mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 09.05.2024 : 07:41:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Papillon - metuljček - čvek
Strani: 1 ... 96 97 98 99 100 [101] 102 103 104 105 106 ... 110   Dol
Natisni
Avtor Tema: Papillon - metuljček - čvek  (Prebrano 186249 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #1500 : sreda, 09.02.2011 : 18:57:29 »

Našadva kar ovratnice, ker jima oprsnice niso bile kaj preveč všeč.
Logiran
Sarcko
otrok do 14 let
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #1501 : sobota, 12.02.2011 : 22:06:52 »

Hej.
Huala, za odg.
Zdej me pa zanima, če bi biu box za papillončka 50 x 34 x 31 cm premajhen?

Huala Cheesy
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #1502 : sobota, 12.02.2011 : 22:19:28 »

Kakšen box? Saj menda ne misliš imeti psa večino dneva zaprtega v boxu? Ali imaš v mislih box za prevažanje v avtomobilu?
Logiran
Sarcko
otrok do 14 let
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #1503 : nedelja, 13.02.2011 : 10:40:48 »

Ja, za prevažanje pa spanje.
Pa mogoče na začetku za privajanje na sobno čistočo, pol pa sam za spanje pa prevažanje Wink
Logiran
Sarcko
otrok do 14 let
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #1504 : nedelja, 13.02.2011 : 10:41:26 »

Če ne bom mela boxa, pol pa kletko.
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #1505 : nedelja, 13.02.2011 : 13:55:24 »

Zdaj mere ne vem točno ampak jaz imam enega plastičnega 30 l in enega kovinskega približno enake velikosti in se mi zdi da je prave velikosti. Se tudi oba notri spravita in skupaj spita. Za prevažanje je pa tudi 10l bil pri athosu dovolj, ker je bolj majhen.
Itlam box je čisto normalana zadeva za psa. Moji so vsi v dopoldanskem času zaprti, ker so vsi po duši demolatorji in če 4je psi drug drugega spodbujajo pri tem, bi hitro brez stanovanja ostala. so pa boxi njihov varen prostor, če jim katerega odmakneš, so čisto zbegani.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1506 : nedelja, 13.02.2011 : 20:56:42 »

Jaz imam tudi tri kletke za moje tri, Poppy ponoči vedno gre v svoj box ker ga ima zelo rad, ima odprto in tudi čez dan kadar hoče malo zadremat rad gre notri, pa tudi Boni potem včasih zleze k njemu. Wink
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #1507 : nedelja, 13.02.2011 : 21:22:43 »

Če grejo psi sami radi v box in lahko vedno pridejo tudi ven (da so vratca odprta), potem je seveda super in se mi zdi box smiselno imeti. Jaz ga pa nkoli ne bi uporabljala v namen, psa ponoči not zapirat, ker obstajajo številne druge možnosti, za psa bolj prijetne Wink Smiley
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #1508 : sreda, 23.02.2011 : 21:38:41 »

ja naši gredo radi sami v box, ampak, v dopoldanskem času se žal ne morejo prosto sprejahati po celem stanovanju in uničevati stvari. No zdaj je tako psica v enem prostoru in je v velikem boxu. Samci so pa v majhnem predprostoru pri izhodu na teraso, ker ta prostor je edini, kjer ne morejo uničiti ničesar dugega, kot vrata in stene ( pssst, tega se niso ugotovili, da je uničljivo). In so ločeni s samico ravno zato ker je v času gonitve in vse skupaj zdaj zelo mirno prenašajo.
Logiran
Sarcko
otrok do 14 let
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #1509 : torek, 01.03.2011 : 20:21:26 »

Hvala.
Oprostite, za toliko vprašanj...
Zanima me še, koliko pojedo vaši papillončki?
In, kako hitro so obvladali sobno čistočo?

Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #1510 : torek, 01.03.2011 : 21:01:28 »

ika, pse bi bilo treba navaditi, da ne uničujejo (pa ne toliko zaradi boxov). Sicer so nekateri res SKORAJ nepoboljšljivi, ampak vse se da, če se hoče (ne, branka?) Smiley.

Na sobno čistočo ga je moral navajati že vzreditelj, sicer pa: čimvečkrat dnevno, vsake dve, tri ure (če je le možno) pojdi z njim ven, na travo, da lahko opravi, kar more. Če to opravi zunaj, potem ga siiiiiilno pohvali, nagradi, če pa to naredi v stanovanju po možnosti na tleh, pa ga na to jasno opozori. Mesto v stanovanju (razen če ima časopisni papir, kjer lahko potrebo opravlja tudi v stanovanju) pa dobro očisti s kisom, da zakriješ vonj po urinu, saj če bo vohal svoj urin, je velika možnost, da se bo tam polulal še enkrat (isto s kakanjem).
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #1511 : torek, 01.03.2011 : 23:11:09 »

Ja pse se da navaditi, še posebej če imaš enega.Ali pa, če so vsaj večje razlike v starosti. Moji so 2,5 leti, 1,5 leta, 1 leto in 7 mesecev. Drugače so vsi pridni, ampak ko so sami doma postanejo hudički in še tisti ki drugače ne grize ga drugi spravijo zraven. Imamo enega brskača po smeteh, potem so vsi 4-je nori na les (poleg lesenga pohištva imamo drva, ker kurimo na njih), 2 znata odpirati vrata (žal ključavnice na vseh niso delujoče. Ti jih dam vse 4 (od tega sta samo 2 papillona, druga 2 pa večje kategorije) pa poskusi Cheesy. Verjemi da ob tolikih psih vem kako kaj poteka in kako se jih vzgaja. In pri nekaterih je uspelo grizenje preprečiti, pa je začel drugi in seveda postane zabavano in želijo vsi sodelovati. Je bilo dovolj teh parkrat, ko sem prišla izmučena iz službe in sem mela celo stanovanje nasvinjano, ker sta imela samo 2 možnost se iti demolition mission. In škoda vsega skupaj. Bolje da tisti čas, ki bi šel za pospravljanje in repenčenje porabim tako, da grem takoj s hčerko in njimi ven divjat, trenirat, se igrat in imam za to več časa.
In tudi box je dober pripomoček pri navajanju na sobno čistočo. Je pa res da pravi vzreditelj bo dal veliko na to. Moj Paco je bil res naučen vsega in mu je ušlo res takrat ko ga je matralo. In verjemi, da to pomeni ogromno. Jaz sem se takrat pripraviljala spet na to. Vstajanje ponoči, čiščenje in pri njemu je bila to prava milina.
Sarcko papilloni pojejo zelo malo. Nekje 50 do mximum 100g briketov na dan. Odvisno od briketov in od velikosti papillona (saj so različnih velikosti). In glede hrane v primerjavi z večjimi psi sploh niso strošek. Jaz jih večinoma hranim tudi z mesom.
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #1512 : torek, 01.03.2011 : 23:17:46 »

Aja, kot sem pa prej omenila, pa imajo tako svoj prostor, ki je varen njim in prid njimi. Zdaj je še samo psička dopoldan v boxu kakšen teden, ker se je ravno gonila in enega šarmerja še vedno malo razganja ( nakaže 2 tedna prej gonitev in 2 tedna po njej ga še malo meče Cheesy), potem se jim pa pridruži. Samo nikoli ne veš kaj si umislijo. Zadnje čase se prav čudim nad njihovimi mislijami (z vsem veseljem jim pomaga še mačka). Zadnjikrat so večjega samca izkoristili za odpiranje vrat, mačko da je šla na kuhinjski pult, prevrgla posodo, vzela kos mesa in nesla na njihov ˝plac˝kjer so se veselo mastili. To jim je uspelo narediti vse tako neslišno, da do padca lonca sploh nisem vedela, da se šetkajo okoli.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1513 : torek, 01.03.2011 : 23:22:50 »

Aja, to pa tudi mene zanima, se pravi ika, da imaš nesterilizirano psičko in nekastrirane samčke, a to se obnese, mislim a so kakšne težave z uničevalnim vedenjem, npr. da hoče samček na vsak način priti do nje ko se goni? Me zanima samo tako, kot informacija. Wink
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #1514 : sreda, 02.03.2011 : 21:10:20 »

Jaz imam (tok tok) veliko srečo!! Tokrat se je prvič gonila in so bili samci čisto pridni. Pacota je sicer bolj razganjalo, pa se je potem spravljal na mačko, malo sta se med sabo z Athosom naskakovala. Kaj hujšega pa res ni bilo. Medtem ko pri sosedi, ko se je njena gonila,je njen samec prav trpel. Tulil, lajal cele dneve in noči, da noben ni spal. Ni jedel, bil je ves nervozen, živčen, napet.. V glavnem čisto v stresu. Sem se pripravljala na takšne probleme, pa lahko rečem da je bilo čisto mirno.
Logiran
Strani: 1 ... 96 97 98 99 100 [101] 102 103 104 105 106 ... 110   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Papillon - metuljček - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines