mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 11.05.2024 : 20:24:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Lhasa apso - čvek
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lhasa apso - čvek  (Prebrano 64937 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Tibetanka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 118


« Odgovor #60 : torek, 06.09.2005 : 17:19:16 »

No, rekla sem, da je nega razstavnih psov druga pesem.  Priprava za razstavo lahko s kopanjem vred traja tudi do 5- ur...

Za Anyo porabim dan pred razstavo povprečno 4 - 4,5 ure, Tse-mo pa je skopana, razčesana in suha že v dobri uri. Vsi ostali so nekje vmes.


Ja, včasih je nekatere kužke kar težko gledati, ko veš, da bi z malo truda pes izgledal kot... Ampak brez nič pač ni nič...


Kar pa se tiče prapsov: Nekoč sem videla psa slovenske vzreje, z rodovnikom....  lahko bi bil krasen španjel... Seveda lastniku nisem verjela, da gre za rodovniškega lhaskota, dokler mi ni pokazal rodovnika...

Kako je s tem drugod, ne vem. Je pa gotovo stvar vzreditelja.
Logiran
Tibetanka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 118


« Odgovor #61 : torek, 06.09.2005 : 17:28:34 »

in še nekaj linkov:

http://www.lhasa-apso.org/ - vse o lhasa apsih, opis standarda, članki,........
Na tej strani se lahko vključite tudi v lhasa apso mailing listo.


http://www.lhasa-apso-kasu.de/

http://www.geocities.com/Heartland/Prairie/2627/
Logiran
Tibetanka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 118


« Odgovor #62 : torek, 06.09.2005 : 17:42:55 »


http://www.tabuxpfarms.com/

...Še link psarne, ki je tesno povezana z mojo Molly. Roll Eyes


Celotna družina Herbel se ukvarja s Hamiltonci. Norman je dve leti nazaj sodil evropsko specialno razstavo tibetancev v Dortmundu, kjer je med šestdesetimi lhasa apsi moj Tanner zmagal v svojem razredu in bil drugi samec specialke.

Za lep ugled pasme in Hamilton linije pa  trenutno skrbi Anya, ki je z najvišjim številom doseženih urstitev v grupi trenutno najuspešnejša predstavnica pasme v Sloveniji.
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #63 : torek, 06.09.2005 : 19:10:21 »

Torej še zdaj ne razumem prav z temi prapsi!
Ampak dobijo rodovnik - al je tole stvar vzreditelja?
Pa še nekaj kako je pa z vzrejo a sploh tak pes dobi vzrejno?
To je čist radovednost zdaj - sem čist noter padla in bi zdaj brala in brala o tem!

5 ur - ufff - to pa so priprave....
Logiran
Tibetanka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 118


« Odgovor #64 : sreda, 07.09.2005 : 16:20:22 »

Mislim, da mladiči lahko dobijo rodovnik, saj se največkrat pri starosti osem tednov še ne opazi razlike med prapsom in ne-prapsom.
Največkrat je mogoče ugotoviti, da gre za prapsa, ko pri 7-10 mesecih dlaka še vedno ni enaka kot bi morala biti.

Pojav prapsa je v "običajnih" leglih izjemno redek, v 15 letih sem izvedela le za dva primerka. Tega slovenskega in enega na Nizozemskem. Takšni psi gotovo ne dobijo vzrejnega dovoljenja.

Pojav je pogostejši pri psih, katerih predniki so med seboj v bližnjem sorodu. (spet: komercialna vzreja, predvsem iz vzhoda - in preprodajalci takih mladičev...) Nekateri menijo celo, da za pojav prapsa pripomore barva kožuha - rdeča.  Huh  Huh Huh Huh
Sicer se s tem ne strinjam, saj barvo določa cela vrsta genov za barvo. V svoji raziskavi genetike in rodovnikov svojih psov - za vse svoje pse in pse, ki so kakorkoli drugače povezani z njimi, sem našla vse generacije  - torej pri Tse-mo vseh 47 generacij nazaj, - in s temeljitimi debatami z drugimi svetovnimi vzreditelji, smo prišli do zaključka, da barvo lhasa apsa določa vsaj 10 parov genov, ki določajo določeno barvo samo v točno določeni kombinaciji.
Torej mora biti zapis za dolžino dlake, oz. pojav prapsa odvisen še od katerega drugega para alelov, oz  vsaj od točno določene kombinacije vseh genov za dolžino in tip dlake ter barvo.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #65 : sreda, 07.09.2005 : 16:34:21 »

Ojla,

čeprav imam sama maltežana, so mi tudi Ihasa Apsi zelo všeč. Me pa preseneča, ko vidim, da nikjer ne nosijo čopkov - pa to ne govorim zaradi videza, ampak predvsem zaradi tega, ker dlaka moti oči, in potem se le te tudi bolj solzijo. Vidim pa, da jim dolga dlaka sega pošteno čez očke...Je to praksa pri teh kužkih? Ker maltežanom se začnejo očke izredno solzit, če mu ne spneš čopka, ali postrižeš dlak na glvici...

Kako je to pri vaših kužkih?

LP in čohec vašim pesekom,
Diana
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #66 : sreda, 07.09.2005 : 18:42:54 »

Jaz lhasiče videvam z spuščeno dlako pri očeh le na razstavah.
Kolk mi je pa znano se ji po razstavi dlaka spne kot kitke, tako da jih ne moti pri očeh in niti pri hrani!

Glede prapsota je pa OK da ne gre potem v vzrejo, saj pol res ne veš kaj bi bilo možno še dobiti ven - ali je potem to LA, ali TŠ?
Je pa vsekakor zanimivo!
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #67 : sreda, 07.09.2005 : 22:59:22 »

Mel, Lhaskoti naj bi za razstave imeli dlako cez oci(zato jih na razstavh videvas take), drugace se jim dlaka ponavadi spne v copke. Je pa res da so en velikih problemov pri Lhasicih prav oci...

Lp
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #68 : četrtek, 08.09.2005 : 09:39:53 »

Citat
Je pa res da so en velikih problemov pri Lhasicih prav oci...


Kako bi prevedli v slovenscino KCS (dry eye)? Se pri nas za vzrejo zahtevajo kaksni testi (recimo za PRA)?  Smiley lp
Logiran

TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #69 : četrtek, 08.09.2005 : 09:44:52 »

Za vse pasme, ki sodijo pod okrilje KTP-SLO (Tibetanski Terier, Tibetanski španjel, Tibetanski mastif, Lhasa Apso in Shih Tzu) je pregled oči pogoj za vzrejno dovoljenje. Psici velja eno leto, psu pa pol leta.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #70 : četrtek, 08.09.2005 : 09:48:39 »

Mel, Lhaskoti naj bi za razstave imeli dlako cez oci(zato jih na razstavh videvas take), drugace se jim dlaka ponavadi spne v copke. Je pa res da so en velikih problemov pri Lhasicih prav oci...

Aha, hvala  Wink. Kakšni točno pa so problemi z očkami?  Huh

LP,
Diana
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #71 : četrtek, 08.09.2005 : 09:58:09 »

Citat
Za vse pasme, ki sodijo pod okrilje KTP-SLO (Tibetanski Terier, Tibetanski španjel, Tibetanski mastif, Lhasa Apso in Shih Tzu) je pregled oči pogoj za vzrejno dovoljenje. Psici velja eno leto, psu pa pol leta.

Fino! Wink Kako pa potem tak pregled izpeljejo? Mislim, ali gre za splosen pregled, kjer odkrijejo le kaksno "nepravilnost" ali tocno postavijo diagnozo? Imam psicko s PRA, tako, da me zadeve o ocesnih boleznih precej zanimajo.... Wink lp
Logiran

TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #72 : četrtek, 08.09.2005 : 10:42:06 »

Na vzrejni pregled, ki je vsako leto dvakrat - običajno zadnjo soboto v marcu in septembru (letos izjemoma 1.10.) - vedno pride tudi dr. Čopova, ki ta pregled opravi.
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #73 : ponedeljek, 03.10.2005 : 19:14:25 »

Ker je tukaj zatišje najavljam nekaj novic iz psarne TITLING.
Včeraj je bila v ITA CAC Vicenza - in Titling Al Capone - Ozzy se je odlično odrezal - CAC, BOB in BOG 2

http://www.moj-album.com/slike/902366/EVKTeMqlckpl9F61.v.jpg

[slika spremenjena v povezavo; Mirc]
Logiran
martinca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 140


« Odgovor #74 : sreda, 09.11.2005 : 23:09:57 »

Moji straši imajo doma 7 let starega Lhasa, ki smo ga podedovali od babice. Je pravi mali nevzgojenec, čeprav se je odkar je pri nas že kar popravil. Tongue Določenih stvari ga pa ne moremo odvadit -pretirano markiranje okoli hiše in včasih tudi v njej. A ima kdo podoben problem z lhasotom in kako ga rešuje? Vem, da je to problem vzgoje, ki je bila zamujena v mladih letih, vendar smo mi žal dobili že odraslega psa. Saj sem se že prej jaz ukvarjala z njim-sprehod, mala šola...- vendarživel je pa le drugje in problem se pojavlja predvsem doma.

Vem, da je pes že kar star in da je težko odpravljat takšne razvade, vendar je drugače kar ubogljiv ( sedi,prostor, poleg, odpoklic- skoraj vedno), tako, da upam, da bomo delno rešili tudi ta problem.
Aja, pa še do otrok je zelo nezaupljiv, vendar se trudimo, da se jih počasi privaja.

Pa še ena slikica z mojim Oscarjem:   
http://oscar.moj-album.com/album/827247/?os=932243

Za vaše nasvete bom zelo hvaležna, saj bi rada probala vse, da bi psa tega odvadila.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Lhasa apso - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines