mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 06.05.2024 : 23:42:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Avstralski ovčar - čvek
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 104   Dol
Natisni
Avtor Tema: Avstralski ovčar - čvek  (Prebrano 119103 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
martina.o
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


« Odgovor #45 : torek, 10.01.2006 : 18:51:51 »

bravi iztok!!!
....pa še psi na verigi in v pesjaku...
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #46 : torek, 10.01.2006 : 19:10:55 »

Ojla, Mel!
Malo si poglej naso spletno stran in ti bo kmali jasno, da ni nobenega problema imeti poleg majhnega psa se enega srednjega in enega velikega, pa se kaksnega za vmes se lahko spomnis. Smiley
LP
Blumina

Blumina super ste! Smiley Enkratna pisana druščina...res super.

Sama si iskreno povedano življenja brez maltežančka ne znam predstavljati, ker mi je pasma resnično zlezla pod kožo, ker so čudoviti psički, tako karakterno kot vizualno. In mi je res všeč, ko vidim da imate tudi pri vas enega "minija" in aussija...Me pa zanima kdo je komu "gazda"? Grin

Resno, tisti ki imate aussija in še kakšnega pesjana - koga ste imeli prej in ali si res aussiji premeteno priborijo 1 mesto na lestvici? Grin

LP,
Diana
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #47 : torek, 10.01.2006 : 19:26:06 »

martina, raje imam psa v pesjaku pa z njim delam, kot pa psa na kavču, ki ne dela drugega kot poležava cele dneve. Pa brez zamere.  Wink


Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #48 : torek, 10.01.2006 : 19:31:43 »

martina, raje imam psa v pesjaku pa z njim delam, kot pa psa na kavču, ki ne dela drugega kot poležava cele dneve. Pa brez zamere. Wink

A ni bolje če ga imaš na kavču, pa vseeno z njim delaš? Roll Eyes

LP,
Diana
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #49 : torek, 10.01.2006 : 20:02:32 »

Ja, najbolje je to. Samo, dosti ljudi ima psa in jim poležavajo po cele dneve po kavčih in jih samo lulat pa kakat peljejo ven. Ni vse črno-belo (ali ni vsak pes v pesjaku revček).

Logiran
martina.o
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


« Odgovor #50 : torek, 10.01.2006 : 20:08:12 »

Mel,
aussie je šef..  ( največkrat ženskega spola )jaz imam irskega setra od prej, ki je gentlemansko prepustil mesto šefici...potem je prišel aussie moški, je drugi po rangu... pa je prišla spet aussie ženska.. poskuša čim više.. se mi zdi, da bo prilezla na drugo mesto..
V zvezi s kavčem in pesjakom in delom se pa seveda strinjam s tabo...zlasti kar se tiče aussijev.. drugih pač ne poznam..

Aha.. jih je tudi precej, ki jih imajo SAMO v pesjaku... a ne? Aussie pač ni za pesjak, saj veva, a ne 5rca... tudi če dela
lp
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #51 : torek, 10.01.2006 : 20:10:15 »

Pri nas je bosica definitivno Bejba, itak pa je pri psih matriarhat, tako da to ni nič čudnega. Ko sem Bejbo prvič predstavila Brinu je mali vragec pokazal svoje špičaste zobke, Brin pa je naredil korak nazaj Grin
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #52 : torek, 10.01.2006 : 20:22:21 »

Ja, saj se strinjam, da nekatere pasme niso za v pesjak. Samo včasih se preveč posplošuje zadeve.

Ja, jih je precej, ki so v pesjaku, vendar jih je tudi precej, ki so v hiši. In samo v hiši. S tistimi je celo tako, da se jih ne vidi in se nikomur ne smilijo. Če pa je pes v pesjaku pa je viden vsem in je revček, ker je zunaj. To me moti, da se posplošuje glede tega. Marsikateri pes v pesjaku ima bogatejše življenje kot kakšen pes v hiši (in seveda tudi obratno).

Smo malo zašli iz teme...   sram sram
Logiran
martina.o
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


« Odgovor #53 : torek, 10.01.2006 : 20:26:25 »

Če mi eden od odličnih skrbnikov moje mladičke, ki je predvidena za delo ne bo zameril, ga bom citirala:
Vrtno orodje je za v lopo..... pes spada k družini.."
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #54 : torek, 10.01.2006 : 20:30:55 »

Se ne bom prepirala tukaj, ker tudi tema ni namenjena takim pogovorom. Vztrajam pri tem, da je bolje imeti psa v pesjaku in z njim delati, kot imeti psa v hiši in ga enkrat na dan peljati za pet minut lulat (takih ljudi tako ali tako ne razumem, zakaj imajo psa in takih primerov ni tako malo). Če se tukaj ne strinjate, se pač ne. 
Logiran
s5iztok
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #55 : torek, 10.01.2006 : 21:10:00 »

Glede psa v pesjaku ali notri, izpostavil bi eno stvar, pes v pesjaku je sam, kar se mene tiče je pes v pesjaku še vedno revček, psi notri imajo so vsaj družbo lastnika, tudi, če ga potem samo za 5 minut peljejo ven to odtehta celodnevno samevanje. Psi zunaj v pesjaku, so pa nekako kot avto v garaži, odpelješ ga ven ko ga potrebuješ, v pasjem primeru delaš z njim, ko opraviš svoje pa ga spet parkiraš tja in "veselo" čaka na naslednjo uporabo.

ta primerjava z lopo je zelo posrečena  Grin
Logiran
martina.o
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


« Odgovor #56 : torek, 10.01.2006 : 21:31:09 »

Na temo pesjak samo še tole:
vsi, ki imajo aussije že vedo, zakaj ni za pesjak ( verjetno tudi kak drug pes ne, ki je sicer tam ).

Pred leti, ko smo iskali aussija po Evropi, sem izvedela, da živi še en aussie v Bohinju. In smo ga obiskali... spomnim se približno petletne deklice, ki jo je črn zelo prijazen pes previdno in skrbno vodil po dvorišču. To je bil Buki, njegov skrbnik se mi je oglasil in poslal njegove podatke za bazo. In Buki dela s kravami in kozami - pomaga jih gnati iz hleva na pašnik... edini aussie v Sloveniji, ki dela z živino.. in še vedno je tako prijazen in s svojim skrbnikom hodi v gozd, kjer mu pomaga pri delu...
Ko bomo imeli srečanje, pride tudi Buki..
do tedaj pa ga lahko vidite v bazi aussie Slovenija.. *****
Upam, da Jana dovoli ta link, sicer grem pa jutri uredit midi paket.. obljubim
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #57 : torek, 10.01.2006 : 21:42:16 »

Jiiha Martina, suuuper da je Jaka poslal podatke za Bukija!!!! Za tiste, ki ne veste, Buki je od Tax stric (sta od iste vzrediteljice Smiley

Odgovor Mel: glede prihajajočih legel (kolikor mi je znano):
leto 2006:
1. psica čistih delovnih linij bo parjena s psom ki je mešanica razstavno/delovno
2. psica, ki ima v rodovniku delovno/razstavne linije bo parjena s psom iz delovnih linij
2007:
1. psica, ki je po rodovniku razstavnih linij, po značaju malo manj (njen sorodnik kot omenja Martina dela z živino celo:) bo zelo verjetno parjena ali s psom čistih delovnih linij ali mešanih linij

Zaenkrat sta bili v SLO dve legli, kot je bilo povedani obe več ali manj t.i. razstavnih linij. Govorim lahko predvsem za moje leglo: eni so po videzu bolj "buhteljčki razstavni", vsi brez izjeme pa so vsaj po značaju in delovnih sposobnostih DALEČ od flegamtičnih, zamorjenih, brez veselja do življenja, razstavnih primerkov...
Sem nekje nazaj napisala kaj vse so Jonfiji dosegli do decembra 2006 Wink

Aja in Martina in 5rca? Nehita, ne klele na tej temi svinjat o vajinih zamerah. Pač je tako, da aussieji niso za v pesjak. In to bomo trdno vztrajali vsi, ki smo ali bomo imeli legla. Pač lastnik, ki bo hotel psa imet v pesjaku nima šans zaenkrat dubt aussieja v SLO.
Simple as that.
Aja pa no kar se mene tiče jih tud za samo valanje po kavču ne bi dala nikoli  Grin



 
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #58 : torek, 10.01.2006 : 21:47:32 »

A Buki je že v bazi ali bo dodan? Ker ga ne vidim...  Undecided Undecided


sirtaki, saj bom pridna... zmotilo me je ravno valjanje po kavčih.  Wink 

Pa da ne bo nesporazumov: sem za to, da je pes z lastnikom (naša je cel dan z nami), samo ni vse črno-belo (kot sem že napisala) in pisala sem na splošno, ne samo za avstralce. Glede njih mi je jasno, da so za noter.  Wink
Logiran
martina.o
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


« Odgovor #59 : torek, 10.01.2006 : 21:56:06 »

Tole moram pa popravit Sirtaki:
Kakšne zamere - gre samo za razumevanje pesjak - ali pa ne pesjak !!!!
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 104   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Avstralski ovčar - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines