mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 14.05.2024 : 23:39:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Pobiranje pasjih iztrebkov
Anketa
Vprašanje: Ali pobirate iztrebke za svojim kužatom?
DA - 324 (86.4%)
NE - 51 (13.6%)
Vseh glasov: 373

Strani: 1 ... 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 ... 36   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pobiranje pasjih iztrebkov  (Prebrano 105334 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lissa
rad pišem
****
Sporočil: 311


« Odgovor #420 : četrtek, 06.05.2010 : 22:10:46 »

Meni osebno so veliko bolj moteči crknjeni ptiči, ki jih pokoljejo okoliške mačke.Ali pa piksne piva, dreki in cigareti po tleh. Sicer pa razumem, da ne moraš pustiti za seboj celo vrečo dlake. Jaz imam majhnega psa in je vse izčesane dlake komaj za pest. Sosedi pa lahko v kavi pristane tudi muha ali pa list z drevesa. Ampak okej, če nekatere ljudi to moti bom od sedaj naprej pač odnesla do smeti...
Logiran
Katya
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 99



« Odgovor #421 : četrtek, 06.05.2010 : 22:23:55 »

Seveda je marsikaj drugega tudi motece (morda se bolj) in tudi tega ne razumem, kako lahko nekdo sredi gozda odvrze plocevinko ali pa sredi travnika nastavi smeti v vrecki.  Lips Sealed

Glede te debate okoli dlake pa je tako, da za pest dlake verjetno nihce ne bo grdo gledal. Nekateri ljudje pa peljejo svojega ovcarja/bernskega plansarja/samojeda/(vstavi poljubno)...... in mu izcesejo dlako ob menjavi le-te. Pa si lahko predstavljas, da gre za en kup (goro) dlake za katerega si verjetno ne zelis, da ga veter pihne v tebe  Roll Eyes Roll Eyes

Sicer necesa res ne razumem - dokler je dlaka na psu, se ljudem ne gabi in psa z veseljem bozajo. V trenutku, ko pa to isto dlako izcesejo, pa se jim gabi in jo pustijo kar lezati po moznosti cim dlje od doma in smetiscne kante? V cem je fora  Huh

Jaz sicer gledam s tega vidika, da mi ni tezko pospraviti dlake ali iztrebkov za svojim psov enako, kot za seboj v smeti pospravim plocevinke, plastenke, robcke itd.
Logiran
Lissa
rad pišem
****
Sporočil: 311


« Odgovor #422 : četrtek, 06.05.2010 : 22:36:40 »

Katya, tukaj se popolnoma strinjam s tabo.
Res je grdo videti goro dlake na travniku, še huje je če jo odnese vate... Tako, da ja, se podpišem pod tvoj post  Smiley
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #423 : četrtek, 06.05.2010 : 22:50:25 »

Jaz tudi, ker vem, kakšne kupe dlak pridelamo pri nas...
Logiran
NoXika
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 81


WWW
« Odgovor #424 : petek, 07.05.2010 : 08:49:30 »

Glede te debate okoli dlake pa je tako, da za pest dlake verjetno nihce ne bo grdo gledal. Nekateri ljudje pa peljejo svojega ovcarja/bernskega plansarja/samojeda/(vstavi poljubno)...... in mu izcesejo dlako ob menjavi le-te. Pa si lahko predstavljas, da gre za en kup (goro) dlake za katerega si verjetno ne zelis, da ga veter pihne v tebe  Roll Eyes Roll Eyes


točno to nekdo dela pri nas, redno pod enim drevesom na enem travniku je zmeraj kup dlak. Moj pes pa itak zmer laufa takoj tja, da bo ja šel mal dlake požret  jezen jezen
Res ne razumem folk, zakaj to ne dela na domačem dvorišču. Ajaaaaaaa, pol bi lahko dlake odpihnilo na njihove rožice  Evil pevka
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #425 : petek, 07.05.2010 : 10:20:39 »

Kjer se jaz sprehajam, je kar stalna praksa, da "srečujem" kupe dlak na sprehajalnih poteh. Včasih izgleda kot kakšna manjša, crknjena žival... Meni to nikoli ni in ne bo jasno - ZAKAJ?
Pa saj moraš ta šop dlak potegnit iz krtače dol - potem ga že tak imaš v roki. Pol ga pa res ne bi bilo težko še v kakšno vrečkico spravit.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #426 : petek, 07.05.2010 : 10:27:35 »

Pa saj moraš ta šop dlak potegnit iz krtače dol - potem ga že tak imaš v roki. Pol ga pa res ne bi bilo težko še v kakšno vrečkico spravit.

A ne? Še posebej zato, ker naj bi bili lastniki itak vedno opremljeni z vrečkami  pevka
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #427 : petek, 07.05.2010 : 11:31:19 »

Sploh se pa da dlako zelo koristno uporabiti. Če sadiš čebulice in jih obložiš dlako, jih ne bo pojedel voluhar. Deluje sicer samo eno leto, potem postane gnojilo. Lahko tudi natlačiš v rove,  gravža se voluharjem in krtom. Podganam pa ne, te imajo dlako celo rade za v gnezdo.

o tem, da je dlaka nekaterih pasem primerna za predenje ne bom...ker se nobenmu več ne ljubi presti. Ampak pri nas jo pridelamo v takih količinah, da bi se skoraj že splačalo.

O tem, kako skrajno zoprno je, če dobi živina dlako med hrano pa tudi ni treba izgubljati besed.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #428 : petek, 07.05.2010 : 12:07:25 »

Sploh se pa da dlako zelo koristno uporabiti. Če sadiš čebulice in jih obložiš dlako, jih ne bo pojedel voluhar. Deluje sicer samo eno leto, potem postane gnojilo. Lahko tudi natlačiš v rove, gravža se voluharjem in krtom.

Hvala za tole  Smiley Bom morda uspela prepričat očeta, da so psi lahko celo koristni  Afro
Logiran
NoXika
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 81


WWW
« Odgovor #429 : petek, 07.05.2010 : 12:24:56 »

Sploh se pa da dlako zelo koristno uporabiti. Če sadiš čebulice in jih obložiš dlako, jih ne bo pojedel voluhar. Deluje sicer samo eno leto, potem postane gnojilo. Lahko tudi natlačiš v rove, gravža se voluharjem in krtom. Podganam pa ne, te imajo dlako celo rade za v gnezdo.


da tole povem mami, bo mislila da sem z lune padla  Grin Cheesy

Zanima me kako gre s krtom tole. Kaj odkopljem tam kjer pririnejo ven in natalčimn not dlako? al kako?  Huh
Logiran
Katya
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 99



« Odgovor #430 : petek, 07.05.2010 : 12:33:31 »

Sploh se pa da dlako zelo koristno uporabiti. Če sadiš čebulice in jih obložiš dlako, jih ne bo pojedel voluhar. Deluje sicer samo eno leto, potem postane gnojilo. Lahko tudi natlačiš v rove,  gravža se voluharjem in krtom.

Bom poskusila in če deluje ...... si morda lahko še kaksnega kosmatinca dodatno omislim (da bo dovolj dlake za vrt in rožne grede)  Cheesy Cheesy
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #431 : petek, 07.05.2010 : 12:53:50 »

Bom poskusila in če deluje ...... si morda lahko še kaksnega kosmatinca dodatno omislim (da bo dovolj dlake za vrt in rožne grede)  Cheesy Cheesy
Evo, argumentiran razlog za vse, ki si želite še enega psa, pa vam kdo doma ˝ne dovoli˝  Evil
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #432 : petek, 07.05.2010 : 12:58:27 »

Vztrajno tlačiš v naseljene rove. Krtu se dlake zapletajo po tačkah, kar mu ni všeč. Ščasoma se naveliča in se odseli (vsaj pri nas je spokal)
Logiran
Lissa
rad pišem
****
Sporočil: 311


« Odgovor #433 : petek, 07.05.2010 : 13:01:41 »

Lanabela ti pa si polna nasvetov in modrosti!  Smiley
Tega pa res nisem vedela in mislim, da nam bo tole prav prišlo.  Čebulice nam vedno nekdo požre  Angry
Logiran
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #434 : ponedeljek, 20.09.2010 : 17:58:25 »

Jaz osebno vedno pobiram za Nalo, ker se mi zdi neodgovorno, da ne bi Smiley Ko nisem, sem imela veliko prolemov z ljudmi. Saj lepo in prav, da mi povedo kaj je prav, ampak nekateri pa so skrajno pretiravali in kleli Grin Ampak zdaj tudi jaz grdo gledam ljudi, ki ne pobirajo za psom, ker je pes odgovornost, ki se je moraš zavedati. Če pa nisi pripravljen pucati za psom, pa si ga pač ne omisliš.

Nekateri ljudje pa tak gledajo, če jih kdo gleda, da ne poberejo Angry Če pa slučajno pridem mirno, pa takoj poberejo.

Jaz pobiram tudi na travnikih in gozdovih, čeprav moram potem vso pot nositi iztrebke za seboj Grin
Logiran
Strani: 1 ... 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 ... 36   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Pobiranje pasjih iztrebkov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines