mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 20.05.2024 : 15:36:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Strani: 1 ... 431 432 433 434 435 [436] 437 438 439 440 441 ... 779   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavetišče HORJUL  (Prebrano 1751586 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
anovak
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #6525 : sreda, 16.12.2009 : 15:25:45 »

Dragi sogovorniki, če je zavetišče polno, in to zh ali katero drugo, bi se lahko začasno zaprlo - in tako nudilo živalim, ki so že tam več možnosti. Drugače pa je to hiralnilca, kjer so vsi obsojeni na smrt, če se slučajno ne pojavi dobra duša, ki ima tisti trenutek možnost posvojiti. Škoda, da se zavetišča spreminjate v taborišča smrti.

Ima potem zapuščen pes ali mačka na ulici enake možnosti, da predčasno umre, pa če pride v zavetišče ali ne.
Logiran
Gipsy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 118


« Odgovor #6526 : sreda, 16.12.2009 : 15:28:24 »

Kaj tako trdobučnega pa redko srečaš - bereš.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #6527 : sreda, 16.12.2009 : 15:29:01 »

Škoda, da se zavetišča spreminjate v taborišča smrti.

Spreminjamo, lubica, spreminjaMO. Še nisi dojela?  Wink
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #6528 : sreda, 16.12.2009 : 15:29:10 »

ne maram se umešavati...

ampak smetka večkrat napiše opozorilo...

ZAVETIŠČE JE POLNO! novih živali nismo sposobni sprejemati  Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #6529 : sreda, 16.12.2009 : 15:30:06 »

Tole pove vse. Bom kdaj uporabila. A lahko moonbeam?

Saj to je znan verz  Smiley "Ne sodi cloveka preden ne bos v njegovih mokasinih prehodil 10 milj..."
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #6530 : sreda, 16.12.2009 : 15:32:03 »

Je pa še naprej: »Ne moremo hoditi v mokasinih drugega človeka, če najprej ne sezujemo svojih.«
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #6531 : sreda, 16.12.2009 : 15:32:41 »

anovak, daj odgovori na vprašanja, no.
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #6532 : sreda, 16.12.2009 : 15:32:56 »

anovak, še vedno pričakujemo VSAJ KAK J***N ODGOVOR na postavljena vprašanja.

Kar se tiče začasnega zavetišča - ki ga zakonodaja ne predvideva, kar pomeni tudi, d ane bi bilo PRAV nikakršnega financiranja s strani države / občin / kogarkoli, kako pa je z donatorstvom v "državah vzhodnega bloka" če se lahko tako izrazim, pa nam je več kot jasno.

Te pa vsekakor vabim, da sama odpreš tako začasno zavetišče, ga financiraš, skrbiš za živali not, jih socializiraš, ...

Za evtanazije štirih psov iz zgodbe si pa ti toliko kriva kot katerikoli drug tule, Polona še najmanj, ker je zato, da do tega ne bi rabilo priti, naredila največ. Kaj si naredila ti? Nič. Torej si kriva za njih!

Aja, ponavljam vprašanje - Čuri - si jo že sprehodila? Je bila pridna?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #6533 : sreda, 16.12.2009 : 15:42:34 »

Mene pa zanima, v čem so tile našteti "problematični"? No, razen za Najko, pri njej je bilo že nekaj o tem napisanega.



Za Gajo piše, za Najko in Scottyja tudi, za Gusti in Špicka sem pa napisala, da o tem ne bom po forumu.
Logiran

Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #6534 : sreda, 16.12.2009 : 15:42:42 »

Sicer pa moram rečt, da imaš ideje za nobelovo, res.

Vsa zavetišča naj začasno zaprejo vrata (ja, draga moja sogovornica (oz govornica, ker poslušaš ne, samo flancaš), zapuščenih živali je precej več kot mest v zavetiščih) in oskrbujejo neposvojljive? Ta ''začasno zaprejo'' bo tam nekje 15let, povprečna življenjska doba oskrbovancev pač. Po 15 letih sprejmejo spet ene par problematičnih in spet zaprejo dol za par let. Al kako?

Za tiste ki se bodo teh 15let nabirali na cestah, v jarkih, kletkah, skednjih, grmovjih,... - zapuščeni, lačni, bolani, poškodovani, plašni, agresivni... - boš seveda ti poskrbela al kako? Al spet drugim očitala da bi mogli?
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #6535 : sreda, 16.12.2009 : 15:44:44 »

Saj to je znan verz  Smiley "Ne sodi cloveka preden ne bos v njegovih mokasinih prehodil 10 milj..."
Jao jst!  sram Pa se mi je zdelo znano. Hvala, da si me razsvetlila!  Wink
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #6536 : sreda, 16.12.2009 : 15:51:04 »

In če prav razumem, anovak, se tebi zdi hiranje na cesti in samotna smrt v mukah enako (oziroma celo boljše, glede na to da to priporočaš) kot nekaj mesecev v zavetišču na varnem, toplem, s kvalitetno hrano, ukvarjanjem, nudenjem možnosti za nov začetek in dostojno smrtjo v objemu nekoga, ki mu je bilo praktično edinemu mar zate?


Zakaj nisi posvojila enega od teh štirih in mu dala možnosti? Zakaj od Polone to pričakuješ in zahtevaš, če tega sama ne zmoreš? A zato ker ima ona za izvoz časa, prostora, denarja, zdravja, volje, možnost? Al zakaj? Ta pes je po 30 dneh, ko je občina dvignila roke, ravno toliko tvoj kot njen. Zakaj mu torej TI nisi pomagala?
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #6537 : sreda, 16.12.2009 : 15:59:20 »

Predlagam, da anovak čimprej odpre svoje zavetišče, ki ga bo seveda kmalu lahko zaprla, kar predlaga tudi sama in potem sama skrbi za 50 psov in 80 mačk, jim nudi prehrano, oskrbo in veterinarske storitve iz lastnih sredstev in tako bo imela najboljše zavetišče v Sloveniji, tako res živalim prijazno in šele potem bo lahko solila pamet po forumih.

Hiralnica, taborišče smrti??!!! Res komaj čakam na to novo, živalim prijazno, zavetišče, se bomo z veseljem kaj naučili od nje, a ne?
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #6538 : sreda, 16.12.2009 : 15:59:54 »

Hm, ob branju vsega tega sem se pa še jaz spomnila na en znan 'verz'... Stvari ne vidimo takšnih, kot so, ampak takšne, kakršni SMO. Zelo očitno je, da anovak vidi stvari drugače kot ostali, ki ji skušamo dopovedati, da ne vidi prav. Želim si, da bi anovak spremenila svoj pogled na ZH in vsaj obrazložila svoje trditve. Sicer pa dvomim, da si je v večini prebrala tole temo (lahko pa, da se motim), saj v tem primeru verjetno ne bi pisala tega, kar pač piše.

Pa da še jaz ponovim, kar je bilo že ničkolikokrat zapisano... Po mesecu dni je usoda kužkov v zavetišču skrb NAS VSEH (JA, TUDI MOJA IN TVOJA). Če želiš pomagati, pomagaj, če ne bodi pa vsaj toliko fer in ne obsojaj prehitro.

Aha pa še glede množičnega evtanaziranja (sama si napisala množičnega)... A se zavedaš, kako velika množica psov iz ZH je zaradi njihovih delavcev in prostovoljcev dobilo svoje domove (pa ne kakršnekoli domove, ampak odlične domove)?
Logiran
Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #6539 : sreda, 16.12.2009 : 16:00:54 »

Meni ob vsakem anovakovem postu dvigne žolč, že mislim kaj napisat potem pa vsakič znova ugotovim, da itak ne prebere nič kar ste ji do sedaj napisali... brezveze
Logiran
Strani: 1 ... 431 432 433 434 435 [436] 437 438 439 440 441 ... 779   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines