mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 14.05.2024 : 02:34:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Zgodba o Vii
Strani: 1 ... 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 ... 62   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zgodba o Vii  (Prebrano 150483 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jasmina&Tara
rad pišem
****
Sporočil: 393


« Odgovor #465 : sobota, 07.09.2013 : 10:21:22 »

Vio sem videla prvič na zadnjem pikniku (-bazar) pasje šole. Med vajami je bila tako simpatična, glasno je dala vedeti, da uživa. Mogoče tudi malo protestirala, nevem. Ampak meni je bila tako luštna. Mali kepici želim vse najboljše. Na zadnjih slikah je videti, kot da bi se poznali že dolgo časa. Tudi jaz že nekaj časa sanjam o pasjem paru, ampak kaj ko še te zverine ne obvladam dobro  Grin. Je pa luštno pogledati, ko srečam koga na sprehodu, ki ima dva kosmatinca.
Logiran
Mižonny
midi
**
Sporočil: 2.389



WWW
« Odgovor #466 : sobota, 07.09.2013 : 11:28:35 »

Meni se zdi, da je tale dopustniška situacija odlična za združevanje Vie in še enega psa Wink. Doma, na domačem teritoriju, bi Via verjetno reagirala precej bolj agresivno Undecided. Tako je pa prvi šok preživela na nevtralnem terenu, in ker boste tam še nekaj časa, je čisto možno, da bosta domov prišli že čisto skulirani, če ne že prijateljici. No, glede na zadnjo serijo slik pa o tem sploh ne dvomom Grin.
Pa ne boj se hendlanja dveh psov. Na začetku je res težko, vedno ti zmanjka kakšna roka. Še posebej pri takšnih, kot sta naprimer moja dva  Roll Eyes. Ampak ko pa enkrat padeš v rutino, ti včasih celo ostane kakšna roka frej za drekce pobirat  Grin Grin Grin
Viamia objem
Logiran
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #467 : sobota, 07.09.2013 : 21:53:28 »

Za lahko noč Smiley

http://www.youtube.com/watch?v=CbNglJ5y18M
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #468 : sobota, 07.09.2013 : 22:10:07 »

Srčkana je. Lep filmček ljubezen Smiley
Logiran
Kejt
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 501


WWW
« Odgovor #469 : sobota, 07.09.2013 : 22:35:57 »

Joj, ta gobček pa ušeska  ljubezen, pa kako je fajn pisana  ljubezen, pa kako ponosno z repkom maha ljubezen, pa kako samozavestno koraka  ljubezen ...
Logiran
bopeja
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #470 : sobota, 07.09.2013 : 23:03:22 »

Dlje časa nisem spremljala forumov, danes pa zagledam tisti prisrčni pasji gobček od Vie. To je res ena zlata psička, ki jo tudi naša Lana rada sreča. Zadnjič sta se veselo podili po travniku, da skoraj nisem mogla verjet, ker je bila Via tako zelo plašna, naša mala kosmatinka pa tudi ni kakšen pasji pogumnež. Upam, da se bosta še velikokrat igrali. Kiss
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #471 : sobota, 07.09.2013 : 23:05:39 »

Joj, ta gobček pa ušeska  ljubezen, pa kako je fajn pisana  ljubezen, pa kako ponosno z repkom maha ljubezen, pa kako samozavestno koraka  ljubezen ...
Ane? Jooooj, tile LoUci, to so najlepši kuŠki ljubezen Kolk morajo bit tale ušeska žametno mehka ljubezen
Logiran

Unikatne tablice in portretki
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #472 : sobota, 07.09.2013 : 23:08:20 »

Ah, cuker pasji...louc... Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
bopeja
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #473 : sobota, 07.09.2013 : 23:17:47 »

No kori je pa tudi srček nad srčki. Cheesy
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #474 : nedelja, 08.09.2013 : 05:12:07 »

zaradi tega kar bom napisala zdajle me boste pa itak čisto vsi napadli.
ja, jaz sem za reševanje takih situacij, ne me narobe zastopit. samo kaj bosta naredila v primeru, da se bosta odločila, da ne zmoreta, pes bo v sloveniji (pripeljala ga bosta na šverc) oddat ga pa ne bosta mogla?? en več v naših zavetiščih??
Angry mama natis, z vsem dolžnim spoštovanjem, ampak...tole mi je navsezgodaj malo dvignilo pritisk.
Ne vem od kje sploh ideja, da bo psička kadarkoli videla notranjost zavetišča?

Viamia, jest sem grozno vesela, da obstajajo ljudje, ki ravanjo tako, kot si ti ravnala s Kori.  Kiss Kiss
Sploh se ne obremjevat kaj bo, če bo.
Uživajte na dopustu. Ko pridete domov, boste pa sprejemali odločitve.
Če te skrbi prehod meje, ne bi smel biti problem ta malo čipirat, pa potem registrirat v Sloveniji.
Če bosta ugotovila, da ni možnosti za dodatnega družinskega člana, bomo pa pomagali vsi skupaj, da najde svoje ta-prave, mar ne punce? Kiss Kiss

Glede možnoti sobivanja z Vio, jest res ne vidim nobenega problema glede na dosedanje slike in poročila.
Definitivno vsak edinec/edinka od začetka protestira (bolj ali manj Tongue) nad konkurenco.
Jest osebno sem pol leta študirala ali bi, ne bi... kaj bo, če bo... zdaj se temu samo še smejim.  Wink
Je pa od začetka definitivno potrebno nekaj več časa vložit, na dolgi rok pa ni kakšne velike razlike med enim in dvema.

Logiran
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #475 : nedelja, 08.09.2013 : 06:50:36 »

Dlje časa nisem spremljala forumov, danes pa zagledam tisti prisrčni pasji gobček od Vie. To je res ena zlata psička, ki jo tudi naša Lana rada sreča. Zadnjič sta se veselo podili po travniku, da skoraj nisem mogla verjet, ker je bila Via tako zelo plašna, naša mala kosmatinka pa tudi ni kakšen pasji pogumnež. Upam, da se bosta še velikokrat igrali. Kiss
O Lanina mama se je oglasila Smiley. Lana je simpatična kužika, ki se je Via na sprehodu zelo razveseli veselje (kar je zanjo že skoraj redkost Wink )

Naši dve babi kar že lepo funkcionirata skupaj, moram reči da sem skoraj presenečena nad Vio, kako jo je sprejela. Mala pa že kaže svojo trmo. Joj, je trmasta Roll Eyes Ko kaj ni po njenem se vsede in cvili. Potem ta napad mine in gremo naprej. Včeraj je zelo lepo hodila, ko smo šli na sprehod, v bistvu skoraj celo pot, ko sem mislila da jo bom morala nositi. Lačna je pa non stop. Včeraj sem o zaprla v spalnico za par minut, da se je umirila, Vio pa poslala na prostor, ker sem mislila, da me bosta kar pojedli, ko sem pripravljala večrejo. Mala je skakala po meni, Via okrog nje, renčala in tudi ona skakala. O ne, pri meni pa tako vedenje ni dovoljeno stop. Nisem niti navajena na to, ker je Via en vljuden pes, ne prosi za hrano, ne teži, v bistvu moram jaz njo prositi za kaj poje, mala Kori je pa gavnar, čim sliši kakršno koli šumenje, posodo, ali odpiranje hladilnika, se zbudi in navali. No zdaj z Vio ni težav, ker je tudi ona kar naenkrat ful lačna. Kaj malo konkurence naredi Azn. Bolje da jim moja mami ne dobi v roke, ker bosta pasji bajsi  Grin

Morska psa Evil
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #476 : nedelja, 08.09.2013 : 07:33:21 »

Angry mama natis, z vsem dolžnim spoštovanjem, ampak...tole mi je navsezgodaj malo dvignilo pritisk.
Ne vem od kje sploh ideja, da bo psička kadarkoli videla notranjost zavetišča?

Viamia, jest sem grozno vesela, da obstajajo ljudje, ki ravanjo tako, kot si ti ravnala s Kori.  Kiss Kiss
Sploh se ne obremjevat kaj bo, če bo.
Uživajte na dopustu. Ko pridete domov, boste pa sprejemali odločitve.
Če te skrbi prehod meje, ne bi smel biti problem ta malo čipirat, pa potem registrirat v Sloveniji.
Če bosta ugotovila, da ni možnosti za dodatnega družinskega člana, bomo pa pomagali vsi skupaj, da najde svoje ta-prave, mar ne punce? Kiss Kiss

Glede možnoti sobivanja z Vio, jest res ne vidim nobenega problema glede na dosedanje slike in poročila.
Definitivno vsak edinec/edinka od začetka protestira (bolj ali manj Tongue) nad konkurenco.
Jest osebno sem pol leta študirala ali bi, ne bi... kaj bo, če bo... zdaj se temu samo še smejim.  Wink
Je pa od začetka definitivno potrebno nekaj več časa vložit, na dolgi rok pa ni kakšne velike razlike med enim in dvema.



ah ja ....

pa pejmo ....
1. ja je problem čipirat psa kot tujec v drugi državi (pišem o legalni poti...)
2. kje piše, da BO NUJNO PRISTAL V ZAVETIŠČU?? sprašujem samo kaj bosta naredila, če/ko bosta ugotovila, da tole ne gre ... dejstvo je, da če bi bilo tako lahko oddat psa, ne vem zakaj so potem zavetišča tako polna kot so ....
3. odgovor še od prej ... dajte prebrat kaj sem napisala... JAZ SEM ZA REŠEVANJE TAKIH SITUACIJ ....
4. dejstvo je da je bil tole instinkt. instinkt ljudi, ki imajo/so imeli problem z prilagajanjem enega psa, ki (brez zamere) tega še vedno niso čisto rešili (vprašanje, če se bo sploh kdaj rešilo) ... in še enkrat JA sem za reševanje psov, ampak ne za vsako ceno (če sploh kdo zastopi kaj mislim).
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #477 : nedelja, 08.09.2013 : 08:03:08 »

No, jest berem, kar je napisano. In še enkrat bom napisala, kaj me je zmotilo:
- napisana insinuacija, da se bo psa, če ne bo šlo, enostavno dalo v zavetišče.
In ja, po vsem tem, kar je viamia že naredila za Vio in dokazala, da nima samo srca na prvem mestu, ampak se polno zaveda vse odgovornosti, ki paše zraven... no, je vsaj nekorektno, če ne kaj drugega.

Te bom kar direktno vprašala: in kako bi ti ravnala na njenem mestu?











Logiran
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #478 : nedelja, 08.09.2013 : 08:36:03 »

Nisem niti hotela razpravljati o tem, ampak glede na to da gre za moje odločitve, pa dajmo. Via je na prvem mestu, po vsej verjetnosti bom za Kori iskala nov dom. Via ima še ogromno težav, ki verjetno nikoli ne bodo rešene, se bom sigurno pa trudila po najboljših močeh. Verjetno bom naredila še ogromno napak, točno tako kot sem jih dosedaj. Nihče ni popoln. Kori pa tudi želim naboljši možen dom. Če ji ga ne najdem bo ostala pri meni. Živa bo, zdrava bo, sita, imela bo neomejeno ljubezni, mogoče se ne bom z njo individualno ukvarjala kot bi se, če bi bila edina, ampak bolje to kot pa tisto kar bi lahko bilo. A mislite, da bi pes preživel več kot 24 ur sredi kamnov, grmičevja, vročine, ali bi bila to lepa in mirna smrt, kaj če bi jo kdo zbil in bi ure in ure umirala v jarku, v bolečinah. Bi bilo to morda bolje kot "nepopolno" življenje z mano. Ne, nisem doma cel, imam službo, kako bomo še ne vem, Kori bo šla z mano v službo, reševali bomo situacijo dan za dnem. Ni ravno, kot da sem si to želela, bila sem pač vržena v to, ampak mimo se pa res nisem mogla peljati, ne da bi vsaj poslusila. Tudi meni se je dopust malo spremenil, vsi tisti izleti, ki so bili načrtovani so odpadli, ker z mladičkom, ki več ali manj samo spi in naredi par sto metrov, ravno ne moreš hoditi naokoli. Da ne govorim o nočnem vstajanju. V idealnem življenju bi bilo tu zavetšče, kjer bi lepo skrbeli za pse in ji oddali v odlične domove, ampak resničnost je malo drugačna. Pa še to kaj bi pa bilo tako narobe če bi pristala v slovenskem zavetišču, je morda kaj manj vredna ker je iz drugje. To sem jaz in to je moje mnenje vsak pa si lahko ustvari svojega. 
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #479 : nedelja, 08.09.2013 : 10:57:54 »

To bi in sem ze tudi jaz naredila. Povsem enako. Viamia, dopust malo drugace, ampak sladek.
Logiran
Strani: 1 ... 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 ... 62   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Zgodba o Vii
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines