mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 11.05.2024 : 16:12:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Saj je le pes
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: Saj je le pes  (Prebrano 59469 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #165 : torek, 11.10.2005 : 15:05:34 »

Sammy, a si prepričana da na vašem koncu psa ne smeš vzeti na avtobus? Jaz sem enkrat ,res že pred leti, peljala psico z avtobusom iz Ljubljane na vaš konec, od začetka so precej nergali, zlasti Hrvatje(enega je recimo motilo, ker je psica dihala, pa se mu je zic tresel), ki jih je bilo za pol avtobusa, že v Trojanah so jo pa vsi hoteli futrat in božat. Še oprtnico za reševalnega psa ti lahko posodim če hočeš. Grem stavit, da te bodo starši potem, ko bodo enkrat doživeli sramoto, da se bo njihova hčerka peljala na avtobusu s psom, rade volje vozili vsaj do vlaka.
Sploh pa imam občutek, da bi lažje pustila psa ob vikendih v Ljubljani, vsaj začasno, dokler se ne dokoplješ do avtomobila.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #166 : torek, 11.10.2005 : 15:17:52 »

Zdaj pa res dovolj o tem!

ok ... pozabila vprašat ...

Sammy, a si prepričana da na vašem koncu psa ne smeš vzeti na avtobus?

Nekaj strani nazaj sem kopirala tekst iz pravilnika od Avtobusnega prometa MS. To, da si psico peljala iz vaših krajev do sem, verjamem, a da bi tukaj psa sprejeli na avtobus, tega pa ni. Razen, če je službeni itd.
Za tisto, da bi mi posodila oprtnico, pa hvala! Bom ti potem javila, če jo bom potrebovala Smiley
Logiran
TSA
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 328


« Odgovor #167 : torek, 11.10.2005 : 16:00:50 »

itaq da psa spustijo na avtobus , sem dans vprašu enga k vozi avtobusa pa je reku sam če pas ne laje ali skače in da je na vrvici....
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #168 : torek, 11.10.2005 : 17:08:25 »

to je odvisno od avtoprevoznikov oz. podjetij ...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #169 : sreda, 12.10.2005 : 12:04:20 »

Ne, saj gre bolj za foro, če so tvoji starši res taki, kot si jih opisala, bi jih ob tem kap.Pa debelo kožo moraš imeti, če pripelješ psa na avtobus ( na vlaku je malce bolje), so take pripombe, da te kap. Samo hec je, malce kasneje se v avtobusu sploh ne pogovarjajo več o drugem kot o svojih (svojih znancev) psih. Sicer je odvisno od šoferja, ampak če pripelješ psa z vnaprej plačano karto, te definitivno ne vrže dol. Se mi je pa zgodilo, da je enkrat šofer vrgel dol babo (in to med dvema postajama na cesto) ki ni hotela plačati karte, ker je bil na avtobusu pes.
Pa še nekaj, pes mora biti popolnoma navajen na nagobčnik.
Sicer bi pa jaz na tvojem mestu verjetno ubrala potuhnjeno-postavi pred izvršeno dejstvo-
varianto. Ko bi prišel zato čas, bi se lepo pustila psa doma, se vselila v stanovanje, počakala kak teden ( medtem bi verjetno spoznala kakšnega študenta z vašega konaca za prevoz), ko bi vse lepo se uredilo, pa bi brez pretiranega pojasnjevanja odpeljala psa s seboj. In počakala, kakšne bodo reakcije.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #170 : sreda, 12.10.2005 : 13:20:30 »

pa to je pa že od sile :  Lanabela, spet sva istega mnenja  Grin Grin Grin
Logiran
scythe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 430


« Odgovor #171 : sreda, 12.10.2005 : 13:38:41 »

Težko bi rekla, da finančne podpore ne potrebujem in da lahko študiram (ta študij je baje zelo težak oz. zahteva ogromno časa), skrbim za psa bolje kot bi doma ostali družinski člani, pa še hodim v službo ... To troje sigurno ne bi zmogla!

Študentka sem že 3 leta in lahko ti potrdim, da se da delati, študirati in še skrbeti za psa. Ni lahko, ampak da se (odrekati se moraš zabavam, osebnemu prostemu času....).

Pri meni je situacija malce drugačna, kajti ni mi potrebno plačevati stanovanja (živim dovolj blizu Lj, da se vsak dan vozim domov). Vendar kljub temu delam - da lahko vzdržujem psa (doma ne dajo niti tolarja za njegovo oskrbo). In vsi vemo, da imeti psa tudi ni poceni. 

Imam pa kar nekaj sošolk, ki delajo to troje. Ali pa imajo namesto psa kakšno drugo "obveznost" (npr: vzporedni študij). Vse se da, samo če se hoče Wink

Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #172 : sreda, 12.10.2005 : 14:18:13 »

Študentka sem že 3 leta in lahko ti potrdim, da se da delati, študirati in še skrbeti za psa. Ni lahko, ampak da se (odrekati se moraš zabavam, osebnemu prostemu času....).

Pri meni je situacija malce drugačna, kajti ni mi potrebno plačevati stanovanja (živim dovolj blizu Lj, da se vsak dan vozim domov). Vendar kljub temu delam - da lahko vzdržujem psa (doma ne dajo niti tolarja za njegovo oskrbo). In vsi vemo, da imeti psa tudi ni poceni.


scythe se strinjam s tabo.. ok, sicer sem prejšnjo leto nekaj v šoli zabluzla, samo to  ni zaradi psa, ker sem časa imela čisto dovolj za učenje, pa se nisem spravla Angry pa dobro, za to sem jaz kriva.. prosti čas je za mene čas s psom.. kolegice grejo vcasih z mano na sprehod, tako da se se zdaj videvamo, cetudi manjkrat kot prej..
denar , ki ga prisluzim pa gre za psa  Roll Eyes .. -za njegovo ugodje ter razstave, sele to, kar mi ostane, s tem si privoscim kaj za sebe  Roll Eyes Tongue
glede prevoza pa ne skrbi, sicer niamm izkusenj, samo vozniki so bolj ali manj isti, tako da ko srecas enega, ki ti dovoli prevoz z psom, se probaj pozanimat, kdaj ta vozi, ter bodi redna voznica pri njemu.. sigurno niso vsi proti psom Wink Cheesy
se pa strinjam glede tega da moras imeti trdo kozo, samo to tako ali tako ze moras imet , če imaš psa tako rad kot vecina nas forumovcev Roll Eyes  ze recimo ko grem po mestu pa se pogovarjam z psom, opazke pa grdi pogledi letijo od vsepovsod Roll Eyes Grin Grin
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #173 : sreda, 12.10.2005 : 14:33:32 »

Sammy... ce se spomnes, sem na zacetku te teme tudi jaz pisala, da pri nas psi niso dovoljeni v stanovanju.

No vmes sem zacela delat in moji plani so bili nekako taki, da se odselim in nabavim svojega psa, ki bo v stanovanju. Pa je bila zelja premocna in prehuda... in potem sem nekaj dni razmisljala, zvecer posedla vso druzino za mizo in razlozila, je tako in tako, tega psa si ful zelim, samo mora bit v stanovanju, vem da ste proti, ampak se ne bi dalo mogoce kako zmenit...?
In so vsi trije rekli, da sicer njim ni prevec vsec ideja, pa kaj ce bi se malo pocakala, da naredimo zaprto verando, da bo pes na verandi... Ampak da naceloma razumejo, da si jaz to mocno zelim in naj se sama odlocim.
No, sem se malo mozgala in razmisljala... in potem sem psa vzela, je v stanovanju, sicer ne sme v spalnice v zgornjem nadstropju, ima pa prost vhod v hiso, kadar hoce.
Starejsa psica sicer kao ne sme v hiso... ampak jaz jo vseeno spuscam, saj jaz pometam vsak vecer za njima. In racunam, da ce bom pridno cistila in pospravljala za psom, bo pocasi smel tudi v mojo sobo - zaenkrat itak se ne sme po stopnicah Wink

Samo toliko, da vidis, da se da Wink
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #174 : sreda, 12.10.2005 : 19:56:56 »

Pa še nekaj, pes mora biti popolnoma navajen na nagobčnik.

Zakaj?
Jaz nad nagobčnikom nisem niti malo navdušena, nikoli ga nisem potrebovala (zaradi psa, ne zaradi ljudi). A misliš zato, ker če bi vztrajno zahtevali, naj mu dam nagobčnik, da ne bi mislili, da je agresiven ali kaj, ker bi se nekaj časa upiral? Saj za silo bi ga bila mogoče pripravljena navajat, pa odšteti tistih nekaj tisoč (saj ne vem, koliko stanejo) za najlonski nagobčnik ... Roll Eyes

Sicer bi pa jaz na tvojem mestu verjetno ubrala potuhnjeno-postavi pred izvršeno dejstvo-
varianto. Ko bi prišel zato čas, bi se lepo pustila psa doma, se vselila v stanovanje, počakala kak teden ( medtem bi verjetno spoznala kakšnega študenta z vašega konaca za prevoz), ko bi vse lepo se uredilo, pa bi brez pretiranega pojasnjevanja odpeljala psa s seboj. In počakala, kakšne bodo reakcije.

O tem sem jaz tudi razmišljala. Ampak to o psu mora z lastnikom stanovanja biti že prej zmenjeno. In kaj naj rečem, če se bodo moji pogovarjali z njim in jim bo kaj omenil?
Logiran
AklAm
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 103


WWW
« Odgovor #175 : sreda, 12.10.2005 : 20:19:59 »

Citat
Jaz nad nagobčnikom nisem niti malo navdušena, nikoli ga nisem potrebovala (zaradi psa, ne zaradi ljudi).
Na vlaku, avtobusu itd. mora imeti pes nagobčnik. Zato se splača navadit. Se mi pa zdi prav, nikdar ne veš, čeprav bi dal vsak roko v ogenj. Wink Tudi jaz. Roll Eyes
Citat
Ampak to o psu mora z lastnikom stanovanja biti že prej zmenjeno. In kaj naj rečem, če se bodo moji pogovarjali z njim in jim bo kaj omenil?
Sama poišči stanovanje, pa se lastnik ne bo nič pogovarjal s tvojimi starši. Ne poznam primera, da bi kateri najemodajalec zahteval pogovor s starši. Zakaj le? Huh Če pa bo, pa itak takoj DAAALEČ stran. Grin To ni nikdar dobrodošlo. Wink
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #176 : sreda, 12.10.2005 : 20:24:27 »

Najemodajalec mogoče ne bo zahteval pogovor s starši, bodo pa ga oni z njim! Roll Eyes
Logiran
AklAm
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 103


WWW
« Odgovor #177 : sreda, 12.10.2005 : 21:01:46 »

Boš pač dala "napačno" številko. Tongue Ali pa jih boš seznanila z dejstvom o svoji starosti. Njih skrbi, kaj bodo rekli starši tvoje cimre, če bo pes v stanovanju. Tebe pa mogoče skrbi, kaj si bo o tebi mislila tvoja cimra, če bosta mamica in očka zahtevala pogovor z najemodajalcem. Grin Jaz bi dvakrat premislila, preden bi se vselila s takšno cimro - nisi nikdar ziher, da ne bodo začeli "skrbet" še za tebe. Argh. Wink
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #178 : sreda, 12.10.2005 : 22:27:27 »

Zakaj?
Jaz nad nagobčnikom nisem niti malo navdušena, nikoli ga nisem potrebovala (zaradi psa, ne zaradi ljudi). A misliš zato, ker če bi vztrajno zahtevali, naj mu dam nagobčnik, da ne bi mislili, da je agresiven ali kaj, ker bi se nekaj časa upiral? Saj za silo bi ga bila mogoče pripravljena navajat, pa odšteti tistih nekaj tisoč (saj ne vem, koliko stanejo) za najlonski nagobčnik ... Roll Eyes

O tem sem jaz tudi razmišljala. Ampak to o psu mora z lastnikom stanovanja biti že prej zmenjeno. In kaj naj rečem, če se bodo moji pogovarjali z njim in jim bo kaj omenil?
Sammy!
Kolikor je meni znano je pes večinoma dovoljen na avtobusu,  Z nagobčnikom, obvezno.
Mene v LJ šofer ni spustil na avtobus z 20 kg zverinico, ker nisva imela nagobčnika. z nagobčnikom bi šlo  Roll Eyes
Je pa verjetno ob kakšni gužvi malce nerodno. Zaradi ljudi, ki se zgražajo nad psom. Odvisno je tudi od šoferja Wink
še nekaj glede nagobčnika - Z vlakom sem se s svojimi psi kar veliko prevozila, pa nikoli nisem imela nagobčnika.
Point je, da so ''zaposleni'' na vlaku POLOVICO odgovorni v primeru ugriza psa.
Pri meni so več ali manj psa kar spregledali, tudi karte ogromnokrat nisem plačala. Enkrat je bila pripomba, da pes brez nagobčnika ne sme biti na vlaku- pa vseeno nisem letela dol Grin   
enkrat drugič sem bila ''priviligirana'', sem se z zaposlenim, katerega je Oxa očitno očarala  Grin Grin Grin, utaborila pred kabino, si krajšala čas z izmenjavo besed in občasnim cigaretom Cheesy Cheesy

A lastnik stanovanja mogoče že ve kaj o tem, da bi pripeljala psa?
Jaz sem naletela na tako nesrečno stanovanje, kjer tudi prošnja vodje vseh enot reševalnih psov SLO ni pomagala Shocked Shocked Tongue Tongue
Včasih sem jih  na riziko kar pripeljala v stanovanje in jih kdaj pa kdaj še vedno (sedaj sem v LJ le 1x na teden).
Ne bi pa o njegovi (lastnik) reakciji na mojo ''predrzno'' in ''arogantno'' prošnjo. Lips Sealed Lips Sealed

Upam, da ti bo uspelo!

Teja
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #179 : četrtek, 13.10.2005 : 12:31:43 »

na avtobusu je nagobčnik obvezen, ti pa bi vozila psa kar daleč. Nikogar nič ne briga ali je pes hud ali ne. nihče, tudi ti ne, ne more točno predvideti, kaj bi storil pes če bi prišlo do nesreče recimo, da o tem, da lahko psa v gužvi pohodijo sploh ne govorim. eden od vzrokov, zakaj tako neradi spuščajo pse na javne prevozna sredstva je tudi nediscipliniranost lastnikov psov - ko pride mimo kondukterja psu sname nagobčnik. Psa, ki je dobro navajen na nagobčnik ta prav nič ne moti, ne vem pa zakaj tako strašansko moti lastnike.
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Saj je le pes
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines