mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 14.05.2024 : 07:16:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?
Strani: 1 ... 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 ... 56   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?  (Prebrano 184465 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.310


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #585 : petek, 06.05.2005 : 07:52:04 »

Alti, stavek, ki si ga citiral, se nanasa na vse, ki se tako ali drugace zgovarjajo, da niso sli delat vzrejnega, medtem pa veselo parijo vse povprek.

Kolk pa se nastejes ljudi, ki parijo in ki opravljajo vse, za vecino "nepotrebne preglede", skrbno izbirajo paritvene kombinacije, skrbijo za kuzke in nove lastnike tudi potem, ko so le-ti na svojem... Tisti "kolk" pomeni v primerjavi s tistimi, ki tega ne delajo.
Nekateri veselo vozijo sem pse iz bratskih republik. Ko pogledas v katalog razstave, je tam ena mati (ali oce), ko pogledas na kaksen domac web site, je tam naveden za istega psa nekdo drug, ko gres na yugo stran vzreditelja, se kot stars najde nekdo tretji..., na drugi strani imamo pse, kupljene v tej ali oni trgovini - z rodovniki z vprasajem. Cez malo casa se bo ta populacija veselo parila naprej - z zegnom nase KZS. Je sploh kaksna moznost, da se to ne zgodi? Tezko. Je sploh kaksna moznost, da verodostojnost rodovnikov preveri kdo od "uradnih", preden ga pozegna?
In kaj se bo zgodilo? Se bolj bodo ljudje lahko govorili o tem, da je ceneje, lazje in bolje imeti psa brez papirjev.
Utopija je pricakovat tako visoko vzrejno zavest vseh, ki parijo. Zato se vedno mislim, da je zaenkrat (lahko beres tudi v prehodnem obdobju Cheesy) kljuc v "neomadezevani", vzorni, psom in ljudem prijazni KZS in (morda se bolj) vzornih, postenih in sploh vestnih ter strokovnih vzrejnih komisijah.

Alti, ti govoris o psih, ki imajo/bodo imeli rodovnik in o Puju, ki vzreja s papirji, ceprav ne KZS-jevimi. Jaz sem zgoraj govorila o "cistokrvnih" brez papirjev.

SKYWALKER, se strinjam s tabo, da tak mladic ni nic slabsi od svojih vrstnikov, nastane pa problem, ko ga gres pariti, oz. ko se parijo njegovi potomci.
Logiran

Klaus
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.036


« Odgovor #586 : petek, 06.05.2005 : 07:55:51 »

Kako in kdo bo sploh lahko dokazal,da pes,ki ima rodovnik in ima urejene papirje NI rodovniski ?
Alti
Vse lepo in prav,racunica ni slaba,ce si uposteval samo bencin kot strosek si nastel samo polovico dejanskih stroskov zato kar lepo pristej se ostalo zraven  .Vendar imas v primerjavi z Matoso se vedno izgubo.Kako bos pojasnil potencialnemu kupcu,da nisi podoben njemu?Samo zato ,ker imas samo bokserje,ali morda ker se bolje spoznas od njega,oz.zakaj imas madzarske papirje,ki so ze tako na slabem glasu oz.sumljivega izvora!!!In to samo za borih desettisoc sit na psa.Na zacetku morda res prihranis,vendar bo to vplivalo na oblikovanje koncne cene,kjer bos zagotovo izgubil vec kot si zasluzil na zacetku.Slovenski vzreditelj z madzarskimi papirji.Kdo ti bo pa verjel,da si jih peljal na cepljenje na Madzarsko lepo te prosim?
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #587 : petek, 06.05.2005 : 08:04:05 »

Hm, Jana, skoraj 100 % se strinjam s teboj Wink, ampak mene muči še nekaj.
Samo primer: moja psica ima rodovnik, recimo, da nekako naredi vzrejnega s povprečno oceno. Jaz si pa takooo obupno želim čohati male pesjančke? In kaj naredim? Na vzrejo se spoznam pa toliko, kot zajc na boben (pa nočem žaliti te lepe živalce). Poiščem ta prvega psa z rodovnikom in hop...in zdaj čakam mladičke. Na vzgojo se pa spet spoznam kot .... Videla sem pa že, kako potekajo prvi meseci pri PRAVIH VZREDITELJIH! ... Kaj lahko v prihodnosti pričakujem od teh "mojih" povprečnih malih, pa čeprav z rodovnikom? In upam si trditi, da je takih malih štruc v Sloveniji že veliko (vseh pasem). Mislite, da bi moja ljubezen in želja kaj prispevala k izboljšanju pasme?


Lp, maj
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #588 : petek, 06.05.2005 : 08:19:35 »

maj,

tudi "ta pravi" zvreditelji, kot jih imenuješ, so enkrat začeli. Nihče ni prišel pameten na svet.
Ko greš s psičko na razstave ali na vzrejnega poslušaj, kaj ti sodniki povedo. Če prvič nisi prepričana, da je imel sodnik pra, pojdi še in še. In če ti bodo trije sodniki rekli, da je tvoja psička npr. predolga v ledvenem delu, potem to verjetno drži. Ne oziraj se na to, ali bo ocena  odlično, prav dobro, dobro. Zanima naj te opis. In ko boš dobila neko "sliko", kaj bi lahko bile težave tvoje psičke, išči samčka, ki teh napak nima in pa, če je to mogoče, preglej njegove mladičke. Velika verjetnost je, da boš našla, kar iščeš. Kar pa se tiče - kako ravnati. Spet - sprašuj, poslušaj, uči se. Tudi ljudje so pri prvem otroku  nespretni, a kasneje gre. Ja - osebno mislim, da vsako leglo, vzrejeno s premislekom in ciljem, doprinese nekaj k pasmi.

Alti.... Kaj pa je tvoj preračun drugega kot preračun Matoše?
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
Alix
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 455


« Odgovor #589 : petek, 06.05.2005 : 08:23:14 »

Ojla....
Vceraj so se na Koroskem rodili krizanci kombinacija mastif - bulmastif...ce bi vedeli kako so se ljudje zgrebli za njih in jih rezervirali ze mesece poprej, kot da bi bili najbolj iskani rodovniski raztavni psi z vrhunskimi, nadpovprecno uspesnimi, najbolj inteligentnimi predniki. Kuzki so verjetno pravi cartiji, vendar me skrbi, ker je priblizno 3/4 teh 'bodocih lastnikov' fantov, ki so tako ali drugace navduseni nad psi tipa mastif, seveda iz razlogov - psa bom vzgojil zato, da bom imel zascito in se me bodo vsi bali, ko bom sel po cesti. Lastnica psicke, ki je stara komaj dobro leto (brez debate) se nasploh cudi, kajti psicka dostikrat laja na razne vrecke in stvari, ki jo plasijo - čuva pa še ne...(Huh??)
Kaj mi je tukaj sploh za narediti? Verjetno lahko samo mirno gledam, kako bodi tile psicki odsli v popolnoma neprave roke, verjetno bo nekaj od njih prav srecnih in zadovoljnih pesjanov, koliko od njih pa jih bo postalo agresivnih psov...zalostno:(...
Koliko ljudem bi verjetno koristil obisk tega foruma, da bi si prebrali vsaj par tem, ali pa vsaj nekaj 'insertov' tegale, pa ne pravim, da bi zdaj ne križali tole kombinacijo - ampak bi mogoce vsaj te male nebogljene kepice prodali pravim ljudem (seveda so psi naprodaj, ne v oddajo...)...
Nina Cry
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.310


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #590 : petek, 06.05.2005 : 08:25:33 »

maj, se strinjam s teboj, da zadeve niso tako enostavne. Zato pa pravim, da je malo takih, ki bi obvladali to, kar pocnejo, na drugi strani pa predvsem prevec takih, ki to pocnejo z nerodovniskimi ali z rodovniskimi "z napakami". O takih govorimo, ki potem ponujajo in prodajajo "cistokrvne" svicarje, bokserje, zlatkote, labije, nemce, kokre, rotije...

Ker je problemov ogromno, je pac nekje treba zaceti. Ce so se "poklicani" odlocili, da prirezejo peruti takim, ki se ukvarjajo s produkcijo nerodovniskih cistokrvnih pesjanov, je zadevo samo za pozdravit. Je pa predvsem res, da je do tam, ko bodo razmere vsaj za silo postimane, se zeeeeeelo dalec. Pri vsem, kar se pocne z uradnimi zegni, se nekoliko dlje.

Ze nestetokrat sem napisala, da z nerodovniskimi psi (prav tako z rodovniskimi brez "zegna za paritev") ni nic narobe in nic manj niso nasi, prav tako jih moramo imeti radi in jim nuditi vse, kar potrebujejo. Lastniki nerodovniskih kuzkov so prav tako lahko nadvse vestni in dobri lastniki. Dokler si s svojim psom/psico ne zelijo uzreti cudeza zivljenja.
Logiran

maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #591 : petek, 06.05.2005 : 08:25:58 »

Barbka, hvala za nasvete, ampak to bi jaz (in bom, če se bom tako odločila) vse počela, če bi se zavestno podala v vzrejo, si vzela čas, pa ...
Ampak če se en tak laik odloči za leglo samo zato, ker so mali takoooo obupno sladki ..., in niti nima pravega časa , niti .... oz. ima leglo samo zato, ker ima pač psico in jih večina pravi, da enkrat pač mora imeti leglo in ....

Barbka, ko se bom in če se bom pa jaz odločila za leglo, se pa kar pripravite,  Wink Wink, zasuti boste s vprašanji, ...  Roll Eyes


Lp, maj
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #592 : petek, 06.05.2005 : 13:10:24 »

Citat
Če prvič nisi prepričana, da je imel sodnik pra, pojdi še in še. In če ti bodo trije sodniki rekli, da je tvoja psička npr. predolga v ledvenem delu, potem to verjetno drži. Ne oziraj se na to, ali bo ocena  odlično, prav dobro, dobro. Zanima naj te opis.

Se povsem strinjam! In verjetno bo na tak nacin maj dobila dobila dober vpogled v pasmo oz. svojo psico....ker nima redke pasme, seveda. In je verjetnost, da je od 10 sodnikov vsaj 8 jih videlo kar nekaj predstavnikov pasme, kar precejsnja. Kaj naj pa potem neuk lastnik redke pasme naredi? Razumem, da je moja psica komaj zdaj dosegla svojo koncno velikost (oz. se je skoraj ze razvila) in da so bile dosedanje ocene iz razstav zgolj opisi psa v razvoju. Ampak jaz imam se vedno obcutek, da sem vsakic peljala na razstavo drugega psa! Huh Verjetno se vecina ne bi prevec sekirala zaradi tega, sli bi na vzrejnega, ki bi ga verjetno brez tezav tudi naredili in veselo vzrejali.... lp

Logiran

altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #593 : petek, 06.05.2005 : 15:25:11 »

Kako in kdo bo sploh lahko dokazal,da pes,ki ima rodovnik in ima urejene papirje NI rodovniski ?
Alti
Slovenski vzreditelj z madzarskimi papirji.Kdo ti bo pa verjel,da si jih peljal na cepljenje na Madzarsko lepo te prosim?
Daj povej zakaj bi nekdo iz lendave NE cepil na madžarskem?
Za par slovencev vem, da na opčinah kupujejo cepivo in sami cepijo proti vsem razen steklini. Moje pse sem cepil na Hrvaškem steklino. so mi rekli da bo hudič, ke3r bi moral v sloveniji. Japajade. vursu sem samo potrdilo nesel in namesto 4jurje al 6, me je vse skup prišlo koštat 100 kun.

Ja klaus, samo bencin so stroški. pa moj čas seveda. ostalo je pa recimo za preglede na univerzi, treba malo planirat terminsko da se s kako razstavo pokrije. Imam pa dizla, ki malo pije, tako da...
Maš pa prav, ni fora v 60 jurjih. fora je v tem, da glede na deklarirano "nemoč" da bi tale vrtiček ohranili in držali na nekem nivoju, pač hočem dat moj prispevek in dat kajlo KZSju. Ko nas bo 1000 bodo morda malo pomislili. Res pa da ni to zarad teh (v roku dveh let, ko dorastejo vse psice bo to pri 4 leglih pomenilo 4x60.000!!!!) Ker vsi jamrajo, kako nič ne morejo, kako je nemogoče zaščitit se pred tem, itd....prov, potem pa itaq nimam nič od KZS. Konc koncev jo potrebujem samo kot REGISTRARJA. Da men ni treba rodovnikov printat posebej, kot to delajo rejci kuncev. Samo zato.
In grem potem pač v tisti register kupit pedigre, kjer so cenejši in mi manj komplicirajo.


no da se vrnem na cepivo:

z enakimi bebastimi slovenceljskimi predsodki se moram boriti, ko omenim, da bom paril umetno s semenom samca, ki je mrtev, v Italiji. "Kako pa veš da je sperma res od njega, to je pa ja italija...." Pozabljajo pa da je na kliniki tudi DNK vzorca tega psa, ki je jasno preko vseh njegovih ŽIVIH potomcev VEDNO potrdljiv, itd.

To da MEOE na Madžareskem NI madžarska državna ustanova ampak navadna organizacija civilne družbea, madžarska VETERINA pa JE, pa nobenega ne zanima.!!!! Za INFO: ČE HOČEŠ RODOVNIKE, MORAŠ prit k veterinarju. BREZ cepiva in čipa, NI pedigreja.

to kot prvo.
kot drugo: nekomu, ki se je pri meni preko moje strani pozanimal za psa, sem uredil psa iz madžarske. Hanino nečakinjo. Človek je bil kar nekaj časa "rezerviran", ampak nisem iskal ozadij, ampak sem se potrudil, da mu najdem psa. Hoteli so mladička za na kavč, nič razstave itd. Ko je dobil cortkano bokserko in ko so jo domov pripeljal, in je prvič poklical, da se pohvali, kako je pridna, mu je zgleda tolk kamen padel od srca, da je povedal zgodbo o tem, kako je pred par meseci kupoval oz ŽE kupil, psa pri matoši. Eno mladičko z resnimi vedenjskimi motnjami. kje je še kdo videl 3mesečno bokserko, da hoče pobit vse pse okol sebe? šla je nazaj k matoši v par dneh. Enivewj...madžarija mu je implicirala  SAMO na to, da sem preprodajalec. Kar se je umaknilo boljšemu občutku takoj, ko je dobil tista dva gosto popisana lista z vprašalnikom, kjer je moral zapisat od svojih želja, do znanja dela s psom, oz mladiučem. Potem kot drugo, pa še dve gosto potipkani strani pogodbe. Tista pogodba, mu je dala pa varnost.

tko da....men ne rabijo verjet nič da sem cepil. samo titre naredijo, in me stožijo, če ni ok. samo to rabijo verjet, da bodo s pogodbo lahko od mene iztožili vse kar bo možno, če sem jih zaj****. In obratno. bohnedej, da zaserjejo mladiča!!!
Vzporedno s tem, pa jim pogodba še zagotavlja vso mojo pozornost, skrb in pomoč pri reji mladiča, če bi jo potrebovali.

kot tretje pa...slovenija je mala. Avstrijci recimo, se že manj obremenjujejo s tem, od kod je papir. bolj važno je, da pride do kemije z vzrediteljem. V FCIju smo pač vsi. bokserje so pa tudi že z one strani iskali pri meni. ni to pasma ki ne bi "šla". Jaz se bolj obremenjujem s tem, da bom pse dal pravim, kot pa kdo bo zaupal da cepim, heh.

toliko o tem, kdo mi bo verjel. Normalni ljudje se pogovorijo, nejasnosti razčistijo. Sej girardeli je tudi prestopil pred leti in je pod drugo zastavo smučal. pa so še vedno vsi vedeli, da dobra smučaruija pride od njega, ne od zastave.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #594 : petek, 06.05.2005 : 15:38:20 »


Alti.... Kaj pa je tvoj preraèun drugega kot preraèun Matoše?
vzeto iz konteksta, mogoče že ni nič drugega. bistvena razlika je pa v tem da bodo pri meni koteni, in da ta računica samo zmanjša zgubo., ki jo imam s komplet psarno. oz da gre prihranek takoj nazaj v pse, ne k meni.

matoša pa ima dobiček kot prvo. slovenija in primerjava cene, mu je pa pomojem  sploh mim, ker mu v sloveniji, oz da bi se od tu šel svoj posel, manjka bistven element: nimamo dost dobro založene farme mladičev. torej mu je itaq vseeno, kolk dražje al pa ceneje bi bilo.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #595 : petek, 06.05.2005 : 15:43:02 »

Vse lepo in prav,racunica ni slaba,ce si uposteval samo bencin kot strosek si nastel samo polovico dejanskih stroskov zato kar lepo pristej se ostalo zraven  .
polovica? samo pedigreji, tatoo mojster in cepljenje. samo to je razlika. pa bencin za pripeljat se tja, jp.

stroški kotitve misliš, in podobnega? prehrana mladičev? ja...cena je ista, ker se leglo koti v sloveniji, jasno. razlika nastane zgolj zadnji fazi, koi se papirologija dela, pa ker zaradi tega izkoristim pot na madžarsko da si privoščim cenejšo uslugo veterine.

sej zakaj pa potem folk v zagrebu kolke slika, ne pa pri Ivanuši? ja zarad 15 jurjev razlike menda. en žakel kvalitetne hrane, al pa eno cepljenje letno si prišparajo.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #596 : petek, 06.05.2005 : 15:53:40 »

aja...btw...
papirje bi na tak način lahko dobil tudi iz španije, portugalske...to so pa bolj "urejene" kinološke države, anede? oni nimajo čipa tako da mi niti cepit ni treba. dobim pedigreje po pošti lepo pa je.
cepit pa se, spet, zapeljem na madžarsko.

pa saj bi se tja peljal tudi če bi imel slovenske papirje, hehe, na madžarsko mislim.
Logiran
klovn
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.994


« Odgovor #597 : petek, 06.05.2005 : 16:01:29 »

NEDELO izbira najbolj simpatičnega kužka v SLOVENIJI. Si kdo upa staviti, da bo to rodovniški pes?
Logiran
inge
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


« Odgovor #598 : petek, 06.05.2005 : 16:16:06 »

Mi je všeč vaše razmišljanje. Sploh pa dvom in negotovost, ko se podajate v še neznane vode. Taki ljudje potem iščejo rešitve in jih ni strah koga vprašati za nasvet ali pomoč. Odločiti pa se seveda moraš sam. Pa še nekaj, ni psa brez napake.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #599 : petek, 06.05.2005 : 16:24:30 »

NEDELO izbira najbolj simpatiènega kužka v SLOVENIJI. Si kdo upa staviti, da bo to rodovniški pes?
haha....mislim, da ga ni takega gamblerja, ki bi več kot tolar stavil. No ja...v primeru da zmaga, dobi ven miljon, hahah.
Logiran
Strani: 1 ... 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 ... 56   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines