mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 11.05.2024 : 13:24:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Strani: 1 ... 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79   Dol
Natisni
Avtor Tema: Erlihija  (Prebrano 182749 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
spelca888
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 172


« Odgovor #1125 : torek, 03.05.2011 : 15:34:57 »

Jaz bi tudi še enkrat poudarila, da so tetraciklini zelo težka zadeva. Moj profesor je enkrat rekel, da ne ve, kaj je hujše, okužba ali ta zdravila, sploh pa po nepotrebnem.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #1126 : sreda, 01.06.2011 : 12:58:13 »

A je kdo pri svojem psu, ki je imel erlihijo in/ali borelijo, opazil, da bi se mu močneje solzile oči?
Pega ima, od kar jemljemo ronaxan, stalno izcedek, pogosto jo vidim, da si jih mane s tačkami, občasno si celo s kremplji prav previdno praska ob zgornjem robu očesa.
Logiran
cat306
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #1127 : nedelja, 04.09.2011 : 09:55:35 »

Pozdravljeni.
Da napišem našo izkušnjo. Našo psičko labradorko smo dali na dieto, saj je bila pretežka. V osmih mesecih je izgubila 7,5kg in ni imela več večjih težav s šepanjem (že prej je bilo ugotovljeno, da jo bolijo hrbtenica in sklepi). Po dieti smo šli spet na kontrolo, so ji vzeli kri in presenečenje... krvna slika obupna!!! Ničesar ni bilo tako, kot bi moralo biti. Zelo zelo je bila anemična. Veterinar je predvideval, da je to zaradi diete. Dajali smo ji železo 14 dni in upali, da bo boljše. Ponovili smo krvne preiskave in se ni spremenilo absolutno NIČ! Naredili so ji ultrazvok in rentgen, pa ni bilo ničesar razvidno, tako so naredili še test za klopne bolezni. Pokazali so, da je okužena oz. bila okužena z erlihijo. V petek je takoj dobila inekcijo in še antibiotike. Jutri jim moramo sporočiti, če bo kaj bolj živahna. Če do jutri ne bo, očitno niso prava zdravila in je mogoče kaj drugega. Zeloooo me skrbi!!! A mislite, da se ji bo krvna slika izboljšala po jemanju antibiotikov? Tema ima ogromno objav, pa nisem šla vsega brat... Psička je stara 9 let in pol.
Hvala za vsako spodbudno besedo in nasvet Smiley
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1128 : nedelja, 04.09.2011 : 09:58:46 »

Injekcijo česa je dobila in katere antibiotike?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Pajk
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #1129 : četrtek, 22.09.2011 : 22:05:57 »

Živjo,

Vsak dan se čohamo in sploh nisem opazila kroga na Pajkijevi tački, sem mislila da gre smao še za eno odrgnino pri njegovem divjanu. Potempa se je včeraj začel neprestano tresti in delati kroge, se prestrašeno obračal kot bi mu nekdo sledil, srce mu je bilo. Pa sem mislila da je spet neka "grozna muha" (ker Pajki je boji muh Smiley ). Ampak na sprehodu je dalje hodil naprej nazaj, kar je za pajkija nenavadno. Še na jutranjem druženju s pasjimi priajtelji je celo uro ležal in se skrival ter tresel. SEveda sem ga odpeljala k veterinarju in so rekli da je anaplazmoza, tudi približno se mi ni zdelo tkao grozno dokler mi ni veterinarka malo bolj eopisala za kaj gre. Sedaj ima Ronaxan tablete in ker so tako močni more poleg jemati še Epaton, naravna zdravila. Trenutno se ne trese ampak je še vedno prestrašen, en izmed simptomov je lahko tudi psihična motnja. Doma imam 4 kosmatince in niti pod razno si nisem predstavljala, da bo kdaj pr teh mojih divjakih pršl do tega, sploh ne pri Pajkiju.
Sj bo vse uredu z njim, a ne? Po teh antibiotikih bo spet dober, stari divji Pajki?
Logiran
Pajk
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #1130 : četrtek, 22.09.2011 : 22:12:40 »

Kje na izvidih najdem količino za titler. Gledam izvide in ni nikjer nobenih številk ki bi nakazovale na titler.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1131 : četrtek, 22.09.2011 : 22:15:23 »

Kaj pa pise na izvidu? A so vzeli kri, poslali v lab in ti potem pokazali/dali izvid (traja nekaj casa, teden-dva) ali so naredili hitri test?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Pajk
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #1132 : četrtek, 22.09.2011 : 22:28:01 »

naredili so hitri test, ki je pokazal da je pozitiven na anaplazmozo, sam nič ne piše o titlerju, je morda kaka okrajšava? naredili so izvid kriv na splošno, kjer se kaže občutno zmanjšanje rdečih krvničkov, pa povišanje RBC in HCT, ne vem kaj je to, pa povečanje WBC in NEU. joj te oznake. KAj bi morala zahtevati da naredijo drugi test? SEdaj mora tri tedne jemati te tablete in poj spet na pregled.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1133 : četrtek, 22.09.2011 : 22:44:54 »

Hitri test pove samo ali je pozitiven ali ne. Ni titra tu. Glede na to, da je pozitiven in da itak ze jemlje antibiotik, titra ne rabis.

RBC red blood cells
HCT hematocrite
WBC white blood cells
NEU neutrophils

Kaj ma nizke trombocite (PLT)?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Pajk
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #1134 : petek, 23.09.2011 : 11:30:32 »

PLT ma nizke 112K/L  175-500
samo to naj bi bilo povezano z anaplazmozo
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1135 : petek, 23.09.2011 : 11:59:49 »

Res je. Ce je vse skp posledica erlihije, je zdaj itak na tapravih antibiotikih. Smiley
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Pajk
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #1136 : petek, 23.09.2011 : 14:19:36 »

HVala Nanook. Me je res ustrašl in upema, da bo vse uredu z njim. Vsaj tresti se je prenehal, utrujenost se še vedno pozna in ta krog na nogi iz katerega je danes malo krvavel, verjetno da se je kje opraskal. SEdaj pa čakat 3 tedne in upati na najbolje.
En lep pozdrav od vseh štirinožcev in moje malenkosti.
Logiran
Laeja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 186


« Odgovor #1137 : petek, 23.09.2011 : 14:29:33 »

pajk vprašaj pri veterinarju, če bi bilo dobro dodatno glicopan
Logiran
Pajk
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #1138 : sobota, 24.09.2011 : 09:28:51 »

Za enkrat gre Pajkiju na bolje, zopet se igra in nabira kilometrske kroge po igrišču, tudi trese se en več. Je pa tudi presenetljivo ubogljiv. Komaj čakam da minejo tile trije tedni in da ga neham zastrupljati s temi tableti.
Laeja zakaj naj bi pa bil glicopan? Sicer sem čisti laik na tem področju, ampak si en predstavljam ga filat še z dodatnimi zdravili. Bom pa vprašala, hvala za nasvet.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #1139 : sobota, 24.09.2011 : 09:33:56 »

Jaz sem naši ob terapiji z ronaxanom dodajala kapsule pegastega badlja za zaščito jeter.
Logiran
Strani: 1 ... 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines