mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 05.05.2024 : 23:14:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Strani: 1 ... 74 75 76 77 78 [79] 80 81 82 83 84   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naj se odločim  (Prebrano 146297 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1170 : petek, 17.12.2010 : 02:12:42 »

To je bila pa hitra odločitev...

Hm, komaj je tle vprašal, pa jo je že kupil...  Huh

Logiran
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #1171 : petek, 07.01.2011 : 23:45:35 »

Ja, pa zakaj tako hiter " hop" po kužka ha?  Huh Kuža je živo bitje! Če se tako dolgo odločaš za nakup avtomobila ( pa je ta vredu? je ta dovolj dober, ima velik kuferang...) potem bi se ja lahko še za živo bitje Angry

Border Collie pa tako ali tako ni pes za začetnike, upam, da vaš pes ne bo eden tistih bogih "čistokrvnih brez rodovnika" ki bodo končali pri kakšni drugi familiji ali v zavetišču zaradi nepremišljenega nakupa Angry Brez zamere, ampak ste skrajno neodgovorni Angry

Pes je kot otrok! In srčno upam, da veste vse o negi, prehrani, vzgoji, šolanju, itd. ker ste to dolžni narediti!
Logiran
twety
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #1172 : torek, 18.01.2011 : 22:06:48 »

No pa še mene zanima vaše mnenje glede izbire pasme psa. Smiley

Imeli smo NO, od katerega smo se lani po dolgotrajni bolezni poslovili, vzeli smo si nekaj časa in spomladi bi vzeli drugega psička, vendar se je tako zasukalo, da sem imela manjšo nesrečo in naslednjih nekaj mesecev ne bom mogla skrbet za mladička, tako da bomo najverejtneje jeseni ponovno resno šli v nakup, če bo vse po sreči.
Radi bi pa imeli družinskega psa, potrpežljivega do otrok in do drugih živali. Njegovo domovanje bi bil pesjak, kadar bi bili doma bi bil pa spuščen okrog hiše.
Normalno bi ga vozili ven 3x na dan, zjutraj in zvečer krajši sprehod, in en ta dolg.. tako smo bili navajeni od prejšnjega kuža. Moja želja je tudi šolanje, po možnosti za lavina.
Sama sem se nekako najbolj zagrela za švicarskega ovčarja, žal samo po slikah in opisih na forumih, upam da bom kmalu srečala tudi kakega v živo ...
Zanima me če ima še kdo kakšen predlog, kateri pes bi bil glede na opisano primeren za našo družino.
Hvala vnaprej Smiley
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #1173 : torek, 18.01.2011 : 22:23:20 »

Hja, s švicarskim ovčarjem je pa tako, da to niso ravno psi, ki bi sloveli po potrpežljivosti in ne bodite presenečeni, če z otroki kdaj ne bo tako nežen, kot bi si želeli ... Konec koncev je tudi zelo velik. Vsekakor bo potrebno šolanje in veliko ukvarjanja, to je tudi pes, ki vas bo redno psihično preizkušal ...
Mogoče so super družinski psi predvsem milejše pasme, npr. zlati prinašalec, labradorec, tudi hrti so zelo potpežljivi, a niso primerni za življenje v pesjaku. Prvi dve omenjeni pasmipa bi bilo na to potrebno privajati res že od samega  začetka, ker sat izrazito družabna, kar vi tusi želite.
Mogoče razmišljajte o posvojitvi.
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #1174 : sreda, 19.01.2011 : 10:33:52 »

Še to; ali imate kakšen poseben razlog, da bo pes v pesjaku? Saj razumem, da bo zaprt le med vašo odsotnosjo in ponoči (?), a vseeno pomislite na čas praznikov, ko je vse polno pokanja, pes pa ponoči sam v svoji hiški  Sad. Tu so še slabe vremenske razmere, kljub temu, da ima švicarsku ovčar gosto podlanko je to kratko, ga ne morete pustiti celo noč zunaj, če piha oster, hladen veter in močneje sneži ...
Če vas skrbi, da bi vam uničeval pohištvo, ga lahko čez noč v stanovanju konec koncev zaprete tudi v dovolj velik in predvsem pprostoren box ali transporter, saj tako ali tako spi. Veliko ljudi dela na tak način, seveda psa pred tem primero utrudijo.
Ali pa mu dodelite prostor, kjer ne more povzročati škode, npr. hodnik, kopalnica, kak kabinet ... in se bo navadil, da se v tem prostoru počiva ter bo miren.
Pasem, ki bi bile primerne za družine je veliko, tudi bernski planšar se mi zdi kar primeren. Sposodite si kako dobro knjigo o psih in pasmah, kupitepremišljeno, res zelo lepo pa bi bilo, če bi se odločili za posvojitev. Saj lahko posvojite tudi mladička, če vam ga bo lažje privajati na novo in vzgajati.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1175 : sreda, 19.01.2011 : 10:40:05 »

Bernski planšarski psi so krasni družinski psi, izredno potrpežljivi do otrok, krasnega karakterja (in videza) vendar zelo potrebujejo družbo človeka. Jaz ga v pesjaku ne bi imela nikoli več, vendar ne zaradi vremenskih razmer pozimi, ampak zaradi njegove družabne narave. Žal so tudi precej podvrženi raznim boleznim, kakor lahko rečem iz lastnih izkušenj in branja tule na forumu. No, vsaj tisti iz slovenske vzreje. Švicarski ovčar - z njimi pa nimam izkušenj.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1176 : sreda, 19.01.2011 : 11:11:57 »

Pri berencu lahko pozabijo na lavine, ker fizično ni sposoben za gorskega reševalnega psa. Prevelik, pretežek in že tako imajo lahko probleme s kolki in komolci in ostalim. Za delo na snegu za moje pojme niso najboljša izbira. Za ostalo pa sigurno.
Se pravi katero pasmo izbrat je odvisno od prioritet. Koliko bo pa pes dober ali en z otroki je pa največkrat kar stvar vzgoje in posameznega psa.
Švicar bi lahko bil primeren za delo, je pa treba pazit, da se ne izbere živčnega in plašnega, oz. od takih staršev. Zlati prinašalci so v redu ob predpostavki, da se ne izbira med masivnimi, isto labradorci, ampak ne vem kako je z njimi in snegom. Tiste, ki jih poznam so na lavinah vedno oblečeni, je pa res, da so sicer notranji psi in ne zunanji.
Kaj pa NO delavne linije? Teli so telesno in psihično čisto v redu in gledaš samo še, da starši mogoče niso preostri in seveda poveš vzreditelju kaj iščeš, da ti lahko predlaga katera kombinacija in kateri mladilč v leglu bi bil najboljša izbira.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #1177 : sreda, 19.01.2011 : 12:00:07 »

Bernski planšarski psi
... in ne švicarski ovčarji. To ne obstaja. In bernci (ali veliki švicarski planšarski psi) nimajo z ovčarji nobene veze.
Sicer se pa podpišem, bernc za lavine ni, za samo okrog bajte ali v pesjaku pa še manj. Ful si želi bližine svojih ljudi ...
In pri nakupu je potrebna velika pazljivost, saj jim je popularnost zelo škodila sram
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.305


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1178 : sreda, 19.01.2011 : 12:08:23 »

SunnyDay, švicarski ovčarji obstajajo Grin in so leeeeepi Wink
http://www.mojpes.net/modules/pasme/index.php?id=67

Imamo pa tukaj tudi tri vzrediteljice, tako da sigurno so tapravi Smiley
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,12216.0.html
Logiran

SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #1179 : sreda, 19.01.2011 : 12:15:47 »

Jao, sem glupa Roll Eyes , valda obstajajo, še celo pri sosedovih imamo krasno frendico te pasme Smiley. Zavedlo me je, ker so bili vsi sledeči posti o švicarskih planšarskih psih, ker jim dejansko večina naključnih simpatizerjev pravi kar švicarski ali bernski ovčarji ...  Undecided

Se opravičujem, zdaj me že firbec matra, ali gre res za zanimanje za švicarske ovčarje ali za planšarje. Bi rekla, da res za ovčarje, glede na to, da je bil prej pri hiši NO.
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #1180 : sreda, 19.01.2011 : 12:47:39 »

Pravilno je seveda švicarski OVČAR, tisti, ki so pisali planšar, so pisali narobe. Beniji so res krasni družinski psi, vsekakor ne primerni za v pesjaka, iz že prej našteih razlogov ... Pa saj ima vsak pes izjemno rad človeško družbo ...
Twety, morda bi bilo pametno razmišljati v smeri kake druge pasme, ker, če imate majhne otroke švicarski o. morda ni najbolj primeren. V nasprotnem bi bilo potrebno res veliiiiko dela, vaje in predvsem šolanja, ta čas pa bi lahko prihranili s kakšnim bolj primernim psom, ki že po naravi ljubi  majhne otroke  Wink  Wink.

Pametne odločitve želim

P.S.: je pa res dobro, da ste se pozanimali na forumu, tudi, če smo vam svetovali kakšno drugo pasmo  Smiley se vidi, da vam ni vseeno  Afro Azn
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1181 : sreda, 19.01.2011 : 12:49:47 »

Nismo pisali narobe, samo navezali smo se na  tvoje pisanje, kjer predlagaš kot družinsko pasmo bernskega planšarja. vsaj jaz sem se in ločim obe pasmi, izkušnje pa imam samo z eno.
tudi bernski planšar se mi zdi kar primeren.
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #1182 : sreda, 19.01.2011 : 12:54:14 »

SunnyDay, nič hudega, motenje je itak človeško   Cheesy Cool Wink Wink
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1183 : sreda, 19.01.2011 : 13:03:15 »

Ne vem pa zakaj se komu zdi, da švicar ni družinski pes. (švicar = švicarski ovčar)
Sosedi imajo samca je je krasen. Sicer jih ne šlivi kaj dosti, ampak za to ni kriva pasma. Drugače skuliran in z občutkom. V splošnem pa pač znajo bit plašni in zadržani do tujcev, kar je spet lahko ovira pri reševanju, ampak ne nepremostljiva. Pri izbiri še malce popaziš na to lastnost in si na konju.
Brez pogovora z različnimi lastniki in vzreditelji pa srečanja v živo se pa itak ni za odločat.
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #1184 : sreda, 19.01.2011 : 13:06:28 »

kocka, jasno , da ločiš obe pasmi, če pa imaš z eno lastne ikušnje ... prejšnjih nekaj postov nisem brala, sem pač povzela, tisto, kar je SunnyDay napisala, da jo je zavedlo, ker so baje nekateri pisali švicarski planšarski pes. To je vse  Wink
Logiran
Strani: 1 ... 74 75 76 77 78 [79] 80 81 82 83 84   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines