mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 20.05.2024 : 03:24:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 183 184 185 186 187 [188] 189 190 191 192 193 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 636281 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #2805 : četrtek, 18.02.2010 : 15:04:19 »

Sej bi blo smešno, če ne bi blo žalostno (24 ur):

''Tudi sodniki so zmotljivi in zato včasih pride do zmotne uporabe prava, pravi predsednik upravnega sodišča. Prepričan je, da v primeru vrnitve psov Baričeviču ni bilo korupcije.''

(Janez Breznik, predsednik upravnega sodišča, se je odzval na očitke, ki se pojavljajo glede odločitve sodnega senata upravnega sodišča, ki je odobrilo vrnitev treh bulmastifov zdravniku Sašu Baričeviču. Dejal je, da je sodni senat v tem primeru upošteval veljavno zakonodajo, lahko pa, da jo je napačno.)

''Tudi sodniki so zmotljivi in zato včasih pride do zmotne uporabe prava. Po zdaj znanem ne vidim nobene podlage za sprožitev kakršnih koli postopkov zoper sodni senat." Če se sodnik enkrat ali nekajkrat zmoti v sicer številnih primerih sojenja, zaradi takšnih primerov namreč ne odgovarja, če napake niso posledica arbitrarne uporabe prava ali površnega dela sodnika.''[/size]

Najboljše so napake, ki niso posledica površnosti, namerne pa tudi niso. Ja kaj pa so pol?

P.s.: Lanabela, za crknit... Cry
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #2806 : četrtek, 18.02.2010 : 15:09:18 »

citat
Kresalova: S partnerjem sva bila šokirana

Ministrica za notranje zadeve je že včeraj zanikala, da bi bila kakor koli vpletena v postopek vračanja psov Baričeviču. "Če je šlo za spolno zlorabo, je to grozljivo, gnusno dejanje, ki ga sama absolutno obsojam. Jaz in moj partner sva bila šokirana in sva se o tem pogovarjala, a nisem nikoli zlorabila svoje funkcije. Po vsem, kar vemo, se mi ne zdi prav, da je Baričevič dobil pse nazaj,“ je povedala.

konec citata

Vir: http://24ur.com/novice/slovenija/ocitno-nekoga-mocno-motimo.html

Moj pripis: in odšla sva na vnaprej planirane počitnice. Ej, a nas res imajo za take idiote?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.322


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2807 : četrtek, 18.02.2010 : 15:10:43 »

http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/1042338708

http://www.rtvslo.si/slovenija/lds-primeru-bulmastifov-naj-se-cim-prej-pride-do-dna/223873
Logiran

taradaška
novinec
*
Sporočil: 49


« Odgovor #2808 : četrtek, 18.02.2010 : 15:29:08 »

Tole glede zmotljivosti sodnikov danes v Dnevniku je buča (govorim kot oseba iz profesije, ker sem odvetnica). Povprečno skrben in vesten pooblaščenec stranke bo v primeru, da je sodišče napačno uporabilo materialno pravo (do česar je očitno prišlo v tem primeru), izkoristilo pravne poti (beri: višje inštance), da se takšna odločba spremeni (problem dejansko nastane samo, če se zmoti Vrhovno sodišče RS, pa še takrat je včasih mogoče priti skoz z ustavno pritožbo, če o vprašanju pravilne uporabe določenega materialnega prava obstaja sodna praksa). Dejstvo pa je, da je pri naših javnih inštitucijah (kamor sodi tudi VURS) premalo dovolj brihtnih pravnikov ali pa so le-ti v posameznih primerih onemogočeni oziroma se morajo glede svojih odločitev podrediti nadrejenim. Tako da dopuščam obe možnosti: ali da je šlo za nameren spregled zelo jasne prehodne določbe novega zakona, ali pa da so na strani VURS in MKG postopek vodili nesposobni pravniki.
Glede Vidica: do tega primera sem imela kar dobro mnenje o njem, sedaj, ko pa trosi take nebuloze glede psov v urbanem okolju, pa razmišljam, da ga povabim na prijeten obisk in da vidim, ali se samo spreneveda, ali dejansko razmišlja na ta način in je tudi prepričan v svoj prav.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #2809 : četrtek, 18.02.2010 : 15:36:49 »

Citat
Ali postajamo dezela jazbecarjev? Smiley

Na http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,35155.msg648515.html#msg648515 je cela 1. FCI skupina (vse ovcarske in pastirske pasme) po visinah in ce kinoloska smetana odloci, da teh 40 cm meso postane, bodo na prihodnjih razstavah kraljevali jazbecarji Tongue
Med ovcarji in pastirji so samo 3 pasme nizje, 3 pa pridejo v postev pogojno, ce kupite psico ali ce je pes bolj ob spodnjih mejah dovoljene visine Wink

Citat
LuncaKiančka, nic ne skrbi glede standardov, ker recimo od prve fci grupe, kjer so ovcarski in pastirski psi, pridejo pod 40 cm samo setlandski ovcar in oba corgija, ostale bos lahko videvala samo ob boku tistih, ki bodo spica slovenske vzrediteljske, tekmovalne ali razstavljavske scene. Za "navadne" drugih pasem iz 1. fci najbrz sploh ne bo vec, torej ne bos imela kaj veliko izbirat.

Uf, glavno, da si lahko nabavim se eno siperko (je tud manjsa od 40). Grin Grin Grin Pa mal sem se zredila, tako, da itak ne bo panike.

Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2810 : četrtek, 18.02.2010 : 15:39:19 »



Citat
li se samo spreneveda, ali dejansko razmišlja na ta način in je tudi prepričan v svoj prav.
Seveda razmišlja, saj take trosi že leta in leta. Odkar pomnim. Ampak dokler je samo klamfal v prazno, naj kar. Če pa to postane osnova za zakon pa...
Bi ga pa vprašala: koliko napadov na ljudi,  v katerih sta sodelovala več kot dva velika ali trije majhni psi? Kolikor meni nese spomin NITI ENEGA SAMEGA SAMCATEGA. Kakšen smisel ima torej zaostrovanje kar povprek? Razen tehle bulmastifov, seveda, ki so itak prav poseben primer.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2811 : četrtek, 18.02.2010 : 15:40:46 »

manjka: koliko takih napadov na ljudi pri nas
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #2812 : četrtek, 18.02.2010 : 15:44:07 »

glede na to da očitno KZS misli delat bolj v škodo kot korist psom , bi mogoče koristila ena peticija na KZS, pa obvestilo da bodo na dan evropske razstave organizirane demonstracije "navadnih" lastnikov pred razstavnimi halami, pa ena delagacija bi lahko šla obiskat in razsvetlit Vidica, ki zgleda, da razen čohlkjanja ušes svoje pudlice že dolgo ni več v stiku z realno kinologijo.
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #2813 : četrtek, 18.02.2010 : 15:47:33 »

Uf, glavno, da si lahko nabavim se eno siperko (je tud manjsa od 40). Grin Grin Grin Pa mal sem se zredila, tako, da itak ne bo panike.



Sem ravno naračunala, da se bo treba zredit za najmanj 40kg in obut čevlje s "turbo boosterji", da bom lahko obdržala svojo pasjo bejbo. Me prav zanima kaj se zgodi, če mi ne uspe? Zavetišče za psa, ki je navezan name tako, da niti z mojim partnerjem noče ven, če sem doma? Kar evtanazija, čeprav se zdravih živali ne sme evtanazirat? Mogoče bi jo na 90 oprala pa še sušilec vklopila???

Cepci bedasti.

Prav zanimivo je, da po tem zakonu skoraj nihče ne bo mogel imet več recimo afganistanca, brez problema pa bo vsak "razbacan" prenapihnjen 18letnik lastnik stafforda.
Ideja, da bi zapustila to bedasto državo iz sekunde v sekundo zveni bolj realno.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #2814 : četrtek, 18.02.2010 : 15:52:47 »

Tecka, pa dejansko nikogar ne bo zanimalo, da je moja siperka bolj nevarna od tvoje doge.
Logiran

svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #2815 : četrtek, 18.02.2010 : 15:56:17 »

V sodnem senatu, ki je presodil v korist Baričeviča in njegovega pravnega zastopnika, so bili predsedujoča višja sodnica svetnica Darinka Dekleva Marguč, višji sodnik Boštjan Zalar (brat pravosodnega ministra Aleša Zalarja) in višja sodna svetnica Alenka Belič.

Zanimivo je, da je Margučeva podpisana tudi pod razsodbo tožbe, ki jo je ob imenovanju Vide Čadonič Špelič za direktorico Vursa leta 2004 vložil njen protikandidat Črtomir Borko, ker jo je uradniški svet s predsedujočo Nevenko Črešnar Pergar kljub neizpolnjevanju vseh razpisanih pogojev potrdil za primerno kandidatko in jo z boljšimi priporočili prepustil »izbiri« takratnega ministra Milana Pogačnika in v formalno potrditev vladi. Borko je upravnemu sodišču zaman dokazoval nepravilnosti pri izbiri; eden ključnih pogojev za imenovanje direktorja Vursa je najmanj devet let delovnih izkušenj v upravnem organu za veterino, kar je bil po vseh veljavnih predpisih le Vurs, Čadonič-Špeličeva pa tega pogoja kot politična funkcionarka (sekretarka na ministrstvu) ni izpolnjevala.



A tukaj nekaj zeeeloooo ne smrdi? Jaz moram pred sodiščem odgovarjat za vse svoje postopke in odločitve. A sodniki pa ne? Kaj, ko bi sprožili tudi za njih kak postopek. Kajti mene ne obvaruje tožbe dejstvo, da zakona nisem poznala. In nobenega drugega državljana RS tudi ne.
Prosim za nasvet pravnikov na netu.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2816 : četrtek, 18.02.2010 : 16:00:39 »

Tecka: saj vidiš, kako hitro se lahko zakonodaja spremeni. Tudi glede evtanazij.
Sploh pa: odvečne pse se strpa v zavetišča in se jih potem potamani brez spremembe zakona. No problem - ker bi bili lastniki znani, jih niti na davkoplačevalska pleča ne bi bilo treba obesiti.
Sicer pa: začni svojega dogeca razstavlajt ali pa začni tekmovat, recimo kakšen RO bi prav lahko delala, pa pridno polni mošnjiček KZS, pa boš lahko mirno ostala vitka.
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #2817 : četrtek, 18.02.2010 : 16:07:19 »

Hehe RO... Ali bodo šteli tudi dejansko sposobnost psa. RO z mojo kozo, ki rabi pol ure, da rit spravi do tal... Grin
Če sem že čisto OT... Mogoče je pa potem rešitev, da nabavim še eno, tokrat razstavno doglo, če si jo lahko privoščim ali pa ne Roll Eyes . Večje bedarije kot je ta zakon res še nikjer nisem zasledila. Prav res me je iz minute v minuto bolj SRAM v kakšni državi živim.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2818 : četrtek, 18.02.2010 : 16:12:11 »

Mene je že tako dolgo sram, da sem se že navadila. Eni so pa šele zdaj opazili, pa jih je  trefnilo...
Trenutno mi je še najbolj žal tega, da sem članarino že plačala.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #2819 : četrtek, 18.02.2010 : 16:13:28 »

Tecka, pa dejansko nikogar ne bo zanimalo, da je moja siperka bolj nevarna od tvoje doge.
A bi se vi nehale duvat z vsemi temi rodovniškimi psmi, prosim lepo  Tongue? Ker mene še vedno zanima, kdo, kako in na podlagi česa (upam, da ne na podlagi plečne višine pri kotitvi) bo popredalčkal vse silne mešance naše državice??? Ali pa med našo zakonodajno-kinološko srenjo prevladuje mnenje, da med mešanci ni nevarnih psov? Pa da mešanec, ki ga kot trimesečnega mladička posvojiš v zavetišču, ne bo prerasel tistih že pregovornih 40 cm in kolikože kil?
Da me slučajno kakšno tele ne bo narobe razumelo: vsi moji psi so bili in so mešanci, pravzaprav fejst zmešani in zmiksani, če sem čisto iskrena  Cool
Logiran
Strani: 1 ... 183 184 185 186 187 [188] 189 190 191 192 193 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines