mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 21.05.2024 : 12:58:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Uspavanje - kdaj?
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 20   Dol
Natisni
Avtor Tema: Uspavanje - kdaj?  (Prebrano 85128 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #165 : petek, 19.03.2010 : 19:52:01 »

Mah, LISA, brala je tole in videla, da je malo pretiravala zadnje čase Wink

Vesela, da je bolje. Želim vam še veliko kvalitetnega skupnega časa Kiss
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #166 : petek, 19.03.2010 : 20:21:54 »

Taka èudna oslabelost in  depresija se je pojavila pri mojem, ko je zbolel za erlihijo

Tudi pri nas in se pri katerem psu, ki ga poznam. V bistvu je bil to edini znak in tudi rezultati obicajnih krvnih preiskav niso bili nic skrb vzbujajoci in bi se jih dalo interpretirati kot posledico starosti (in so s strani veterinarja tudi bili). Zato sem predlagala pregled na klopne bolezni.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #167 : petek, 19.03.2010 : 20:26:13 »

Zanimivo, ja, ko sem se s to idejo vsa histerična prvič  pojavila pri Sančotovi  veterinarki (ki jo, sicer, zelo cenim), je bilo njeno prvo mnenje, da pretiravam in da gre verjetno za starost - morda celo kap. Šele po treh tednih so testi pokazali, da sem ciljala na pravo stvar. Medtem se je psu  včasih slabšalo in občasno  tudi malo izboljšalo. Ko so prišli izvidi, sprva sploh nisem verjela, da je res.
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #168 : nedelja, 21.03.2010 : 10:19:11 »

Ali se erlihija nakazuje z bolečinami v tačkah, slabše gibanje in težje vstajanje? Ker teh problemov Zoly nima.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #169 : nedelja, 21.03.2010 : 10:23:57 »

Lahko se. Pri taščinem psu se je kazala kot občasno šepanje, nikoli na isto tačko.
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #170 : nedelja, 21.03.2010 : 11:12:03 »

Hvala lepa vsem za nasvete.  Smiley
L.P.
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #171 : nedelja, 21.03.2010 : 15:01:59 »

Mateja_h, preberi Sambovo zgodbo od lanskega novembra naprej KLIK. Beri vse, kar je od linka naprej zapisala Bambi. Ne bom lepila njenih slik sem, bom pa prilepila eno, ki je bila posneta na agility tekmi, konec letosnjega junija v Domzalah. Lahko samo recem - bravo Bambi in bravo Crna smrt Smiley


Črna smrt Sambo Smiley spet na sceni

Zakaj sem šla ravno danes prvič v življenju gledat tole temo? In videla tole?  Cry Cry Cry

Ne morem še enkrat napisati svoje izkušnje, najdete jo v tmi o belgijcih, lahko pa povem, da je nastopila očitna razlika od trenutka, ko sem mu povedala, da se ZAME ne rabi več trudit, naj se sam odloči, kaj želi. Zame je naredil že dovolj... Ali je razlika res bila ali sem jo šele takrat uvidela, ko sem bila nanjo pripravljena (oz sem se v to prepričala), ne vem. Ampak tisti teden je bil drugačen.
...

Ai bo kdaj lažje?   Cry
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #172 : nedelja, 21.03.2010 : 15:42:03 »

Žal mi je Bambi, zelo žal  Cry . Bo lažje  sčasoma,  v srcu bosta vedno povezana. S tem, ko si priznamo, da poti nazaj ni, smo naredili prvi korak naprej.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #173 : nedelja, 21.03.2010 : 20:02:04 »

Bambi,
dolgo sem jokala za Anukom. V nekem trenutku pa sem samo sebe vprasala kaj za vraga mi je ta pes naredil hudega, da jokam, ko se spomnim nanj. Nic hudega ni naredil, ker je bil vsak trenutek z njim nekaj prekrasnega. Sedaj se vedno nasmehnem, ko mi pride v misli in ga pozdravim, ko v mislih zagledam njegove jantarne oci, ki so me vedno tako pomirjale.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #174 : nedelja, 21.03.2010 : 20:24:31 »

Bambi, ne vem. Meni se vedno ni lazje. Cry
Logiran

Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #175 : ponedeljek, 22.03.2010 : 15:13:03 »

Drejči, vem, kaj misliš  Sad. Tudi sama sem se že spraševala to; ampak kot je omenila LISA - nisem si priznala, docela sprejela, da je preteklost preteklost. Ne živim dalje in dokler se sama ne premaknem naprej, se rana ne bo naprej zapirala, to vem. Pravzaprav sem se trudila in sem bila sredi tega koraka - ko me je doletelo še drugič. Na, pa že puščam  Cry.
Enkrat bo bolje, moram verjeti, da bo. Ampak zaenkrat ni. Tako daleč sem, da se včasih že nasmehnem, če kje vidim kakšno fotko ali posnetek, se spomnim, kaj vse mi je dal, koliko lepih spominov sva ustvarila. A je to ob slabih dneh le opomnik več, kaj sem izgubila  Cry. Nekoč bo slabih dni vedno manj, prevladali bodo dobri dnevi, prežeti s samimi lepimi spomini. Nekoč...
Logiran
boyan64
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 80


« Odgovor #176 : ponedeljek, 31.05.2010 : 11:23:39 »

Se oglašam še na tej temi o psih .
Kot sem že (nekje) napisal imamo 13 let starega nemšeka ovčarja. Že dobro leto opažam, da mu zanaša zadnje noge . Kot je običajno pri tej starosti in pasmi so to kolki. Tudi kaka ne več tako kot včasih, ko je tekel v travo in se tam pokakal. Sedaj to dela kar napolčepe med hojo in kar po cesti ali poti ( ko greva na sprehod). Odvisno je tudi od dneva,. Včasih gre prav počasi, včasih pa kot da ni nič.
Tudi jaz si ne žeim, da bi ga peljal k veterinarju na uspavanje. Dokler bo hodil in sam šel na WC ne bom razmišljal o uspavanju. Kaj pa potem ko ne more več hoditi?
V LJ sem videl enega gospoda, ki je na sprehod vodil zlato prinašalko tako, da ji je z nekimi trakovi podpiral zadnji del, da je sama hodila po sprednjih tačka.
Kakšne so vaše izkušnje?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #177 : ponedeljek, 31.05.2010 : 12:06:17 »

To sicer lahko počneš in se obnese, vendar samo v primeru, če pes zadnji konec težko uporablja zaradi starostne oslabelosti ali kakšne druge zadeve, ki sama po sebi ni boleča. Če pes trpi bolečine ( ki jih ne kaže nujno s cvijenjem, lahko tudi sope, drži uhlje nazaj...) pa tovrstna pomoč nima smisla.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #178 : ponedeljek, 31.05.2010 : 16:50:51 »

Znajo pomagat tudi razni dodatki za sklepe in živčevje! Pa seveda kake protibolečinske občasno...
Logiran
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #179 : torek, 08.06.2010 : 11:00:15 »

Imam samo eno vprašanje. Ali kkdo pozna kakega veterinarja v Lj ali okolici, ki bi prišel na dom uspavat psičko?
Vse možne preglede in zdravljenja smo dali čez, lečeča veterinarka je rekla, da nima več kaj narediti in da se bo treba odločiti, kdaj se posloviti.
Ker naša Belči od nekdaj ni marala vožnje in veterinarjev, bi ji radi prihranili dodaten stres in ji omogočili, da zaspančka doma.

Na eni izmed Lj klinik sicer pridejo, a le do 17.ure, kar pa je prezgodaj, saj bi bila rada oba zraven ....

Veste morda za koga/kakšno kliniko?

Hvala.
Pika
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 20   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Uspavanje - kdaj?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines