mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 20.05.2024 : 21:53:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Strani: 1 ... 61 62 63 64 65 [66] 67 68 69 70 71 ... 79   Dol
Natisni
Avtor Tema: Erlihija  (Prebrano 182973 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
petra-naja
novinec
*
Sporočil: 39


WWW
« Odgovor #975 : torek, 29.06.2010 : 09:01:29 »

Pozdravljeni!

Prosim za kakšen nasvet, saj smo v družini že vsi obupani zaradi erlihije, ki jo je staknila naša psička Naja.

Nejprej opišem simptome. Začelo se je s krvavitvami iz nosa, ki so se kar pogosto pojavljale. Veterinar je Naji vzel kril in poslal v laboratorij v LJ, kjer so ugotovili vsebnost protiteles, vendar ta ni bila visoka, po mnenju veterinarja ni bila katastrofa, in ugotovili so, da gre za erlihijo. Zdravili smo jo z antibiotiki, ki so jih starši kupili v Avstriji, doxycycline. Stanje se je trnutno izboljšalo. Potem so se Naji vnela ušesa. Uspešno smo pozdravili vnetje. Med tem časom je ponovno staknila klopa, in sicer v nekje v travi na dvorišču, saj je psička postala lena in ni želela na sprehode. Tukaj pa se vsa stvar ponovno zaplete. Postala je napadalna, kar ni v njeni naravi. Nismo se je smeli dotakniti. Že ko si se ji približal, je renčala in cvilila. Zdelo se je, da jo boli koža, sklepi, mišice, saj je tudi šepala na eno nogo, hodila pa kot starček pri 80.-letih. Ker je dobila močno reakcijo na ugriz klopa, je ponovno sledila kura z antibiotiki synolux (ne vem, če je prav zapisano), ki bi naj uničili boreliozo. Teh tablet ni smela zavohati v hrani in je tudi ni jedla, zato smo jo vsak dan vozili na inekcije k veterinarju. Najino stanje se je izboljšalo za 3 dni. Hodili sva na sprehode, ki so trajali in trajali in trajali, seveda zaradi njene počasnosti. Njeno vedenje se je za hip spremenilo na bolje, bila je bolj živahna, prišla pogledat k vratom, kadar je kdo prišel k hiši. Potem je začela piskati pri vsakem dihu in nabrala se ji je sluz v nosnici, iz katere je prej krvavela. Ponovno so ji vzeli kri in jo poslali nekam v Nemčijo. Teh rezultatov še nismo dobilli. Pričakujemo jih ta teden. Veterinar predvideva, da bi lahko šlo za glivice ali bakterijsko vnetje, neizključuje pa tudi raka. Psička je še zmeraj lenušček, sicer rada je, vendar je čisto v depresiji. Ena gospa je na forumu napisala, da je svojo psičko prenašal kot plišasto igračko - tako je tudi pri nas. Za vse jo je treba vzpodbujati - za opravljanje potrebe, za gibanje. Včeraj sem opazila, da psičko še zraven vsega zanaša, kot da nima ravnotežja. Tačke postavlja križno. In zdi se, da ima vneto očko, saj se je včeraj začela praskati. Ne vem, ali je to z očko povezano z njenim ravnotežjem, ali ne.

Tukaj na forumu sem prebrala, da je večina psov, ki so zboleli za erlihijo, dobili čisto druge antibiotike, kot pa naša Naja. Bojim se, da smo jo neustrezno zdravili in včasih že izgubljam upanje za izboljšanje njenega zdravstvenega stanja. Naja je stara 11 let in pred to boleznijo je bila živahen, igriv, navihan pes. Njeno zdravstveno stanje je bilo zelo dobro in nihče se ni mogel načuditi, da je že nabrala toliko let, saj je svoja leta skrivala. To z erlihijo traja že 2 meseca. Sprašujem se, ali je sploh smiselno vztrajati, saj pes trpi. Ne vem, prosim za kakšen nasvet.

Lp,
Petra
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #976 : torek, 29.06.2010 : 09:28:23 »

A komplet pregled krvi so naredili-se pravi pri tem novem zapletu in pred tem? Kakor razumem, so ji kri vzeli in poslali v Nemcijo/Lj, niso pa naredili kompletnega pregleda? Biokemija itd.? Doxy je za borelijo in erlihijo, zakaj je dobila synulox (AB sirokega spektra) za borelijo, ne vem, sklepam, da ga je predpisal zaradi cesa drugega.
Koliko casa je bila na doxyju?

Ko si omenila kri in sluz iz nosa... Bi resno razmislila o CTju glave.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #977 : torek, 29.06.2010 : 09:36:50 »

No, tega zadnjega glede CTja, ne vem no, me spomni na mojega najljubsega belgijca in... ti ne znam napisat tako, da bi izpadlo pomirjujoce. Upam da je erlihija in nic drugega kot erlihija.
Bi pa definitivno, ce se niso, dala narest komplet pregled krvi.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
petra-naja
novinec
*
Sporočil: 39


WWW
« Odgovor #978 : torek, 29.06.2010 : 09:47:28 »

Prvi test so naredili takoj po krvavitvah iz nosu. Test je pokazal vsebnost protiteles za erlihijo, ki pa niso bila zelo visoka, pač pa v meji "normale". Obenem so tudi ugotovili povišane jetrne teste (odstopanje od normale). Dobilaval je doxycycline 1 mesec. Krvavitve so se po enem tednu ustavile.

Potem, 1 mesec in pol, se ji je pričela nabirati sluz v nosu, kot nekakšen preglad ali neprehodnost zraka v nosu zaradi zamašenosti. Psička tako večino časa diha na usta, kot da ji je neprenehoma vroče (jezik visi iz gobca kot takrat, ko se hladi). In zaradi tega so ji spet vzeli vzorec krvi ter ga poslali v Nemčijo. Nihče od veterinarjev mi do sedaj ni rekel ničesar o biokemiji, o kakšnih razmerjih v krvi. Vse, kar vem o erlihiji, vem iz tega foruma in neta.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #979 : torek, 29.06.2010 : 09:49:40 »

Kaj pa hemogram? So bili PLT ful znizani ali so bili normalni?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
petra-naja
novinec
*
Sporočil: 39


WWW
« Odgovor #980 : torek, 29.06.2010 : 10:21:52 »

Evo sedaj sem preverila točne vrenodti. Protitelesa erlihije so bila v razmerju 1:128; glede krvne slike pa jebila PLT vrednost v marcu 200.



Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #981 : torek, 29.06.2010 : 10:23:33 »

Koliko je pa od-do pri PLT? A so bili izven normale? Jaz si obupno slabo zapomnim stevilke, ampak tkole na pamet se mi ne zdijo ful nizki.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
petra-naja
novinec
*
Sporočil: 39


WWW
« Odgovor #982 : torek, 29.06.2010 : 10:33:45 »

Na netu sem našla, da je meja normale PLT od 140 do 340.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #983 : torek, 29.06.2010 : 10:35:44 »

Ok. Hm. To je bilo po tem, ko ji je kri tekla iz nosa, ane? Ne zdaj drugic, ko je bila sluz?

Upam, da se se kdo oglasi, ker meni trenutno samo CT po glavi hodi... Sad
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
petra-naja
novinec
*
Sporočil: 39


WWW
« Odgovor #984 : torek, 29.06.2010 : 10:46:34 »

Ja, to je bilo po krvavitvah. Sem govorila z enim veterinarjem in je tudi predlagal CT glave. No, vse je odvisno od tega rezultata testa, ki ga čakamo. Potem se bodo odločili, kako naprej. Upam, da se bo le izteklo dobro za našo Najo. Veterinar mi je rekel, da vse to, kar se psički dogaja, je posledica erlihije (mislim na vsta ta razna vnetja). Še enkrat je poudaril, da neizključujejo raka. Zanaša pa jo lahko tudi zaradi sive mrene na očesu. Pravi, da je diagnoz v tem trenutku lahko več, dokler ne dobijo rezultatov.

Upam, da bodo ti rezultati že danes. Resnično!
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #985 : torek, 29.06.2010 : 10:49:10 »

Tudi jaz. Drzim pesti in upam, da je erlihija, ker vse ostalo cesar se spomnim je slabse. Moj je pri 10ih prebolel erlihijo in borelijo in je danes pri 14 cist ok, tako da ne obupat. Smiley
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
petra-naja
novinec
*
Sporočil: 39


WWW
« Odgovor #986 : torek, 29.06.2010 : 10:59:23 »

Hvala za vzpodbudne besede.  Smiley
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #987 : torek, 29.06.2010 : 13:12:03 »

Punce,če se jaz ne motim se doxycycline zopet dobi pri nas.Preparat se imenuje Ronaxan tbl,distributer pa je Merial.Mi jih je ravo prejšnji teden ponujal grosist,ko sem naročala zdravila.
LP Tjaša
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #988 : torek, 29.06.2010 : 13:16:26 »

Lunca, super! Hvala za info, mi ga zaenkrat ne rabimo (trkam!), ampak me veseli, da je zopet na voljo. Smiley
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #989 : torek, 29.06.2010 : 13:19:59 »

Ni blema! Grin
Logiran
Strani: 1 ... 61 62 63 64 65 [66] 67 68 69 70 71 ... 79   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines