mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 12.05.2024 : 10:47:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija
Strani: 1 ... 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 ... 67   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sterilizacija  (Prebrano 138201 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #855 : četrtek, 02.06.2011 : 15:26:23 »

Je mozno, dogaja pa se predvsem pri samicah, ki so bile starilizirane kmalu po gonitvi, tik pred gonitvijo ali med gonitvijo. Obicajno mine v 2-4 tednih.

Postopek je enak kot pri navidezni brejosti - umaknite vse kar jemlje za svoje mladice.
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #856 : četrtek, 02.06.2011 : 15:42:16 »

Prijateljičina goldy je po sterilizaciji celo mleko dobila  Shocked Roll Eyes . Tudi navidezna brejost. njo je minilo tako, v dveh tednih in danes je povsem normalna psička Smiley .
Logiran
Staša
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 326


« Odgovor #857 : četrtek, 02.06.2011 : 23:38:17 »

Ja, potem je to to ... hvala za odgovore, sem jih že "poslala naprej" mami, ki si je kar oddahnila.
Logiran
AishaVoltury
novinec
*
Sporočil: 19


WWW
« Odgovor #858 : torek, 21.06.2011 : 13:05:07 »

živjo!
kmalu dobimo psičko argentinsko dogo, zanima me če kdo ve, koliko približno stane sterilizacija ( na primer pri dr. Zaninoviću ), da vemo koliko prišparati za to Smiley, in kje to delajo najbolje, izkušnje recimo? kdaj bi bilo to najbolje izvesti, pred prvo gonitvijo ali kasneje?
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #859 : torek, 21.06.2011 : 13:22:13 »

Pred prvo gonitvijo.
Cene so zelo različne po krajih in klinikah, odvisno pa je tudi od kilaže psice (težja je, dražji je poseg). Za 10 kg psičko je bilo pred ca. letom in pol na omenjeni kliniki ca. 200 EUR in to je med najvišjimi cenami.
Logiran
Vesna(DZZŽK)
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #860 : torek, 21.06.2011 : 14:08:56 »

Jaz sem za mojo psico, ki je imela pri sterilizaciji približno 16-17kg, dala okoli 160-170€ (se ne spomnim več natančno koliko je bilo  Roll Eyes  sram) tako da ja, cena je glede na kraj in kliniko lahko zelo različna. Moja je bila sterilizirana pred prvo gonitvijo.
Logiran
AishaVoltury
novinec
*
Sporočil: 19


WWW
« Odgovor #861 : torek, 21.06.2011 : 20:55:04 »

nekateri pravijo, da bi morala biti starilizirana glede na pasmo, po prvi gonitvi. kdo ve kako je s tem?
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #862 : sreda, 22.06.2011 : 08:03:15 »

Glede sterilizacije obstaja več različnih mnenj. Če si boš prebrala vseh 58 strani, boš to ugotovila tudi sama.
Naj povzamem res na kratko in zelo, zelo laično:
1. sterilizacija pred prvo gonitvijo: največji + je zmanjšanje možnosti raka na seskih, zame največji - pa, da se psička običajno ne razvije (in fizično in psihično) tako, kot nesterilizirana;
2. sterilizacija po prvi ali več gonitvah: največji + psička dozori, med - pa sodi možnost inkontinence (enako velja tudi pri točki 1.), kvaliteta dlake se definitivno spremeni (tudi to velja pri točki 1.), z vsako gonitvijo se poveča možnost raka na seskih;
3. sploh ne sterilizacija: kar nekaj lastnikov je absolutno proti sterilizaciji (zaradi vseh že navedenih negativnih posledic, poleg tega vsaka anestezija prinaša tudi možnost, da se psička ne zbudi), z izjemo sterilizacije zaradi zdravstvenih ali drugih težav (npr. konstantne navidezne nosečnosti, ipd.). Sploh pa, če je edini razlog sterilizaciije "udobje" samega lastnika.
Vsekakor ti preporočam, da prebereš vse, kar je na to temo napisano.
Odločitev "kdaj" in "če" je tvoja.

Moja punca je bila sterilizirana pri 23-ih mesecih. In se za sterilizacijo, čeprav je minila brez zapletov in kakih večjih težav, ne bi ponovno odločila, če:
a) ne bi imela doma še samca in je enostavno možnost kakršnegakoli ups-a prevelika, ker sem - priznam - preveč egoistična, da bi dvakrat letno za 3 tedne uporabila "babi servis";
b) ne bi bilo drugih zdravstvenih težav. 
Še to bi rada dodala: gonitev psičke ni noben bav-bav. Enostavno terja samo nekaj logističnih prilagoditev dvakrat letno (sprehodi ob "nečloveških urah", fleksi in amen, ipd.) in nekaj več pospravljanja po hiši/stanovanju.

Še enkrat: čim več preberi, se pozanimaj in se na koncu pač odloči po lastni presoji.
 Wink
 
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #863 : sreda, 22.06.2011 : 08:11:59 »

 Angry prehitro oddala.
Cene sterilizacij pa varirajo tudi do 100 EUR od klinike do klinike.
Poleg tega je cena odvisna tudi od teže psičke.
Mi smo letos marca "skeširali" okoli 250 EUR (kategorija: do 40 kg).
Kriterij izbire pa nam definitivno ni bila cena, ampak zaupanje v veterinarja/kliniko.

Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #864 : sreda, 22.06.2011 : 08:13:33 »

Evo, pa še druga plat zgodbe..

Moja psica je bila sterilizirana pri 14 mesecih - pred prvo gonitvijo. In sigurno bi vsako naslednjo psico, ki je ne bi imela za vzrejo, tudi dala sterilizirat. Nima pa nobenih težav (3 leta po sterilizaciji), dlako ima ful lepo, tudi po sterilizaciji ni bilo nobenih težav - psica je že naslednji dan hodila po stopnicah,...
Je pa večni otrok..ampak to so labiji nasploh Wink

Priznam, sem rajši bolj na komot, ker ko se spomnim kako je bilo z prejšnjo psico, ki smo jo imeli za časa gonitve v hiši, okrog pa polno samcev, ki so nam vse posrali in poscali (katastrofa!!), me vse mine.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #865 : sreda, 22.06.2011 : 09:26:43 »

a) ne bi imela doma še samca in je enostavno možnost kakršnegakoli ups-a prevelika, ker sem - priznam - preveč egoistična, da bi dvakrat letno za 3 tedne uporabila "babi servis";
Lahko bi pa njega kastrirala. Cenejši in manj invaziven poseg.
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #866 : sreda, 22.06.2011 : 10:08:40 »

SD, res je.
Čisto korekten in na mestu komentar.  Wink
Je bilo točno to v planu (ravno zaradi manjše invazivnosti posega), pa je bilo treba plan spremeniti po posvetu z veterinarko.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #867 : sreda, 22.06.2011 : 12:41:03 »

je bilo treba plan spremeniti po posvetu z veterinarko.
Ni bilo mišljeno kot provokacija, da ne bo tako razumeti. Wink
Kakšen je bil njen nasvet v prid S in ne K?
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #868 : sreda, 22.06.2011 : 13:13:33 »

J-ž-š, še tega se manjka. Da bi jemala vse skupaj kot provokacijo.
Ne, ne. Se ni za bati.   Smiley Wink
Mea culpa. Sem pustila post nekako nedokončan.

Razlog v prid S in ne K je bil zgolj in izključno zaradi procesa grajenja medsebojnih odnosov med menoj (no, nama s spoštovanim soprogom) in novim pasjim članom.
Veterinarka me je opozorila, da bom lahko imela kar precejšnje probleme z zaupanjem, če bom fanta pripeljala na "abjajcen" poseg tako zgodaj po menjavi doma (govorimo o 2 mesecih - kasneje ne bi bilo možno zaradi urnika gonitev naše zgage).
In sem imela možnost izbire med:
a) K in potencialne doživljenske travme naših "jajčk"
ali
b) S, čeprav se osebno (in to je zgolj moje osebno mnenje in nič drugega) bolj nagibam proti posegu zaradi udobja lastnika.
Nisem pa apriorij "contra". Absolutno podpiram odločitev za sterilizacijo, če lastnik ni pripravljen/zmožen 100% preprečiti potencialni "ups". Še bolj podpiram in pozdravljam možnost sterilizacije ob ponavljajočih se navideznih nosečnostih. Takrat pač plusi pretehtajo kakršnekoli minuse. 

Pri nas je pač zaradi okoliščin/po sili razmer prevagala druga opcija.

PS: Andreja, hvala za opozorilo, da se post lahko tudi drugače bere kot je bil mišljen.  Wink
Lp, t.



Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #869 : sreda, 22.06.2011 : 13:26:52 »

Hm , zanimiv vidik ...  Po svoji laični logiki (in nekaj malega izkušnjah) bi prej rekla, da bi lažje navezala odnos in ne nasprotno. Potemtakem bi bili objajčeni brezdomci (poseg se jim seveda zgodi skoraj takoj ali celo sočasno z menjavo doma/ob prihodu v začasen dom/zavetišče) marsikaj "zameriti". Sliši se mi kot bojazen, da mi ne bo zaupal, ker si bo mislil, da sem mu zihr jaz jajca rezala. Huh Prej bi rekla, da je šlo za neko obliko gledanja skozi človeške oči ... Seveda pa je to samo moj občutek, ki lahko vara.
Logiran
Strani: 1 ... 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 ... 67   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines