mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 10.05.2024 : 11:16:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Strani: 1 ... 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 ... 79   Dol
Natisni
Avtor Tema: Erlihija  (Prebrano 182731 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #1005 : petek, 02.07.2010 : 15:56:27 »

A steklino al kužne?
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #1006 : petek, 02.07.2010 : 15:57:32 »

Steklino.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #1007 : petek, 02.07.2010 : 15:59:01 »

Ne, seveda ne, ne stekline, ne kužne, ne nič.
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #1008 : petek, 02.07.2010 : 16:00:04 »

Zalarjeva poskusi se zmenit, da ti ga zaradi starosti in bolezni sploh ne bi bilo treba več cepit. Drugače bi pa jaz počakala vsaj še kakšen mesec po zaključeni kuri z antibiotiki..
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #1009 : petek, 02.07.2010 : 16:01:08 »

Zalarjeva poskusi se zmenit, da ti ga zaradi starosti in bolezni sploh ne bi bilo treba več cepit.

Točno tako in nič drugače, če mene vprašaš.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #1010 : petek, 02.07.2010 : 16:06:18 »

Zalarjeva poskusi se zmenit, da ti ga zaradi starosti in bolezni sploh ne bi bilo treba veè cepit.
Se to da? A potem v takem primeru veterinar vpiše nekam, da je on oproščen cepljenja zato pa zato? Ja, bom res tako naredila, da ne bo kaj narobe potem. Morava tako k veterinarju ker ga bradavica na nogi tako moti, da si jo je že 3x zgrizel in zdaj šepa, ker ga boli. Pa to ni res, a se kdaj neha?
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1011 : petek, 02.07.2010 : 22:33:19 »

Jaz sem ga po bolezni cepila dobrih deset mesecev po koncu zdravljenja. Za kužne je lo vse bp, po cepljenju proti steklini pa  je začel prvič  fajn pokašljevat in je nato kašljal še 3-4 mesece, tako da sem bila že čisto ziher, da je srce šlo v k****  in sem se zelo slabe volje odpravljala k Domanjkovi. Potem je nenadno, kot je prišlo, kašljanje ponehalo, pri poslušanju srca ne zaznavajo ničposebnega.
 Vseeno  sem se odločila, da ga letos ne bom cepila proti ničemur več, pa naj naredijo z mano, kar želijo. Se mi zdi, da je po 10 letu vse bolj riskantno. Pes je pa moj in z njegovim zdravjem se bom še nadaljnjih nekaj let ukvarjala jaz. Vsekakor pa je to zgolj moja individualna in zasebna odločitev. Roll Eyes In ne, noben zdravnik ti ne bo napisal opravičila, bodi ziher ... Sad
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #1012 : sobota, 03.07.2010 : 14:55:24 »

Ok torej pač ne bo cepljen, bom pa povedala kaj in kako. Hvala! Smiley
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1013 : sobota, 03.07.2010 : 15:05:04 »

Lej, zalarjeva, to da je to moja zasebna odločitev, sem napisala zato, ker mora vsak lastnik  premisliti in presoditi sam. Jaz sem se pač odločila, da bom tvegala kršenje zakona raje kot zdravje svojega psa. Mogoče bi bilo kaj  narobe, mogoče sploh ne. Meni tisto čudno kašljanje lani neposredno nekaj dni po cepljenju sploh ni bilo všeč.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #1014 : sobota, 03.07.2010 : 15:13:20 »

Lej, zalarjeva, to da je to moja zasebna odloèitev, sem napisala zato, ker mora vsak lastnik premisliti in presoditi sam. Jaz sem se paè odloèila, da bom tvegala kršenje zakona raje kot zdravje svojega psa. Mogoèe bi bilo kaj narobe, mogoèe sploh ne. Meni tisto èudno kašljanje lani neposredno nekaj dni po cepljenju sploh ni bilo všeè.
Tudi jaz bi se v tvojem primeru tako odločila Wink
Pa v mojem primeru bom ravno tako ravnala. Pes ima 12 let in erlihijo+borelijo. Ga ni za srat v tem primeru še s cepivom. Je bolje tako, kot da obžalujem.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #1015 : nedelja, 04.07.2010 : 13:31:02 »

Ga je varno razglistiti v času, ko jemlje antibiotike zaradi erlihije?
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #1016 : nedelja, 04.07.2010 : 14:53:52 »

Jaz tudi tega ne bi..jetra so že tako obremenjena zaradi močnih antibiotikov in jih ne bi obremenjavala še s tem..
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #1017 : nedelja, 04.07.2010 : 16:07:20 »

Ok, hvala, se mi je zdelo, da ne bo ok Smiley
Logiran
tteddyka
novinec
*
Sporočil: 33


« Odgovor #1018 : torek, 06.07.2010 : 15:44:21 »

petra-naja, kako sta?
Test erlihije pri tvoji psički je verjetno malo varljiv (le mejni titer), ker če se je njeno telo že dolgo borilo s to okužbo, ni imunski sistem dovolj močan, da bi še tvoril več protiteles. To kar pišeš o zanašanju je tudi lahko posledica erlihije ali borelije. Svetujem ti , da čim več prebereš na netu, tudi tuje strani, ker ti nobeden vet ne bo povedal vseh možnih učinkov teh okužb. In beri tudi strani izh humane medicine glede obeh okužb. Po moje je klop, ki ga je tvoja naja pobrala na dvorišču tudi bil okužen, saj se ji je stanje poslabšalo po tem ugrizu. Bilo bi dobro , če bi vedela ali je Naj aokužena tudi z borelijo in babesio. Krvavitve iz noska so alarmantna zadeva pri erlihiji! Tudi pri babesii bi to bil simptom. Tudi mojemu Baku so se bolečine v bistvu prestavljale iz sklepov v mišice, potem je bila tudi nekako "živčna bolečina", ko je zajokal že ko sem se mu z roko približala dlaki, brez dotika. To sem kasneje ugotovila, da bi lahko bilo povezano z napredovanjem bakterije na živčni sistem. Ob tem se zgodi tudi izguba orientacije (zanašanje).
PAZI da ne boste slučajno psičko cepili proti steklini !!! To bi bilo lahko usodno.
Preberi spodnje linke, čeprav jih je kar nekaj. Erlihije in borelije toliko obremenijo imunski sistem, da se ta ni več sposoben boriti proti okužbam. Zato nastanejo tudi druge bakterijske okužbe, saj so bakterije do neke mere prisotne v organizmu, a zdrav imunski sistem jih obvladuje, ko imunski sistem ne more več opravljati svoje naloge, se tudi prej neškodljive bakterije in virusi razmnožijo, tako da povzročijo od alergij, do ran, okužb...  Antibiotik bakterije ne uniči, le ovira njihovo razmnoževanje. In ne povzroča izločanje strupov ki jih bakterije nalagajo v telesu. Te je treba izločiti. Preberi spodaj o Samentu -modulira imunski sistem in prečisti organizem od bakterij in njihovih strupenih izločkov). Pisala sem že o glini -preberi. In v drugem linku je verjetno najučinkovitejša metoda elektroakupunktura. Pokliči morda malo okrog in vprašaj če jemljejo na terapije pse - poskusi dr. Nabergoja iz Moravc, v reviji Misteriji sem zasledila, da dela z temimagnetnimi aparati. Jaz sem za mojega Baka pri njem naročila homeopatsko zdravilo... a žal očitno prepozno...

http://www.samento.com.ec/sciencelib/4lyme/whatmakeslyme.html
http://www.viva.si/Alternativna-in-naravna-pomo%C4%8D/1488/Nad-borelijo-z-elektroakupunkturo-po-Vollu
http://www.iridodiagnostika.com/clanki/Borelija.htm
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:nU9igWV1j-0J:clinicianreviews.com/index.asp%3Fshow%3Dlesson%26page%3Dcourses/105213/lesson.htm%26lsn_id%3D105213+artemisinin+anaplasma+erlichia&cd=3&hl=sl&ct=clnk&lr=lang_sl
http://www.ivis.org/proceedings/wsava/2006/lecture16/baneth1.pdf
http://www.b-naturals.com/newsletter/ehrlichia/
http://home.earthlink.net/~hawkeye87/Ehrlichiosis%20Page.htm#Treatment
http://www.revija-vita.com/Lymska_borelioza/Borelije_in_lymska_borelioza/borelije_in_lymska_borelioza.html
http://www.zdravstvena.info/vsznj/virusne-bolezni-bakterijske-okuzbe-paraziti-krvnega-obtoka-bakterijske-zoonoze-toksoplazmoza-borrelia-burgdorferi-borelija-lymska-borelioza-steklina-virus-rabies-zivcevje-okuzbe-zivcevja/
Logiran
petra-naja
novinec
*
Sporočil: 39


WWW
« Odgovor #1019 : torek, 06.07.2010 : 20:57:11 »

tteddyka, kaj naj rečem. Slabo je stanje. Psička je prejšnji teden imela drisko; kuhali smo riža in belo piščančje meso, pa ohlajen borovničev čaj in jogurt. Sedaj psička od prešnjega tedna, se pravi petka, ni šla na veliko potrebo. Danes je sledil spet obisk pri veterinarju, vendar ji ni delal klistira, ker pravi, da ni nujno potrebno, saj se pes ne napenja (kot da bi želel napotrebo). Obenem mi je rekel, da bi samo razdražil črevo in da naj začnemo razmišljati o dostojni poslovitvi. Meni tudi, da siva mrena ne napreduje do slepote tako hitro kot je pri Naji (mesec do 2). Rekel je še, da ne bo boljša več. Če ima pes težave zgolj zaradi vida, potem mi je absurdno govoriti o dostojni poslovitvi. Samo zaradi slepote ni šans, da ga dam usmrtiti. Res pa je, da se nas pesika izogiba, beži pred nami, ne smemo se je dotakniti; ne morem ji nadeti oprsnika za sprehod, nega (česanje ali striženje) je nemogoča. Ne vem, ali je to vse zaradi razvajenosti in nevzgojenosti, ali dejansko posledita nekega tumorja na možganih.

Kupili smo ji pasto s probijotiki; to na srečo je. Prav tako smo nabavili tudi nutralogic, zakrepitev imunskega sistema, vendar tega niti ne povoha, kaj šele da bi jedla.

Hvala, bom vse prebrala.
Logiran
Strani: 1 ... 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 ... 79   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines