mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 17.05.2024 : 03:40:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Kazen za sprehod brez povodca
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kazen za sprehod brez povodca  (Prebrano 86244 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #300 : četrtek, 24.01.2008 : 19:15:57 »

Pa me je samo debelo pogledala, in rekla: "Saj ne bo nič naredil" Ja itak da ne bo.  Roll Eyes Saj ne bo nobeden.

Jaz zdaj takim rečem: ''Ja vaš mogoče ne, za mojo pa ne vem.'' Jih potem malce hireje odnese stran Wink
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #301 : četrtek, 24.01.2008 : 19:37:26 »

Ja,jaz rečem da moj pa ne mara psov, zato ga tudi imam na štriku Smiley. Potem pa hitro pokličejo svojega k sebi. Grin. pa drugače moj ni hud. Wink
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #302 : četrtek, 24.01.2008 : 21:20:29 »

No, jaz pa recem, da je moja sicer cist ql. je mirna in vesela ce so drugi psi spusceni. Problem je v tem da ima ona mene na povodcu, ker sem popadljiv in se mi zlahka zmesa  Tongue
Logiran
ticka
rad pišem
****
Sporočil: 421


« Odgovor #303 : četrtek, 24.01.2008 : 22:33:23 »

 Grin
Logiran
binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #304 : četrtek, 24.01.2008 : 22:34:08 »

Jaz zdaj takim rečem: ''Ja vaš mogoče ne, za mojo pa ne vem.'' Jih potem malce hireje odnese stran Wink

Hudirja, jaz to ponavljam že 15 let pa nihče ne trzne. Imam na pogled preveč prijazne pse  Roll Eyes
Logiran

kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #305 : četrtek, 24.01.2008 : 22:44:22 »

binulja, zaderi se, da ima eden od tvojih psov hudo kozno bolezen (beseda garje dela cudeze). Grin Samo, da ti ne bo potem cudno, ce se te bodo vsi izogibali. Wink lp
Logiran

binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #306 : četrtek, 24.01.2008 : 22:57:57 »

binulja, zaderi se, da ima eden od tvojih psov hudo kozno bolezen (beseda garje dela cudeze). Grin Samo, da ti ne bo potem cudno, ce se te bodo vsi izogibali. Wink lp

 Grin Grin Grin a veš, da mi gre tako na živce, da bom mogoče res probala Tongue
Logiran

branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #307 : petek, 25.01.2008 : 10:23:44 »

Hehe kaja, za probat je  Wink Grin Ja, sem rekla nekaj v tem stilu, da moj pa možno, da kaj njenemu naredi, ampak se ji je sladko j***** za svojega psa...pol je pa res težko nekaj dotolmačit... Roll Eyes
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #308 : torek, 12.02.2008 : 14:29:51 »

Tudi pri nas so kar spuščeni...pa sem zadnjič rekla gospej (ko smo se že najmanj 10- ič srečali na sprehodu, ona seveda s spuščenim, jaz z privezanim psom), če se bo to vsaki dan dogajalo, da to nikamor ne paše, da drugi imamo pse privezane, zakaj ga ne bi imela še ona...? Pa me je samo debelo pogledala, in rekla: "Saj ne bo nič naredil" Ja itak da ne bo.  Roll Eyes Saj ne bo nobeden. Pa sem ji potem še rekla: "Gospa, ali ne bo najslabše, če vam psa povozi avto?" Ona pa sam...pa hodi naprej, kot da jo nič ne briga  Lips Sealed (Gospa je bila nekaj časa v psihiatrični bolnišnici...se ji ne upam kaj preveč težit  Roll Eyes)

Lep dan, Branka

Evo, moje besede so se uresničile. Piki-ja je povozil avto, hvala Bogu, ga je samo oplazil, in mu ni hudega. Od sedaj naprej ga gospa pelje na sprehod na povodcu. Sem vesela... Cheesy

LP, Branka
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #309 : torek, 12.02.2008 : 17:33:04 »

Žalostno, da jih samo kaj takega prepriča, da dajo psa na povodec...
Logiran
Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #310 : sreda, 13.02.2008 : 06:57:29 »

Citat
binulja, zaderi se, da ima eden od tvojih psov hudo kozno bolezen (beseda garje dela cudeze). Grin Samo, da ti ne bo potem cudno, ce se te bodo vsi izogibali. Wink lp

 Grin Grin Grin Grin to bom pa še jaz morda kdaj probala  Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
smrcek
rad pišem
****
Sporočil: 263


« Odgovor #311 : petek, 15.02.2008 : 19:34:54 »

Berem linke, ki jih je Jana dala.
Zanimivo branje... in predvsem za zamislit.

Se posujem s pepelom tudi moj je enkrat oviral promet po cesti in po ŽELEZNICI, ko je stekel za mačkom.
Od takrat je povodec njegovo najlepše okrasje  Grin.
Teza, ki pravi, da povprečen voznik, ki vidi ob cesti odvezanega psa lahko pričakuje, da je pes vajen prometa in je šolan
se mi zdi sicer pravilna. Toda, ko sem pred kratkim delal izpit mi je inštruktor v glavo zabijal, da moraš paziti na vsak premikajoč objekt ob cesti, ker lahko pričakuješ, da bo stekel (otrok, pes ...) ali padel na cesto (kolesar ali folk na rolerjih) prilagoditi hitrost in objekt spremljati ...

Zanimiv je tudi oni 16 letni pobič, ki je skočil čez ograjo namesto, da bi se pred psom umaknil po isti poti, po kateri je prišel ...
Grem brat dalje ...
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #312 : nedelja, 02.03.2008 : 11:37:22 »

Tkole mimgrede, psi, ki so spuščeni, niso nujno vajeni prometa ali poslušni in neškodljivi. Zopet sem se o tem prepričala na lastne oči.
S čipom sva se sprehajala po travniku, ko prileti iz gozda dalmatinec, katerega redno videm na tistem koncu. Seveda vedno spuščenega, lastnik pa je tam nekje. Daleč ponavadi. Običajno sem ga zagledala pravi čas, da sva se mu lepo izognila in smo šli vsak na svoj konec. Tudi tokrat sva se začela pomikati v drugo smer, pes pa za nama. Čez en travnik, pa čez drugega... Potem sde le od nekod iz šume prikaže lastnik in nas prav z zanimanjem opazuje. Verjetno se je zabaval ko me je opazoval, kako se trudim, da bi bila jaz Čipu bolj zanimiva od njegovega psa. Moram priznati, da razen grbe ni deloval ravno napadalno, ampak če bi se preveč približal in bi mu Čip začel renčat ter se zaganjat vanj..... In da ne govorimo o srnah in zajčkih katerih je tam na pretek.
Počasi sem imela tega bojnega plesa po travnikih dovolj, pa kaj za vraga se bom vedno jaz umikala psom, ki prosto dirjajo okoli. Prav prijazno sem zavpila gospodu, če bi pa morda le poklical svojega psa ker naju milo rečeno nadleguje. Odgovor-klasika:Ja saj ne bo nič, pa še uboga me. Bo takoj pritekel če ga pokličem. No, ata, pol je pa čas, da to narediš, a ne? Ampak tole uboganje orda deluje doma, tam na travniku ni. Ata se je skor razpočil pes ga ni niti pogledal. Potem je nekako le prišel do njega in ga prijel ter godrnjajoč v stilu Kakšna tečna baba, odvlekel psa stran. Očitno ga je takoj zatem zopet spustil, saj sem minutko zatem zaslišala cviljenje zavor in bum. Pes mu je stekel direkt na cesto, v tistem je pripeljal avto, zaviral kot nor in faasal drug avto v rit. Na srečo psa nista zadela, me pa prav zanima, kako bo ata vesel, ko bo dobil račun.
Ena izmed mnogih peripetij. Žal vsakodnevnih.
Logiran
tis
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #313 : nedelja, 02.03.2008 : 16:10:11 »

V tej temi je 90% ljudi bolj papeških od papeža... oziroma se vsaj delajo, da so.

Bodimo realni. Tisti, ki imajo(-te) pse na baterije jih imajo verjetno res večinoma na vrvici. Enako verjetno velja za tiste, ki imajo nevzgojene in/ali neposlušne in/ali nesocializirane pse.

Ker po zakonu psa ne moreš imeti nikjer spuščenega (razen na svoji zemlji, pa žal nisem veleposestnik) se tega zakona pač ne morem držati. Tako priznam, da psice nimam nikoli na povodcu. Ok... morda 5% je na povodcu, ostalih 95% pa ne, saj če kršiš zakon je vseeno v kolikšni meri ga kršiš. Je pa dejstvo, da vsaj tedensko srečujem policaje (ki so peš ali na konjih) in noben od njih niti ne odreagira. Očitno so dovolj inteligentni, da znajo oceniti "nevarnost".
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #314 : nedelja, 02.03.2008 : 18:29:20 »

tis, na to temo je bilo že veliko napisanega. Pa ne od papeških ali nepapeških. Če bi bral, bi vedel da se je že zgodilo da je socializiran, šolan, po vseh normativih vzgojen pes končal pod kolesi avtomobila zaradi tistega trenutka, ko je dobil kosmata pasja ušesa...
In še tole; zakon pravi, da mora biti pes na povodcu na vseh javnih površinah. Kakšna je ta definicija,. smo tudi že razglabljali podolgem in počez. Dedfinitivno to ni vsak travnik. Čeprav se moraš v tem primeru vprašati, če je lastniku travnika všeč, da psi tekajo po travi.
Trenutno sem skrbnica zavetiščarja, lovca. Ha, nevzgojen? Definitivno! Do sedaj se ni z njim nihče kaj dosti ukvarjal. NI na baterije, če pa že, so pa ziher neke mega super, saj ko zavoha sled lahko dirja dve uri skupaj. Na povodcu. Ker ga imam preveč rada, da bi reskirala skok pred avto ali lovčevo puško. Socializiran? Ja, če to pomeni da ne rine v druge pse in jim ne voha riti če jim ni do tega. 
Prejšnja psica je bila veliko spuščena. Ker sem ji zaupala do te mere, da sva šli mirno mimo vsakega psa, celo mimo srne na par m.
Tako to je. Nič nimam proti spuščenim psom na travnikih itd. Ampak zame ni socializiran pes če rine v mojega, ki je na povodcu, če mu šnofa rit in skačlje v glavo. Če bi se vsi spuščeni psi brigali zase in za svoje lastnike, jih še opazila ne bi. Tako pa poskrbijo za to, da jih.
Logiran
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Kazen za sprehod brez povodca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines