek, 03.04.2007 : 12:51:19 »

Tocno damayanti. To je samo predpogoj Wink

Najdes, najdes. Take prefinjene, ampak so. Sploh pa take, ki se grejo cisto komercialo, ampak v  zakonskih okvirnih, na moralne so pa pozabili.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #812 : torek, 03.04.2007 : 13:00:29 »

Ja, damayanti, tudi med vzreditelji so šteparji. In nihče jim nič ne more (ali noče) zaradi slabo napisanega pravilnika...



Se strinjam... marsikaj bi bilo pametno dodati v pravilnike Wink
Ker ponavadi samo dober glas ne seže ravno v deveto vas Smiley
Tocno damayanti. To je samo predpogoj Wink

Najdes, najdes. Take prefinjene, ampak so. Sploh pa take, ki se grejo cisto komercialo, ampak v  zakonskih okvirnih, na moralne so pa pozabili.

Ja .
Pa še take po "defoltu" prijazne kužke imamo, ki grejo fajn v prodajo. Po eni strani. Po drugi nam pa še lovska kinologija ne gre ravno na roko, ker je tam še vedno veliko takih " kinologov", katerim je pes zgolj orodje....

Še se bomo ubadali s problemi Wink Grin
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #813 : torek, 03.04.2007 : 13:05:28 »

Ja tukaj pri nas je ena mlajša gospa, ki je kupila 2 leti staro zlato prinašalko, ki ni ustrezala po karakterju za pilicijskega psa za iskanje mamil. Ima jo 6 mesecev in psička ima rodovnik, samo če ima vzrejno pa ne vem. In že so jo parili z enim zlatim prinašalcem, da bodo imeli leglo. Prvič imajo psa in to celih 6 mesecev, prvič bodo imeli leglo, ja ne vem no. Pa sem vprašala kako to, da niso počakali, da se pes udomači in navadi na nov dom..., pa je bil odgovor, ja otroci bi tako radi imeli mladičke. Shocked Shocked Shocked Skoraj me je kap.
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #814 : sreda, 04.04.2007 : 08:22:45 »

Ja alessa06 ko pa je to tako fajn.Bodo otroci lahko končno videli čudež življenja.Saj za mladičke pa res ne rabiš dosti.Bo že psica vse sama poštimala.S temi bedarijami se skoraj dnevno srečujem.Vsak,ki ima 5 minut časa bo pa kar imel leglo.
LP Tjaša
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #815 : sreda, 04.04.2007 : 12:16:58 »

Maš prav Lunca, bom pa šla sigurno pogledat in povedala svoje, če bo kaj narobe, ko bodo imeli mladičke. Me prav zanima, kako se bo izteklo. Angry Angry
Logiran
Uranus
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 48


WWW
« Odgovor #816 : petek, 25.05.2007 : 20:05:24 »

mislim, da zaradi otrok hočejo met mladiče, da bodo vidli kak to je? ja psica je breja, dobi mladiče, jih sama hrani (kaj pa druga) potem zrastejo in jih prodajo...tak enostavno je to ja...
 Roll Eyes

Maš prav Lunca, bom pa šla sigurno pogledat in povedala svoje, če bo kaj narobe, ko bodo imeli mladičke. Me prav zanima, kako se bo izteklo. Angry Angry

kaj pa če bi ji svetovala kaj vse bodo potrebovali za mladiče? Da nebo potem kaj narobe, ese mi zdi škoda teh pasjih življenj...mogoče bodo poslušali in bodo vsi mladiči in mama vredu..
Logiran
smodlask
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 63


« Odgovor #817 : nedelja, 13.01.2008 : 22:10:18 »

Ne vem pod katero temo naj to dam, pa bom kar pod to...

In sicer v naši vasi imajo eni zlato prinašalko, verjetno nerodovniško ki jo je lani naskočil en labradorec iz sosednje vasi, in tako je dobila mladičke...Enega so obdržali, samčka in tako si delata psička in njen sine družbo.

Zdaj pa je leto naokoli, peso je zrasel, neodgovorni lastniki imajo oba v enem pesjaku, ju seveda tudi dostikrat spustijo, tako da se jima čisto ok godi. Razen ene grozote...zdaj ima psička spet mladičke, ki so 99% rezultat paritve med njo in njenim pasjim sinom iz prvega legla. Kaj narediti?!!!!

Mladički znotraj ožjega sorodstva, groza, kako so eni neodogovorni. Te ljudi je treba malo osvestiti, drugače bodo imeli 2x na leto mladiče...bogi mali revčki...pa še kake hibe se jim lahko pojavijo zaradi takega neodgovornega parjenja. Mladičkov je pa že tako in tako preveč,...

Ne upam se iti direktno do njih in jim povedati, kako so neodgovorni itd..., da ne bo kake hude krvi, napisala sem en dopis, najraje bi ga poslala v imenu našega društva, ampak ne vem, če se bodo strinjali. V skrajnem primeru ga bom poslala kar osebno.

A ima kdo kak drug predlog, kaj narediti v zvezi s tem? V glavnem, danes sem bila izredno slabe volje, ko sem ugotovila, da je v njihovem pesjaku - tam mimo namreč sprehajam svojega psa - spet polno malčkov...Groza kako so eni ljudje neodgovorni.

In stiska me, ko pomislim, v kake roke lahko pridejo ti novorojeni revčki...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.310


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #818 : nedelja, 13.01.2008 : 22:23:17 »

Ta trenutek nimam casa, ti pa lahko kasneje nasibam clene iz Zakona o zasciti zivali in iz Pravilnika o zasciti hisnih zivali.
So not dolocila, s katerimi jim lahko pomahas pred nosom. Koliko bo pomagalo, ne vem, kaj naredijo inspektorji v primeru take prijave, pa tudi ne.

Zakon o zasciti zivali - http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=200743&stevilka=2354
Pravilnik o zasciti hisnih zivali - http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=200575&stevilka=3340
Logiran

bullyzone
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 398


« Odgovor #819 : ponedeljek, 14.01.2008 : 06:46:24 »

Smodlask,
jaz bi na tvojem mestu delala prijave na vseh možnih institucijah. Seveda ča imaš čas in voljo.

Parjena mama z sinom je totalen INCES. Res pa je tudi da se v vzreji včasih uporablja, vendar se to ne dela kar tako!!! pa še takrat z točno določenim namenom!!!

Eva

Logiran
smodlask
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 63


« Odgovor #820 : ponedeljek, 14.01.2008 : 13:43:19 »

Hvala Jana za pravno utemeljitev,

sicer sem tudi te člene že citirala v dopisu, ki jim ga pošljem najkasneje jutri. Upam, da bo to zaleglo in se bodo odločili za sterilizacijo psice.

Če pa bo v kratkem času imela še eno leglo, bom dala zadevo na inšpekcijo (ampak v našem koncu so sila neučinkoviti, tako da ne vem kaj bo).

lp, K
Logiran
manchyka
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #821 : nedelja, 24.08.2008 : 17:58:54 »

Čisto lepo povedano, če želijo ljudje nerodovniške pse, naj se malo prošetajo po zavetiščih, kar se bom definitivno tudi sama, ko bom iskala novega psa! Angry
Logiran
P_E_T_R_A_
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 62


« Odgovor #822 : nedelja, 24.08.2008 : 21:41:28 »

Pravilnik je full fajn...sam se pa vprašam, kako lahko inšpektorji kršitev ne vidijo pri preprodajalcih kot je npr. *****??
Sicer so pa na našem koncu prav tako  parili shitzujko s svojim mladičkom...ne namenoma seveda, pa vseeno..te shitzuji so sedaj nekje po Sloveniji..na žalost..Sad
Logiran
manchyka
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #823 : ponedeljek, 25.08.2008 : 16:00:33 »

Dobro vprašanje, mene tudi zanima, kako se **** vsemu temu izmuzne Undecided
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.310


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #824 : ponedeljek, 25.08.2008 : 16:05:55 »

Debata spada v rubriko Preprodaja in preprodajalci - kako se NE kupuje psa!
Logiran

Strani: 1 ... 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 ... 68   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines