mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 16.05.2024 : 01:19:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: PRIMITIVNOST LOVCEV IN IZKORIŠČANJE POLOŽAJA
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: PRIMITIVNOST LOVCEV IN IZKORIŠČANJE POLOŽAJA  (Prebrano 55629 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #45 : četrtek, 26.05.2005 : 21:14:55 »

Kdo je pa pri vas lovec?
Oče?
Stari oče?
Stric?
Mož oz. fant?
Glede na odvetniške usluge nekdo mora bit.

Dragi Skywalker moram ti povedati,da si se pošteno zmotil.
Ne lovec ni ne oče,brat,stric,dedek,pradedek,moža še nimam (pri 13 Roll Eyes ),fant tud ne,pa mami tud ni,pa prapra dedek tud ni biu,pa jaz tud nisem,do kam naj grem???
In kakšne odvetniške usluge imaš v mislih???No sedaj pa pojasni Wink.

Breza,Damayanti in Alti majo čist prov.Se strinjam z naštetimi.

Pa poglejmo en drug primer.Gasilce.Igrišče-njihovo,okolica-njihova...Si na igrišču se derejo da s***** dol,ker majo vaje....Ali je kaj podobno?Majčkeno pa vseeno je.In kaj bomo storili?Jim bomo prepovedali gasenje?Halooooooo!
Isto je z lovci.Jih rabiš?Ja jih.Zakaj?Ker nikoli ne veš kdaj ti pridejo prav.Breza je to čist ok povedala.Medvedi,volkovi...ČE BI BILI IZTREBLJENI JIH NE BI BILO VEČ!!!!Tako pa so,in bodo dokler bodo možnosti za preživetje.

Tako SKYWALKER želiš še kaj?
Lp-brez težav Wink
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #46 : četrtek, 26.05.2005 : 21:31:46 »

Ma zdele si me pa čist zabila,res.Gasilci so res čist isto kot lovci,boljše primerjave še jaz ne bi mogel dat.
Tud jaz se čist isto počutim,če me gasilec nažene z igrišča al pa če mi lovec ustreli psa.


Odvetniške usluge-zagovarjanje lovev.

O.K. pri vas ni nobeden lovec,pri nas pa dva strica,bratranec in še bi se kdo našel.

Ampak fora ni v tem.Itak so med lovci odlični ljudje-verjetno celo v večini,res so med njimi ljudje,ki se jim gre za divjad,ki obožujejo naravo,toda tukaj se pogovarjamo o lovcih,ki to niso,o lovcih,ki so izmečki......
In potem,ko se zagovarja lovce,se zraven posplošeno zagovarja tudi te izrodke civilizacije.Kajti verjemi,da tisti lovec,ki komaj čaka,da ustreli psa,mačko...ni postal lovec iz ljubezni do narave!


Citat
moža še nimam (pri 13  )
Citat
(pri 13  ),
Aja,zato si mi tk na frišno potegnla ven tisto verigo. Wink


Citat
Lp-brez težav

Zakaj težav?
Saj samo izmenjujemo mnenja,se pa res ne bomo kregali. Wink

LP Zoran
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #47 : četrtek, 26.05.2005 : 23:16:05 »

recimo samo klopnih bolezni dodatno poleg borelije in erlihije, še babezioza...

Evo, ni treba nobenega Frontlina, Advantixa, ZNY-a, samo par lovcev, pa ne bo vec tega pri nasih pesjanih....no, pri vasih. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #48 : četrtek, 26.05.2005 : 23:33:56 »

jp...če bi pa lovci nehali futrat pozimi, bi bilo pa ...ja, nehale bi plahe bit srnce. to je ena možnost. druga je pa da bi bilo na pomlad veliko crkovine po hosti. cekovina pa mislim da je tudi kar en sanitaren problem...

res je lepo rekla breza: arogantneže prijavit, in ne vsega in vseh vedno v en koš metat.
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #49 : petek, 27.05.2005 : 15:19:19 »

Ma zdele si me pa čist zabila,res.Gasilci so res čist isto kot lovci,boljše primerjave še jaz ne bi mogel dat.
Tud jaz se čist isto počutim,če me gasilec nažene z igrišča al pa če mi lovec ustreli psa.

Odvetniške usluge-zagovarjanje lovev.

O.K. pri vas ni nobeden lovec,pri nas pa dva strica,bratranec in še bi se kdo našel.

Ampak fora ni v tem.Itak so med lovci odlični ljudje-verjetno celo v večini,res so med njimi ljudje,ki se jim gre za divjad,ki obožujejo naravo,toda tukaj se pogovarjamo o lovcih,ki to niso,o lovcih,ki so izmečki......
In potem,ko se zagovarja lovce,se zraven posplošeno zagovarja tudi te izrodke civilizacije.Kajti verjemi,da tisti lovec,ki komaj čaka,da ustreli psa,mačko...ni postal lovec iz ljubezni do narave!

Aja,zato si mi tk na frišno potegnla ven tisto verigo. Wink


Zakaj težav?
Saj samo izmenjujemo mnenja,se pa res ne bomo kregali. Wink

LP Zoran

Ja sem rekla,da je majčkeno podobno.Sicer ti pa ne "šicne" psa vsak lovec,ki ga to prime Wink.

Vredu zaradi lovcev.Se tukaj gori pogovarjamo o izmečkih.Ni problema.Po kom naj začnem pljuvati??Saj jaz sem tudi proti izmečkom,ampak nisem pa za ukinitev lova kot si ti.Zastopiš?

Tisto verigo se pa kar nauči.Ti bo v življenju še prav prišla-ko te bo prijelo,da boš ukinil lov Wink.Pa ne meči naprej starosti,ker bom jaz tebi kaj drugega vrgla naprej.Ja jezik mam pa dolg,pa povem tud kar mislim (pa ne bi rada,da me Jana začne opozarjat Wink ).

Tiste težave sem pa mislila v zvezi z lovci.Nesporazum.

Lp
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #50 : petek, 27.05.2005 : 23:58:08 »

O.k.  T.M.T. bom še pa jes šel mal off topic-nikjer,ampak čisto nikjer nisem napisal,da bi ukinil lov(to je bil nekdo drug),tako da je res lepo,da se človek prej prepriča,preden začne kar nekaj pisarit.

Citat
Pa ne meči naprej starosti,ker bom jaz tebi kaj drugega vrgla naprej.

Nikjer ti nisem metal naprej starosti-v mojem postu je bila omenjena izključno kot povezava na biologijo 7.razreda.13 je pa le bližje 7. razredu,kot pa 26.
Zastopiš?

Moram ti jo pa vržt naprej v tem primeru,saj si pokazala tipično otroško zaletavost.
Še enkrat: Prepričaj-Piši!
Zastopiš?

Aja,pa kar vrž mi naprej,če te kaj žuli,saj v nekaj letih se boš naučila,kdaj je treba jeziček mal obvladat.


LP Zoran
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #51 : sobota, 28.05.2005 : 07:41:12 »

Za tisto prej se opravičujem.Sva zmenjena?

Lp
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #52 : sobota, 28.05.2005 : 09:45:09 »

Sama imam slabe in dobre izkusnje z lovci. Mislim, da so lovci le ljudje in kot vsi mi imajo napake - eni taksne, drugi drugacne. Tistim ta tecnim se pa kar po robu postavim.
Babica je iz azila vzela kuzka, ki je na zalost verjetno imel zelo hude travme in je zato do vseh ljudi, razen do nas zelo napadalen. Tako ga morajo vozit na psrehode na kraje kjer ni ljudi in kjer je moznost srecanja zelo majhna. Priljubljena tocka je ena potka, ki ima na koncu lovsko hisko in je obkrozena z gozdovi. Pes hodi vedno manj kot 50 m stran od nas in ce babica (96let) zaostaja za nami jo celo pocaka. Pa srecamo lovce, ga pripnemo in tukaj se zacne zanimivi del. Nek lovec se spravi dret na nas, da ce nas se enkrat vidi, bo psa ustrelil pred nasimi ocmi in da nimamo kaj hodit po tej potki. Mislim!!! Nikjer ni oznaceno, da je to zasebna lastnina, torej je to last drzave in kot drzavljan imam pravico hodit po takih obmocjih. Kdaj pa so lovci odkupli vse gozdne potke in gozdove??? Eno bi bilo, da je pes sam spuscen in leta po gozdu, drugo pa, da je z nami in hodi po potki!!!
Pozitivna izkusnja pa je marsikateri prijazen lovec, ki ga srecam v mestu in me z zanimanjem o mojem psu nagovori, pa tudi lovci iz kraja mojega fanta, ki pse poznajo in ceprav je njihov bivsi kuza marsikdaj zbezal v gozd, so ga vdno pustili in jim tudi povedali kje so ga vidli, ker so vedeli, da ne preganja divjadi!
Tako, kot ne moremo lovcev metat v isti kos, tako tudi psov in lastnikov ne. Verjamem, da so lovci za dolocene stvari potrebni, se mi pa gabijo tisti primerki, ki so sli v te vrste zaradi potrebe po ubijanju in nabiranju trofej!
Logiran
Kuzlica
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 26


« Odgovor #53 : sobota, 28.05.2005 : 10:33:40 »

Moj sosed je lovec, ko je alkoholiziran z zračno puško cilja ptiče z balkona....
Logiran
Breza
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 192


« Odgovor #54 : sobota, 28.05.2005 : 13:41:29 »

Moj sosed pa NI lovec in tudi kadar NI alkoholiziran strelja z zračno puško ptiče z domačega balkona. Pa ne samo ptiče - tudi mačke....

Policija pa nič.  Undecided

Logiran
Kuzlica
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 26


« Odgovor #55 : sobota, 28.05.2005 : 17:46:28 »

Vzemi stvar v svoje roke.
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #56 : sobota, 28.05.2005 : 18:05:39 »

Kuzlica,si ti jih?Res samo vprašam,da ne bo kdo kaj drugega mislil Wink.
Ker pri pijanih lovcih pa malo dosežeš...poznam enega,ki ni hotel sprejeti prevoza,ko je bil pijan...no pa ga od tistega dne nismo več videli...razen na pokopališču.Moram reči,da so si ljudje oddahnili Roll Eyes.

Lp
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #57 : sobota, 28.05.2005 : 23:22:10 »

Citat
Za tisto prej se opravičujem.Sva zmenjena?

Veš da sva! Wink

Saj sem rekel,da nisem tukaj gor zato,da bi se s komerkoli prepiral. Smiley


LP Zoran
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #58 : nedelja, 29.05.2005 : 09:40:58 »

Enkrat smo jaz, frendica in Dino po železniški progi (ni vlakov Wink), ki je nekakšna bližnjica do gozda.
Dino je (spuščen) hodil par metrov pred nami, za nami ipd.. Itak je neobljudeno. Na mestu, kjer iz proge ponavadi zavijemo na potko proti gozdu, sta stala en možakar in mlajša punca. Dino seveda ignorirajoč mimo, so vonjave po tleh bolj zanimive Wink Stari pa začne po tleh pobirat kamenje in ga metat vanj, kljub temu da ni prišel z njim v nikakršen kontakt, Dino je ovohaval mlade smrečice par metrov od njega.

Jaz sem popizdila, tip pa odloži kamenje in se začne kislo smejčkat:" Aja, je tvoj, nisem vajdu, ne".
Ja, čigav pa če bit, če hodim za njim s velikim Flexijem v roki?  Undecided
No, tale stric je tudi lovec Wink


Kar se pa divjadi tiče Wink V soboto je na cesto skočila srna/košuta (nevem, se je prehitro dogajalo). Z  Lucho sva zleteli s ceste, šli po luftu kakih 20m (so ocenili 30 celo, ma meni ne izgleda), uničili avto, je pa verjetno samo tisti dimnikarček s podkvijo na moji armaturki "kriv", da lahko tule veselo tapkam po tipkovnici, medtem ko beli hudiček spii zraven mene Smiley Pa sem še vedno proti lovu in "argumentom", da jih je treba toliko in toliko odstrelit, ker sicer skačejo na cesto. Saj ni res pa je Cheesy Itak, da bojo pihnili ravno tisto, ki bi sicer šla pred avto Cool
Aja, zanima me še, če je jemanje divjadi iz narave zato, da jih imamo lahko doma na ograjeni parceli tudi nekakšno "uravnavanje populacije"? Cool Japs, tudi takega imamo tukaj. Divje svinje, srne, košute, jeleni.. Vse na ogled, na krožniku magari Wink No, pa saj jaz čisto veramem da se imajo fino, saj je 20 m od njih gozd, pa ga lahko gledajo čez ograjo Cheesy


Vem pa za Argentinko, ki je na 5m Flexiju v gozdu končala pod strelom iz lovske puške.
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #59 : nedelja, 29.05.2005 : 10:06:39 »

Vem pa za Argentinko, ki je na 5m Flexiju v gozdu končala pod strelom iz lovske puške.

Groza!!!!!! Shocked Tega lovca bi pa jaz tud kar z njegovo puško...Ja kaj mu je pa blo?!Haloooooo!A sta z lastnikom/co s fleksijem tekli za srno??
Tu pa se pojavi krivica Angry
Lp
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: PRIMITIVNOST LOVCEV IN IZKORIŠČANJE POLOŽAJA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines