mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 10.05.2024 : 00:45:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: Irski seter - čvek
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 60   Dol
Natisni
Avtor Tema: Irski seter - čvek  (Prebrano 188341 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #210 : nedelja, 12.03.2006 : 18:31:17 »

zadnjič  mi je nekdo  prav posrečeno definiral  setre  po  pridnosti Grin
Na  prvem mestu so  irci, potem  takoj  za njimi po pridnosti  angleži.....  potem pa  daleč nič.... nato pride  lovski nagon, extra  energija  in  za njima  gordon seter Grin Grin
No pa naj  kdo reče  , da nimam sreče Cheesy
Sicer pa  vedno znova ponavljam...  aleluja  , da imam še Dino ki je "švabica",  drugače  bi  kar na mačke prešaltala Grin
Čeprav sedaj, ko smo ga malo  poredili je  že  napredek v pridnosti Cool
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #211 : nedelja, 12.03.2006 : 19:38:14 »

Tudi v SLO je bila že irka reševalka, in sicer v KD Naklo ene 10 let nazaj Wink
Logiran
Tejka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


« Odgovor #212 : ponedeljek, 13.03.2006 : 09:32:15 »

Agnes in damayanti: z veseljem bi se pridružila vaši bandi na sprehodu! Edini problem je, da sem jaz najbrž iz drugega konca Slovenije - Primorske...

zadnjič  mi je nekdo  prav posrečeno definiral  setre  po  pridnosti Grin
Na  prvem mestu so  irci, potem  takoj  za njimi po pridnosti  angleži.....  potem pa  daleč nič.... nato pride  lovski nagon, extra energija  in  za njima  gordon seter Grin Grin

Kaj res? V literaturi pa piše ravno obratno - da so irci najbolj trmasti in gordoni najbolj učljivi od setrov... Ja, teorija in praksa sta dostikrat precej različna pojma Smiley

Lepo, da je kar nekaj setrov in ptičarjev reševalcev! Se pravi, le ni tako brezupno, kot sem se bala (edino divjadi verjetno ne sme biti v bližini območja reševanja Cheesy)...  So pa verjetno samice bolj primerne, ker so že nasplošno bolj mirne in poslušne ali se motim?
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #213 : ponedeljek, 13.03.2006 : 09:49:08 »

Agnes in damayanti: z veseljem bi se pridružila vaši bandi na sprehodu! Edini problem je, da sem jaz najbrž iz drugega konca Slovenije - Primorske...

So pa verjetno samice bolj primerne, ker so že nasplošno bolj mirne in poslušne ali se motim?
Hmmm,  a primorska.......Bomo pa en  taorenk izlet enkrat naredile  pa bo Cheesy  še večja zabava
Smo se pa  nazadnje na predstavitvi setrov, nekaj menili, da bi bilo dobro na pomlad narediti en piknik.  Moremo  malo  Mijo  podrezat.  Ona je šef te pobude.Bomo pa še  toliko počakali , da bodo  mladički  malo večji da še njih  peljemo  med bratovščino Cool

Jah veš... v teoriji o setrih marsikaj piše Grin.....  moj divjak  se  ne klapa preveč s teorijo ....  to so do sedaj že skoraj vsi , ki so ga spoznali ugotovili Grin

Glede samic se pa ne motiš. 
Logiran
martina.o
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


« Odgovor #214 : ponedeljek, 13.03.2006 : 09:49:52 »

Na splošno sem mnenja, če nekdo kupuje psa za točno določeno delo, je smiselno kupiti pasmo, ki najbolj ustreza za to delo.
Uspeh je tako večji z enako mero vloženega dela.
Ker pa za reševanje ni posebne pasme, je dovolj pasem, ki so primerne za to delo.
Seveda se pa načeloma vsakega psa da vse naučiti...
lp
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #215 : ponedeljek, 13.03.2006 : 10:40:15 »

V to učljivost  sem se jaz  zelo globoko  poglabljala Grin... oz  se še.
In sem prišla do zaključka , da nekateri  setri  zelo- zelo počasi odraščajo.
Moj  je sigurno tak primerek.

Meni je  apriorij , da pes nekaj zna...  potem pride vse ostalo.
Je pa tako....  da sicer se zelo hitro  naučijo  kaj hočeš  od njih... še hitreje pa skapirajo kako te okrog prinest.
Moj pes je sedaj star  dve leti...  in  še vedno  nima opravljenega  PNZ-ja....  pa ga tudi ne bo več mogel naredit... bo moral delat  PPA.  Pa  ni to , da ne bi znal.  On zna vse....  ampak takrat,  ko on  hoče.  Če se pa njemu " dvigne" , da  tega pa on ta trenutek ne bo  delal... se pa jaz lahko na glavo postavim , pa ne bo naredil.....  Pa  me je  razpištolil  zaradi tega  tudi že pošteno  in tudi  okorog  ušes  jo je staknil.....  potem je naredil   nekaj  na pol...  kot  češ.... " tle  maš  zdej pa ne tež  več" Angry....
Saj  ravno zaradi tega  so  lovci  tudi spustili pasmo iz  rok...  Za  reševalca ga šolat,  je pa tudi tako....  neke  izpite mora verjetno tudi opraviti  v roku....  ,če  se mu pa ne dela... je pa to verjetno tudi neprijetno  Undecided

Damča  sem   lani  podvojeno pripravljala  na  jesensko preizkušnjo  in, ko je prišel čas  da  greva... enostavno nisva šla, ker nisem bila sigurna  ali  bo to njegov dan , ko bo delal  ali ga bo pičilo, da  bi on  takrat  po svoje šleval  okrog.....  Enostavno  mi je bilo  škoda  tistega  denarja( predvsem pa živcev)  , da ga mečem  proč....  in  sem se odločila, da bom počakala,  da se  majster  dokončno umiri in skulira potem bova  pa delala.

Je  pa  blazno  zoprno, sedaj , ko šolam  še  Dino.  Ona je pa  delavček...  njej je  delo  največja zabava.  In jih moram  učiti  strogo  ločeno... ker  tolk pa je  ljubosumen  in tekmovalen, da mi zna  še  njo na kriva pota  speljat.  Že  med igro....    Damču  vržem  prinosilo/  žogico/ palco/ pajacka, in mi ga prvič  čisto lepo in po pravilih  aportira.....  drugič,  že posvoje  šleva.... potem ga dam na prostor  in  Dini   vržem prinosilo... ona  aportira  tudi  trikrat ali štirikrat po pravilih tako kot je treba(  normalno jo  vedno  ful pohvalim)....  potem   pa  gospodiču  začne  delat  tista  ljubosumna  žilca  in  on malo poignorira   prostor... in teče  za njo  in ji  izpred nosa  sklizne  prinosilo, ali  pa ji ga puli  iz gobca  samo zato, da se  tamala  začne z njim preganjat Angry.... pa  še  zato , da ona ne bi bila deležna več hvale kot  on .  In  smo  skupne vaje  čisto ukinili.....  Sedaj  imamo  trapanje ... in učenje  ločeno.... ko je on na vrsti  za učenje  dela on.... takoj ,ko  mu je dovolj  gre pa v avto čakat... potem pa midve  z Dino svoje  opraviva.
Otročji je  pa  trikrat  bolj kot Dina  pa je Dina leto in pol mlajša  Tongue

Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #216 : torek, 06.06.2006 : 18:25:42 »

Poročilo z našega bojišča

Mi smo se nabodli na palico, fasali sepso, si populili šive in nosili puli. Zdaj smo že super in norimo. Imamo pa nov vzdevek: Scarface. Lp NEža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Tejka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


« Odgovor #217 : sobota, 05.08.2006 : 10:35:17 »

Ojla!

Kaj počnejo vaše lovske zverinice? Prav pogrešam kaj več opisov vaših prigod!

Sicer pa obstaja velika verjetnost, da bom v roku enega leta spet "študentka" v Ljubljani, tako da če še velja vajina ponudba (Damayanti in Agnes) o skupnem sprehodu - komaj čakam Cheesy

LP, Teja
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #218 : ponedeljek, 07.08.2006 : 22:47:10 »

Ahoj, Tejka.

Seveda še vedno velja za sprehod. Mi trije smo iz Ljubljane, tako da se kar oglasi, bomo veseli, če se nam pridružiš na kakem setrskem norenju oz. penzionističnem sprehajanju.

Redik je popolnoma v redu, hormončke prenaša imenitno, postal je bolj živahen, dlako ima lepo in svetlečo kot že dolgo ne, dobrovoljen je in se nasploh dobro počuti. Malo ga moram paziti, ker ne sme preveč noreti zaradi okvare kolka in ga moram kar včasih opozoriti, da je dovolj.

Dark se je pa medtem napičil na palico, staknil cel rajon notranjih in zunanjih šivov, ki si jih je potem spretno pocufal ven. Očitno zdaj želi biti veterinar. Poznalo se mu bo čisto malo, včasih še malo pošepa, ko je utrujen, samo sicer je pa dobro. Ampak ne se ustrašit, je še vedno isti debil kot prej.

Oglasi se še in lp, Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Tejka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


« Odgovor #219 : torek, 08.08.2006 : 07:31:57 »

Joj, nerodica - kam se je pa napičil? Se pravi je moja pesjanka pobrala po setrih, da gleda nazaj in hodi naprej (ker mora imet stalno pod kontrolo, da ne bi slučajno zamudila, ko bom jaz pobrala kamenček in ji ga vrgla Cheesy).

Kaj pa palice - jih rada prinašata? S katerega konca Ljubljane pa ste?

LP, Teja
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #220 : nedelja, 01.10.2006 : 08:36:59 »

Joj, nerodica - kam se je pa napičil? Se pravi je moja pesjanka pobrala po setrih, da gleda nazaj in hodi naprej (ker mora imet stalno pod kontrolo, da ne bi slučajno zamudila, ko bom jaz pobrala kamenček in ji ga vrgla Cheesy).Kaj pa palice - jih rada prinašata? S katerega konca Ljubljane pa ste?

Oprosti, ker se tako dolgo nisem nič oglasila. Napičil se je na eno palico, ki se mu je slučajno postavila po robu. Zdaj je že čisto dober in primerno nor. Upam, da si še za kak sprehod. Mi smo iz centra. Če boš za kako norenje, se oglasi.

Lp Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Tejka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


« Odgovor #221 : nedelja, 08.10.2006 : 08:20:29 »

Ti lumpa palica, ti - a kar pred njega je skočila?! Angry In to najbrž še v trenutku, ko je on ravno kam okrog pogledal a ne!  Roll Eyes

Seveda sem še za sprehod - se prav veselim, da bom videla tole setrsko bando tudi v živo! Se pa preselim v Ljubljano enkrat po novem letu.

LP, Teja
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #222 : nedelja, 08.10.2006 : 09:31:18 »

Ti lumpa palica, ti - a kar pred njega je skočila?! Angry In to najbrž še v trenutku, ko je on ravno kam okrog pogledal a ne! Roll Eyes

Točno tako. Še danes ji zamerimo in smo hudi nanjo.

Seveda sem še za sprehod - se prav veselim, da bom videla tole setrsko bando tudi v živo! Se pa preselim v Ljubljano enkrat po novem letu.

Šele po novem letu? Grr. Se vidimo takrat! Lp Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #223 : sreda, 06.12.2006 : 22:19:09 »

Vidim, da se tu popolnoma in čisto nič ne dogaja. Kam ste se pogreznili vsi?

Redik I Prulski je medtem pridelal še nekaj bul, a je nadomestek naše dvorne veterinarke pogledal pod lupico in čarobno kroglo in videl, da so samo lipomi. Naj ji oči še dolgo dobro služijo.

Porkodarko je že nekaj mesecev cel in nepoškodovan, zaradi neke misteriozne alergije je bil sicer nekaj časa podoben kitajskemu golemu psu - skoraj puffčku. Ampak je najhuje že mimo Smiley.

Razstave? Odkar okolico razstvetljujeta dva šampiona, se nam kar ne da nikamor, a bomo poskusili naslednje leto ujeti še en hrvaški CAC, da dodamo še CH. CRO.

Skratka ni nam dolgčas. Lp N.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Tejka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


« Odgovor #224 : petek, 08.12.2006 : 17:51:18 »

Ooo, kako lepo, da ste se javili!

To z bulami pa tudi mi poznamo... Jaz imam na sumu, da to doleti bolj nerodne pse, ki gledajo naokrog namesto naprej in se zato večkrat na kaj špičastega nasadijo Grin  Važno, da ni kaj hujšega!

Komaj čakam, da pridem v Ljubljano - še slab mesec Smiley 
LP, Teja
Logiran
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 60   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: Irski seter - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines