mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 17.05.2024 : 15:28:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Kazen za sprehod brez povodca
Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kazen za sprehod brez povodca  (Prebrano 86253 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #330 : nedelja, 07.09.2008 : 12:32:30 »

Ja, kaj pa če ima tvoj 6kg, nasprotni pa 40kg  Shocked?

Kaj pa če jih ima tvoj 40, je umirjen, mogoče malo v letih, pa nasproti dirja 6kg pes, kaže zobe in ga kar vidiš kako bo skočil v tvojega?
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #331 : nedelja, 07.09.2008 : 12:43:37 »

Odvezanih, proti nam dirjajočih, nagrbljenih ali nenagrbljenih psov nikakor ne prenašam!
Imam eno, ki se zaganja v njih, in drugega, ki se jim umika. Sploh, če jih ne opazim prva, zna bit hudič.
Prigode, ki smo jih tako doživeli na sprehodih, je nesmiselno opisovat.
Najbolj bi bila srečna, da bi bili vsi psi na povodcih, tako kot so moji in da bi bili sprehodi dejansko sprostitev, ne pa cela misija načrtovanja kam it, kako it, s čim it, kdaj bo najmanj ljudi ( s tem tudi psov), kje bo najmanj ljudi,....  Angry
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #332 : nedelja, 07.09.2008 : 13:09:18 »

Najbolj bi bila sreèna, da bi bili vsi psi na povodcih, tako kot so moji in da bi bili sprehodi dejansko sprostitev, ne pa cela misija naèrtovanja kam it, kako it, s èim it, kdaj bo najmanj ljudi ( s tem tudi psov), kje bo najmanj ljudi,.... Angry

iz tvojih ust/prstov v božja ušesa/oči! Smiley

pa koliko več ljudi bi imelo pse ali pa dva, če jih ne bi bilo strah iti z njimi na sprehod! in vedno nasankamo tisti, ki imamo privezane pse in pobiramo kakce! Wink
policisti večinoma ne vejo, da je po zakonu treba imeti psa na vrvici  (npr. v MOL) - sem ravno zadnjič z enim o tem govorila in je potem takoj začel opozarjat mimoidoče, da morajo pripet psa!

naju s Skokijem "ogrožajo" tudi veliki prijazni psi - se hočejo igrat, lastniki mi težijo, da se mora Skoki tudi igrat... Skoki se pa z velikimi ne more igrat, ker ga preveč boli hrbet in cvili/tuli od bolečine, ko po njem skače kaka ogromna sicer simpatična prinašalska zadeva... in potem ga moram dvignit in mirit oziroma stran vlečt tadrugega psa... in vsak dan slišim: na to, da bi bilo z vašim lahko kaj narobe pa sploh nisem pomisli/a... in tako sprehod postane stresno opravilo in vedno manj se mi zdi vrjetno, da bomo lahko imeli še enega psa... zaradi ljudi, ki ne spoštujejo zakona...

Lp, Maja
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #333 : nedelja, 07.09.2008 : 14:41:15 »

Joj sploh nocem zaceti teme o taksnih sprehodih. Ne prenesem ljudi, ki meni solijo pamet in mi razlagajo kako nesramna sem ker svojemu psu ne dovolim, da se igra z drugimi.  Angry Za vse je cas in prostor in nic se ni treba bati, da se moj nikoli ne igra. Igra se s psi, ki so njegovi velikosti primerni, igra se v prostoru, ki je varen in namenjen pasji igri in predvsem se igra s spi, ki jih poznam in jim zaupam. Ko pa se sprehajam po parku ali ulici, pa hocem imeti mir. Nasmeh in prijazna beseda med lastniki, kaj vec pa ne...... nisem navdusena nad tem, da moram na vsakem vogalu gledati n vse stiri strani s kje bo priletelo.

lp
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #334 : nedelja, 07.09.2008 : 14:56:35 »

Citat
Najbolj bi bila srečna, da bi bili vsi psi na povodcih, tako kot so moji in da bi bili sprehodi dejansko sprostitev, ne pa cela misija načrtovanja kam it, kako it, s čim it, kdaj bo najmanj ljudi ( s tem tudi psov), kje bo najmanj ljudi,.... 

Tocno tako! Tistih par svetlih izjem, ki pa imajo ignorantske in ubogljive pse, pa naj jih imajo spuscene zaradi mene. Sem se tudi jaz precej veliko sprehajala s svojo Kajo spusceno, ampak ona je znala it mimo rencecega in lajajocega psa, kot da ga ne vidi. Druga dva pac tega ne obvladata  Grin in sta privezana.

Moram pa povedat, da je nemski ovcar nekaj najbolj varnega kar lahko sprehajas naokoli. Kogarkoli srecamo se nam umakne, vsi privezujejo svoje pse in nenazadnje tudi psi sami vecinoma ne upajo blizu. Smiley Medtem ko sem vedno imela tezave s spuscenimi psi kadar sem sprehajala tamale. Takrat se vsi lastniki derejo "saj ne bo nic naredil", pri nemcu tega ne dozivis. Grin Grin Pravi bodyguard. Cheesy
Logiran

frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #335 : nedelja, 07.09.2008 : 15:53:46 »

Sisijino prvo srečanje s psom (prvo, odkar je z nama), je zgledalo nekako takole: hodimo po Tivoliju in nenadoma po travniku (kot bi padel iz neba) z gromozansko hitrostjo prilaufa odrasel bokser, na srečo je tik preden je zagledal Sisi, začel malo bremzati, da ni z vso silo butnil vanjo. Sicer jo je potem samo malo povohal, sam se je pa Sisi čist usrala. Seveda je lastnica prišla šele par minut kasneje, njen odgovor se je - normalno - glasil: ''Sej je priden, ne bo nič naredu!'' Roll Eyes
Me pa takšne situacije sploh ne presenečajo, ker pogosto videvam mamice, ki s svojimi prijateljicami hodijo 5 ali še več metrov pred svojimi otroki in se spomnijo na njih šele pred prehodom za pešce, ko slučajno pogledajo nazaj, če je njihovo dete kje blizu.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #336 : nedelja, 07.09.2008 : 17:16:38 »

Ljudje z odvezanimi psi, ki rinejo v druge, ne pomislijo na morebitno nevarnost, da bo drug pes skočil v njih. Sploh pes na vrvici, se počuti pogumnejšega, ko ima tebe na drugi strani vrvice in odreagira kakor odreagira. Moj ignorira druge pse, ko pa je privezan ga pa slišim renčat in vidim da čeljust viha, če se kakšen samec smuka v bližini in bi ga prežvečil, če bi si upal bližje. Ravno včeraj se je zgodilo, da je šnavcerka letela do naju s Saško, ko sva peljali Bonija in Brino na sprehod, seveda oba privezana. Sem se zadrla lastniku naj pokliče psa in se je hvala bogu ustavila. Pa je rekla Saška da se je ta ista psica že zaganjala v Brino, tako da je morala Brino postaviti na zadnje noge in jo fejst držat, da ni mogla nič šnavcerki. Pa vsi vemo kaj bi se zgodilo, če bi jo Brina dobila-na koncu bi bila spet cela polemika o tem kako je pitbull pasma nevarna in kako je šnavcerka boščkana!  Angry Nevem, a se mora psom, ki rinejo v druge in niso na povodcu res kaj hudega zgoditi, da bodo lastniki na sprehod hodili s privezanim psom. Ali pa naj obvlada odpoklic!  Angry
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #337 : nedelja, 07.09.2008 : 17:17:27 »

Rešitev vidim v povodcih. Pa magari v fleksijih. Dokler se ga pravilno uporablja. Če se pes zažene takoj, ko prideta ven in vleče konstantno na tistih osmih metrih, potem je pač vseeno, če se uporablja navaden povodec.
Jaz za sprehode ponavadi uporabljam fleksi. Ker se pes razmiga. Ker spuščen itak nikoli ne bo. V parkih in podobnih zadevah še najmanj. Ker sem mnenja, da tudi, če bi bil spuščen, bi se moral gibat v krogu 10 metrov okoli mene. In mi je povsem vseeno, če je na fleksiju.
Ko se nam približa pes, dam fleksi na kratko, ko psov ni, se moji lahko mirno gibajo v krogu osmih metrov. In pika. Škoda, da več ljudi ni odkrilo lepot fleksija. Oz. pravilne uporabe tega (zame čudovitega) pripomočka za sprehode.
Niti me ne bi toliko motilo, če bi šli psi lepo mimo nas. Ne en, ne drug se ne bi zaganjala v njih. Tudi na povodcu ne.
Tako pa...Paxx ne mara presenečenj in se tako zasekira, da je v minuti bel od prhljaja. In ko je nazadnje priletel pes v njega, zapičil svoj smrček v njegovo rit in se ni spravil stran, sem najprej jaz malo znorela, potem pa še Paxx  Shocked  Ki drugače ne bi znorel, če bi se pes pravi čas spravil stran in če se mu ne bi kar naprej umikal na povodcu, dokler se ni imel kam več umaknit.
Ali pa ena huskyca, ki je priletela od nikoder, skočila na Paxxa in ga začela naskakovat - po glavi  Shocked
Lahko bi šavsnil in ji magari raztrgal trebuh,ampak ne...se je umikal in umikal in umikal...
Tara se ne bi. Aika se tudi ne bi. Gaja bi se pognala vanjo, ko bi prišla 20 cm blizu nje.
Prava blaženost je sprehod po natrpanem mestu, kjer ljudje ponavadi nimajo psov odvezanih. Pa čeprav ne smemo nikjer vogalov zacahnat in ni kaj dosti zanimivih vonjav...vsaj v miru lahko hodimo. Če se ne najdejo osebki, ki nam svetujejo nagobčnik, ker imam nevarno pasmo  Roll Eyes
Sprehodi že dolgo časa niso sprostitev. Oz. so...lahko...če vstaneš ob štirih in pelješ pse ven. Ali pa če se spraviš ven nekje po polnoči.
Vse kar je vmes pa so renčeči/vsiljivi/radovedni/neolikani psi in lastniki.
Pes pod stresom, jaz pod stresom, drugega psa ne morem brcnit, ker moj popi*di...
What to do?
W h a t   t o   d o?
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #338 : nedelja, 07.09.2008 : 19:03:26 »

what to do?

nekaj je treba narest, ker ni fer, da zaradi nekaj neodgovornih ljudi nastradamo vsi...
kaj v naši državi zaleže? ker, zakon imamo, samo kaj ko se ne izvaja...
variante so: spisat pismo in ga podpisat, pa množično poslat na prave konce, peticije so tudi nek način za zbudit pozornost.... sigurno je tukaj kdo, ki ve, kako se lotit zadeve!

nyssa, mi tudi ful radi po mestu hodimo - iz istega razloga! Smiley
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #339 : nedelja, 07.09.2008 : 19:07:12 »

Dokler nisem imela doma dveh sarpejk, so bili sprehodi velikokrat bolj podobni nocni mori kot pa sprostitvi, seveda po zaslugi nicnebonaredil psov. Odkar eno kuzlco zamenjajo za bulmastifa, drugo pa za pitbula in posledicno stran vlecejo nemce, dobermane, pitbule in tiste tanajboljprijazne zlatkote in labije, so sprehodi pravi balzam. Grin Grin Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #340 : nedelja, 07.09.2008 : 19:23:27 »

Hehe, Nanook, can I borrow one of yours?  Tongue Očitno Paxx lastnikom psov ne izgleda dovolj nevarno, žal pa izgleda vsem ostalim  Roll Eyes Beri: cucki lahko skačejo po njem, ampak ljudje se nam pa izogibajo, vlečejo otroke stran in paničarijo, če jim samo nakloni enega izmed svojih ''pet-me'' pogledov.

Mah... Undecided Obupujem...
Na srečo bo kmalu konec sezone na Obali in bo v Piranu božji mir. Razen potepuških muc, ki čakajo v zasedi  Tongue in ljudi, ki ''nas bodo razbili, ker se s takim psom sprehajam mimo njihove hiše''  Roll Eyes
Ampak, ok...besede še nikomur niso nič hudega naredile  Grin
Zobje pa  Roll Eyes



kaj v naši državi zaleže? ker, zakon imamo, samo kaj ko se ne izvaja...
Telefone v roke, pa klicat in prijavljat tiste, ki nimajo privezanih psov. Jaz na 100 metrov ne vem al je pes prijazen ali ni, ali bo letel v moje ali pa ga zanima samo nekaj za nami  Undecided Nekaj časa nazaj se je naredil en tak ''množičen klic'' v Celju in so celo policisti preverjali teren in opozarjali ljudi.
Žal samo nekaj časa, ampak ok...vsaj nekaj...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #341 : nedelja, 07.09.2008 : 19:31:04 »

Hm, ne vem no, meni nobena od mojih ne lici na bulmastifa ali pitbulla, ampak ostali ocitno vidijo samo to. Grin
Je pa tudi res, da smo se vmes preselili in so tu psi veliko bolj pod kontrolo kot tisti na bivsih sprehajalnih poteh.
Nekaj padalcev je seveda bilo, ampak so se kar hitro naucili kako in kaj.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #342 : nedelja, 07.09.2008 : 20:50:11 »

1. ta velika ima spedenan ukaz sem, pa ignorira druge pse.... pa jo sprehajam brez povodca... brez problema... ko vidim drugega psa, so včasih vseeno pripnem, če to ocenim da je iz drže drugega psa potrebno... ignorira renčeče in lajajoče pse...
2. ta mala ima 4 povodce... enega kratkega, enega kratkega odsevnega (za zvečer (varnost zames in za psa), fleksi in ene ga dolgega za šolo, ki ga ima tudi na sprehodih, da ga vleče za sabo in ga lahko pohodim...
Delo? niti ne.... starejse do tretjega leta nismo NIKOLI vozili brez povodca....
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #343 : ponedeljek, 08.09.2008 : 10:07:38 »

Jaz imam huskyco vedno na povodcu in če srečava psa, potem jo dam na poleg. Sem pa že doživela zmerjanje s strani lastnice pritlikavega šnaucerja, ki ga ima btw vedno odvezanega, da je moja psica popadljiva in da mi jo bo zbrcala. a kaj naj naredim, če njena kuzlica leta okoli moje?
No takrat mi je dobesedno film počil, ampak sem zavoljo moje starosti in zrelosti rekla le, da po zakonu mora pes niti na povodcu, da moj je, njen ni. Potem sem naredila globok vdih in se raje obrnila v drugo smer, ker bi jih drugače lastnica fasala od mene.

Ampak ne boste verjeli od takrat naprej ima kuzlico privezano. neverjetno. Sicer po Trzinu še vedno razlaga, da imam blazno popadljivo in ne vem kaj še psico. Ja tako, da če v Trzinu srečate mene in mojo sivo belo huskyco, najbolj da jo ucvrete stran  Grin Cheesy (pa kaj še).
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #344 : ponedeljek, 08.09.2008 : 10:37:20 »

Ah, sem se že kar navadila, da je tako kot je, sploh kar se kakšnih tipičnih sprehajalnih točk tiče. Moj je itak vedno na povodcu, sem že pisala o tem. Drugim pač povem svoje ali se delam, da imam nevarnega psa. Vseeno mi je kaj si mislijo, meni je pomembno le, da imam svoj mir s svojim psom.

Mi gre pa na živce, kar opažam odkar hodim malo po kinoloških prireditvah/tekmah, v bistvu sem kar malo razočarana:
Po večini gre za prijazne, socializirane in šolane pse prisotne na takšnih prireditvah in v bistvu me kaj dosti ne skrbi glede obnašanja psov ali vodnikov. Vseeno se pa tudi tukaj najdejo izjeme, ki imajo psa spuščenega. Ok. Čeprav velja pravilo s povodci prav za vse, se ne vtikam v to DOKLER me/naju s psom pustijo pri miru! Na k*** mi gre, da načeloma vsi vedo, kako in kaj bi se spodobilo, pa se vseeno zgodi, da se spuščen pes že rahlo renčeče zaleti v mojega tik pred štartom, medtem ko se pripravljava na preizkušnjo. Saj moj ni problematičen, ampak ni pa fer, saj tudi jaz poskrbim da drugih ne motim. In tudi prijazni spuščenci me motijo, ko je toliko psov na kupu in se tvojem privezanemu kar naenkrat eden prilima na rit in s tem dvigne iz mirujočega položaja, medtem ko lastnik klepeta nekaj metrov oddaljen. Saj ga potem pokliče, ko/če opazi, ampak kaj ko se je moj spet aktiviral iz počitka. V glavnem, tega v taki družbi nisem ravno pričakovala.
Logiran

Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Kazen za sprehod brez povodca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines