mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 14.05.2024 : 23:19:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?
Strani: 1 ... 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 ... 56   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?  (Prebrano 184482 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Kapitan_Nemo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 388


« Odgovor #465 : ponedeljek, 17.01.2005 : 11:39:30 »

....podiram vsako resno vzrejo, ne glede na to , kdo jo vodi.
Štepanje pravih nerodovniških psov pa je zame kriminal.

podiram = verjetno si mislila podpiram  Grin
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #466 : ponedeljek, 17.01.2005 : 11:57:07 »

he Wink he Grin Wink he Cheesy , kaj pa morem,če popravki niso več možni....jaz pa tako z levo roko pišem , medtem ko delam še sto drugoh stvari in se otepam telefonov Grin
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #467 : ponedeljek, 17.01.2005 : 13:32:59 »

In seveda ,da ne pozabim, psi z "drugimi rodovniki" so zame isto rodovniški , kor FCI. Nimajo nič skupnega z nerodovniškimi pasemskimi psi, čeprav jih FCI šteje kot take....podiram vsako resno vzrejo, ne glede na to , kdo jo vodi.
Štepanje pravih nerodovniških psov pa je zame kriminal.

Tu se pa v celoti strinjam ne samo z mnenjem, še predvsem z izrazom. Kajti, kaj je drugega namerno parjenje dveh "rodovniških" psov, ki pa potem nimajo rodovnika!?, kot čisto navadno štepanje.

Kar pa zadeva pasme, ki jih priznava FCI kot rodovniške, je pa poglavje zase. Nerešljivo nam "navadnim" ljubiteljem psov.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #468 : ponedeljek, 17.01.2005 : 20:00:52 »

Tu se pa v celoti strinjam ne samo z mnenjem, še predvsem z izrazom. Kajti, kaj je drugega namerno parjenje dveh "rodovniških" psov, ki pa potem nimajo rodovnika!?, kot čisto navadno štepanje.
no recimo, da vam jaz napišem ob nakupu potrdilo o tem kdo so starši in potrdilo, da so bili zdravstveno pregledani. Samo nimam žal KZS registriranega legla, ker me organizirana vzreja in razstave ne zanimajo. Sledim pa original standardu. A mam nerodovniške al rodovniške, pasemske ali nepasemske, sem štepar ali ne?
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #469 : ponedeljek, 17.01.2005 : 20:14:06 »

bom kar sam odgovoril. Imamo vzreditelje imamo rejce. Potem imamo pri slednjih podvrste hobijašev, šteparjev papimilerjev, itd. Nekateriredijo pse s papirji nekateri brez. Ne glede na to, ni ta reja v kvalitativnem smislu nič.
Razlike med vesmi tipi in podtipi so pa v NAMENU oz. MOTIVU zaradi katerega razmnožujejo svoje živali. Dejstvo je pa da osebno gledam z enako nenaklonjenostojo nekoga ki to počne iz užitka da ima mladičke ali pa tistega ki štepa za denar. Ker sta njuna motiva v nasprotju z motivi vzrediteljev.

Ampak ok... malo zašel. Zakaj producirati torej. je lahko en razlog prav goraj omenjeni? mislim,...osebno z izrazom produkcija niti nimam problemov, ker če hočem imeti eno močno vzrejo je jasno da ne bom vzredil enega legla letno...Ampak prav tako pa recimo,d da ne priznavam organiziranih oblik vzreje ampak delam na individualnih kontaktih z enako mislečimi. Ki so tudi po organizacijah. Jaz pa pač ne, ker je tak moj življenjski nazor. Seveda sledim vsem vzrejnim standardom in vodim lastno bazo podatkov o psih in paritvah ter imam nadzor nad potomci skozi strokovno sestavljene pogodbe s kupci.

teoretična možnost kako se bi dalo tudi it stvari. torej. bi to lahko bil razlog zakaj producirati?
Morda je pa naslov v bistvu napačen. Zakaj producirati mladiče, bi bil pravi. Ker tudi tisti ki delajo rodovniške, nimajo dostikrat razjasnjenih pojmov (99%vseh) in škodijo pasmi.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #470 : torek, 18.01.2005 : 10:13:51 »

no recimo, da vam jaz napišem ob nakupu potrdilo o tem kdo so starši in potrdilo, da so bili zdravstveno pregledani. Samo nimam žal KZS registriranega legla, ker me organizirana vzreja in razstave ne zanimajo. Sledim pa original standardu. A mam nerodovniške al rodovniške, pasemske ali nepasemske, sem štepar ali ne?

Alti, če ti ni do organizirane vzreje, je nakladanje o sledenju leglu vnaprej en velik bla bla bla. Če pa bi se šel neko vodenje svoje rodovne knjige ipd., pa spet gre za organizirano vzrejo ne?

Pa še to sledenje originalnemu standardu - kateremu? Zakaj pa, če ne priznavaš nobene od organizacij?

Mislim, da si tule čisto zapletel vse skupaj...

Lp, Yo
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #471 : torek, 18.01.2005 : 10:33:45 »

Alti, če ti ni do organizirane vzreje, je nakladanje o sledenju leglu vnaprej en velik bla bla bla. Če pa bi se šel neko vodenje svoje rodovne knjige ipd., pa spet gre za organizirano vzrejo ne?

Pa še to sledenje originalnemu standardu - kateremu? Zakaj pa, če ne priznavaš nobene od organizacij?

Mislim, da si tule čisto zapletel vse skupaj...

Lp, Yo

Alti, mislim, da ti je Yo povedala že vse. Čim vodiš evidenco oz. knjige in paziš s kom boš paril, je to avtomatsko organizirana vzreja. Tista, proti kateri pa se na tej temi pogovarjamo pa je cilj samo to, da  pes iste pasme oplodi psico, da bodo lahko prodajali čistokrvne mladičke brez rodovnika. Nihče od teh ne gleda niti na kvaliteto niti na morebitno sorodstveno povezanost psa in psice, kaj šele na zdravje potomcev. Predvsem o teh naj bi tukaj potekala debata. Imam pa tudi malo občutek, da včasih namerno vržeš kakšno kost, da jo mi potem glodamo Wink. Ali pa se motim?
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #472 : torek, 18.01.2005 : 10:36:06 »

ja, Yo, jaz tu s tem namigujem, da nimamo vsi enakih stvari v glavi ko govorimo o rodovnikih, organizirani vzreji, itd.
Če se meni zdi da je organizirana, natančneje institucializirana vzreja zgubila kompas in se ne želim s tem asocirat, hkrati pa želim, vzrejat po standardih ki veljajo med kvalitetnimi vzreditelji (ki resda, roko na srce vsaj za priznane pasme, skoraj 100% delujejo znotraj nekih organizacij). Torej naredim to, kar delajo najraje američani. Oglasim se pri odvetniku, on pa mi sestavi dokument s katerim oddajam mladiče in si na povsem civilnopravnem področju omogočam kontrolo nad svojo vzrejo. Vodim svoje rodovnike.
Ja, na nek način bi lahko rekli da sem organiziran, maš prav.

Ampak ne morem se znebit vtisa, da pri nas, kot rodovnik "vzamemo" (ljudsko mnenje je tako) za Rodovnik samo tistega, ki ga priznajo na kzs, če ne gre ravno za s strani FCI nepriznano pasmo, npr. am. buldog, ali kaj drugega. Pozabljamo pa da rodovnik ne garantira ničesar drugega kot to, da je bilo leglo registrirano. Je dokazilo o čistopasemskosti. To dokazilo je vredno pa toliko kot je zaupanja vreden izdajatelj. Ali sem to jaz osebno, kot A.M. Ali pa morda KZS, je pa irelevantno. Le poglejte si kako deluje MEOE ali pa KSSČG, pa bo jasno čigava beseda ima večjo težo.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #473 : torek, 18.01.2005 : 10:39:50 »

pa še nekaj.
 Če bi jaz bl "pokvarjen". In bi se šel vzrejo kot nek D.o.o., in imel vse z državo urejeno. Bi bila tudi organizirana vzreja.
pa bi imel recimo pse lepo po boksih, enkat na dan jest in v iztek. eno 150 komadov, pa traktor za dreke stran vozit  Grin. Pa rodovnike bi svoje pisal in vodil. A to je pol tudi ok?
Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #474 : torek, 18.01.2005 : 10:44:56 »

LP!
Pritegnil me je Alijev post in imam eno vprašanje: imam namen kupiti psa, ki ni priznan s strani FCI-ja. Ima pa rodovnik in vse kar paše zraven iz države katere prihaja. Zanima me, ali bodo potomci tega psa v moji dtžavi tretirani kot...kaj... Huh
LP,Miša
Logiran
marko006
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 285


« Odgovor #475 : torek, 18.01.2005 : 11:21:31 »

missa, če sem prav informiran, so v sloveniji rodovniške knjige "zaprte", kar pomeni, da bi bil tvoj pes (fiktivni) in njegovi potomci bili tretirani kot pes brez rodovnika.
obstajajo pa države (avstrija n.pr. - vsaj za "mojo" pasmo), kjer imajo poleg "A" in "B" rodovniških knjig, še tako imenovani "register", v katerega (po strokovnem pregledu) vpisujejo n.pr. najdenčke, pse, ki nimajo znanih treh kompletnih generacij prednikov...potomci pa se lahko vpisujejo v "ta pravo" rodovniško knjigo, ko imajo 3 popolne "registrirane" generacije prednikov.

lp
marko



Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #476 : torek, 18.01.2005 : 11:49:04 »


Missa,
v najboljsem primeru bi se dalo tvojega psa z rodovnikom nepriznanim s strani FCI, vpisati v SPR, torej bi dobil pogojni rodovnik, v katerem bi bilo vpisano samo njegovo ime in njegovi podatki, brez prednikov.
Njegovi potomci bi bili vpisani v SPR toliko casa dokler ne bi imeli izpolnjenih 3 generacij.

LP

Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #477 : torek, 18.01.2005 : 12:00:30 »

sirtaki, ampak, ce prav razumem, gre to le s pasmami, ki so priznane s strani FCI - npr. avstralci (ki imjo rodovnik ASCA), pa perujci, pa borderji s pasnimi rodovniki ... Kaj pa npr. pasme, ki sploh niso priznane s strani FCI - npr. pitbull, pa ameriski buldog, ...? Tam pa verjetno nimaz moznosti psa vpisati v SLR, ali pac?
m.
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #478 : torek, 18.01.2005 : 12:36:44 »


S pasmami, ki niso priznane s strani FCI je pa tako...tisti, ki si ga omisli, vlozi VSE moci v to, da preprica KZS, da se jo prizna. Ko oziroma ce KZS to naredi, potem ti psi lahko sodelujejo na slovenskih razstavah in prireditvah.

Primer recimo je svilnati hrt. Ki ga FCI ne priznava, KZS pa. In na slovenskih razstavah sodelujejo brez tezav. In seveda tudi v drzavah, ki to pasmo priznavajo.

Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #479 : torek, 18.01.2005 : 17:32:40 »

pravila fci pravijo: Pasemskega psa ki prihaja iz države ki ni članica ali pogodbena partnerica (!!!!) FCI je moč vpisati v "rezervno" rodovno knjigo (pri nas je to spr), potem ko njegovo pasmo potrdi sodnik. Se pravi če missa pripelje pasmo, ki jo FCI že priznava, iz države ki že ima predstavnico v FCI ali pa ima z FCI pogodbo, tega psa NI mogoče vpisati niti v SPR. Po domače povedano: če jaz pripeljem iz Madžarske od organizacije ki ni članica MEOE (ki je članica FCI) bokserja z nevem ...10 generacijami v rodovniku, mi ga KZS ne bi smela vpisat, ker partnerja za področje Madžarske ŽE predstavlja MEOE. Prav tako če bi hotel pripeljat iz Anglije od organizacije, ki ni v BKCju, ne bi mogel, ker je BKC pogodbena partnerica FCI in edina ki se jo sme priznavati za področje VBritanije. Enako z Ameriko. Samo AKC psi se lahko domesticirajo.

Torej: vpis v SPR ni glih za vsakega možen.
Logiran
Strani: 1 ... 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 ... 56   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines