mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 07.05.2024 : 04:36:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet tekmovanj  |  Tema: Agility
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 37   Dol
Natisni
Avtor Tema: Agility  (Prebrano 91786 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #90 : petek, 24.11.2006 : 23:03:58 »

Sem videla, da hodiš na Ilirijo... V mašo šolo? Čudno, da ti niso povedali, da začenjajo s tečaji agilityja tudi pri mladičkih in da delajo postopoma, da se kuza navadi postopoma na ovire... Je pa seveda res, da imaš malega kuzka, in je verjetno težje delati njeni višini primerne skoke... Lahko pa bi tunelčke, začetek slaloma in cone seveda...

Logiran
norwich terrier
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


« Odgovor #91 : sobota, 25.11.2006 : 00:35:38 »

Ehm...v mojem profilu?
Logiran
norwich terrier
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


« Odgovor #92 : sobota, 25.11.2006 : 00:35:55 »

(da hodim na Ilirijo)
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #93 : sobota, 25.11.2006 : 00:49:02 »

Katera avstralska ovčarka... Zanima me prav ime psice... Mislim, da dokler bova delala po nasvetih svetovne prvakinje in "njene ekipe" nama ne bo hudega...  Wink

slalom se uči s pomočjo "avtoceste", pri čemer do zvijanja pri mladem psu še ne bi prišlo. Midve sva začele delati slalom, ko je bila stara 5 mesecev. Čisto dvignili sva ga pa šele pri več kot enem letu...

Berry Wink psicka od norwich terrier je pa Evian, ki je bila z Berry tudi v Naklem (ce pravilno sklepam) Smiley
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #94 : sobota, 25.11.2006 : 13:53:16 »

Sem mislila, da gre za kakšno od Bluminih mladičkov.  Wink

A Evian je? Sem jo že videla na Iliriji (jo vedno prinese v malem boksu na malo šolo  Wink ), ko sem imela še trening takrat, ko so imeli oni malo šolo. Pa sem mislila, da je Vivian in nisem niti pomislila, da je to ta psička, ki jo je imela Andreja s sabo v Naklem.  sram Undecided Wink
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #95 : sobota, 25.11.2006 : 13:53:50 »

Drugače sem pa videla, da hodita na Ilirijo v opisu članov.  Wink
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #96 : nedelja, 26.11.2006 : 11:49:55 »

Da ne bo nesporazumov Wink
Jaz sem nehala agiliti pred poletjem, ker psu zelooooo očitno ni pasal ali ji ni bil všeč, v glavnem ni več hotla in sem rekla da je ne bom silila. Sicer pa sem pred kakim tednom spet probala in je šibala čez ovire, kot utrgana. Ne vem pa če bom spet začela.

Sicer pa jaz trdim, da do enega leta pes nebi smel preskakovat najvišjih ovir. Še najboljše palčke na tla ali pa malo poševno, pol pa dvigent v kakem mesecu ali dveh...
Pa ne toliko zaradi samih sklepov ali kolkov. Sej če teh skokov ni toliko ni take panike, ampak poškod bezi in mehkih tkiv. Pa ne zdaj mislit, da jez mladičku nebi pustila da se igra po mili volje in skače okrog. Vsekakor kakega dira po hribu navzdol niakor ne pa tudi 200 stopnic 4x na dan mu nebi privoščila in bi se delno nosli, na začetku pa sploh.

Zame je problem to "prisilno" gibanje, če me razumete. Ko se mladič igra skače ko misli da lahko, pri oviri pa mora skočit in pika. Mladiči, mladi psi so pa itak še bolj nerodni. Naj se učijo spretnosti v naravi in si tam lepo utrdijo telo. Ne vem zakaj bi moral skakat že pol leta star pes. Ma za koga? Nič ne bo zamudil, če se ga bo do recimo enega leta (eni prej drugi pol) učilo zgolj vodenje, ki je itak najtežja zadeva in se ga morami mi najprej naučit, pa cone na spuščeni palisadi in spuščenem mostu.

Pes ne bo čisto nič zamudu, mi pa malo zmanjšamo možnost, da bi prišlo do poškode, ki itak nikoli ne počiva.

In kolikokrat mora pes preskočit oviro včasih, dokler ga mi pravilno ne pripeljemo skozi? Zakaj pa mora v bistvu takrat skakat, če pa itak pojma še nimamo? Ali pa ga samo prekomerno obremenjevati?

Zame je vedno in povsod kjer koli sem ali počnem s psom, pes na prvem mestu. In bom vedno poskrbela za njegovo varnost.

Že leta na zaj sem brala v nekih oglasih da prodajajo BC-ja starega nekaj več kot eno leto prijazni družini, zaradi poškodbe na agilitiju. In poškodba ni mela veze s samimi sklepi. Pa poškodba tudi ni bila tako huda, samo za agiliti pa ni bil več dober.
In zakaj se je to zgodilo?

Pa tudi od drugih sem že slišala podobno mišljenje, ki se s to zadevo dlje časa ukvarjajo.

V glavnem varnost na prvem mestu in psu rihranit lastne bedarije s ponavljanjem težkih vaj-beri visokih preskokov zaradi lastne zmote, vsaj ko je še mlad.

Moji pač agiliti ni bil všeč in je šla prostovoljno raje delat vaje poslušnosti v času treninga agilitija...  Roll Eyes

Še slabše od visokih preskokov je pa po moje palisada na največji višini.
Mali psi so sicer manj obremenjeni večji pa več.

Pa nihče me ne bo prepričal, da grem z maladim psom na most, ko je še premalo miren in skoncentriran name in z željo, da bi mi sledil. Nisem ne umna, da bi mi zaradi igrivosti dol padu!
S psom, ki pojma nima kaj hočem od njega. Nikoli. Pol bi bil šele problem, če bi bil v bodoče prisoten strah in bi mi začel bočno dol skakati, ker mi nebi več zaupal.
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #97 : nedelja, 26.11.2006 : 12:21:51 »

Vsak ima svoje mnenje. Jaz imam takega, da dokler se mladiček še "kobaca" in ne ve še točno, zakaj ima tačke, potem vse razen igranja in kakšnega tunelčka na poligonu ne bi delala. Ko se pa že giblje tako kot je treba, potem pa počasi lahko naredi kakšen skok, raztegnjen slalom in pa cone (navajanje na cone...). Moja je po snegu (preden sva začele trenirati) delala višje skoke kot jih sedaj na treningu, da slučajno o skakanju čez visoko travo ne govorim.  Wink
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #98 : nedelja, 26.11.2006 : 16:20:32 »

Vodenje in cone lahko kadarkoli. To mislim tudi jaz, same preskoke pa ni treba. Ni potrebe, pes ne zamudi nič.
Se nikamor ne mudi. Ker če ti pes sledi v vsakdanjem življenju ti bo tudi med ovirami. Važno, da je vesel in rad dela. Navduševanje nad agilitijem pa je možno brez kakih hudih skokov.

In če skače sam od sebe skače sam od sebe, kar ni isto kot če skoči točno takrat ko ti hočeš.

Si predstavljaš s kakim nemškim ovčarjem delat pri desetih mesecih palisado?
S kakim manjšim in lažjim psičkom že mogoče pa še to mora biti zelo spuščena.

Sicer pa meni Berry skoči komot na višino metra in pol brez kakega plezanja. Pa zaradi tega ji ne bom rekla, da naredi kaj takega vsak dan trikrat recimo.

Sej vem, da ti ne pretiravaš, vsaj tako se mi zdi kolikor te poznam, ampak stavim glavo da so tudi taki. In taki me motijo. Ki rešujejo svoje frustracije preko psa in pretiravajo na različnih področjih. Take pa sploh ne morem videt.

Kakšen pes pa samo nerodno s kavča stopi in ima probleme z natrganimi vezmi.

Kot da bi se z vrhunskim športom ukvarjal 13-letnik. Zelo redki so kaj takega zmožni. Pri ogromni večini pa take zadeve pripeljejo samo do poškodb in problemov z zdravjem.

Norvich terier, sicer je pa itak najboljše, da poslušaš svojo inštruktorico, ker ona od vseh nas še največ ve.
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #99 : nedelja, 26.11.2006 : 21:54:55 »

No, vidiš, Andreja... Jaz sem jo poslušala. Isto inštruktorico kot jo ima Norvich terier...  Wink Pa sem delala vse po njenih navodilih.  Wink Je pa ponavadi tako, da tisti, ki ne pustijo psu, da skače čez ovire, pustijo da miljonkrat na dan skoči dol iz postelje ali kavča...  Wink
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #100 : ponedeljek, 27.11.2006 : 16:27:29 »

Skok s postelje je pa itak še slabši kot skok čez oviro...
Pristane na gladkem.

Če mate pa celo isto inštruktorco, se pa najprej pogovorita, kaj kdo točno misli, če sploh, ne pa takoj napadat otroka.
Logiran
norwich terrier
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


« Odgovor #101 : ponedeljek, 27.11.2006 : 17:01:25 »

Em...5rca ti hodiš na Ilirijo ?!
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #102 : ponedeljek, 27.11.2006 : 17:03:14 »

Em...5rca ti hodiš na Ilirijo ?!

Ja... Sem hodila v malo šolo spomladi, zdaj sva pa na agilityju. Sva imele včasih skupaj z vami treninge (vi ste imeli malo šolo, midve sva pa skakale (in vas motile seveda) Wink ).
Logiran
norwich terrier
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


« Odgovor #103 : ponedeljek, 27.11.2006 : 17:10:55 »

Ok...še od prej. Moja je res Evian ampak z Andrejo in Berry pa še nisem bil v Naklem Wink
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #104 : ponedeljek, 27.11.2006 : 19:06:00 »

Ne, ti ne, ampak Evian pa je bila Grin
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 37   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet tekmovanj  |  Tema: Agility
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines