mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 15.05.2024 : 12:47:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Strani: 1 ... 286 287 288 289 290 [291] 292 293 294 295 296 ... 370   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko  (Prebrano 787159 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #4350 : nedelja, 22.09.2013 : 20:43:24 »

A zdej pa še tle strašite... Cry
Jaz sem se po tistem potresu 98 nekaj časa zelo bala potresov, zdaj pa ne več no. A nehaš, Cats??  objem
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #4351 : ponedeljek, 23.09.2013 : 00:21:26 »

Grin Grin

Cats, pa veš kolk je on vesel in ponosen, kadar mu rata! Veš kako z veseljem laufa po kupu šodra "gor" in "dol", je prav videt, kako je ponosen nase, potem pa vidi še mene, ki sem vsa vzhičena - to ti je 1000x lepše od vsake nemške šole, ti povem!

Kar pa se potresov tiče in podobnih nezgod - itak se ves čas nekaj norca delam iz Črnogorca, samo v resnici, če se ne bo navadil malo več možgane in korajžo uporabljat - ja, kaj pa bomo, kadar boš ti dejansko zrihtala kak Vip potres Tongue
Logiran

Unikatne tablice in portretki
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #4352 : ponedeljek, 23.09.2013 : 07:41:51 »

Črnogorc, bolj kot te hvalijo, boljši si, ane!  Cheesy Kiss  objem ljubezen
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #4353 : ponedeljek, 23.09.2013 : 11:13:26 »

Ne vem. Poppyju je všeč edino teči za žogico, nad trikci se mi ne zdi posebej navdušen...
Zanimivo tudi da na agilityju se pa za priboljške ni zmenil kej dosti, parkur je pretekel ker je pač se to od njega zahtevalo, to ali imam v roki kakšne priboljške ga ni brigalo, priboljški ga brigajo le doma... Smiley

Lynn, saj to ne rabijo biti "klasični trikci". Pač nekaj, kar naredi, nato pa dobi nagrado.
Lahko je to poišči žogo, prinesi igračko, skoči čez nekaj, splezaj nekam ... nekaj za kar veš, da mu je
dovolj zabavno in v izziv.

Jaz sem na primer pri Aiki s triki zelo omejena. Ne sme skakati, ne moreva delati
vaj, ki vključujejo sedi ali lezi, ker takšnih ponovitev ne zmore, ne more dati
tačke ... delava pa s klikerjem vaje s "tarčami", do katerih mora iti in nanje pokazati s
smrčkom, iskanje predmetov, različni tempi hoje in tipi ustavljanja ipd., toliko pač da si malo razmiga možgane
in se dobro počuti, ker dela in zmore Smiley Veliko delava prosto (t.i. shaping), tako da sama ponudi neko vedenje,
jaz pa ga nagradim, takrat se ji prav vidi, kako razmišlja, kaj hočem od nje  Grin

Vidim da ji prav manjkajo izzivi takrat, ko se slabo počuti in tega zato ne moreva početi
(problem pri njej je tudi, da ne more vedno dobivati priboljškov).

Priboljškov kar tako ji nikoli ne dajem, izjema so seveda vampi, ki jih dobiva
za žvečenje in čiščenje zob.

Sori, Roko, za OT  Kiss

Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #4354 : ponedeljek, 23.09.2013 : 12:59:23 »

Roko je takih "offtopicov" zelo vesel, Skuiki Kiss Črnogorski garač, saj veš Wink

Ne, resno, fajn je vsak dan nekaj malega početi, pa ne glede na vzroke in razloge. Preprosto fajn je Smiley
Pri nama so vzroki pač čisto konkretno moja želja, da bi bil pes bolj sproščen, da ne bi vsake tadruge stvari videl kot nek strah in grožnjo, pa da se končno spet malo bolj poveževa, da mi zaupa, ko spozna, da je za nekaj uspešnega nagrajen in ne samo "korigiran" za napake, do česar sva "uspešno" prišla na naših drilih poslušnosti v nemški šoli ... in naju je oba zamorilo.
Da ne bo kdo narobe razumel - čisto nič ni bilo narobe s poslušnostjo samo, to je in vedno bo krasna zadeva, če so treningi vzpodbudni za psa. Naša "nemška šola" je bila pač na žalost bolj usmerjena na centimetre poravnanosti ob nogo recimo, sproščeno mahanje z repom od izvedbah vaj pa ni nikomur pomenilo nič. Na žalost. In preden sem jaz, butara, pogruntala, da brez pasjega veselja do dela nimaš kaj "preskakovat razredov" in korigirati tistega, kar pes še niti doumel ni, sva prišla tako daleč, da se mi je pes začel umikati in se grbiti sam vase.

In potem si je bilo treba izmislit nekaj, da se začneva spet malo približevati drug drugemu. Se na novo spoznavat. Spoznala sem, da nimam nobene pravice pritiskat na prestrašenega in "zabremzanega" psa, če niti sama ne znam "povedat", kaj od njega sploh želim. Da lahko nekaj skupaj počneva tudi pred domačim pravom, da ni treba biti živčen ali bo na voljo avto za na trening tisti dan, ali bo spet "vse narobe", ker ne bova dohajala centimetrske natančnosti in sposobnosti "nemcev", bo hotel čez gugalnico ali se bo spet vkopal v travo z repom med nogami... Je trajalo, ampak na koncu so se tudi moji blont možgani nekako zbudili Tongue

In mi je "pošajnalo", da imamo doma deske, kamenje, kup peska in "ruševino", debla v gozdu in travnike za laufanje. In če sva se naučila "sedi" nekoč na domači preprogi, zakaj ne bi tega "sedi" probala tudi na navadni deski za hišo. Pa "tačko" na deski, ki čiiiiiiisto malo zatrese. Pa "prostor" na deski, ki se malo bolj zatrese, pa hodit po deski, ki je enkrat široka, drugič bolj ozka, enkrat na tleh, drugič 10 cm dvignjena.
Počasi, počasi, z vrečko priboljškov, klikerjem (ali brez) in predvsem brez panike.
Mislim, da se Roko vedno bolj odpira, vedno več "adrenalinskih podvigov" ponuja sam, videti je, kako razmišla, "kaj naj pa zdaj s to skalo ali desko", "zakaj je ta kos polivinila na tleh", zakaj stojiva tu in čakava - a skočim "gor", mogoče samo "tace gor"? Klik, priboljšek, zmaaga ... in iskrice v očeh!

To je bistvo. Da vidim iskrice v očeh in rep, ki maha veselo, da vidim psa, ki si po dveh mučnih letih upa prijet v gobec (nekoč grozno strašno) piskajočo žogo, jo stisnit, da zapiska in me pogledat nazaj "a je kul"? In da komaj čaka, da jo bom vrgla še enkrat, da mi bo spet pokazal, kako si jo upa stisnit Cheesy
Da greva mimo neke brezvezne navadne deske in sam stopi gor z vsemi štirimi, ker se je naučil, da je to fajn in razlog za veselje Cheesy Da pošteka, če mu z roko pokažem nekam "gor", da bo lahko prišel tudi "dol", nazaj k meni na trdna tla po nagrado.
V bistvu je večino teh, za večino psov in ljudi banalno preprostih zadev, pogruntal sam, jaz sem samo čakala pravi trenutek, potrdila (tako kot Skuiki  tudi počne) točno določeno vedenje, pozicijo itd. in ugotovila sem, da je Roko pes, ki kljub svojemu črnogorskemu "lako ćemo" temperamentu, rad razmišlja in najbolj ponotranji zadeve, ki jih naredi neprisiljeno, iz svoje iniciative, takrat, ko jih je sposoben narediti. Bistveno bolje gre na tak način, kot z vabljenjem in delno ali popolno  prisilo, kot sva bila vajena tega iz "nemške šole".

Evo,tko gre to pri nas. Vsak dan par minut, pa je življenje bolj zabavno, pes "zmatran" desetkrat bolj kot bi bil na "dolgočasnem" sprehodu, kjer se eno uro samo šeta po neki poti, jaz pa sem tudi vsak dan boljše volje, nenazadnje tudi zato, ker ne napreduje samo Roko, ampak tudi jaz. V vajah potrpežljivosti in še samozavesti, da tudi meni kdaj kaka malenkost uspe Wink
Logiran

Unikatne tablice in portretki
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #4355 : ponedeljek, 23.09.2013 : 13:47:16 »

Škoda, da tukaj ni opcije "lajk" Wink. Zelo lepo napisano, mamaF Afro
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #4356 : ponedeljek, 23.09.2013 : 14:22:02 »

Saj se mi je zdelo, da boste sestre po dlaki zastople, kaj sem nafilozofirala Smiley Kiss

Aja, počasi bo treba začet iskati lokacijo in tajming za Jesenski LoUski Siminar, aneda? Wink
Logiran

Unikatne tablice in portretki
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #4357 : ponedeljek, 23.09.2013 : 14:58:35 »

ljubezen rokotova že ve, kaj je fajn in kako fajn se je imeti fajn Smiley
Logiran

Iska
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.129


WWW
« Odgovor #4358 : ponedeljek, 23.09.2013 : 14:58:49 »

Bravo, mamaF in Roko.  Cheesy  veselje bravo Afro Zmagujeta na celi črti. Vidim precej Lane v Rokotu, s prepričevanjem ali prisilo dosežem samo to, da okameni in prestrašeno gleda in čaka, kaj ji bom storila. Prisilo smo že zelo hitro ukinili, prepričevanje pa tudi pogosto ne pomaga. Pri novostih je treba bit precej potrpežljiv in nagradit vsak minimalen napredek.
Se že veselim Jesenskega LoUskega Siminarja  Cheesy
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #4359 : ponedeljek, 23.09.2013 : 15:14:23 »

Louski siminar, tooo! Jaaaaaa! Z Lousko ponudbo prosim!  Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #4360 : sreda, 25.09.2013 : 01:21:34 »

Samo, da grejo trgatve mimo, pa se bomo izmislili tapravi kraj in čas za LoUski Siminar, nč bat Wink

Do takrat pa vsaj malo dokazov, da ni vse tako adrenalinsko in delovno, kot se kaže Grin

Črnogorska joga je še zmeraj na prvem mestu Cheesy


Tele sive dlake na bradi so pa ziher od sikirancije, kajneda Tongue


Smo pa medtem praznovali Borisov drugi rojstni dan, bile so Darile, bilo je pivo in bila je sobota in s tem tudi Torte Cheesy Ampak fotke od tort so nevidne ... ker jih(torte) psi pogoltnejo, še preden jih damo na krožnike. Saj vem, da nihče ne verjame, ampak SO jedli Cool





Veseli slavljenec Kiss


Včeraj sem šla pa z Bajko k veterinarju kot princeskina gardedama, končala pa kot medicinska sestra.
Reva je začela v soboto driskat, v nedeljo je izgledala dobro, le jedla ni nič (OK, pač post, nobenega problema), potem pa v ponedeljek ni hotela piti, ne jesti in driska je ratala zmeraj hujša.

Pa smo se naložili v avto, zaskbljena Ana, boga Prineska in jaz, Gardedama (za moralno podporo prijateljicama in ker si baje edina dovolj natančno zapomnim veterinarjeve navete) in smo šli obiskat našega veterinarja. In je padla ena infuzija, ob jemanju krvi in tiščanju kanile v pasjo taco je padla dol skoraj še Ana (uboga ne prenese pogleda na kri in igle in take reči, pa se ji je kar stemnilo, da smo jo posedli na klopco), potem je padel še Efloran in cerenia, potem pa smo počasi šli domov. Ana za volanom, Bajka pri mojih nogah, jaz pa s flašo infuzije v roki. Medicinska sestra, kajpak.
Infuzijo smo dobili za domov, ker "naša" veterina pač nima nočnega varstva, pa tudi vet je presodil, da razen dehidriranosti in vnetja črevesne sluznice s psom ni kaj hudo strašnega in da bo pregleda in še ene infuzije po potrebi naslednji dan, to OK.
In je bilo, kljub siceršnjem sovraštvu do povojev in ostalih tujkov (ki bi jih najraje takoj scufala s tace), se je Princesa kar dobro držala dolge ure, preden je tista božja infuzija končno prikapala do konca.
Ani sem ponudila, da me kamot pokliče še sredi noči, ko bo konec, da iztaknemo kanilo (preden bi to storil pes sam, 100%), da slučajno spet ne pade skupaj, pa me je presenetila z SMS-om, da je stisnila zobe in vse zrihtala sama Cheesy Bravo, Ana Afro
No, danes sta šli nazaj, dobili še eno flašo, ki je stekla kar pri vetu, spet vzeli kri in urin, da vidijo, če se še kje skriva kakšna bakterija ali pač gre za kakšno "virozo" in punca je baje že spet poskočna in žleht, kot ponavadi Tongue Je fiziološka raztopina naredila svoje Wink

Evo, takle mamo. Roko je bil pa vesel, ker so včerajšnje "terenske vaje" odpadle in je lahko v miru prečrnogoril celo popoldne Evil
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #4361 : sreda, 25.09.2013 : 02:59:00 »

O boga Princeska no to pa vem kolk so te infuzije zoprne in kolk pocas to tece ker sem bla jaz letos pozimi ful bolana in sem tud infuzijo dobila pol so mi pa še v žili pustili če bo še enkrat treba, no pa k sreči ni bilo. Je pa zoprno to. Upam da se hitro pozdravi. Kiss Smiley
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #4362 : sreda, 25.09.2013 : 07:32:26 »

Kako pa je tal Boris en veseljak postal! Pa vse najboljše!

Ana, bravo! Medicinska sestra pa itak!  Kiss Kiss Kiss objem
Pa da je Princeska boljše!¨ Wink Kiss
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #4363 : sreda, 25.09.2013 : 12:04:19 »

A si vidla adrenalin, a?  objem ljubezen
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #4364 : sreda, 25.09.2013 : 12:31:56 »

Ma daj, Ana je bila sposobna 18 let nazaj rešit življenje svojemu možu. Je slišala gor v stanovanje neke čudne zvoke in krik iz spodnje delavnice, prilaufala po štengah in našla moža, ki mu je "šajba" od tavelike kotne brusilke počila in se mu odbila v vrat, v mlaki krvi ... z roko si je stiskal ogromno rano na vratu!
Pravi, da od adrenalina sploh ni vedela kaj počne, je pa v trebutku zgrabila eno brisačo, da si jo je z drugo roko pritiskal na vrat, zvlekla moža v avto, dala gas, takoj do ambulante, od koder so klicali rešilca, pa še eden od kirurgov iz bolnice, ki živi v naši vasi, je bil na srečo doma, da je takoj prihitel zraven in mu oskrbel rano, tako, da do prihoda rešilca človek ni izkrvavel ... so rekli, da bi se brez njene prisebmosti  in hitrosti zadeva zelo slabo končala, kajti presekana je bila vratna arterija!

Skratka, naša Ana je velika junakinja, v velikih stvareh - ko je res potrebna akcija Smiley
Tisto počasno špikanje, priprava, čakanje, da bo epruveta polna .... tisto jo pa spravi na kolena  sram Ampak zato pa smo prijatelji in gardedame, da priskočimo na pomoč, a ne Smiley

Princesko grem pa danes obiskat, včeraj ni bilo časa, bom povedala, da sočustvujete Wink Po mojem že komaj čaka, da bo lahko od razkuhanega riža napredovala h kaki bolj "konkretni" hrani Wink
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Strani: 1 ... 286 287 288 289 290 [291] 292 293 294 295 296 ... 370   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines