mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 19.05.2024 : 08:22:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Strani: 1 ... 227 228 229 230 231 [232] 233 234 235 236 237 ... 779   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavetišče HORJUL  (Prebrano 1751258 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #3465 : nedelja, 16.11.2008 : 13:33:26 »

  Meni sploh ni jasno, kakšen beden smisel za orientacijo imate nekateri Cool Cool
 
ja kakšen smisel za orientacijo - beden, ane!  Wink
Mi smo prvič ful lutali - ampak res ful. Ne bi noben verjel, če bi probala povedat, kolk ful. Lips Sealed Potem pa smo dali prec zavetišče v Garmina pod priljubljene in v drugo (in vnaprej) ne bo več nobenih težav! Cheesy Smiley
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #3466 : nedelja, 16.11.2008 : 18:04:06 »

Zdajle sem videla, da v temi ZAVETIŠČE HORJUL - PRAVILA piše, da so uradne ure do 13.30, na spletki pa do 12.30.

Ada/Polona, popravek plis.
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #3467 : nedelja, 16.11.2008 : 19:08:01 »

Pišem sem, ker občina Ig spada pod zav. Horjul.

Danes sem šla na Ig in se po dobri uri vračala nazaj. V samem centru Iga je bil v tem času zbit prelep belo - siv mačkon z daljšo dlako, po moji oceni starejši. Tam, kjer je omejitev 30 km/h in kjer se postavljene trenutno vse možne zapreke na cesti, da hitreje kot 30 na uro res ne moreš it. Zadaj je bil ves podriskan, dlako po hrbtu je imel zlepljeno od gnoja, smredel je tako, da so me pekle oči. Tace je imel svinjske, 2 zoba polomljena (pa ne od udarca). "Fasal" je odbijač v drugo stran glave, je imel vse razbito, krvavo. In bil je slep. In rejen. In še zelo topel, ampak mrtev. Mi je mimoidoči rekel, če je moj, ker veste, takšnega lepega mačka je res škoda. Vem, da sem se nekaj drla, pa se ne spomnim več kaj. Sramota!!!!!! Sram vas bodi, vseh tistih, ki ne poskrbite za svoje živali, ki ne pazite na njih, vseh tistih, ki vam je vseeno! Bil je slep!
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #3468 : nedelja, 16.11.2008 : 19:10:11 »

Gargamel ja zal je Ig 300 let za casom. Bolj ko ljudi ucis o odgovornem skrbnistvu itd. bolj se delajo norca. Se ze pripravljam, da grem na en pohod in spisem prijave za vse, ki ne upostevajo zakona (tu govorim predvsem o ketnarjih, ker je le-teh tu ogromno). Punce, ce ima katera kaksen vzorec prijave bi lepo prosila, ce mi ga poslje na ZS.

Hvala! Kiss
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #3469 : nedelja, 16.11.2008 : 19:15:24 »

Ja žal. Pa vem da ni ves Ig takšen, vem tudi, da se da nekaj naucit tudi "staro gardo". Sem prinesla namrec ampulo za macko, ki biva zdaj izkljucno notri in jim je jasno, da pomeni odgovornost. Bil je slep....bogi revez.
Logiran
binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #3470 : nedelja, 16.11.2008 : 19:27:08 »

Alexy,

Prijavo napišeš glede na to kaj prijavljaš. Za vsako situacijo specifično. Opišeš pač kršitev,napišeš kje se to dogaja, priložiš fotografije, se podpišeš, itd. Zakaj naj bi potrebovala vzorec?
Logiran

Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #3471 : nedelja, 16.11.2008 : 19:33:12 »

priložiš fotografije, se podpišeš, itd.

fotke pomagajo, ampak ce jih nimas je tudi ok (zbiranje dokazov je namrec delo inspektorjev); ce podas tudi svoje podatke, si upravicena do povratne informacije (drugace ne), inspektorji varujejo tvoje podatke.
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #3472 : nedelja, 16.11.2008 : 19:39:57 »

A je treba tudi citirat kaksen clen, na katerega se krsitev nanasa?
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #3473 : nedelja, 16.11.2008 : 20:26:19 »

treba ni, ker naj bi jih poznali inspektorji  Smiley je pa res, da ne skodi, ce das kak clen not  Wink Glej Zakon o zasciti zivali (UPB-2) in temu podrejen Pravilnik o zasciti hisnih zivali. Oboje tukaj - KLIK. Tudi ne skodi, ce dopises na koncu, da pricakujes povratno informacijo. Lahko posljes po mailu, vendar daj prijavo v wordu v priponko + fotografije, ce jih bos imela.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #3474 : nedelja, 16.11.2008 : 21:28:12 »

Malo ARHIVA...

Pred skoraj 4 leti je iz Horjula v nov krasen dom odšla odrasla nemška ovčarka, takrat imenovana Ga. ovčar. Smiley

Danes je prišla malo na obisk. Zdaj je Kara in ima za cimra enga fejst švicarja.... Smiley







Katarina
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #3475 : ponedeljek, 17.11.2008 : 12:03:36 »

Uaaaaa, koga vidiiim!!! Cheesy:D:D
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #3476 : ponedeljek, 17.11.2008 : 15:01:28 »

Se ze pripravljam, da grem na en pohod in spisem prijave za vse, ki ne upostevajo zakona (tu govorim predvsem o ketnarjih, ker je le-teh tu ogromno).
Mhm, same here. Sem že začela pravzaprav Wink. Sicer še nimam nobenega odgovora in najbolj se bojim, da bodo ugotovili, da je vse ok Sad Ker veriga ni prepovedana, dokler je 3 m dolga. Sprehodov ne moreš dokazat. Voda je lahko trenutno tam. Primernost ute je itak relativna ... in tako naprej. Zakon je totalno preblag, kazni itak in sploh sem nad vsem tem skrajno razočarana.
Logiran
snežinka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 50


« Odgovor #3477 : ponedeljek, 17.11.2008 : 15:35:46 »

Vedno bolj tudi jaz opažam neprimerno ravnanje s psi tu okoli. Do sedaj se mi je ves čas zdelo, da morda pa le ni tako hudo in da kaj pa lahko ubistvu jaz naredim ... Ampak zdej imam tega dovolj. Tudi če ne bom nič spremenila, želim vsaj poskusiti, da ne bom imela občutka, da sem samo mirno gledala vse skupaj.
No, tista pika na i se je zgodila danes, ko sem izvedela za pretepanje in hudo cviljenje, zato ker pes ni ubogal. Kar je res zelo čudno, če se z njim nisi nikoli ukvarjal in ga poskusil česarkoli naučit, a ne?  Roll Eyes Ampak tako kot je rekla SunnyDay pred mano, se bojim, da nimam nobenih dokazov. Niti nisem bila jaz priča dogodku, ampak je vse iz druge roke. Stvari verjetno na prvi pogled izgledajo ok, ampak ko to gledaš dalj časa, vidiš da temu pač ni tako. Tako da se bojim, da ne morem ničesar dokazat. Ampak tole me je res razjezilo  Angry Angry Angry Hvaležna bi bila za kakršen koli nasvet, kaj se sploh da narediti, ali pa za kakršno koli mnenje. Hvala.

Logiran
Piromanka*
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #3478 : torek, 18.11.2008 : 00:01:51 »

Imam eno vprašanje.Kam dejansko se sploh prijavi mučenje živali?Se prijavlja direktno na Vurs ali se prijavi društvom za zaščito/proti mučenju živali in potem urgirajo naprej?
In na kakšni podlagi lahko potem ta zavetišča izpeljejo akcijo odvzema živali ali pregleda pri nekomu doma vkolikor je sum na mučenje?Je potrebno prej kakšno dovoljenje s strani veterinarske uprave ali imajo prosto pot?

snežinka, pretepanje in cviljenje je redna navada marsikoga.vcalda, ker žival ne uboga, dejmo jo ruknt na peso pa bo obogala Undecided Angry
mislm, ldje bolani Angry
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #3479 : torek, 18.11.2008 : 00:08:45 »

Prijavi se vse VURSU, društva nimajo tu nobenih pristojnosti. Če VURS dodeli odvzem (Roll Eyes) [inšpektor opravi pregled in oceni stanje] pa pooblaščena oseba odvzame, mislim da je to potem pač zavetišče, ki pokriva določeno občino (vsaka občina bi morala imet pogodbo z enim zavetiščem) - pri odvzemu lahko tud policija spremlja, če so težave.

Če sem kje falila me prosim popravite  Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 227 228 229 230 231 [232] 233 234 235 236 237 ... 779   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines