mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 04.05.2024 : 20:00:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Basenji - čvek
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Basenji - čvek  (Prebrano 53380 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #135 : torek, 18.07.2006 : 15:10:27 »

Aha,   Grin jaz sem pa kolega, tamle čez, iz  fancluba II. FCI grupe...  Cool

Sicer pa v prav vseh ostalih grupah najdem kakšno ali več pasem, ki me močno navdušujejo, tako da ne bi hotel biti tako zelo zaprisežen le na eno.  Wink

Pa tudi primati so mi zelo ljubi, hehe...

LP, Nikomah

Logiran
Suzana
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 393


WWW
« Odgovor #136 : sobota, 05.08.2006 : 15:19:41 »

Mene pa zanima kako se izgovori BASENJI, tako kot se piše ali z DŽ? Cheesy
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #137 : sobota, 05.08.2006 : 21:12:08 »

Ali je to res da basenji radi savsnejo za brezveze?Moj pes je imel ene 3krat iskusnjo bendar z isto psico?
lp
Logiran
Sisley
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #138 : ponedeljek, 07.08.2006 : 21:54:26 »

Basenji se izgovori z DŽ (basendži)...
Jaz imam samčka in ti so agresivni do ostalih samčkov...tako da hitro pride do kakšnega pretepa, ne bi pa rekla da šavsajo brezveze, ta dominantnost in agresivnost do drugih psov je pač v njih, saj lastniki to vemo in smo pazljivi, sicer pa se da to s socializacijo in šolanjem v veliki meri preprečt...bo pa basenji vedno pokazal tudi kdaj mu ni do igre s psom, kdaj hoče biti sam in v miru raziskovat, ali pa ko noče delit hrane/priboljškov z drugimi psi  Smiley
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #139 : torek, 08.08.2006 : 00:13:33 »

hvala za odgovor Smiley
sedaj vec vem
Logiran
brane1
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 20


« Odgovor #140 : petek, 18.08.2006 : 21:49:21 »

Moja basendžika je bila zelo prijazna do dveh let do vseh, samičk in samčkov ,po dveh letih ji samičke več ne odgovarjajo, kar hitro bi bil pretep če ne bi pazil nanjo .
Logiran
Tafi
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #141 : sobota, 26.05.2007 : 22:35:23 »

Moja basenjica je še mladiček in je zaenkrat zelooooo prijazna do psov. Pravzaprav je prepričana, da vsi psi obstajajo samo zato, da se igrajo z njo. Cheesy Kakšna bo kot odrasla, bomo videli čez leto ali dve...
Zelo je trmasta, radovedna, obsedena je s hrano Wink , do tujcev je - odvisno od razpoloženja, enkrat jih ignorira, naslednjič je totalno navdušena. Družinske člane (oz. svoje krdelo) obožuje. Ko grem ven iz sobe, takoj pride preverit kje sem in kaj delam. Zjutraj, ko ugotovi, da sem se zbudila, takoj navdušeno pozdravi, stisne se k meni in uživa v čohanju.
Basenji ima svoje lastnosti - nekaterim so všeč, nekaterim pa ne. Definitivno pa ni pasma, ki bi bila primerna za večino ljudi.
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #142 : nedelja, 24.08.2008 : 12:38:07 »

Ljubitelji basenji-jev na gmajnicah čaka nov dom starejša psička te pasme:

http://www.zavetisce-ljubljana.si/index.php?Domov&gal=289&ids=802

LPK
Logiran
bloom
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #143 : torek, 18.11.2008 : 15:38:46 »

ali bo mel kdo kašno leglo kmalu? kakšne so ponavadi cene? verjetno je ceneje če ne kupiš od vzrediteljev? zelo bi bila hvaležna za odgovore in kakšne nasvete. sem prebrala veliko o tej pasmi in mislim da bi se zelo ujela s to pasmo Smiley čeprav me navdušuje tudi beagle..
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #144 : torek, 18.11.2008 : 19:38:17 »

Trenutno na mojpes.net-u ni vzreditelja te pasme.

Ce se odlocis kupiti rodovniskega psa, potem bos taksnega psa lahko kupila samo in izkljucno pri vzreditelju. Tako vsaj pocnemo tisti, ki nam ni vseeno za pasmo, ki nam je vsec in jo zelimo imeti.

Skozi prebiranje literature o neki pasmi se nam zelo kmalu pojavijo tudi podatki o dobrih vzrediteljih katere je vredno kontaktirati in celo pocakati na pravo leglo.

Bloom, nekako ti zelim povedati, da se psov ne kupuje na brzino pri preprodajalcih, ki prodajajo mesance s ponarejenimi papirji, mladice iz "serijske proizvodnje", da se jih ne kupuje niti pri steparjih temvec le pri preverjenih vzrediteljih, katerim ni vseeno kaj se dogaja s pasmo in je odgovoren vzreditelj do zadnjega dne zivljenja posameznega psa, ki je prisel iz njegove vzreje in mu ni vseeno komu bo mladica prodal.

Ce ti je cena najbolj pomemben faktor pri nakupu psa, potem ti svetujem, da se za nakup niti ne odlocis. Vse kaj drugega je mnogo bolj pomembno kot sama cena.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Tafi
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #145 : sreda, 03.12.2008 : 12:00:47 »

Letos ne bo legla v Sloveniji. Mogoče naslednje leto, skoraj sigurno pa čez dve leti. Trenutno najbližja legla so v Italiji, Nemčiji, na Češkem in najbrž je kakšno tudi na Madžarskem. Cene so odvisne od države, ne od vzreditelja (od 800 do 1500 evrov, v večini držav okoli 1000). Pri nakupu bodi pozorna na zdravstvene teste, predvsem na test za Fanconijev sindrom.

Če te zanima kaj bolj konkretnega, kar vprašaj. Wink
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #146 : ponedeljek, 26.01.2009 : 20:52:40 »

Pozdravčki,
kaj pa letos-so kakšna legla v sloveniji?
Logiran
Tisa in Loa
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 28


« Odgovor #147 : sobota, 07.02.2009 : 11:27:29 »

Ojla!
Kot je že Tafi napisala, letos se pravi 2008/2009 ni legel, mogoče pa bodo konec leta 2009/začetek 2010.
LP
Logiran
brane1
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 20


« Odgovor #148 : sobota, 07.03.2009 : 19:14:50 »

Bo treba ornk premislit  če bodo mladički.Recesija
Logiran
Tisa in Loa
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 28


« Odgovor #149 : sobota, 14.03.2009 : 09:23:54 »

Ojla!

Mene pa zanima, če kdo ve "kdo" je nov basenji v Sloveniji? Na Lj gradu sem namreč od daleč videla malo basenji štručko, pa tudi kolegica mi je rekla da jo je že videla. Smiley Kdo kaj ve? Wink
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Basenji - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines