mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 09.05.2024 : 22:37:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Hrana za mladička
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: Hrana za mladička  (Prebrano 73613 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
chilly
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 131


« Odgovor #120 : ponedeljek, 11.12.2006 : 17:07:54 »

Kot sem že napisala v temi o čivavah, bom čez 2 tedna domov pripeljala čivavkota Čilija. Rada bi vedela, katero hrano mi svetujete, ali naj ga hranim samo z briketi ali tudi s konzervo? Ali bi bila hrana Royal Canin primerna? Ali je boljša katera druga?
Hvala, LP
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #121 : ponedeljek, 11.12.2006 : 18:32:31 »

Najbolje je nadaljevati s hrano, ki jo mladiček že dobiva pri vzreditelju, zato vprašaj za napotke vzreditelja.
Logiran
chilly
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 131


« Odgovor #122 : nedelja, 17.12.2006 : 20:13:40 »

Kuža je bele barve, vzreditelj pa hrani z Eukanubo (ki bi naj dlako obarvala). Ker jaz tega obarvanja ne želim, me zanima, katero hrano priporočate za malo žverco Smiley
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #123 : nedelja, 17.12.2006 : 20:16:03 »

Ko boste mladička dobili, nekaj časa nadaljujte z Eukanubo. Šele po par tednih zelo počasi, postopoma preidite na drugo hrano. Med najkvalitetnejšimi in najokusnejšimi pri nas je Arden Grange.
Logiran
chilly
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 131


« Odgovor #124 : nedelja, 17.12.2006 : 20:34:26 »

Hvala za hiter odgovor, ga bom gotovo upoštevala.

Lep preostanek večera želim...
Logiran
SARA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 144


« Odgovor #125 : četrtek, 11.01.2007 : 08:01:06 »

živjo mene pa zanima kje kupujete mleko v prahu in kolko približno je ena škatla?ker imamo jagenjčka ki mu je mama umrla in ga moremo ročno hranit..Cheesy:D
lp,sara
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #126 : četrtek, 11.01.2007 : 10:45:53 »

Za jagenjčka pa pasje mleko ne bo pravo. Boš morala vprašat nekoga, ki se spozna na ovce. Najbolje da pokličeš na Veterinarsko fakulteto v mestnem logu in prosiš za nekoga, ki se specializira za ovce.

lp
Logiran
mani
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #127 : petek, 12.01.2007 : 12:09:34 »

pozdravljeni.. doma imamo pekinezerko Lori.. stara je polne 4 mesece.. in smo pri problemu.. ne vemo več kaj ji naj damo za jest ker noče skor ničesar razen kake kuhane hrenovke - kar sem jaz ful proti al pa kurjih prs..to kar jo je naša mama navadla.... včasih poje vmes tudi 10 briketkov ampak ji ne dišijo.. in je že čist shirala.. ni ravno prijetno ker ne vem kaj naj nardim..jaz sem bolj za brikete in paštetke, čeprav pravim, da je zlo zbirčna.. vsak dan ji pa ne morem po novo firmo pasje hrane kupovat.. hvala za nasvet.. lp 
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #128 : petek, 12.01.2007 : 12:19:07 »

Ce preberes temo, ne dajaj ji drugega, daj ji brikete in ce ne poje pospravi in vstrajaj, naj se ti ne smili nic ce ne bo 3 ali 4 dni nic jedla, tudi moja ni. Jaz ji edino puscam brikete skoz, ne dajem obrokov pac, ampak vecina je proti taksnemu nacinu.
Logiran
Miriam
novinec
*
Sporočil: 15


« Odgovor #129 : petek, 12.01.2007 : 13:58:47 »

Tako kot človeku tudi psu ne paše vsaka hrana. Vsekakor pa se psi hitro navadijo na "boljšo" hrano, tisto iz našega krožnika, razni priboljški in nagrade med obroki, ... Vse to je hrana in potem, ko je čas za obrok briketov, kuža ni toliko lačen, da bi jih pojedel. Raje čaka na kaj boljšega.

Tako kot je že Tina napisala, je treba vztrajat, ampak je težko. Jaz ne. In moji Freyi raje zmešam brikete in malo konzerve, po vrhu pa še žličko ribjega olja. Njami. Potem poje, ko spozna, da ne bo dobila nič boljšega.

Je pa pravilo, da ni pravila. Vsak pes je osebnost zase in vsak lastnik mora "pogruntat" kako ravnati s svojim štirinožcem.

Lp, Miriam

[slika je izbrisana]
Logiran
Tinchy
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #130 : ponedeljek, 07.05.2007 : 16:01:38 »

Živjo!Doma imamo 5 mesecev starega yorkshriskega terierja!Zadnje čase imamo nekoliko probleme s hrano.Na začetku smo mu ponujali obroke 3-4 krat na dan,vendar jih je pogosto odklanjal, zato smo mu ponujali le še ob 3-2krat na dan(tolikokrat mu tudi sedaj).Problem je v tem da se mi zdi ,da je postal zbirčen, vendar ne vem zakaj bi lahko postal!!Dajemo mu tehnical in hills brikete ter hils konzervo.To hrano velikokrat odklanja(včasih pa jo poje).Pes ima normalno telesno težo in ni nikakor podhranjen!!

Zanima me predvsem kolikokrat mu naj dam hrano........in zakaj velikokrat odkloni določeno hrano?!!Velikokrat smo že poskusili tudi z drugimi konzervami ,ki so dobre kakšnih 4 dni- potem pa se tudi teh naveliča(npr.Premium,eucanuba,almo-nature,hills..!!Vem da so terierčki zelo trmasti Tongue tudi glede prehrane, vendar mu sedaj, zadnje 3 dni ne popustim in mu ves čas dajem brikete(včasih tudi namočene z vodo zaradi zobkov), ki jih včasih poje(samo zjutraj ob 8 in zvečer okrog 7).Ali je kaj narobe če je samo 2x dnevno....kaj naj storim?? Hvala za kakršenkoli nasvet!! Wink

Lp,Tinchy! Smiley
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #131 : ponedeljek, 07.05.2007 : 16:11:36 »

Nič ni narobe, če je samo dvakrat na dan. Očitno poje, kot mu zadošča. Pri malih pasmah lahko prej zmanjšaš število obrokov kot pri velikih. Priporočeno dnevno količino pač razdeliš na dva dela. Seveda je pa pomembno, da ne popustiš. Če obroka noče pojesti, mu po pol ure skledo umakni, do naslednjega obroka pa mu ne dajaj hrane. Tako se bo naučil, da mora pojesti, kar mu daš v skledo, ker pozneje ne bo prigrizkov...

lp
Logiran
Lee Loo
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #132 : ponedeljek, 14.05.2007 : 10:34:14 »

Imam 3 mesečno špringer španijelko. Pred tednom je imela težave z bruhanjem in drisko, zato je bila en dan na infuziji. Veterinarji so rekli naj zdaj en teden je samo dietne brikete, kužika pa jih noče jesti. Skuhala sem ji tudi riž s piščancem in je šel kot po maslu. Tudi če zavoha mleko začne kar plezat vsepovprek, da bi prišla do njega! Apetit ima in nenehno išče hrano, brikete v posodici pa pusti. Tudi če brikete zmešam s čim drugim poliže in pobere ven vse razen briketov.
Rejec in veterinarji so mi zabičali, da mora mlad pes jesti brikete, razni lastniki psov pa so mi povedali, da hranijo svoje pse s kuhano hrano.

Rada bi poiskusila s kuhano hrano, pa se bojim da kuža ne bo dobil zadosti raznolikih snovi. Na briketih je napisana mera glede na kile -kako dozirati, oziroma vedeti kaj in koliko pri kuhani hrani?
Hvala
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #133 : ponedeljek, 14.05.2007 : 11:41:46 »

Predlagam ti, da pogledaš v kakšno dobro literaturo. Vem, da je v knjigi moja psička tudi napisana sestava hrane, koliko beljakovin, oh, itd. mora vsak obrok vsebovati glede na težo. Posebej pozoren moraš biti pri kuhani hrani, da dodaš dovolj vitaminov in mineralov. V kolikor si začetnik pri pripravi takšne hrane, bi ti jaz svetovala, da vseeno hraniš z briketi in mogoče za začetek samo en dnevni obrok pripravljaš kuhan če si želiš psa tako prehranjevati in šele potem, ko bo 100% siguren, da obvladaš pripravo in psički ne bo manjkalo nobenih sestavin preideš na zgolj kuhano hrano.

Glede tega kar pa si pisal, pa je psička samo izbirnčna, si pa se ji pustiš na celi črti. Ker ni jedla briketov, si ji pač skuhal, nalsednja faza je, da ji boš skuhal piščanca pa ga nebo pojedla in ti ji bo šel skuhat kaj drugega, itn. To pa govorim iz lastnih izkušenj. Moraš biti vstrajen. Če psička briketov ne poje, ji vzameš in ne daš nič drugega, za naslednji obrok dobi spet brikete, itn. Lahko traja tudi več dni preden se bo omehčala, ampak verjemi, da se bo.
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #134 : ponedeljek, 14.05.2007 : 15:37:36 »

Če boš kuhala hrano ji daj količinsko toliko kot piše na konzervi (malo bo treba preračunat).
Načeloma pa mislim da gre takole: 1/3 mesa in 2/3 dodatkov (riž, testenine, menda lahko tudi krompir, razne kaše ... kakšno zelenjavo, krenček, bučke ...) in morda kakšen oljček z vsemi vitaminčki za dlako.
Najbolje bo pa res tako (glede na to da je še mladič) da ji daš en obrok kuhan, ostalo briketki, samo se bojim da bodo briketi ostajali.

Lahko jih pa poliješ s kakšnim oljem, da ji bodo dišali in jih bo morda pojedla, ali pa kar zmešaš s tuno iz konzerve, pa morda ne bo ločevala.
In skrajna varianta, da si stroga in vstrajaš pri briketih. Enkrat bo že dovolj lačna da bodo tudi briketki dobri.
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Hrana za mladička
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines